شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: جراحی زیبایی صدا ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مجله زندگی ایده آل: از صداي تان راضي هستيد؟ اگر پاسخ تان مثبت است چه خوب اما حتما در جامعه با افرادي برخورد داشته ايد كه صدايي نامتناسب با چهره و وضعيت اجتماعي خود دارند و هر چه هم سعي مي كنند نمي توانند اثرات نامطلوب صداي ناخوشايند خود را از بين ببرند. اين ناهنجاري صدا به هر دليلي كه ايجاد شده باشد به راحتي مي تواند اعتماد به نفس فرد را از بين برده و مشكلات زيادي در مناسبات اجتماعي براي او ايجاد كند، حتي اگر اين فرد چهره خوشايند و ظاهري برازنده داشته باشد صداي بد مي تواند تاثير اين ويژگي هاي مطلوب را به سادگي كمرنگ كند. آيا اين افراد راهي براي غلبه بر مشكل خود دارند؟ براي پاسخ به اين پرسش پاي صحبت هاي دكتر محسن نراقي نشستيم تا شما را با يكي از جالب ترين روش هاي جراحي آشنا كنيم. دكتر نراقي، متخصص جراحي گوش و حلق و بيني، فلوي فوق تخصصي جراحان بيني آمريكا و مدرس آكادمي جراحان پلاستيك و ترميمي صورت آمريكا و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران است.

جراحی زیبایی صدا

آیا همه می توانند صدا را جراحی كنند

ما هرگز برای كسی كه صدای قابل قبولی دارد توصیه نمی كنیم. ما این مسئله را برای مواردی كه صدا نامتناسب است تجویز می كنیم اما كسی كه تارهای صوتی نرمال و صدای خوبی دارد نباید چنین جراحی انجام دهد.

جراحی صدا

ما در افرادی كه چنین مشكلی دارند برشی كوچك روی گلو در محاذات حنجره انجام داده و جراحی های بسیار ظریفی روی تارهای صوتی انجام داده و كشش تارهای صوتی را تغییر می دهیم. یعنی مثلا در یك خانم می خواهیم فركانس صدا بالاتر رفته و صدا زیرتر شود. در این ها كشش تارهای صوتی را زیادتر می كنیم. اگر بخواهیم در یك آقا فركانس صدا بالاتر رفته و صدا بم تر و كلفت تر شود تارهای صوتی را شل تر می كنیم. این جراحی ها هم با بی حسی موضعی انجام می شود تا جراح حین كار بتواند صدای بیمار را بشنود و تارهای صوتی را در بهترین وضعیت قرار دهد. این كار دقیقا مثل كوك كردن یك ساز موسیقی است.

جراحی زیبایی صدا

فرق صداها

ما دركل 2 تار صوتي حقيقي داريم و بالاي آن برآمدگي هايي به نام تارهاي صوتي كاذب وجود دارد. صدا در حقيقت در اثر ارتعاش و به هم رسيدن 2 تار صوتي حقيقي ايجاد مي شود كه سمت راست و چپ حنجره قرار گرفته اند و همه افراد هم اين 2 تار صوتي را دارند اما در برخي افراد اين تارهاي صوتي بلندتر و در برخي كوتاه تر و قطورتر است همچنين سايز حنجره هم متفاوت است. البته هورمون هاي جنسي هم بعد از بلوغ باعث بزرگ تر شدن حنجره پسرها مي شوند.

