دوشنبه ۲۵ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: 100 فیلم در انتظار اکران +جدول ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

تهران امروز: در حالی که طی یکی، دو سال اخیر مدام از نداشتن فیلم های خوب و پرمخاطب برای اکران گله کرده ایم و سینماها با رکود روزافزون مواجه بوده اند،طبق آخرین آمار منتشره، بیش از 200 فیلم سینمایی طی 30 سال گذشته در سینمای ایران تولید شده که هرگز فرصت اکران نیافته اند.

فارغ از اینکه هر کدام از آن فیلم ها چه مشکلاتی داشته اند و به چه دلیل پشت درهای بسته اکران مانده اند، نگاهی به این فهرست بلندبالا گویای آن است که برخی از این عناوین می تواند در شرایط فعلی ناجی رکود اقتصادی سینماها شود  و آن را به رونق برساند.

گرچه برخی از این فیلم ها در اساس با موضوعات خلاف عرف و اجتماع ساخته شده بودند که همین دلایل سبب توقیف همیشگی آنها شده است اما اینکه برخی از کارگردان هایی که فیلمشان در این جدول آمده،تن به اعمال ممیزی آثارشان نداده اند،خود جای بررسی دارد،زیرا در چنین شرایطی که سینمای ما از کمبود فیلم های خوب و استاندارد رنج می برد،کنارآمدن با تغییر و اصلاحیه های ارشاد،می تواند به نجات سینما و همچنین سینماگران و هنرمندان بینجامد.از طرفی آنچه اهمیت این مسئله را پررنگ تر می کند،تعداد فیلم هایی است که در دهه 80 از قافله اکران جا مانده اند.

طی سال های 84 تا 88،بیش از صد فیلم سینمای ایران و در دوران معاونت سینمایی وزارت ارشاد توسط «محمدرضا جعفری جلوه» و «جواد شمقدری» به حالت تعلیق،تعویق یا توقیف برای نمایش درآمده است.

هرچند که شاید برخی از این فیلم ها،از تولیدات سال های قبل بوده باشد اما می شد که در دوره معاونت جدید،در وضعیت آنها تجدید نظر و تکلیفشان را روشن کرد.جالب آنکه جدول فیلم های به نمایش درنیامده،آثاری از آغازین سال های دهه 60 تا امروز را در خود جای داده، با این حال در واپسین سال های دهه 80 و اوایل دهه 90،چند نمونه از فیلم هایی که پیش تر در جدول توقیفی ها بودند،از بند توقیف رهایی یافتند و رنگ پرده به خود دیدند. از جمله «آتشکار» ساخته «محسن امیریوسفی» که پس از چند سال ماندن در محاق،بالاخره در سال 89 مجوز نمایش یافت.

نمونه دم دستی تر آن که این روزها حرف و حدیث های بسیاری پیرامونش شنیده می شود،«بی خود و بی جهت» عبدالرضا کاهانی که طبق روال همیشگی فیلم های او که با حاشیه هایی همراه است،ابتدا صحبت از توقیف آن شد و اکنون خبر از اکران آن با اعمال اصلاحیه می دهند.

کاهانی البته غیر از این دو، فیلم توقیف شده دیگر نیز دارد؛«آنجا» که بنا بر شنیده ها از بهترین آثار این فیلمساز است و «آدم» که این یکی چندی پیش به جای سالن سینما،سر از شبکه خانگی درآورد. با این همه، به نظر می رسد مشکلات بسیاری از این فیلم ها به سادگی قابل حل باشد و می توان با بازنگری مجدد، برای این فیلم ها پروانه نمایش صادر کرد.

عده ای از منتقدین معتقدند فیلم هایی که مشکلشان حل شدنی است،آنهایی هستند که مخاطب عام ندارند یا نمی فروشند یا اعتبار مضمونی داشته اند و اینک تاریخ مصرفشان گذشته است. با این تفاسیر آیا امکان اکران آنها حتی در شکل اکران خاص وجود ندارد؟

در مشاهده اسامی این فیلم ها به نمونه هایی برمی خوریم که کمترین حاشیه ای پیرامون آنها وجود ندارد و می توان چنین فیلم هایی را بی سر و صدا روی پرده فرستاد و نگران هیچ رویداد جنجال برانگیزی هم نبود.آیا اکران فیلم هایی نظیر «کارگران مشغول کارند»،«قفل ساز»،«جمشید و خورشید»،«دایناسور»،«سبز کوچک»،«سبیل مردونه» و «اشکان،انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» و از این قبیل،جز اینکه حال و هوای تازه ای در سینمای بی روح این روزهای ما بدمد،تاثیر دیگری خواهد داشت؟

مگر نه اینکه می گوییم سینمای کودک مرده است و فیلم مناسب برای مخاطبان کودک و نوجوان نداریم؟در همین فهرست دویست تایی،چندین فیلم ارزشمند و جایزه برده در ژانر کودک و نوجوان دیده می شوند که فقط اکران آنها در تابستان می تواند فراغت بچه ها را پر کند.

جای خوشبختی است که تعدادی از این فیلم ها که به هر دلیلی از اکران عمومی باز می مانند،در شبکه خانگی توزیع می شوند و اندکی از سرمایه تولید فیلم را به جیب تهیه کنندگان و کارگردان بازمی گردانند.

از این نکته نیز نباید غافل شد که شماری از فیلم های در نوبت اکران،آثار بودار و سیاسی و مسئله داری هستند که به نظر نمی رسد به این راحتی ها مجوز نمایش بگیرند و برای دوره های خاصی ساخته شده اند که هم اکنون دیگر نه کارآیی و خاصیت لازم را دارند و نه ارزش و اعتبار هنری و کیفی.«پاداش»،«خیابان های آرام»،«گزارش یک جشن»،«آفساید» و «طلای سرخ» از مهم ترین این فیلم هایند.

البته می توان دلایلی متعددی برای عدم اکران این فهرست بلندبالا تراشید، حضور بازیگران ممنوع الچهره و ممنوع الکار در فیلم ها،کارگردان های مسئله دار،سیاه نمایی و ارائه تصاویر مغرضانه،نمایش ابتذال و صحنه های دور از شأن و اخلاق سینمای ایران و در نهایت کیفیت به شدت نازل محصولات سینماگران از نظر محتوایی و کیفی،از مهم ترین علل ماندن فیلم ها در نوبت اکرانند. با این همه باید منتظر ماند،شاید زمان مناسبی برای اکران این فیلم ها فراهم شد و «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» و «باز هم سیب داری؟» را روی پرده دیدیم.

100 فیلم در انتظار اکران +جدول

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.