شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مجله زندگی ایده آل: ماه رمضان هميشه خاطرات زيادي را براي ما مي آفريند و هركدام به نوبه خود خاطراتي را از اين ماه داريم كه البته كم و بيش شبيه به هم هستند. اما از سال 1380 همه ايراني ها خاطرات مشابهي را تجربه كردند كه اين خاطرات در شب هاي رمضان به يادماندني شد. صدا و سيما در ايام مبارك رمضان برنامه هايي را اجرا مي كند كه فقط به يك دليل ساخته مي شوند. اين برنامه در سال هاي اخير رنگ و بوي ديگري به خود گرفت. نقطه عطف اين جريان در سال 80 با مجموعه ويژه اي به نام «گمگشته» ارائه شد. اين مجموعه با كارگرداني رامبد جوان و نقش آفريني آتيلاپسياني، آتنه فقيه نصيري، حديث فولادوند، پژمان بازغي و فرامرز صديقي همراه بود. پخش اين مجموعه آغازي براي مجموعه هاي مناسبتي ماه رمضان محسوب مي شود كه در سال هاي بعد از آن سريال هايي به همين مناسبت در 3 شبكه سراسري سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش مي شد و هر كدام مخاطبان خود را داشتند و اين روند ادامه پيدا كرد تا اينكه تنوعي چشمگير كه البته خيلي مورد استقبال مخاطبان واقع شد صورت گرفت. در سال 83 مجموعه تلويزيوني «كمكم كن» با بازي حميدگودرزي از شبكه 2 سيما پخش شد كه نقطه عطف سريال هاي مامورايي ناميده شد. «كمكم كن» آنقدر مورد توجه قرار گرفت كه به عنوان يكي از پايه هاي ثابت در ميان ژانرهايي كه در ايام رمضان از شبكه هاي سيما پخش مي شوند قرار گرفت. به طوري كه هر سال يك مجموعه در اين ژانر از تلويزيون پخش مي شد و در مجموعه «او يك فرشته بود» در سال 84 به اوج خودش رسيد. اكنون بعد از گذشت 12 سال اين سريال ها و مجموعه ها در 3 ژانر مختلف از سيماي جمهوري اسلامي پخش مي شود.

3 ژانر در 3 شبكه

در ايام ماه رمضان 3 ژانر اجتماعي، طنز و مامورايي از شبكه هاي سيما پخش مي شود كه هركدام به نوبه خود جذابيتي دارد، اما در بين سيل عظيم اين مجموعه ها در 12 سال گذشته از هر ژانري يكي از ستاره هاي آن را به عنوان چهره ماندگار ژانر مخصوص به خود در نظر گرفتيم و گفت وگويي داشتيم حول اتفاقات، حاشيه ها و خاطرات آن اثر... . شهرام حقيقت دوست، رضا عطاران و كورش تهامي 3 چهره ماندگار سال هاي گذشته در ايام مبارك ماه رمضان از نظر خوانندگان ايده آل بودند.

چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان

آيا عطاران با تلويزيون خداحافظي کرده است؟

رضا عطاران از نام هاي برتر و مطرح طنز است و همه كارهاي خيلي خوب و به يادماندني از او به ياد داريم. در ميان كارهاي متنوع عطاران مجموعه هاي مناسبتي ماه رمضانش بيشترين مخاطب را نسبت به ساير سريال هاي طنز جذب كرد. هرچند كه توقعي غير از اين هم نمي توان از او داشت. از مجموعه هايي كه عطاران به مناسبت ماه رمضان ساخت يا ايفاي نقش كرده عبارتند از: بزنگاه، متهم گريخت و خانه به دوش كه خيلي مورد استقبال قرار گرفت.

رضا عطاران در مجموعه هاي ماه رمضان علاوه بر بازيگري، كارگرداني آنها را نيز انجام داده و در مجموعه هاي بزنگاه و متهم گريخت خوانندگي تيتراژ پاياني آن را هم انجام داده است. او در اين مورد مي گويد: كارهايي كه در زمينه موسيقي انجام داده ام را نمي توان به حساب دانش موسيقي من گذاشت بلكه شايد مي توان علاقه ام به موسيقي را دليل اين كار دانست. در آن زمان كه خوانده ام احساس كرده ام چيزي كه قرار است خوانده شود خيلي به درجه كيفي صدا و درست خواندن مرتبط نيست و بيشتر احساس است كه بايد برانگيخته شود مثل سريال متهم گريخت. شما وقتي اين ترانه را گوش مي دهيد شايد صداي من خيلي فالش باشد اما چون صميميت در كار ديده مي شود كسي احساس نمي كند كه صداي بدي را مي شنود.

