چهارشنبه ۲۷ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: می‌فهمند ایرانی‌ هستیم، تلفن را قطع میکنند ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری مهر: نشست خبری شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان پیش از ظهر دیروز (چهارشنبه 5 تیر) با حضور سیدصادق رضایی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حمید نوایی لواسانی دبیر این جشنواره در مرکز آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

رضایی در این برنامه گفت: تا سال 91 بنا بر برگزاری دوسالانه این جشنواره بود اما تیراژ بالای هزار جلد کتاب کودک و نوجوان در سال می طلبد که سالانه این جشنواره را برگزار کنیم. فاصله اش هم از دوره قبلی جشنواره معقول و منطقی است. اگر دبیرخانه از بهمن سال 92 کار خود را شروع کند، تا تیرماه سال آینده فرصت کافی برای ارسال آثار ناشران خواهد بود. در طول 30 سال و 15 دوره قبلی، تنها یک روز به معرفی آثار برگزیده جشنواره اختصاص داشت اما امسال دیگر 4 روز کاری برای پرداختن به ادبیات کودک و نوجوان داریم.

وی افزود: حق هم همین است که کانون در این زمینه پیش قدم شوم و سال های بعد تمام نهادهایی که به گونه ای با این حوزه سر و کار دارند، برنامه ها و مراسم مختلفی به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان داشته باشند. به این ترتیب امیدواریم سال آینده بتوانیم هفته ادبیات کودک و نوجوان را داشته باشیم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: تجلی ادبیات کودک در کتاب است. باید بدانیم مخاطبان ما چه نیازهایی دارند تا بتوانیم مطابق آنها، برای کودکان و نوجوانان امروز تولید داشته باشیم. در درجه اول، عاطفی بودن و تخیل آمیز بودن کتاب های کودک و نوجوان اهمیت دارد. کتاب محور تمام فعالیت هایی خواهد بود که به فیلم، انیمیشن، گرافیک و ... منتهی می شوند. شاید از دل همین کتاب ها بتوانیم شخصیت های عروسکی خلق کنیم. پس محور همه فعالیت ها از نظر ما کتاب است. روز ملی ادبیات کودک و نوجوان می خواهد به این امر توجه داشته باشد.

رضایی ادامه داد: اگر اطلاعیه یا حمایتی بشود، باید در این روز صورت بگیرد. از طرفی می خواهیم در چند روزی که امسال به ادبیات کودک و نوجوان اخصاص پیدا کرده است، بازار ملی ادبیات کودک و نوجوان داشته باشیم تا هر کسی خود را در این بازار پیدا کند. مایل ایم دوستان به طور دائمی این دبیرخانه را فعال کنند تا در طول سال یک هفته را به این مساله اختصاص بدهیم. شرایط باید به گونه ای باشد که مثلا یک تصویرگر بگوید فرصت نشده تا من خودم را نشان بدهم و بیاید در غرفه ای که در این مدت به او اختصاص پیدا کرده، آثارش را عرضه کند. اگر این روز، ملی است همه باید از آن سهم مساوی ببرند. اگر قوت یا ضعفی وجود دارد باید در این مدت مشخص شود. اگر تهدیدی هست باید در این زمان به فرصت تبدیل شود.

وی گفت: نهادی که ذیل شورای عالی انقلاب فرهنگی است یعنی شورای فرهنگ عمومی، تصویب کرده است که روز 18 تیر، روز ادبیات کودک و نوجوان باشد، پس چنین روزی فقط برای کانون نیست و برای همه نهادهای فعال است، آن هم از مظهر ادبیات و کتاب.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سپس تاکید کرد: محتوای ادبیات کودک و نوجوان ایران، یک محتوای جهانی است اما چه چیزی باعث می شود که تولیدات ما دیده نشود؟ علتش این است که قانون کپی رایت توسط مجلس ما تصویب نمی شود. کپی رایت یک جاده دوطرفه است. یعنی اگر آن را داشته باشیم، کشورهای پیشرو قطعا کتاب های ما را خریداری می کنند و از آن طرف، ما هم می توانیم کتاب های آن ها را خریداری کرده و انتشار بدهیم.

وی با انتقاد از عدم رعایت قانون کپی رایت در ایران و دیگر کشورها گفت: وقتی با مدیران نشر خارجی تلفنی گفتگو می کنیم، وقتی می فهمند ایرانی هستیم، به دلیل عدم رعایت قانون کپی رایت گوشی را قطع می کنند. این وضع موجب شده کشورهایی که ادبیات ضعیف تری از ادبیات ما دارند، به خاطر رعایت این قانون، کتاب های خود را به همه کشورها بفرستند. جا دارد این مساله در مجلس ما بررسی شود چون نیاز است که نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان افکار عمومی کشور، به این قضیه ورود پیدا کنند.

رضایی گفت: کشورهایی چون قطر، کره جنوبی، روسیه، چین و ... در نمایشگاه های خارجی شرکت می کنند و نمایشگاه برگزار می کنند اما یکی از موارد نقص ما این است که به قانون کپی رایت پایبند نیستیم و بزرگترین ضررش را هم ادبیات کودک و نوجوانمان می دهد. به قانون کپی رایت و ترجمه اشاره شد، البته باید توجه داشته باشیم که ترجمه هم باید مرز داشته باشد. آیا اجازه داریم ناشر کودک و نوجوان باشیم و 90 درصد آثارمان ترجمه باشد؟ پس کجای کار می لنگد؟ آیا نویسنده نداریم؟ آیا تصویرگر نداریم؟ آیا ناشر نداریم؟ البته همه موارد را داریم و شاهد این مثال هم این است که هر کجا که جشنواره است، ما سر هستیم اما همچنان بزرگ ترین عیب مان این است که کپی رایت نداریم.

وی در ادامه گفت: انصافا به این قد و بالای ادبیات کودک و نوجوان ایران نمی آيد کپی رایت نداشته باشد. از طرف دیگر کتاب های کانون بی اجازه در کشورهای همسایه چاپ می شود؛ بدون تغییر دادن تصویرها و حتی با آرم و نشان کانون. به شما چه حسی دست می داد اگر یکی از کشورهای همسایه عربی، 50 عنوان از کتاب های شما را بدون اجازه چاپ کند؟ و جالب است که مشتری هایش هم ایرانی ها هستند.

رضایی در پایان سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره بین المللی شدن این جشنواره گفت: این موضوع، دقیقاً به همان مساله کپی رایت برمی گردد و تا قانون کپی رایت تصویب نشود، برای شرکت کننده خارجی صرف ندارد اثرش را به اینجا بیاورد.

در پایان این برنامه، از 16 عنوان کتاب چاپ اول زمستان 91 و 22 کتاب چاپ اول بهار 92 و نیز پوستر شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان رونمایی شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.