حدود 115 مسافرت خارجی داشته ام / اکنون 52 میلیارد دلار پول در این صندوق ذخیره شده است/ چطور قیمت گوجه فرنگی بالا می رود مربوط به دولت است اما فرستادن موشک به فضا کار دولت نیست؟ / سطح سواد اعضای هیئت دولت از همه دولتهای گذشته بالاتر است.
"> اولین های احمدی نژاد در مصاحبه تلویزیونی: حضور در مرز اسرائیل/ بیشترین پرواز با هلی کوپتر و هواپیما/ مطرح کردن نام امام زمان در دنیا
جمعه ۴ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

اولین های احمدی نژاد در مصاحبه تلویزیونی: حضور در مرز اسرائیل/ بیشترین پرواز با هلی کوپتر و هواپیما/ مطرح کردن نام امام زمان در دنیا

در این مصاحبه تلویزیونی، احمدی نژاد بخش دیگری از گزارش کاری هشت سال گذشته را مطرح کرد.

مهمترین بخش های این مصاحبه به این شرح است:

- تعدادی کارهایی که برای اولین بار در این دولت انجام شده است، دهها هزار مورد هست.

- تنها دولتی هستیم که از اول می دانستیم چه می خواهیم بکنیم حتی قبل از حضور در ریاست جمهوری.

-نظام تصمیم گیری ما یکپارچه نیست. من مخالف این دیدگاه هستم که در رسیدن به توسعه، تعدای از مردم له شوند.

- صادرات و واردات تاکنون در کشور برابر شده است. کدام دولت در گذشته توانسته است صادرات غیرنفتی را گسترش دهد؟

- دولت نهم و دهم با برنامه ترین دولت پس از جمهوری اسلامی ایران هستند.

- احمدی نژاد در پاسخ به این سؤال که برخی ها دولت نهم و دهم را به خاطر انحلال سازمان برنامه و بودجه و یکسری کارهای دیگر دولتی بی برنامه نام برده اند پاسخ شما چیست؟ گفت: امروز در این جلسه کارهایی را که به عنوان اولین بار اتفاق افتاده و در شرایط ملی و بین المللی موثر واقع شده است را بیان می کنم و یک جلسه خداحافظی هم خواهم داشت.

- ما از روز اول می دانستیم چه کار می خواهیم کنیم و این موضوع شاید فقط در این دولت رخ داد و از این بابت نیز ما اولین بودیم.

- ما حتی یک ساعت هم بی برنامه نبودیم که ندانیم چه کار می خواهیم بکنیم ؛ نه اینکه صد درصد زوایا را برنامه داشته باشیم اما برای جهت های کلی برنامه داشتیم. اینکه سازمان مدیریت عنوانش برداشته شده عوام فریبی است که بخواهیم بگوییم دولت می خواهد خلاف برنامه عمل کند.

- مدیریت و برنامه ریزی معاونت رئیس جمهور است و نهادی مستقل از ریاست جمهوری نیست و ما در جهت احیای قانون اساسی عمل کردیم. ما ساختار سازمان مدیریت و برنامه ریزی را بهم نریختیم بلکه عملکرد آن را هدفمندتر کردیم و در حال حاضر معاونت برنامه ریزی ، معاونت رئیس جمهور شده است و این عملکردم به اصل قانون اساسی است.

- من از پایین ترین سطوح مدیریتی یعنی فرمانداری و بخشداری کارم را شروع کرده ام و همه رده ها را تجربه کرده ام و آخرین سمتم قبل از ریاست جمهوری شهرداری تهران بود به همین خاطر با همه زوایای کاری در سطوح اجرایی آشنا هستم و تصریح می کنم بدون قانون پایه ، نمی شود کاری کرد چرا که در غیر این صورت به سر و کله هم می زنیم.

- قریب به اتفاق قوانین مادر البته غیر از بانکداری همه اش در دوره اخیر تهیه و تدوین شد.

- برای اولین بار با گذشت بیش از 25 سال از دعوای زرگری به این معنا که بالاخره اقتصاد سرمایه ای است یا سوسیالیستی یا شکل دیگر ، اصل 44 دعواها را تمام کرد و در اقتصاد کشور مفهوم ، رقابت ، مالکیت و بازار سرمایه تعریف و مشخص شد.

- تهیه لایحه مالیات بر ارزش افزوده بی تردید اقتصاد کشور را شفاف می کند و برای دولت درآمد ایجاد می کند اما در اجرای آن معلوم شد چه کسانی با آن مخالفت می کنند. در این دوره تأمین مسکن مردم به طور ویژه در اولویت قرار گرفت و قانونی نیز در این زمینه به تصویب رسید.

