"> پوستری زیبا برای یافتن 3 کوهنورد ایرانی
يكشنبه ۶ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: پوستری زیبا برای یافتن 3 کوهنورد ایرانی ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

کافه سینما: طي چند روز اخير در دنياي مجازي و شبكه هاي اجتماعي، پوستري با عنوان جذاب و احساسيِ "هنوز اميد هست" دست به دست مي چرخيد كه به اشتباه پوستر تبليغاتي جديد نيكون به بهانه گم شدن سه كوهنورد ايراني در بازگشت از فتح قله 8051 متری برادپيك تلقي شده بود و با توجه به شرايط احساسي فعلي جامعه نسبت به اين اتفاق، پوستر با استقبال گسترده اي مواجه شد.

تا آنجا كه در اولين مواجه بسياري از بزرگان اين عرصه، لايك هاي شان را نثار پوستر كردند و به تعريف و تمجديد از آن پرداختند و برخي پس از مدتي تامل، اين ابراز علاقه را پس گرفتند. با اين حال كمي توجه به پوستر كافي بود تا مشخص شود كه اين پوستر يك پوستر رسمي و براي آگهيِ برندي مثل كانن يا نيكون نيست.

مثلا فارغ از تكراري بودن ايده و پايان عمر USP براي face detector و كمپين هاي مربوط به آن، زير اسامي كوهنوردان خط قرمزي كشيده شده بود كه در پوسترهاي تبليغاتي اين اتفاق نمي افتد و اندازه و رنگ كادرهاي face detector دقيقا همان رنگ و اندازه خطوط زير اسامي بود در حالي كه اين كادر ها بصورت كامل نيست و معمولا به رنگ سبز و با ضخامت كمتري هستند و با آنكه ظاهر پوستر بسيار شبيه كارهاي اورجينال تبليغاتي اينچنيني بود ولي اصلا عنوان برندي در پوستر ذكر نشده بود.

فارغ از اين مسايل رفتار حرفه اي بازاريابي در هيچ شركتي در حد و اندازه هاي كانن يا نيكون به خود اجازه نمي دهد كه از شرايط احساسي جامعه اي، به نفع شرايط مادي خود بهره برداري كند و بخواهد در لفاف همدردي، كسب سود كند. دنياي بازاريابي حرفه اي امروز، دنياي اخلاق و صداقت است. در دنياي حرفه اي بازاريابي كه به مسايلي فراتر از وفاداري مشتريان فكر مي كنند و دارند استراتژي هاي Brand love را پايه ريزي مي كنند، قطعا وجود چنين اشتباهات فاحشي قابل باور نيست.

پوستری زیبا برای یافتن 3 کوهنورد ایرانی

و اينترنت، و ساده انگاري ما، بستر انتشار و قدرت بخشيدن به شايعه است. این که چقدر از این محبیوبیت بخاطر تصورات مردم از این است که شرکت هایی مثل کانن یا نیکون به گم شدن کوهنوردان ایرانی توجه کرده اند قطعا در این محبوبیت بی تاثیر نیوده ولی چنین توجهی با اهداف مادی قطعا اشتباهی است که این شرکت ها مرتکب نخواهند شد.

تمام اين اتفاقات و حرف ها، بهانه اي شد تا طراح اين پوستر ایرانی که با نیت خیرخواهانه طراحی شده را به كمك يكي از دوستان عزيزم -سپاس از او- پيدا كنم و در خصوص نحوه شكل گيري ايده اين پوسترِ حالا محبوب با آرش اصغري گفتگو كنم.

پوستری زیبا برای یافتن 3 کوهنورد ایرانی

(آرش اصغري)

اگر بخوام صادق باشم، این ایده به ذهنم رسید و اجراش کردم و بعدا متوجه شدم بسیار شبیه به ایده تبلیغات دوربینی بود که خیلی وقت پیش دیده بودمش. اما در اون شرایط حساسی که به وجود اومده بود و ممکن بود بتونیم با کوچکترین کمکی٬ باعث جلب توجه خبرگزاری هایی که خودشون رو به خواب زده بودن بشیم. برای همین پس از به وجود اومدن ایده در ذهنم خیلی معطل نکردم و سریع دست به کار شدم. جون اون سه کوهنورد هموطن مان در خطر بود و نمی شد به استفاده های دیگری که از این تصاویر می شود کرد فکر کرد.