از شرايطي كه برايم پيش آمده بود استفاده كردم

شرايط شروع كار بزنگاه با باقي كارها خيلي متفاوت بود. زيرا در واقع قرار بود كه من اصلا كار نكنم زيرا واقعا خودم نمي خواستم كار كنم، خسته بودم اما به محض اينكه كار بازي من در يك فيلم سينمايي تمام شد به من گفتند بايد يك سريال مناسبتي را شروع كنم. خلاصه كلي دليل آوردم كه از خير من بگذرند و بعد از كلي آمد و رفت آنها هم قبول كردند ولي بعدها دوباره سراغم آمدند كه بايد كار را شروع كنم و من هم گفتم پس حالا كه قرار است كار كنم بايد شرايط طوري باشد كه دوست دارم. در واقع از شرايطي كه برايم پيش آمده بود استفاده كردم كه كاري كه دوست دارم را انجام بدهم و آنها هم شرايط را قبول كردند.

كاري كردم كه مردم به حرف هايم گوش كنند

من در سريال هايي كه پيش از بزنگاه ساخته ام تجربه خوبي كسب كردم و مي خواستم تبديل به كسي شوم كه مردم مي نشينند و به حرف هايش گوش مي دهند. وقتي مي خواستم بزنگاه را بسازم احساس كردم كه زمان آن رسيده كه حرف هايم را بزنم.

رضا عطاران پس از ساخت مجموعه بزنگاه كه آخرين سريال تلويزيوني او بود به دليل حاشيه هايي كه بعد از پخش سريال از گوشه و كنار به گوش رسيد تصميم گرفت از ساخت سريال هاي تلويزيوني خودداري كند و از آن پس وقت خود را صرف فيلم هاي سينمايي كرد.

چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان

با دیگران درباره آقای طنز

مديون رضا عطاران هستم

سوسن پرور از بازيگران سريال بزنگاه بود كه در سال 87 از شبكه سوم پخش شد و از آن دسته هنرپيشگاني بود كه در ذهن همه ماند و هيچ كس نقش آفريني او را از ياد نبرده است. وي بعد از گذشت 5 سال و در شرايطي كه سريال ها و مجموعه هايي كه ساخته رضاعطاران است، به عنوان بهترين نمونه هاي طنز شناخته شده اند، از خاطره اولين همكاري اش با رضا عطاران مي گويد

عطاران شما را در عمل انجام شده قرار نمي دهد

به نظر من كارگرداني رضا عطاران خيلي هوشمندانه است چون فضايي كه مي خواهد در فيلم هايش خلق كند كاملا رئاليسم و نزديك به واقعيت است. به همين دليل نوع كارگرداني اش و نوع بازي كه از هنرپيشگان مي خواهد فرم روان و ساده اي است. به عنوان مثال هيچ وقت از ميزانسن خاص استفاده نمي كند و بازيگر را در عمل انجام شده قرار نمي دهد و سعي مي كند از فضايي استفاده كند كه شما به عنوان بازيگر يا مخاطب آن را قبلا تجربه كرده باشيد. به طور كلي آنچه در ذهن اوست به زندگي واقعي خيلي نزديك است.

ستايش كردني است

از ويژگي هاي بارز رضا عطاران اين است كه خيلي خوب مردم را مي شناسد، برخلاف اينكه مي گويند فقط طبقه اقتصادي متوسط و پايين تر از آن را خوب درك مي كند. به نظرم هر فيلمي كه آقاي عطاران بسازد با مهارت آن را به پايان مي رساند و اين فيلم مي تواند مربوط به هر طبقه اقتصادي از اجتماع باشد چون او كسي است كه به بازار مي رود، سوار مترو مي شود، خودش به نانوايي مي رود و به قول معروف از آن آدم هايي نيست كه از پشت ويترين فيلم بسازد. او تا جايي كه مي تواند در جامعه حضور دارد و مردم را از نزديك مي بيند و چنين كارگرداني واقعا ستايش كردني است.

چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان

او همان رضايي است كه در گناباد زندگي مي كرد

خيلي از آدم ها وقتي اسم شان بزرگ مي شود خودشان هم بزرگ مي شوند اما عطاران از معدود كساني است كه فقط اسمش بزرگ شده اما خودش همان رضايي است كه در گناباد زندگي مي كرد و صميميتش هنوز همان طور است و همين صميميت كه در زندگي شخصي اش هم وجود دارد در كارش هم منعكس شده است.

اولين سكانس من نزديك 18 برداشت داشت

بارزترين خاطره اي كه از روزهاي همكاري مان با آقاي عطاران در ذهنم ثبت شده است مربوط به اولين سكانس من در فيلم بزنگاه بود. در اين سكانس ديالوگي داشتم كه بايد بادست تو سر خواهرم مي زدم و مي گفتم خاك تو سرت و اين سكانس نزديك 18 برداشت داشت اما آقاي عطاران و باقي عوامل سعه صدر نشان دادند با اينكه من خيلي حول شده بودم و ترسيده بودم به من فرصت دادند تا بتوانم كارم را انجام بدهم. در تمام اين مدت حواسم به اين بود كه دقيقا باب ميل آقاي عطاران كارم را انجام دهم.

در كارهاي عطاران بداهه فراوان وجود دارد

از ويژگي هاي مثبت ديگري كه رضا عطاران در كارهايش انجام مي دهد اين است كه دست بازيگر را براي گفتن ديالوگ هاي بداهه باز مي گذارد و اين هم يكي از عواملي است كه باعث مي شود كارهايش خاص باشد و براي مخاطب باورپذير شود و اميدوارم باز هم اين موقعيت براي من پيش آيد كه با ايشان همكاري داشته باشم.

تشكر از رضا عطاران

با اينكه سال ها از روزي كه همكاري من با آقاي عطاران آغاز شده مي گذرد اما دوست دارم از همين جا از آقاي عطاران تشكر كنم چون در حقيقت مسير زندگي هنري مرا تغيير دادند و ممنونم كه به من اعتماد كردند و اين فرصت را به من دادند. چون در آن زمان كه من بازيگر تئاتر بودم اگر آقاي عطاران به من كمك نمي كرد معلوم نبود كه الان كجا بودم. اين موقعيتي را كه امروز دارم مديون رضا عطاران هستم.

سروش صحت يكي از فيلمنامه نويس هاي مجموعه بزنگاه بود كه به همراه ايمان صفايي اين فيلمنامه را تهيه كرد. با او در مورد حاشيه هايي كه منجر شد عطاران از كارهاي مناسبتي براي تلويزيون دست بكشد صحبت كرديم و او دليل اين تصميم را بيان كرد.

همكاري با رضا عطاران را قبل از سريال بزنگاه شروع كردم كه مربوط مي شود به مجموعه ترش و شيرين كه براي ايام نوروز ساخته شده بود. پس از آن به اتفاق ايمان صفايي فيلمنامه بزنگاه را نوشتيم كه هر دوي ما كار را خيلي دوست داشتيم و رضا هم از كار راضي بود اما چون بعد از پخش اين مجموعه نظرهاي موافق و مخالف زيادي داشت رضا تصميم گرفت كه فعاليت هايش را در تلويزيون قطع كند هرچند كه خيلي ها اعتقاد داشتند كه طنز خوبي بود و ساختار قابل توجهي هم داشت اما عده اي هم گمان مي كردند كه نبايد به اين صورت زندگي يك معتاد را نمايش داد و اعتياد يك مشكل بزرگ در جامعه ماست و صحيح نيست كه با اينگونه مقوله ها شوخي شود.

چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان

کورش تهامی از خاطرات ملکوت می گوید

وسوسه شدم فرشته شوم

سكانسي كه فرشته وارد مي شد و در خانه حاجي را مي زد و مي خواست حاجي را با خودش ببرد. خيلي بازخوردهاي جالبي داشت حتي چند نفر از تهيه كنندگان سينما هم براي من پيامك فرستادند.

سال 89، كورش تهامي در نقشي ظاهر شد كه همه را غافلگير كرد. نقش يك فرشته موكل كه البته خيلي ها بر اين باورند، تهامي بهترين انتخاب براي اين نقش بوده است. نوع گويش و رفتار و برخورد كورش تهامي با نقشي كه در اين فيلم بازي كرد هماهنگي خاصي داشت و خيلي هم مورد توجه قرار گرفت. اين فيلم در ميان ژانرهاي مامورايي از نظر خوانندگان ايده آل به عنوان بهترين فيلم ماورايي انتخاب شده است. پس سراغ كورش تهامي رفتيم و گفت وگويي حول اين داستان با او داشتيم.