- دولت نهم و دهم قانونمندترین دولت تاریخ ایران هستند. توجه به قانون مداری در این دوره یک اصل بود و باید دقت کرد که قانونمداری را نباید از دعوای سیاسی افراد درک کرد بلکه باید عمل یک دولت معیار قانونمداری باشد.

- در دوره اخیر هیچگاه در بحث قانون از خط قرمز عبور نکردیم چرا که دولت خود را در این زمینه برای پاسداری از قانون مسئول می داند اگر چه مسئولان در سطوح مختلف از خطوط قرمز عبور کردند اما ما هیچ وقت حتی از خط ویژه به دلیل احترام به قانون عبور نکردیم.

- اینکه گاهی اوقات با مصوبه ای مخالفت می کردیم به این دلیل بود که آن مصوبه را خلاف قانون و حقوق ملت می دانستیم و اصولاً رییس جمهور به عنوان منتخب ملت وظیفه دارد تا از قانون اساسی و حقوق ملت صیانت کند که در این باره نمی شود گفت اعتراض به یک مصوبه عدول از یک قانون است.

اولین های احمدی نژاد در مصاحبه تلویزیونی: حضور در مرز اسرائیل/ بیشترین پرواز با هلی کوپتر و هواپیما/ مطرح کردن نام امام زمان در دنیا

- دولت مر قوانین را اجرا می کند. مر قوانین نه تنها محترم بلکه تا حدی مقدس است به همین خاطر ما اصرار داریم قانون باید درست نوشته و رعایت شود. آنهایی که دولت را به قانون گریزی متهم می کنند می خواهند کارهای خود را بپوشانند.

- آیا سیستم آمریکا و اروپا به گونه ای است که همه به حق خود می رسند و تبعیض و فاصله طبقاتی نیست و مشکلی پیدا نمی شود. اصلاً نظام تصمیم گیری آنها یکپارچه است یعنی شما نمی توانید یک ایده را درست به جلو ببرید و یک ایده در پیچ و خم ها هزار جور زخم بر می دارد.

- احمدی نژاد با اشاره به شب شهادت حضرت علی (ع) گفت که ایشان فرمودند که کارهای مهم شما را از کارهای جزئی مربوط به مردم منصرف نکند چون خیلی از مردم در این ساختارها دچار مشکل می شوند.

- دولت به بیش از 38 میلیون نامه جواب داده است و این به معنای بازماندن از کارهای زیربنایی نیست.

- در کشور در هر بخش چند برابر مدت مشابه در دولت های قبل کار شده است که از جمله آنها می توان به بخش های زیربنایی اشاره کرد.

- در دولت های نهم و دهم 119 هزار میلیارد تومان واگذاری داشتیم درحالیکه در 15 سال قبل از این دولت فقط 2700 میلیارد تومان واگذار شده ا ست. بخش مهمی از کارهای عمرانی دولت زیرساخت هاست اگر گاز ، انرژی، آب و حمل و نقل نباشد تولید چه معنای دارد؟

- اجرای اصل 44 قانون اساسی یکی از کارهای زیربنایی است و قانونی بسیار وسیع است که با اجرای آن 16 نهاد جدیدتاسیس شد.

- واگذاری ها در این دولت بسیار شفاف بود همچنان که بخشی از آن بابت مسکن یا سهام عدالت داده شد و بخشی در بورس واگذار شد که معلوم است ، بخشی نیز برای اجرای طرح ها و تهاتر با پیمانکاران واگذار شد. میزان واگذاری ها در این دولت چند برابر دولت های قبل از آن است 40 یا 50 برابر ؟ این اقدامی است زیربنایی ، همچنان که اجرای اصل 44 پایه های اقتصاد را متحول کرد.

- اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از دیگر کارهای زیربنایی دولت است. البته مرحله نخست طرح اجرا شد و ای کاش اجازه می دادند همه اش را اجرا می کردیم.

- اکنون 52 میلیارد دلار پول در این صندوق ذخیره شده که این کاری زیربنایی است.

- از همان سال اول دولت اعلام کردیم گندم کاران که محصولشان را به دولت می دهند باید بلافاصله پول محصولشان را دریافت کنند این درحالیستکه در آن سال بدهی هایی از سال 72 به گندم کاران باقی مانده بود.