الان به چه كاري مشغول هستي؟

کار اصلی من طراحی اینترفیس هست ولی آدمی هستم که نمی تونم خودم رو محدود کنم و گاهی کارای شخصی انجام می دم، مثل همین پوستری که مشاهده کردین. در اون شرایطی که چند روز گذشته به وجود اومده بود٬ دیدم که هر کسی بسته به توان خودش داره تلاش می کنه که این خبر رو به گوش خبرگزاری ها برسونه٬ منم دیدم که وظیفه انسانی منه که از توانایی هایی که دارم در جهت کمک به دیگران استفاده کنم.

احتمالا مي دوني تو فضاي مجازي اين پوستر داره به اسم پوستر جديد نيكون منتشر مي شه. نظرت چيه؟

جالب اینه که از این قضیه اطلاع نداشتم واقعا. چون اگر هم بشه درست نیست، این دوربین Canon هست. به نظرم اصلا مهم نیست چه دوربینی در کار استفاده شده. حداقل برای من مهم نیست. چون مفهوم و موضوع کار این نیست. فکر می کنم نیکون بوده که این ایده رو اول استفاده کرده، ولی خب درباره صورت هایی بود که دیده می شدن، اینجا از دور یک کوه رو نشون دادم که دوربین تونسته سه نفر رو شناسایی کنه. شاید حسی که اون لحظه به وجود اومده بود اینه که گروهی که دارین به دنبال کوهنوردای ایرانی می گردین! چشمانتون رو بیشتر باز کنین٬ شاید هنوز زنده اند.

چرا اسم برندي رو نذاشتي روي پوستر؟

من هم مثل همه، دوستان و همکارانی دارم که قبل از انتشار هرچیزی یک بار باهاشون مشورت می کنم، یکی از همکارانِ قدیمیم، سالار کابلی؛ بهم گفت که لوگوی کنن رو بردارم چون اگر لوگو هم تو کار باشه، ۹۹ درصد تبلیغات می شه. قصد ما هم فقط کمک به کوه نوردان بود نه تبلیغات برای برند خاصی٬ اما ممکن بود که اگر لوگوی کانن می بود الان شما می گفتید که چرا لوگوی کانن رو بر نداشتید؟!

علت اين كه كادرهاي تشخيص چهره قرمزن چيه؟ در حالي كه معمولا رنگ این کادرها سبز است؟

راستش اگر به روان شناسی رنگ ها توجه کنید می بینید که رنگ سبز احساس آرامش رو در ذهن کاربران تداعی می کنه٬ اما شرایط اون لحظه آرامش نبود. بلکه جان چندین نفر بود که باید نشان می دادیم که در خطرند٬ حتی با ایجاد احساس خطر کوچکی با استفاده از قاب های قرمز رنگ.

فكر نمي كني اين که زير اسامي خطي با همون رنگ تشخيص چهره كشيده شده كارو مصنوعي و آماتوور كرده؟

اطلاع ندارم شما نسخه اصلی پوستر رو دیدید یا نه، ولی تو نسخه اصلی همچین خطوطی رسم نشده. گرچه خودم چندین نسخه از پوستر خودم رو دیدم.

