عصر ایران در گفت و گو با رسول منتجب نیا، صادق زیبا کلام، مسعود پزشکیان و داریوش قنبری نظر این چهار فعال سیاسی را که از حضور خاتمی در ایین تحلیف دفاع می کنند جویا شده و نظر دو چهره دیگر را که نیازی به دعوت از رییس جمهور سابق احساس نمی کنند نیز آورده است.
"> موافقان و مخالفان حضور خاتمی در مراسم تحلیف چه می گویند
يكشنبه ۶ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: موافقان و مخالفان حضور خاتمی در مراسم تحلیف چه می گویند ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

عصر ایران - «سید محمد خاتمی باید در مراسم تحلیف باشد»، «سید محمد خاتمی نباید در مراسم تحلیف باشد»، «سید محمد خاتمی در رای 19 میلیونی روحانی تاثیر بسزایی داشت»، «سید محمد خاتمی باید پاسخگوی اشتباهاتی که در سال 88 مرتکب شد، باشد و... ».

مراسم تحلیف رییس جمهور منتخب با این اظهارات تحت تاثیر حضور یا عدم حضور رییس جمهور اسبق قرار گرفته است تا این سؤال به وجود آید که اصولا بودن یا نبودن سید محمد خاتمی در مراسم تحلیف چقدر مهم است.

عصر ایران به سراغ تنی چند از چهره های سیاسی رفته است تا نظراتشان را در این رابطه جویا شود.

رسول منتجب نیا:خاتمی دلسوز نظام است

قائم مقام حزب اعتماد ملی با گفتن اینکه «محمد خاتمی یکی از دلسوزان نظام است» تاکید دارد که مجلس باید از چهره شاخص اصلاحات برای حضور در مراسم تحلیف رییس جمهوری دعوت به عمل آورد تا جامعه به این نتیجه برسد که جو پر از تنش و اختلاف به پایان رسیده است و حالا همه در کنار هم به فکر کاهش مشکلات و بالا بردن میزان رضایتمندی مردم هستند.

رسول منتجب نیا همچنین ادامه داد: اینکه به طور دائم در فضای سیاسی دنبال تخریب یا محدود کردن رقیب باشیم و تمامیت خواهی پیشه کنیم نه تنها منفعتی نخواهد داشت بلکه موجب خواهد شد گروه های سیاسی نتوانند به فکر تدوین و اجرای کردن برنامه های خود باشند.به همین دلیل منطق سیاست حکم به تحمل همدیگر می دهد .هر زمان که بتوانیم «هم» را بربتابیم، می توانیم در جامعه قدرت تاثیرگذاری خود را بالا ببریم.

صادق زیباکلام: دعوت نکردن از خاتمی افراطی گری است

«حسن روحانی به خوبی می داند که حمایت خاتمی، تاثیر انکارناپذیری در موفقیت انتخاباتی اش داشته است و به همین دلیل رییس جمهور منتخب باید همه تلاشش را انجام بدهد تا سید محمد خاتمی یکی از میهمانان ویژه مراسم تحلیف باشد».

صادق زیباکلام با گفتن این جمله به خبرنگار عصر ایران همچنین ادامه داد: آقای خاتمی در انتخابات 24 خرداد سال 92 نقش قابل توجهی داشتد و همه دیدند که با اعلام حمالیت از حسن روحانی تا چه حد در نتیجه انتخابات سهم داشت. پس باید گفت مخالفت با حضور چنین چهره تاثیرگذاری نمی تواند رفتاری صحیح باشد.

این تحلیلگر سیاسی همچنین ادامه داد: دولت آقای روحانی با شعار اعتدال روی کار می آید و به همین دلیل همه دستگاه ها و افراد باید فضای تندروی و افراطی گری را پشت سر بگذارند، اگر قرار بر توجه نشان دادن به عقلگرایی باشد، پس باید گفت که حرف و حدیثهایی که در خصوص حضور یا عدم حضور خاتمی در تحلیف شنیده می شود با اعتدال گرایی در تناقض است.

حمیدرضا ترقی: نبودن خاتمی در تحلیف اتفاق خاصی نیست

"اینکه خاتمی در تحلیف شرکت کند یا نه، لزوما نمی تواند بحث مهمی باشد و بهتر است ذهن خود را معطوف به مسایل جدی کنیم."

حمید رضا ترقی با گفتن این جمله همچنین ادامه می دهد:مراسم تحلیف تا به حال روال مشخصی نداشته است و معمولا رییس جمهور جدید و قبلی حاضر می شدند. حتی اگر احمدی نژاد هم نیاید، اتفاق خاصی رخ نخواهد داد. البته بهتر است مجلس برای این مراسم مهم قانونی تصویب شود تا این مشکلات به وجود نیاید. درباره به وجود آمدن شائبه سیاسی هم باید گفت که حضور آقای خاتمی در مجلس برای تحلیف رییس جمهور منتخب نباید در ادبیات سیاسی مطرح شود. آقای خاتمی می آید یا نمی آید و این مساله اهمیت چندانی ندارد.