- مگر بنا نیست با اصلاح ساختاری بخش کشاورزی رشد کند بالاخره یک گام این اصلاح ساختاری تقویت کشاورزی است اکنون وضع کشاورزان چگونه است؟ نمی گویم مطلوب است، اصلاً اما فاصله خیلی کمتر شده که این حاصل نگاه زیربنایی است.

- تحول در نظام مالیاتی، اجرای قانون هدفمندی و اصل 44 قانون اساسی بخشی از کارهای زیربنایی هستند. سراغ ندارم که در 24 یا 27 سال قبل از این دولت این مقدار کار زیربنایی در کشور شده باشد.

- ما بانک قرض الحسنه "صندوق مهر امام رضا (ع)" ایجاد کردیم و قرض الحسنه را به بدنه اجتماعی بردیم که این از کارهای زیربنایی است.

- ایجاد ستاد کشاورزی را از دیگر اقدامات زیربنایی است. با ایجاد این ستاد مستقیم و استان به استان به مسائل کشاورزی رسیدگی کردیم نتیجه اش چه شد؟ با اجرای این کارهای زیربنایی برای نخستین بار در تاریخ کشور در 4 ماه اول امسال میزان صادرات غیرنفتی ما با واردات مساوی شد.

- برخی از این اتفاق به آسانی عبور می کنند درحالیکه یادمان نمی رود در گذشته 200 میلیون دلار صادرات غیرنفتی اضافه می شد چقدر در کشور جشن می گرفتند.

- وقتی دولت را تحویل گرفتیم میزان صادرات غیرنفتی 7 میلیارد دلار و میزان واردات 36 میلیارد دلار بود اما اکنون صادرات و واردات مساوی شده که این اتفاق بزرگی است.

- پشتوانه این اتفاق یعنی تولید اگر تولید نباشد چه صادر می شود؟ تولید نیز به متکی به کارهای زیربنایی است و اینها یکدیگر را تایید می کند صادرات غیرنفتی ما ناشی از حمایت از تولید و حمایت از تولید ثمره کارهای زیربنایی است و کارهای زیربنایی مبتنی بر قانون مداری ماست. کدام دولت توانسته است تا این میزان صادرات غیرنفتی را افزایش دهد.

- ما برای حل مشکل صادرکنندگان دائماً با آنها جلسه داشتیم و بطور مستقیم در جریان مشکلات آنها و حل و فصل آنها بودیم. این نگاه برنامه ای بود و اتفاقی نبوده است که زمانی که ما دولت را تحویل گرفتیم قیمت خط تلفن همراه 2 میلیون تومان بود اما امروز یک خط اعتباری تلفن همراه به 2500 تومان رسیده است.

- در ادامه مجری این گفتگوی زنده تلویزیونی از رئیس جمهور درباره تغییر وزرا و مدیران ارشد در دولت های نهم و دهم از رئیس جمهور سوال کرد و این پرسش را مطرح کرد که آیا این تصمیم گیری ها هم با برنامه بوده است ؟ احمدی نژاد گفت: تغییر مهم نیست بلکه از نظر ما آنچه مهم بود هدف بود.

- در دولت ما هر فرد و یا مدیر ارشدی که با دولت هماهنگ بود دستش را می بوسیدیم و اگر هم هماهنگ نبود دستش را می بوسیدیم. هدف برای ما از همه چیز مهمتر بود نه اینکه آدم ها در این پست بمانند ؛ کسی برای پست خلق نشده است و این سمت ها حق کسی نیست بلکه حق ، خدمت به کشور است .

- در اجرای عدالت دولت های نهم و دهم کارهای زیادی کرده است که از جمله آن سهام عدالت بود که کمتر دولتی موفق به انجام آن شده است. شناسایی 45 میلیون انسان و پرداخت سهام عدالت به این جمعیت عظیم کار آسان و ساده ای نبود.

- ( با اشاره به پرداخت سهام عدالت برای 45 میلیون نفر ) این بزرگترین کار اجرایی و نرم افزاری تاریخ ایران است که تا 49 میلیون نفر جلو می رود.

- هدفمندی یارانه ها، یارانه مسکن مهر ، بنگاههای کوچک همه اینها نشان از این است که چندین بار ثروت را توزیع کرده ایم. حقوق بازنشستگان و کارمندان رده پایین افزایش یافت حتی به زندانیان توجه داشته ایم به زندانیانی که معسر و بدهکار شده و ناتوان در پرداخت بودند دولت 20 هزار نفر آنان را کمک کرد تا آزاد شدند.

