يكشنبه ۶ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: رقابت نمایشی ستاره های ایرانی ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

پرونده فصل اول مجموعه «رالی ایرانی»، هفته گذشته بسته شد و مخاطبان، برندگان نهایی این فصل را شناختند.

استقبال فراوان مخاطبان در این مدت نشان داد که واقعا جای چنین کارهایی در رسانه ما خالی بوده و طبیعتا مخاطبان خیلی بیشتر از آنچه انتظار می رفت به تماشای چنین رقابت هایی با حضور ستارگان علاقمندند با وجود تمام جذابیت ها و نوآوری هایی که در سه سری اول این مجموعه وجود داشت اما بخش هایی از کار، ابهامات زیادی در ذهن مخاطبان ایجاد کرد.

رقابت نمایشی ستاره های ایرانی

یکی از اصلی ترین ابهامات موجود در سری اول «رالی ایرانی»، درست از همان نقطه شروع مسابقه و در مراسم افتتاحیه، در ذهن مخاطبان ایجاد می شود. در قسمت افتتاحیه، 10 میهمان وارد میهمانی می شوند تا در مراسم قرعه کشی شرکت کرده و از بین آنها رقابت کنندگان اصلی مشخص شوند. از طرف دیگر از همان اول به دلیل حضور شاکردوست و محمدرضا فروتن می شود یقین داشت که این دو نفر قطعا در مسابقه حضور پیدا می کنند اگر نه مگر می شود فروتن براساس قرعه کشی کنار گذاشته شود و مثلا امیر رضا خادم، به جای او انتخاب شود! در واقع یک جورهایی این قرعه کشی، غیرواقعی به نظر می رسد. چرا تصمیم گرفتید میان این ستاره ها با یکسری از بازیگران و چهره های دیگر، قرعه کشی کنید؟ چه اشکالی داشت از همان اول می آمدید می گفتید این شش نفر در مسابقه حضور دارند و اصلا اسم بقیه را هم نمی آوردید.

- پیش از شروع مسابقه، با تعداد کثیری از بازیگران صحبت و توافق شده بود و حضورشان قطعی بود اما ما همواره یک نکته را در مذاکرات اولیه و به هنگام توافق مطرح کرده بودیم و آن این بود که درست است 50 درصد قضیه حضور آنها در مسابقه، از پیش تعیین شده و قطعی است اما باید برای 50 درصد دوم، به ما حق بدهند که طبق قرعه کشی و رندوم، گروه ها را انتخاب کنیم. از طرف دیگر این امکان و اختیار را به شرکت کنندگان داده بودیم که در هر مقطعی و هر لحظه ای که بخواهند، امکان انصراف برایشان وجود داشته باشد. بنابراین هیچ بعید نبود که در همان افتتاحیه بعد از شنیدن شرایط سخت مسابقه، یک تعدادی از دوستان، نظرشان برگردد و انصراف دهند یا حتی به دلایلی ترجیح دهند به جای پارتنر اختیاری خودشان، در همان لحظه بنا به توصیفاتی که داور یا مجری از شکل مسابقه می کند بخواهند همراه دیگری انتخاب کنند.

مگر شرایط مسابقه از قبل برایشان توصیف نشده بود؟

- قطعا توضیح داده بودیم. قبل از اینکه تصویربرداری برنامه شروع شود، برای اینکه دوستان در جریان کم و کیف ماجرا و شرایط مسابقه قرار بگیرند، اول توافقات مالی و دستمزدی با آنها صورت گرفت و بعد شرایط مسابقه برایشان توضیح داده شد. این جزو شرایط مسابقه بود که ما مختار هستیم بنابر شرایط موجود، ترکیب حضور بازیگران و شرکت کنندگان را تغییر دهیم و خودشان هم این اختیار را داشته باشند که در هر لحظه بنا بر آنچه که فکر می کنند به نفعشان است ترکیب خودشان را به هم بزنند و یا انصراف دهند. این چیزی بود که جزو شرایط ما بود.

رقابت نمایشی ستاره های ایرانی

- ما با حدود 100 نفر از دوستان صحبت کردیم. تقریبا 76 نفر به ما جواب مثبت دادند. از بین این تعداد بنا بر پارامترهایی که به بالا رفتن جذابیت کار و استقبال تماشاگر کمک می کردند و با ذائقه و سلیقه آنها، بیشتر همخوانی داشتند، به یک ترکیب اولیه رسیدیم. در کنار آن، یک ترکیب دیگری هم در نظر گرفتیم. در واقع تلفیقی از این دو ترکیب شد، آن ترکیبی که در افتتاحیه مراسم ما شاهدش بودیم. حالا با توجه به اینکه از قبل، شرط کرده بودیم امکان تغییر وجود دارد و همچنین امکان این وجود دارد که خود آنها هم پارتنرهای شان را تغییر دهند و ترکیبشان را عوض کنند، تقریبا با یک توافق دوطرفه ما کار را در افتتاحیه شروع کردیم.