با يك تماس تلفني دعوت به كار شدم و به دفتر آقاي شايانفر مراجعه كردم و در جريان فيلمنامه قرار گرفتم و پس از آن بخشي از فيلمنامه را به من دادند و آن را مطالعه كردم. نقش فرشته، نقش وسوسه كننده اي بود براي اينكه اصلا معلوم نيست در طول عمر كاري يك بازيگر چند بار چنين نقش هايي پيشنهاد مي شود. به خصوص با شيوه فانتزي كه در سريال «ملكوت» وجود داشت. اما اين نقش از طرفي هم سخت بود چون تا به امروز خيلي روي اين ماجرا كار نشده و نگاه مردم ما در ايران نسبت به اين موضوع خاص است و دست بازيگر براي ايفاي چنين نقش هايي خيلي باز نيست و نمي تواند خيلي راحت آنها را اجرا كند. با اين حال اين نقش را پذيرفتم و خيلي هم هيجان داشتم و فقط منتظر بودم تا ببينم چه اتفاقي قرار است بيفتد. بخش هايي كه قرار بود به صورت جلوه هاي ويژه انجام شود براي من ناشناخته بود و تا آن زمان چنين تجربياتي نداشتم.

چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان

رفتار آرام من در انتخابم براي اين نقش موثر بود

نوع صدا و نوع گويشي كه من صحبت مي كنم در انتخابم براي اين نقش بي تاثير نبوده است. هرچند كه گزينه هاي ديگري هم براي اين كار انتخاب شده بود اما در نهايت حضور من قطعي شد و توانستم اين نقش رابازي كنم. مردم عزيز خيلي نسبت به من لطف دارند و گاهي نظرات شان در مورد من مبني بر اينكه فرد آرامي هستم و رفتار و نوع برخوردم نيز آرامش بخش است را به گوش من مي رسانند. فكر مي كنم تمام اين موارد در انتخاب من براي نقش فرشته تاثير داشته است.

محمدرضا شريفي نيا و انتخاب لباس براي فرشته

اولين نكته اي كه بايد راجع به نقش فرشته سريال ملكوت اشاره كرد اين است كه در اولين قدم، ما در طراحي لباس آن كاراكتر به مشكل برخورديم و اگر اشتباه نكنم در آن زمان 3نوع لباس براي فرشته در نظر گرفته شده بود كه مدل هاي متفاوت و رنگ هاي مختلفي داشتند اما هيچ كدام از آنها پذيرفته نشد و توجهاتي از طرف مسئولاني كه بايد لباس را تاييد مي كردند عنوان شد كه دال بر رد كردن طرح و رنگ لباس بودند و اين قضيه كمي كار ما را سخت كرد و بارها پيش آمد كه من گريم و براي تصويربرداري آماده شدم اما چون لباس ها و گريم تاييد نمي شدند گروه مجبور بود سكانس هاي ديگر را آفيش كند و من گريم صورتم را پاک می کردم و كار به تعويق مي افتاد يا گاهي پيش مي آمد كه كار به صورت موقت و روزانه تعطيل مي شد. به هر حال آن لباسي كه ما به تن فرشته سريال ديديم لباسي بود كه آقاي شريفي نيا پيشنهاد دادند و از آرشيو ايشان انتخاب شد و لباس پس از تاييد گروه مورد استفاده قرار گرفت.

خاطره اي از ماه رمضان

پررنگ ترين خاطره من مربوط به دوره كودكي ام است، زماني كه هنوز روزه نمي گرفتم و سنم خيلي كم بود. شهادت امام علي (ع) به من اجازه داده شد كه همراه ديگر اعضاي خانواده روزه بگيرم. براي افطار، منزل يكي از اقوام دعوت بوديم و از آنجايي كه اولين دفعه اي بود كه روزه مي گرفتم و از طرفي هم زير بار نمي رفتم كه كله گنجشكي روزه بگيرم، در نتيجه تمام روز گرسنگي و تشنگي را تحمل كردم تا به هدفم برسم. يادم است كه نزديك افطار كه شده بود با بچه هاي همسن و سال خودم در حال نقشه كشيدن بوديم كه وقتي افطار شد اول كدام غذا را بخوريم.