چرا يك دوربين كامپكت را انتخاب نكردي و اس ال ار انتخاب كردي؟ در حاليكه در چنين شرايط كوهستاني معمولا حمل دوربين كامپكت براي افرادي كه درآن منطقه هستند خيلي راحت تر است؟

به خاطر اینکه اس ال ار می شه روش لنز نصب کرد و فاصله های دور و سخت رو باهاش دید. کامپکت لنزش این قابلیت رو نداره. به تعبیر دیگه٬ می شه گفت که دوربین SLR برای عکس برداری های حرفه ای و دارای زوم بالا و .. استفاده می شه٬ باز هم می شه به اهمیت موضوع اشاره کرد و این که باید عمیق تر به جست و جو پرداخته بشه نه مثل دوربین کامپکت سطحی و از دور.

اگر مدير يك برند مطرح دوربين بودي حاضر بودي اين پوسترو براي آگهي تبلغاتي كار كني و از طريق احساسات مردم بفروشي؟

من کاملا مخالف فروش جنسی به مردم از طریق تحریک احساساتشون هستم. و فکر می کنم اینکه سه کوهنورد ایرانی در خطر مرگ قرار داشتن رو برای فروش دوربین استفاده کنم کار بسیار کثیفیه. این کار باعث می شه که حتی اگر کاربر دوربین شما رو هم خریداری کرد فرایی روز هروقت اون رو ببینه یاد منظره این پوستر بیوفته و به خاطر اون ها ناراحت بشه. مسلما مدیر یک برند بزرگ اصلا دوست نداره که کاربران محصولاتش رو با یه احساس بد و مرگ چندین نفر یاد کنند.

فكر مي كني اگر اين آگهي واقعي بود مردم چقدر از اين دوربين مي خرديند؟

اگر این آگهی واقعی بود ... فکر می کنم این آگهی خیلی جلب توجه می کرد و بیشتر باعث می شد مردم حس بدی نسبت به من پیدا کنند. اگر کوهنوردانی وجود نداشتند؛ داستان کاملا متفاوت بود و خیلی مورد توجه واقع می شد و فکر می کنم باعث فروش بیشتر دوربین می شد. چون کاملا قدرت یک دوربین داره به رخ کشیده می شه٬ حتی اگر در دنیای واقعی چنین امری امکان پذیر نباشه.

حرف آخر...؟

حرف آخر اینکه، این استقبال برای من غیر منتظره بود. این حرف ها رو خیلی شنیدم که "فقط از فرصت سو استفاده کرده" و " خواسته با احساسات مردم خودش رو بالا ببره" من یک پسر ۱۹ ساله هستم که تو لاهیجان زندگی می کنم؛ نه تجربه کوهنوردی دارم نه تواناییش رو چون بیشتر سال های زندگیم پشت کامپیوتر سپری شده. خبری رو شنیدم که سه کوهنورد ایرانی گم شدن و هنوز امید هست برای بازگشت شون، باید از همه دوستانِ توییتر تشکر کنم چون اگر اونها نبودن این قضیه کاملا مسکوت می موند.

توییت های زیادی می خوندم که می گفتن: شما جوگیر شدید و احساسی عمل می کنید، اینو باید بدونیم که ما همگی انسانیم؛ احساسات داریم و وقتی با مساله احساسی روبه رو می شیم احساسی عمل می کنیم و این اصلا یک مشکل نیست. هرکسی باید کاری رو می کرد که از توانش بر می اومد. منم با خودم فکر کردم و تنها کاری که از من بر می اومد طراحی همین پوستر بود. فکر می کنم حداقل تونستم کاری کنم که چند نفر بیشتر آگاه بشن.

چندین بار گفتند که باید نوشته های روی پوستر رو عوض کنی، ولی من هیچوقت همچین کاری نکردم چون بعد از مدت ها میانِ دوستانِ خودم وجودِ واقعی "امید" رو حس کردم. و با خودم گفتم این پوستر برای همیشه همینطوری می مونه تا "امید" مردم رو در یک بازه زمانی نمایندگی کنه. در آخر هم ممنونم از تمام دوستانی که تمام تلاش شون رو برای اطلاع رسانی انجام دادند و همینطور بسیار متاسفم که سه کوهنورد ایرانی رو از دست دادیم. امیدوارم همیشه در آرامش باشن.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.