- قرض الحسنه خرد را در کشور توسعه دادیم، ضریب جینی پایین آمد. ما در هدف و برنامه هستیم و نسبت به دهک پایین و بالا برای نخستین بار به 10 درصد رسیدیم یعنی بیشترین خرج کننده و کمترین خرج کننده به 10 درصد رسید و متوسط سالانه 9 تا 10 درصد رشد در مصرف داشته ایم در حالی که ضریب جینی کاهش پیدا کرده و این یعنی حرکت به سمت عدالت.

- سطح سواد اعضای هیئت دولت از همه دولتهای گذشته بالاتر است و بیش از نیمی از اعضای دولت عضو هیئت علمی دانشگاهها هستند و 5 ـ 6 استاد تمام و دکترای واقعی که مدرکشان در دانشگاههای ایران و جهان معتبر است در دولت داریم. دستاوردهای علمی استمرار دارد و در این دولت دو برابر و سه برابر شده است.

-دو سه سال است که مقام اول را در سرعت پیشرفت علمی به خود اختصاص داده ایم.

- وقتی موشک می فرستیم می گویند دولت کاره ای نیست ،چطور قیمت گوجه فرنگی بالا می رود مربوط به دولت است اما فرستادن موشک به فضا کار دولت نیست؟

- در زمینه هسته ای غنی سازی ادامه دارد و 12 هزار سانتریفیوژ می چرخد و 5 هزار سانتریفیوژ دیگر آماده وارد شدن به مدار است.

- مگر ما فضایی نشده ایم تمام لوازم و امکانات پرتاب موشک به غیر از سکوی پرتاب در این دولت ساخته شده است که وقتی اعلام کردیم، دیگران متعجب شدند. مگر موجود زنده به فضا نفرستادیم؟ برد پرتابگرهای ما چند هزار کیلومتر است؟

- صفحه و میله سوخت را خودمان ساخته ایم ، بر دانش لیزر تسلط داریم ، رادیودارو می سازیم و بسیاری از داروهای نوترکیب را خودمان تولید می کنیم که الان رقم آن به 20 قلم رسیده است.

- هم اکنون جهش علمی در کشور اتفاق افتاده و کشورمان مقام اول را در سرعت افزایش علم داراست.

- نظام رتبه بندی معلمان نیز برای اولین در این دولت تصویب شد و معلمان براساس شایسته سالاری رتبه بندی می شوند.

- قبلا در زمینه سوخت مصرفی بودیم به طوریکه در سال 85 مصرف بنزین در روز 75 میلیون لیتر بود و اگر با همان روند مصرف می شد امروز حدود 140 میلیون لیتر باید مصرف می کردیم و این یعنی همه تولیدات داخلی انرژی فقط برای مصرف استفاده می شد و حتی باید وارد هم می کردیم.

- طراحی سیستم کارت سوخت بزرگترین عملیات نرم افزاری در خاورمیانه است. مدیریت سوخت و صدور کارت سوخت برای چند میلیون خودرو و صدها پمپ بنزین کار بزرگ دولت است و از نظر نرم افزاری هم مشکلی به وجود نیامد.

- اگر در دولت های نهم و دهم هیچ کار دیگری نمی شد و فقط سهیه بندی بنزین اجرا شده است همین برای دولت کافی است چرا که با این کار سالی 15، 18، 20 میلیارد دلار صرفه جویی می شود و کدام فعالیت اقتصادی اینگونه صرفه جویی دارد.

- ما الان به صادرکننده سوخت تبدیل شده ایم و سهمیه بندی سوخت یک ریسک بود که دولت های قبلی نمی پذیرفتند و ممکن بود مشکل امنیتی به وجود بیاید اما ما پذیرفتیم و اتفاقی هم نیافتد و مردم هم همراهی کردند.

- تعداد زیادی خودرو گازسوز شده که در ابتدا مخالفت می شد که قطعه و تجهیزات نداریم و از خارج هم به ما نمی دهند اما بررسی کردیم و تصمیم گیری شد و الان تبدیل به صادرکننده تجهیزات گازسوز شده ایم.

- در دنیا 15 میلیون خودرو گازسوز است که از این تعداد 3 میلیون آن در ایران است که این هم اتفاق بزرگی است و ضمن اینکه یک میلیون و 350 هزار خودروی فرسوده را نیز از رده خارج کردیم و این هم برنامه بزرگی بود.

- بعد از هدفمندی و مدیریت سوخت برای اولین بار در تاریخ کشور مصرف خانگی سوخت کاهش پیدا کرد و مصرف صنعت کشاورزی بالا رفت که این همان چیزی بود که می خواستیم.