ايده هاي عجيب و غريب

خوشبختانه سريال ملكوت تبعات و بازخوردهاي منفي نداشت چون من و آقاي آهنج تمام تلاش مان را كرديم كه قضيه خيلي پيچيده نشود، هرچند كه در ابتدا من خيلي ايده هاي عجيب و غريب به ذهنم مي رسيد به خصوص اينكه فيلم هايي كه در اين ژانر قرار مي گيرند را قبلا ديده بودم اما خب در عمل كار متفاوت است، بنابراين طي صحبت هايي كه با آقاي آهنج داشتيم به نتايج خوبي رسيديم كه در نهايت به آن چيزي كه مخاطبان ديدند ختم شد. در وهله اول نمي خواستيم كار پيچيده شود و بيننده به شك بيفتد يا غيرقابل قبول شود. به اين روش پيش رفتيم تا به جايي رسيديم كه همزمان كار تصويربرداري و پخش داشتيم. از اين بخش به بعد برخورد مردم خيلي جالب بود. بعضي از سكانس ها مردم را مي ترساند به خصوص بچه ها...

چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان

1. بخشي از لوكيشن هاي سريال در بيمارستان بود. وقتي مشغول كار بوديم و بالطبع من با همان لباس هاي فرشته و گريمي كه داشتم، يك آقايي كه به همراه كودك 5 ساله اش در بيمارستان بود به طرف من آمد و شروع كرد به سلام و احوالپرسي و قصد داشت كه كمي نزديك بيايد و با هم صحبت كنيم اما بچه خيلي ترسيده بود و حاضر نبود حتي يك قدم هم به من نزديك شود و جار و جنجال به پا كرده بود و سعي داشت پدرش را هم از من دور كند.

2. يك شب در حال فيلمبرداري بوديم و ساعت نزديك 4 صبح بود. حين كار مجبور شدم به خانه برگردم، چون وسيله اي را در خانه جا گذاشته بودم و بايد آن را برمي داشتم و چون وسط تصويربرداري بوديم و وقت هم به شدت كم بود، فرصت نداشتم كه گريم صورتم را پاك و لباس هايم را عوض كنم، در نتيجه تصميم گرفتم با همان شكل و شمايل به خانه برگردم. جلوي در خانه كه رسيدم يادم آمد كه در مجتمعي كه محل زندگي ماست از ساعت 12 شب به بعد در ورود و خروج بسته مي شود و مجبور بودم آن شيفت را بيدار كنم تا در را برايم باز كند و ناگهان به ياد آوردم كه آقايي كه امشب نوبت شيفت دارد سن و سالي از او گذشته و طبيعتا اين وقت شب خواب هم است و نگران اين شدم كه مبادا با ديدن من بترسد. اما چاره اي نداشتم و مجبور بودم زنگ در را به صدا دربياورم و تمام تلاشم اين بود كه او را نترسانم. وقتي نگهبان براي باز كردن در آمد به محض اينكه چشمش به چهره من افتاد به قدري هيجان زده شده بود كه قابل توصيف نيست (چون خيلي ها تصور مي كردند كه من نقش عزرائيل را بازي مي كنم در صورتي كه من در نقش فرشته موكل حاجي بودم) و بنده خدا زبانش بند آمده بود و نمي دانست كه چه كاري بايد انجام دهد و من سعي كردم به ايشان بگويم كه منم تهامي يك لحظه آمدم خانه چيزي را بردارم و بروم آن روز را هيچ وقت يادم نمي رود.

3. در آخرين روز فيلمبرداري لوكيشن ما در بيمارستان بود و مشغول بوديم كه يك خانواده اي به بيمارستان مراجعه كردند كه يكي از بستگان شان در اتاق عمل بود. يكي از افراد اين خانواده جلو آمد و به من گفت: «مي شه ازتون خواهش كنم يك لحظه بالا بياييد؟ تا خانواده ما شما را ببينند و كمي روحيه بگيرند؟» من هم قبول كردم و با همان گريم فرشته به ديدن آن خانواده رفتم و ضمن اينكه جريان حادثه اي را كه براي شان پيش آمده بود برايم تعريف كرد، عنوان كرد كه حال روحي مادر خانواده اصلا خوب نيست. خلاصه وقتي پيش آن خانواده رسيدم با ديدن من مقداري آرام تر شدند به خصوص مادرخانواده كه خيلي با من درد دل كرد و از من خواست كه براي بيمارشان دعا كنم.