معاون امور بین الملل موتلفه اسلامی همچنین درباره اینکه دعوت نکردن از خاتمی با اعتدالی که در این مدت شنیده می شود، منافات دارد، گفت:مگر آقای خاتمی نماد اعتدال است. شما در شرایطی این حرف را می زنید که ایشان نماد تندروی است. در ضمن!شعار اعتدال را آقای دکتر روحانی داده است و مجلس هیچ مسؤلیتی در قبال این مساله ندارد. اصولا این قوه مجریه است که مسؤلیت اجرایی دارد و باید در اجرای برنامه هایش اعتدال را در نظر داشته باشد. مدیریت هر قوه ای به خودش ربط دارد و در قوه های مقننه و قضاییه نمی توان شعار اعتدال داد و به همین دلیل این شعار روحانی قابل تعمیم به بقیه قوا نیست.

مسعود پزشکیان:خانمی اصراری برای حضور در تحلیف ندارد

نماینده اصلاح طلب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی معتقد است که سید محمد خاتمی خود برای حضور در مراسم تحلیف اصراری ندارد، اما جایگاه وی در جامعه ایجاب می کند مجلس او را دعوت کند.

مسعود پزشکیان که خود یکی از گزینه های حضور در وزارت بهداشت دولت یازدهم است، با اشاره به تحلیف روحانی که قرار است 13 مرداد ماه در بهارستان انجام شود، ادامه می دهد: برخی از آقایان آنچنان نگران حضور خاتمی در مجلس هستند که انگار اگر او در تحلیف حاضر نباشد، تمام مشکلات به وجود آمده در این چند وقت به کل برطرف خواهد شد. آنهایی در شرایطی برای عدم دعوت از خاتمی دست به هر کاری می زنند که رییس جمهور اسبق حتما اصرار ندارد و مطمئنا راضی نیست که دعوت شدن یا نشدن اوفضای مراسم تحلیف را خدشه دار کند.

این عضو کمسیون بهداشت همچنین اظهار داشت: آقای خاتمی را مردم به خوبی می شناسند و به همین دلیل مخالفانش چه بخواهند و چه نخواهند، به عنوان یکی از زحمتکشان و دلسوزان واقعی نظام مطرح است. پس به آن ها پیشنهاد می کنم که سعی نکنند وجهه این چهره محبوب را تخریب کنند، چون تحقق این هدف، کاملا محال است.

داریوش قنبری:اهمیت خاتمی غیرقابل انکار است

داریوش قنبری با اشاره به حرف و حدیثهایی که در خصوص حضور چهره شاخص اصلاحات در مراسم تحلیف حسن روحانی شنیده می شود، با تاکید بر نقش آفرینی سید محمد خاتمی در انتخاباتی که منجر به ریاست روحانی بر دولت یازدهم شد، می گوید: با یادآوری اتفاقات رزوهای منتهی به 24 خرداد می توان به راحتی به این نتیجه رسید که این چهره در لایه های مختلف جامعه مقبولیت بالایی دارد و هرگونه اعمال محدودیت برای وی باعث به وجود آمدن نوعی بی اعتمادی خوهد شد.

نماینده سابق و اصلاح طلب مجلس در همین رابطه ادامه داد: از صبح 25 خرداد فضای کشور به کلی تغییر کرد و وضعیت به وجود آمده باعث ایجاد شور و شعف و البته حتی همدلی در جامعه شده است. به همین دلیل این سؤال به وجود می آید که چرا برخی سعی دارند تا کام مردم را تلخ کنند، چرا که حضور خاتمی در تحلیف هیچ ضرری ندارد و به همین دلیل اصرار برخی برای عدم دعوت جای سؤال دارد.

سردار کوثری: خاتمی خطا کار است

عضو کمسیون امنیت ملی مجلس نهم با حضور سید محمد خاتمی در مراسم تحلیف مخالفت است و در این رابطه می گوید: چطور می توان از ساکتین فتنه و آن ها که در بحران 4 سال پیش نقش داشتند را برای حضور در تحلیف به مجلس دعوت کرد. دقیقا به همین دلیل اگر او به مراسم تحلیف دعوت شود، اعتراض خود را علنی می کنیم. خاتمی تحت هیچ شرایطی نمی تواند دعوت شود و نباید هم دعوت شود. انگار فراموش کرده اید که او در سال 88 چه کارهایی انجام داد و چه تخلفاتی را موجب شد.لازم نیست که ایشان توسط دادگاه محکوم شوند. همه می دانند که خاتمی چه جنایتهایی را مرتکب شده است.

سردار کوثری همچنین ادامه داد: البته عده ای اینطور می گویند که هیچ دادگاهی جرم خاتمی را تایید نکرده است که باید اینطور جواب داد. " آن اتفاق تلخ را در عاشورا رقم زدند و به عکس امام اهانت کردند، دیگر لازم نیست دادگاه رای بدهد و از نظر مردم خطا کار هستند." دقیقا به همین دلیل خاتمی و طرفدارانش باید بدانند که هیچ جایی در بین افکار عمومی ندارد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.