- تنها دولت متولی فرهنگ نیست، فرهنگ را ملت حفظ کردند، از این به بعد هم ملت حفظ می کنند، دولت باید موانع فرهنگ را بردارد و ما سعی کردیم این کار را بکنیم.

- ما در حوزه کتاب در چند سال اخیر به اندازه 25 سال گذشته چاپ کتاب داشته ایم.

- از بین رفتن فرهنگ اشرافی گری و جایگزین شدن ساده زیستی در میان مسئولان اتفاق افتاده است.

- احمدی نژاد همچنین تعزیه و خطبه حضرت زهرا (س) ازجمله میراث معنوی دانست که در این دولت به ثبت رسیده است.

- کاهش ساعت کار زنان سرپرست خانوار و مطرح کردن خطر اضمحلال نسل برای اولین بار ازجمله اقدامات دولت هستند. یک ملت همانند یک موجود زنده است و زمانی که به پیری رسید دیگر قدرت تولید و بازسازی نخواهد داشت و مصرف کننده صرف خواهد بود به همین خاطر باید جمعیت زایش داشته باشد و ما در دولت خود با تهیه منحنی های جمعیتی، خطر اضمحلال جمعیت را مطرح کردیم. من در زمینه وجود این خطر فریاد زدم، برغم اینکه خیلی ها اعتراض و ما را مسخره کردند.

- ما فرهنگ امامت را مطرح کردیم، انسان کامل، اخلاق، فرهنگ، عزت، پیشرفت همه در سایه فرهنگ امامت است که حلقه اتصال به آسمان است. هر چه معنویت و کمال است، در سایه این فرهنگ است که در ایران پیش از اسلام هم سابقه دارد اما پس از اسلام مصداق پیدا کرد.

- این موضوع خود را در ورزش نشان داد به گونه ای که ما به عنوان اول گروه صعود کردیم، به جام جهانی والیبال و بستکتبال و در المپیک مقام آوردیم.

- درباره موضوع تردد خودروها و ترافیک، من فکر می کنم وضع خیلی خوب شده، سرمایه گذاری دولت در این زمینه در شهرها 9 برابر دولت های قبل بوده است.

- در سال 1384 تعداد کشته های جاده ای نزدیک به 28 هزار نفر و به نسبت 8 تا 10 برابر آن مجروح بود که هزینه های مادی و انسانی و نیز عوارض عاطفی طولانی داشت.

- رشد کشته ها هر سال بین 10 تا 12 درصد که اگر همین رشد باقی می ماند، الان باید بالای 60 هزار کشته در جاده ها داشتیم.

- دولت از ماه اول و دوم با بیمه، نیروی انتظامی، راهداری و اورژانس جلسه گذاشت و با توجه به فعالیت های انجام شده با وجود 3 برابر شدن خودروها و بیش از 2 و نیم برابر شدن تردد، تعداد کشته های ما در سال 1391 به زیر 19 هزار نفر رسیده است. این یعنی بالاترین سرعت کاهش نرخ کشته ها در دنیا را ایران کسب کرده است و هم اکنون میزان عادی کشته بر تردد ما معادل بهترین های دنیاست، دو گام دیگر برویم جزو کشورهای پیشرفته قرار خواهیم گرفت.

- مجری در سؤالی مبنی بر اینکه در کتاب جغرافی که می خوانیم مساحت ایران یک میلیون و 648 هزار کیلومتر مربع آمده است اما عددی که شما چندین بار گفتید با این عدد همخوانی ندارد و نمی دانیم که چگونه محاسبه کرده اید و گفتید به هر خانواده ایرانی هزار تا 2 هزار مترمربع زمین می دهیم برداشت این شد که شما که وسعت ایران را بزرگ کردید تا بتوانید به هر ایرانی این مقدار زمین بدهید و این عدد را از کجا آورده اید؟

رییس جمهور گفت: ما اگر به هر خانواده هزار متر زمین بدهیم می شود 2 میلیون و یکصد هکتار اما وسعت ایران با همان رقم قبلی که شما گفتید 165 میلیون هکتار می باشد که زمین کم نمی آید.

- اما در این زمینه به سازمان جغرافیایی مأموریت دادیم تا یک نقشه برداری هوایی از طریق عکس های هوایی و کنترل زمینی با دستگاه های بسیار دقیق انجام دهد.