قبل از اين پيشنهاد فكر نمي كردم چنين موقعيتي پيدا كنم

اصولا چنين نقش هايي را دوست دارم به دليل اينكه اجرايش واقعا مشكل است، ممكن است يك وقتي نقش هاي اين مدلي به يك بازيگر پيشنهاد شود و خيلي ساده از كنار آن بگذرد با آن را خيلي ساده اجرا كنداما من اینگونه فکر نمی کنم و به دليل وجود خط قرمزهايي كه در اينگونه كارها وجود دارد به نظر من پياده كردن اين نقش ها خيلي مشكل است. حتي بعضي از دوستان من كه در خارج از كشور اين سريال راديده بودند با من تماس گرفتند و گفتند كه نقش من خيلي آنها را تحت تاثير قرار داده است و معتقد بودند خيلي خوب اجرا شده است. اصولا نقش هايي كه رسيدن به آن سخت باشد و مجبور باشي براي پيدا كردن شان تلاش كني را خيلي دوست دارم. در مورد اين نقش نمي توانم بگويم صد درصد از قبل به آن فكر مي كردم يا از قبل دوست داشتم كه يك نقش ماورايي را بازي كنم اما تا حدودي به اين قضيه فكر كرده بودم.

حاضر نيستم اين نقش را دوباره بازي كنم

به طور كلي علاقه ندارم نقش هاي تكراري را بازي كنم به خصوص اينكه خيلي كم پيش مي آيد كه قسمت دوم اين سريال ها به خوبي سري اول آنها باشد به دليل اينكه تنوع و خلاقيت در آنها كم مي شود. در مورد سريال ملكوت يك نكته اي وجود دارد اينكه خيلي ها زياد از بخش جلوه هاي ويژه كار راضي نبودند و دليل اين اتفاق هم اين بود كه چون زمان ما براي انجام جلوه هاي ويژه بسيار كم بود و گروهي هم كه قرار بود اين كار را انجام بدهد عوض شد و طبيعتا گروه جديد زمان خيلي كمي را داشتند ضمن اينكه بودجه كافي هم در اختيار ما نبود . اگر اين مشكلات سر راه مان قرار نداشتند طبيعتا كار خيلي كامل تر و بهتر از آنچه شما ديديد از آب درمي آمد.

خاطرات شهرام حقیقت دوست از خداحافظ بچه

بچه ای که مردم را پای تلويزيون نشاند

سال گذشته از ميان مجموعه هاي مناسبتي، سريال خداحافظ بچه بيش از همه درخشيد و سر و صداي زيادي به پا كرد. قبل از اين، سال 86 شبكه 2 با سريال ميوه ممنوعه، به عنوان يكي از بهترين كارهاي مناسبتي در ژانر اجتماعي پخش شد اما پس از گذشت 5 سال با پخش خداحافظ بچه همه چيز تغيير كرد. گفت وگويي با شهرام حقيقت دوست نقش اول اين مجموعه داشتيم كه در ادامه مي خوانيد.

چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان

فيلمنامه؛مهم ترين فاكتور...

براي سريال خداحافظ بچه با من تماس گرفتند و دعوت كردند براي بازي در سريال با آنها همكاري كنم. فيلمنامه را خواندم و كار را قبول كردم. در انتخاب اين نقش مهم ترين فاكتور براي من متن و موضوع فيلمنامه بود و برايم اهميتي نداشت كه يك مجموعه موقعيتي و مناسبتي است يا نه. اصولا هميشه در انتخاب كارهايي كه انجام مي دهم به فيلمنامه بيشتر از هر چيز دقت مي كنم.