قطعا این را قبول دارید که بخش قابل توجهی از مخاطبان، این فیلم – مسابقه را صرفا به خاطر حضور فروتن، شاکردوست و سیروان خریدند و طبیعتا شما هم از همان ابتدا خوب می دانستید که همین دو ستاره، می توانند فروش کار را به میزان بالایی تضمین کنند. بنابراین طبیعی است که این دو نفر را کنار نگذارید و سراغ گزینه های دیگری از همان جمع افتتاحیه نروید.

- بالاخره سرمایه گذار کار یک سقفی را برای هزینه در نظر گرفته بود و ما با توجه به برآوردی که برای کستینگ در نظر داشتیم. به این ترکیب رسیدیم. از آنجایی که امکان این وجود داشت در هزینه و سرمایه ای که سرمایه گذار می گذارد یک 10 درصدی اضافه یا کم شود. این 10 درصد زیاد یا کم را گذاشتیم برای تغییر بازیگران و انتخاب 50 درصدی خودمان.

خب بگذریم. مسئله دیگری که درباره «رالی ایرانی» وجود دارد، شیوه اجرای مسابقه است. روز اول این سه گروه با سه وسیله مختلف راهی مسیر مسابقه می شوند و این انتظار به وجود می آید که در کل این سه روز، سه مسیر جداگانه را پی می گیرند و نهایتا در پایان این سه روز، هر کدام زودتر به مقصد نهایی برسند برنده اند اما این اتفاق نیفتاد و این گروه ها مدام در طول مسیر با هم برخورد پیدا می کردند و حتی بخش هایی از راه را با هم طی می کردند. مسئله دوم اینجاست که هیچ کدام از مراحل، هیچ امتیازی نصیب شرکت کنندگان نمی کنند و اصلا مشخص نمی شود کدام گروه، از هر مرحله چه امتیازی آورده. نهایتا گروهی برنده می شود که مرحله آخر را به خوبی طی کرده باشند نه تمام مسیر مسابقه را! به نظر شما به عنوان یک مسابقه، کار ایراد نداشت؟

- باید توجه داشته باشید که ما تصمیمان این نبود که یک مسابقه جدی صرف بین این گروه برگزار کنیم. همانطور که در شعار یا عنوان تبلیغاتی این مجموعه مطرح کردیم، می خواستیم یک «فیلم – مسابقه» داشته باشیم. «فیلم – مسابقه» یعنی اینکه 50 درصد جذابیت یک مسابقه را داشته باشیم و در 50 درصد دوم، به جذابیت هایی که حضور خود این ستاره ها در کنار هم ایجاد می کنند توجه نشان دهیم؛ جذابیت هایی که حتی خارج از مسابقه و صرفا با کنار هم قرار گرفتن آنها، صحبت کردن، خاطره گفتن، موسیقی نواختن توسط سیروان و ... به وجود می آید.

رقابت نمایشی ستاره های ایرانی

- بله. این تعمدی و جزو طراحی ما بود که کار بیش از اندازه به یک مسابقه نزدیک نشود و صرفا هم شکل نمایشی یا قصه وار پیدا نکند. به همین دلیل عنوان فیلم – مسابقه را برایش گذاشتیم که تلفیقی از دو نوع باشد و به جذابیت کار اضافه کند.

اما خب به هر حال در تمام طول مسیر، این گروه ها با هم مسابقه می دهند و همانطور که می بینیم واقعا از جان مایه می گذارند و واقعا هم برایشان مهم است که کدامشان برنده شوند. بنابراین طبیعتا مخاطبان هم انتظار دارند یک جورهایی این رقابت را یک مقدار جدی تر ببینند و حداقل در تمام طول مسابقه بر اساس میزانه امتیازها متوجه شوند که کدام گروه جلوترند. الان عملا زوج سحر ولدبیگی و نیما فلاح، فقط برای این اول شدند که آخرین مرحله را بهتر از سایرین طی کردند نه اینکه در کل مسابقه بهتر از سایرین باشند!

- همانطور که گفتم این دقیقا به همان تعریف ما از فیلم مسابقه برمی گردد. ما نخواستیم که یک مسابقه صرف، تحویل تماشاچی دهیم. اگر بنا بر این بود که فقط مسابقه باشد شرایط دقیق و کامل یک مسابقه و یک داوری کاملا بیطرفانه را لحاظ می کردیم. از آنجایی که اصلا بنا نبود که یک مسابقه صرف باشد و قرار بود اثری ترکیبی و تلفیقی باشد،تعمدا بخشی از آن را مسابقه وار اجرا کردیم بخشی را به صورت کاملا نمایشی که برای طیف مخاطبان با سلایق متنوع، جذابیت خودش را حفظ کند.