- اندازه گیری قبلی با استفاده از دستگاه های اندازه گیری قدیمی بوده و دقیق نبوده است الان اندازه گیری بسیار دقیق انجام شده و با نرم هایی که در جهان قابل قبول بود ، یک میلیون و 873 هزار هکتار وسعت ایران عزیز است که باید در کتاب های جغرافیایی آن را درست کنیم یعنی نزدیک به 225 هزار کیلومتر مربع وسعت ایران به لحاظ رسمی است که اگر سند آن درست نباشد بعداً مسائل حقوقی درست می شود الان باید سند آن درست شود ما سند را درست کردیم و سند آن در جهان ثبت خواهد شد.

- رییس جمهور در پاسخ به سؤال مسائل عمرانی و زیرساخت ها و فعالیت هایی که در این زمینه انجام شده است گفت: کارهای بسیار زیادی در این زمینه انجام شده است مثلاً ما همیشه در برق قطعی داشتیم در 10 سال قبل از این دولت تابستان ها قطعی برق برنامه ریزی شده داشتیم. الان شبکه پایدار است بطوری که برق را صادر می کنیم و جزء صادرکنندگان برق در منطقه هستیم و به همه همسایه ها برق صادر می کنیم از جمله به ترکیه ، عراق ، عمان ، پاکستان ، افغانستان ، آذربایجان برق صادر می کنیم.

- از طریق عراق یعنی تا لبنان نیز برق صادر می کنیم گرچه به لبنان نمی رسد و این برق در وسط راه استفاده می شود.

- کشوری که خودش خاموشی داشته در حال حاضر صادرکننده برق است بطوری که وزارت نیرو پارسال 2 میلیارد دلار درآمد از محل صادرات برق داشته است.

- پروژه انتقال آب از جنوب و شمال به دشت مرکزی ایران معلوم و پیمانکار آن نیز مشخص شده است و در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

- برای نخستین بار در کشور تعداد مسکن از تعداد خانوار پیشی گرفته است و این به معنای آن نیست که هر خانوار یک خانه دارد بلکه شاید بعضی ها دو یا سه خانه داشته باشند.

- حدود 115 مسافرت خارجی داشته ام که اولین و مهمترین کار ما گفتگوی دو جانبه با ملت ها بود.

- در دولت نهم و دهم یک گفتمان بین المللی جدیدی به نام گفتمان مردمی در دنیا شکل گرفت. ما در سفرهایمان به کشورهای دنیا مستقیم با مردم حرف می زدیم و این گفتمان فصل مشترک مطالبات ملی ملت هاست و در آن ما از کرامت انسانی و نفی ظلم حرف می زدیم.

- ما مشاهده کردیم این نظم موجود در دنیا که 400 سال هم سابقه دارد یک طرفه است و بررسی دقیق کردیم و دیدیم که حلقه اتصال آن نه خدا و دین بلکه حول محوریت صهیونیست است و تنها امر قدسی استعمار و سرمایه داری، صهیونیست ها هستند.

- ما اهل جنگ نیستیم و می خواهیم کارهایمان را بر اساس حرکت مردم انجام دهیم. این امر منتج به طرح دو سؤال شد؛ نخست اینکه چرا نمی گذارند درباره هولوکاست تحقیق شود و دوم آنکه اگر هولوکاست اتفاق افتاده در کجا اتفاق افتاده بود؟

- هیچ یک از کشورهایی که صهیونیسم برای آنها امر مقدسی است نتوانستند جواب این سؤال ما را بدهند و صدای کسانی را هم که در صدد پاسخگویی بودند خفه کردند.

- متأسفانه در داخل نیز بعضی ها گفتند طرح موضوع هولوکاست به نفع صهیونیست ها شده و رابطه ما را با غرب چه و چه کرده است که خوب متوجه نیستند که چه می گویند.

- چرا صهیونیست ها گفتند باید کاری کنیم که احمدی نژاد نابود شود چون از طرح این موضوع عصبانی هستند و از بنیان خورده اند و برای اینکه بگویند به نفع ما شده این حرفها را می زنند و باز هم متأسفانه در داخل بعضی ها اصرار می کنند.

- نقش ایران در اصلاح معاهده ان پی تی مهم بود. از مجموع 11 پیشنهاد ایران در اجلاس اصلاح این معاهده در سازمان ملل، 10 پیشنهاد در متن اجلاس مورد موافقت قرار گرفت و تصویب شد.در پس پرده این اجلاس قصد داشتند هم پروتکل الحاقی را برای سایر کشورهای جهان غیر از آمریکا و دوستانشان اجباری کنند و ایران را نیز به تعلیق فعالیت های هسته ای وادارند.