خداحافظ بچه در مقابل سريال هاي ماهواره اي

بخش زيادي از فيلمبرداري سريال در طول ماه رمضان انجام شد و ما همزمان اينكه مشـغول تصويربـرداري و ضبط بوديم، اين مجموعه از تلويزيون در حال پخش بود. بنابراين خيلي متوجه بازخورد اين فيلم در ميان مردم نبودم چون دائما در حال كار بوديم اما همان طور كه پيش تر گفتم بازخورد يا مناسبتي بودن اين كار اصلا برايم مهم نبود. با توجه به اينكه اين روزها از طرفي سريال هايي كه از ماهواره پخش مي شوند مورد توجه مردم قرار گرفته اند و از طرف ديگر سريال هاي آمريكايي به صورت دي وي دي در اختيار مردم قرار گرفته اند توقع زيادي نمي توان داشت كه سريال هايي با اين مضمون مورد استقبال قرار بگيرند و مردم را پاي تلويزيـون بنشـانند امـا خوشبختانه سريال خداحافظ بچه به دليل اينكه مناسبتي بود فرصت ديده شدن و مطرح شدن را داشت چون در ايام رمضان بسياري از خانواده ها به دليل برنامه هاي متفاوت و متنوع سيما پاي تلويزيون مي نشينند و اين برنامه ها را دنبال مي كنند. البته ناگفته نماند كه عوامل بسيار ديگري هم در موفقيت اين مجموعه تاثيرگذار بودند. عوامل خوب، گروه بازيگران، تهيه كننده و كارگردان همگي موثر بودند و با اينكه زمان ساخت و توليد كارهاي مناسبتي اكثر مواقع كم است اما اين مجموعه كاري بود كه از طرف مخاطبان مورد توجه قرار گرفت اما در نهايت اعلام بازخوردها كاري است كه بايد از طرف مطبوعات و مخاطبان بيان شود.

مردم ساعات بيشتري را پاي تلويزيون مي گذرانند

براي من به عنوان يك بازيگر مناسبتي بودن يك كار اهميتي ندارد و همان طور كه پيش از اين گفتم فيلمنامه خوب و يك موضوع جديد برايم بيشتر حائز اهميت است اما از آنجا كه مجموعه هاي مناسبتي به خصوص مجموعه هاي ماه رمضان در ميان مردم طرفدار دارد و به دليل اينكه مردم ساعت بيشتري را جلوي تلويزيون مي گذرانند به خصوص ساعت هاي پس از افطار و قبل از سحر به همين دليل اين سريال ها بيشتر ديده مي شوند اما اين قضيه در انتخاب اين كار تاثيري نداشت.

خداحافظ بچه خاطره خوبي بود

كارهاي خوب اصولا پر از اتفاقات خوب و به يادماندني هستند اينكه بخواهم در مورد تك تك شان صحبت كنم واقعا ذهنم در اين راستا كمكي نمي كند. اما به طور كلي گروهي كه در اين مجموعه با آنها كار مي كردم از كارگردان و تهيه كننده گرفته تا بازيگران و عوامل پشت صحنه همگي در كارشان موفق بودند و چون در كارهاي گروهي همكاري اعضاي گروه است كه موفقيت آنها را تضمين مي كند، فكر مي كنم اين همكاري خوب و دوستانه گروه بود كه منجر شد سريال خداحافظ بچه در ذهن مخاطبان ثبت شود و كار كردن در كنار گروهي اينچنيني يكي از بهترين تجربيات من در طول دوره كار بازيگري بود.

چهره‌های ماندگار تلویزیون در ماه رمضان

از تجربيات خودم استفاده كردم

هيچ وقت نمي توان گفت شخصيتي به شما نزديك يا دور است؟ تك تك شخصيت هاي خداحافظ بچه توسط فيلمنامه نويس خلق شده اند و خلق شخصيت كار بسيار پيچيده اي است و از آن سخت تر تحليل شخصيت مورد نظر است و پيدا كردن لايه هاي دروني آن. شما به عنوان يك بازيگر موظف هستيد نقشي را كه به شما واگذار مي شود خوب و كامل بشناسيد و پس از آن سعي كنيد لحظه هاي احساسي خودتان را به آن كاراكتر نزديك كنيد. از تجربيات خودتان براي بيان احساسات او استفاده كنيد بالطبع من هم در اين نقش سعي كردم همين كار را انجام دهم و تجربيات خودم را در بيان احساسات نقش مورد استفاده قرار دهم.

همه چيز تغيير كرده حتي ماه رمضان

بهترين خاطره اي كه من از ايام ماه مبارك رمضان دارم دوران قديم و زماني بود كه من بچه بودم. در ماه رمضان خيلي رفت وآمدها و ديد و بازديدها بيشتر بود و مردم خيلي به هم نزديك بودند. ما همگي در خانه مادربزرگ مان جمع مي شديم و افطار كنار هم بوديم و هر روز خانه يكي از اقوام مثل خاله و عمو مي رفتيم و رابطه ها خيلي نزديك بود اما اين روزها ديگر چنين اتفاق هايي نمي افتد يا خيلي كم پيش مي آيد. وقتي به ياد آن روزها مي افتم به خودم مي گويم يادش بخير.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.