رقابت نمایشی ستاره های ایرانی

- تقریبا می توانم بگویم همان 50-50 ما محل تقاطع و مسیر رخدادها را از پیش تعریف کرده بودیم. مسائلی مثل اینکه مثلا گروه از نقطه «الف»، به «ب» برسند، از نقطه «ب» به «ج» و ... در واقع ما فقط می توانستیم تعیین کنیم که آنها چه مراحلی را طی کنند اما اینکه چگونه دوستان این مراحل را طی می کنند و با چه مشقت و ترفندی می توانند از هر بخش به سلامت و موفق بیرون بیایند را دیگر خودشان تعریف و تعیین می کردند و کاملا بر مبنای اتفاق و حادثه بود. بنابراین به همان نسبت که می توانست برای بعضی ها حادثه به وجود بیاید می توانست برای بعضی ها هم بدون هیچ مسئله و مشکلی، مراحل سپری شود. آن اتفاق های ناخواسته به هیچ وجه در طراحی اولیه ما نبوده. جزو ویژگی های طراحی ما این بوده که هر لحظه هم رقابت کننده ها و هم تیم سازنده را با یکجور غافلگیری مواجه کند.

این اتفاق های غیرقابل پیش بینی مثل تصادف الناز شاکردوست، یا مثلا وجود مراحلی که هیچ کدام از اعضا نتوانستند در آن موفق شوند مثل مرحله ماهیگیری و ... باعث می شودب رای دفعات بعدی یکسری از مراحل را حذف کنید یا مثلا یک مقدار مسیر را کم خطرتر و راحت تر طراحی کنید؟

- نه، اتفاقا با فیدبکی که گرفتیم، تصمیم داریم که در سری های بعدی، مراحل را هم به نسبت سری اول، سخت تر کنیم و هم تعداد گره ها و چالش های هر بخش را هم بیشتر کنیم. به همین دلیل مطمئنا فصول بعدی هم جذابتر هم متنوع تر و هم هیجان انگیزتر خواهد بود چون به هر حال این کار یک تجربه اول تلقی می شد و به نسبت یک تجربه آن هم برای کار اول، ما نمی دانستیم که چقدر می توانیم شرایط را مهیج تر و ملتهب کنیم اما بعد از اینکه فیلمبرداری تمام شد دیدیم که خب امکان اینکه حتی مراحل را بیشتر و جذابتر کنیم یا تعلیق ها را افزایش دهیم وجود دارد برای همین هم برای فصول بعدی داریم روی نکاتی دست می گذاریم که بیشتر این حس هیجان و غافلگیری و تعلیق را منتقل کند.

رقابت نمایشی ستاره های ایرانی

- تا این لحظه من هیچگونه نظر منفی نشنیدم. در نظرسنجی هایی هم که در بخش های مختلف انجام دادیم، به جرات می توانم بگویم 99 درصد از آنهایی که کار را دیده اند راضی بودند و آن یک درصد هم خب بالاخره حق مسلمشان است که از کار خوششان نیاید.

از میزان فروشش در تهران و شهرستان ها هم خبر دارید؟

- نه، متاسفانه اطلاعی ندارم.

برای سری بعدی «رالی ایرانی» چه فکری کرده اید؟ الان چه بخشی از کار جلو رفته؟

- تا الان فیلمنامه نوشته شده، طراحی های اولیه را انجام داده ایم ولی به دلیل جنس کار، باید به مناطق در نظر گرفته شده برای اجرای مسابقه برویم و این فکرها و تدابیر را در لوکیشن اصلی و منطقه بازبینی کنیم. بعد از این مرحله تازه می توانیم به مرحله اجرایی وارد شویم و به ترکیب قطعی بازیگران برسیم.

مشخص شده که چه کسانی قرار است در مسابقه دوم با هم رقابت داشته باشند؟ می توانید اسمشان را بگویید؟

- نه، ترکیب حضور تیم های رقابت کننده را الان نمی توانیم بگوییم.

رقابت نمایشی ستاره های ایرانی

- قطعا در سری های بعدی نه تنها از ستاره های حوزه سینما و تلویزیون بلکه از استارها در حوزه های ورزشی، علمی، فرهنگی و حتی سیاسی هم استفاده خواهیم کرد. در واقع می توانم از الان بگویم که ترکیب سری های بعدی خیلی متنوع تر و جالب تر از چیزی است که دیدید. فقط قرار نیست شرکت کنندگان ما از میان بازیگران مطرح انتخاب شوند. قرار است از میان محبوب ترین ها و مشهورترین ها هر شاخه، دست روی بهترین ها بگذاریم. در واقع نخبگان هر رشته، جزو ترکیب فصول بعدی ما خواهند بود.

زمان آماده سازی و نهایتا توزیع سری دوم هنوز مشخص نیست؟

- برنامه مان این است که به امید خدا ظرف سه ماه آینده، بعد از اینکه فکرهایمان را روی مناطقی که مشخص کرده ایم به لحاظ اجرایی پیاده کردیم و بررسی کردیم، قطعا در سه ماه آینده فصل بعدی را استارت بزنیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.