- به دلیل حساسیت موضوع، تصمیم گرفتم خود سفری به اجلاس داشته باشم که با فعالیت های گسترده ایران در اجلاس، هم پیشنهادهای ایران مطرح شد و هم به جای تعطیلی فعالیت های هسته ایران، رژیم صهیونیستی ملزم شد تا فعالیت های خود را زیر نظر آژانس قرار دهد.

- در این دوره در مقابل نظام سلطه، طرح مدیریت مشترک جهانی مطرح شد که این طرح یک ایده عملیاتی، فعال و رو به جلو بود تا مدیریت مشترک جهانی بر پایه عدالت، پاکی و حضور صالحان به نفع ملت ها انجام پذیرد.

- در همین دوره، اندیشه مهدویت در ادامه طرح مدیریت مشترک جهانی در مقابل نظام سرمایه داری مطرح شد و ما پیام همه انبیاء الهی را در مجامع جهانی مطرح کردیم که این ایده رو به جلو است و رفته رفته به عنوان یک ادبیات، نهادینه خواهد شد.

- برای اولین بار موضوع امام زمان (عج) در دنیا در این دولت مطرح شد، البته امامی از جنس بهار، دوست داشتنی، زیبایی و با عشق به همه انسان ها و ارزش ها نه امامی که بعضی به غلط می گویند وقتی بیاید دو سوم انسان ها را نابود می کند.

- امامی را مطرح کردیم که از جنس پاکی ها و مردم است و با مردم آشناست که این مباحث را حتی با روحانیون مسیحی و بوداییان مطرح کردیم که آثار خودش را خواهد گذاشت.

- این دولت برآمده از دعاهای مردم بود. احمدی نژاد نخستین رئیس جمهور ایران بود که برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی، کاندیدایی نداشت.

- اولین دولتی هستیم که راحت درون مردم می رویم و بدون هیچ دغدغه ای به محافل و خیابان می رویم مثل یک ماهی که به اقیانوس باز می گردد.

- در این دولت مردم راحت حرفشان را می زنند و ارتباط برقرار می کنند. ما در این دولت به همه شهرستان ها سفر کردیم و این برای اولین بار در تاریخ ایران بود که رئیس جمهوری همه کشور را دیده است.

- دولت کوچک شده است زیرا بخش های مهمی از دولت در بورس، اصل 44 و اختیارات دولت واگذار شده است. بیش از 70 هزار نفر از دولت بیرون رفته اند و دولت به لحاظ حجمی و ساختار کوچک شده است.

- رئیس جمهور با بیان اینکه در این دولت حلقه بسته مدیریتی شکسته شد و نسل جدیدی از مدیران مردمی، متخصص و دلسوز معرفی شدند گفت: خیلی از آنها کاندیدای ریاست جمهوری شدند و چه بسا اگر ردصلاحیت نمی شدند رای می آوردند.

- آمارها نشان می دهد که عملکرد این دولت اگر بهتر از دولت های قبلی نبوده بیشتر بوده است. در این دولت مدیرانی بدون هیچ مارک و عنوان و از اقوام مختلف برای اولین بار آمدند.

- تمرکززدایی، کوچک کردن دولت و از همه مهم تر پاکی، ساده زیستی در هم شکستن اشرافیت دولتی، جلوگیری از ریخت و پاش ها و جلوگیری از کارهای اقتصادی شخصی از جمله اقدامات این دولت است.

- دیدید که همه دستگاه ها بسیج شدند که بتوانند یک مورد سوءاستفاده از اعضای اصلی دولت بگیرند اما نتوانستند چون چیزی وجود نداشت.

- در این دولت الگوی جدیدی از مدیریت عرضه شد چون همه متعهد به مردم بودند.

- رئیس جمهور دولت های نهم و دهم در مقایسه با همه دولت ها ، بیشترین پرواز با هواپیما و بالگرد را برای حضور در مناطق مختلف کشور داشته اند. برخی فکر می کنند ما در این پروازها برای هواخوری می رویم درحالیکه در ازای هر ساعت پرواز با هلیکوپتر همه سلول های و استخوان بندی بدن آسیب می بیند و معلوم می شود که خلبان ها چه زحمتی می کشند.

- مجری برنامه خطاب به رئیس جمهور گفت خیلی ها دوست داشتند بزرگراهی به نام شهید احمدی نژاد درست شود که رئیس جمهور در پاسخ گفت: درست می شود، شاید یکی از بزرگراه ها را به همین اسم نام گذاری کنند. براساس گزارش بخش های مسئول ، به اندازه ساعات موظف یک خلبان در 30 سال پرواز داشته ایم و باید چند گواهینامه پرواز بگیریم.

- بنده اولین رئیس جمهوری هستم که در کنار مرزهای رژیم اشغالگر قدس در 400 متری صهیونیست ها حضور یافتم درحالیکه 40 پرنده دشمن در پرواز بود و در آنجا از حقوق ملت فلسطین دفاع کردم و این بشارت را به جامعه بشری دادم که صهیونیست ها رفتنی هستند.

- وقتی به بیروت رفتم تا سخنرانی کنم دیدم شیشه ای ضد گلوله قرار داده اند اما در کمتر از یک ثانیه در ذهنم تجزیه و تحلیل کردم و گفتم زشت است با وجود این همه حضار، پشت این شیشه قرار بگیرم. در آن موقعیت با خود گفتم 2 کیلومتر آن طرف تر، رژیم صهیونیستی اگر بخواهد آنجا را با موشک هدف قرار دهد این همه مردم از بین می روند زیرا با شلیک گلوله مستقیم که نمی توانست هدف قرار دهد بلکه باید موشک می زد، به فرض که با گلوله مستقیم نیز نتواند ما را هدف قرار دهد، مردم چه؟ در آن شرایط با خود گفتم ننگ آور است که رئیس جمهور ایران پشت شیشه ضدگلوله با مردم بنت جبیل سخن بگوید، به این علت پشت تریبون رفتم و مترجم پشت شیشه ضدگلوله ایستاد.

- این نخستین بار بود که رئیس جمهوری این چنین کنار مرزهای رژیم صهیونیستی رفت و فکر نمی کنم پس از آن هم به بنت جبیل رفته باشد و با قدردانی از مردم بگوید رژیم صهیونیستی خانه عنکبوت است.

- این دولت نخستین دولتی است که نه به علت کارهای انجام نداده، ضعف ها و سستی ها بلکه بابت کارهای انجام داده، ابتکارات و فعالیت هایش مورد هجوم قرار گرفت که این نیز نخستین بار نه فقط در تاریخ پس از انقلاب که در تاریخ رقم خورده است.

- این دولت نخستین دولتی است که در انتخابات ریاست جمهوری از خودش نامزد نداشت و رقیب کسی نبود.

- اولین رئیس دولت و جمعی از اعضای این دولت هستیم که نخستین بار بالگردمان با کابل برخورد کرد اما به خاطر دعای مردم، آن بزرگراه ( شهید احمدی نژاد ) درست نشد و بالگرد سالم بر زمین نشست. براساس گزارش کارشناسان، درباره این سانحه، این نخستین باری است که بالگردی با کابل برخورد می کند و سقوط نمی کند، ما نفهمیدیم چگونه عبور کردیم، البته این ناشی از دعای مردم و عنایت امام عصر (عج) بود که از مردم و ساحت مقدس امام زمان (عج) تشکر می کنم.

- رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که آقای احمدی نژاد از عصر شنبه آینده چکار خواهد کرد گفت: مهمترین کاری که باید انجام شود بحث توسعه علمی کشور است که اگر بتوانم کمکی در این بخش کنم دریغ نخواهم کرد. آنچه از مدت ها قبل به آن فکر کرده ام این بوده که بخش اصلی فعالیت هایم را با راه اندازی یک دانشگاه بین المللی که دانشجوی داخلی و خارجی پذیرش کند ادامه دهم.

- رئیس جمهور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا در آینده کار سیاسی خواهد کرد و یا حزب تاسیس خواهد کرد گفت: من اصلاً اهل حزب نیستم و پیش از این هم این کار را تجربه کرده ام. اما اینطور نیست که حرف سیاسی نزنیم چرا که حرف ها و بحث های سیاسی بخشی از زندگی من است.

- رئیس جمهور در پاسخ به سؤال مجری برنامه درباره اینکه آیا اگر شورای شهر تهران از شما بخواهند شهردار بشوید قبول می کنید یا نه؟ گفت: من خادم کوچک ملت ایران هستم و حاضرم جوی های خیابان را تمیز کنم، حاضرم عوارضم را به موقع پرداخت کنم گرچه عوارض شهرداری چند برابر شده است.

- دعا فرصت ساز است و این دولت به وسیله دعای مردم برآمده و بر دعاهای مردم ایستاده و استعدادها به واسطه دعای مردم شکوفا شده و افقها باز شده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.