ناهنجاري بيني تحت تاثير صدا

يك ناهنجاري كمابيش شايع به نام «شكاف كام مادرزادي» وجود دارد. اين بچه ها بايد حدود يك سالگي تحت عمل جراحي قرار گيرند. برخي از آن ها ديرتر مراجعه كرده يا حتي برخي عمل مي كنند ولي ممكن است كام به طور كامل بسته نشود. در اين افراد تكلم دچار اشكال مي شود. اين ها وقتي حرف مي زنند مخاطب اصلا نمي فهمد چه مي گويند مگر اين كه با او زندگي كرده باشند. اين افراد اغلب شكاف لب هم دارند و در ناحيه بيني هم دچار ناهنجاري هستند. بسياري از آن ها بعد از دوران بلوغ براي عمل زيبايي بيني به ما مراجعه مي كنند. من معمولا به اين بيماران پيشنهاد مي كنم، به جاي بيني ابتدا صدا را درست كنند چون تكلم آن ها به حدي اشكال دارد كه حتي اگر بيني زيبايي هم داشته باشند به واسطه همين تكلم تحت الشعاع قرار مي گيرد. مسئله صدا مي تواند حتي از يك ناهنجاري شديد بيني هم تبعات سنگين تري براي بيمار به همراه داشته باشد.

از بيني تا دهان

افراد به دلايل متفاوت و متعددي ممكن است دچار اشكال در صدا و تكلم باشند. بخشي ممكن است به دليل مشكلات در حفره دهان باشد از قبيل كوچكي فك، اشكال در جفت شدن دندان ها يا شكاف كام گاهي هم مشكل به خاطر سينوزيت و پوليپ يا انحراف بيني است كه رزونانس صدا را دچار تغيير مي كند. در افرادي كه شكاف كام دارند رزونانس صدا بيشتر مي شود و آن هايي كه پوليپ يا انحراف بيني دارند رزونانس كم مي شود و صدا حالت تودماغي پيدا مي كند. اگر اشكال در ناحيه دندان ها و فك باشد با درمان هاي ارتودنسي يا جراحي هاي فك مي توان مشكل را برطرف كرد. همين طور اگر بيماري سينوزيت يا پوليپ يا انحراف بيني دارد اگر نسبت به رفع آن ها اقدام كند مشكل رزونانس صدايش برطرف مي شود.

وقتي صدا با شخصيت شما جور نيست

حتما افراد بسياري را ديده ايد كه صداي شان كاملا با ظاهر و شخصيت شان متفاوت است، مثلا آقايي است كه صدايش خيلي زير است يا خانم جواني است كه صداي كلفت و خشني دارد. اين قضيه مي تواند براي فرد اشكالات متعددي در روابط اجتماعي ايجاد كند و اعتماد به نفس او را از بين ببرد. هر كسي هم آن ها را مي بيند هر چقدر هم كه بقيه موارد ظاهري اش صحيح و مناسب باشد مي گويد، چقدر صدايش بد است يا صدايش به خودش نمي آيد. بسياري از اين افراد مايل هستند براي رفع مشكل خود اقدام كنند.

صدا چگونه در مي آيد؟

تارهاي صوتي در حنجره قرار دارند. با عبور هوا از ميان تارهاي صوتي آن ها به هم نزديك شده و صوت توليد مي شود. انقباضات عضلات حنجره بر كيفيت اين صوت اثر مي گذارد. موقع تنفس هم اين تارها از هم جدا شده تا فرد بتواند نفس بكشد. صوت توليد شده در حفره دهاني و حلق پردازش شده و به صورت كلام در مي آيد. بنابراين در صحبت يك بخش توليد صوت است كه در حنجره و تارهاي صوتي اتفاق مي افتد و يك قسمت تكلم است مربوط به وضعيت بسيار پيچيده اعصاب، عضلات زبان، حلق، كام و...است كه باعث مي شود، فرد تكلم صحيح داشته باشد.داخل حنجره عضلات زيادي وجود دارد، برخي از آن ها تارهاي صوتي را به هم نزديك كرده و برخي ديگر از هم دور مي كنند، بعضي از اين عضلات تارهاي صوتي را كشيده و آن را سفت تر مي كنند مثل يك ساز موسيقي. اين عملكرد پيچيده باعث مي شود، فرد صاحب صدا باشد.

مشكل حنجره معلم ها و خواننده ها

يكي از ناهنجاري هايي كه در خود حنجره اتفاق مي افتد و روي صدا تاثير مي گذارد زائده اي است كه روي تارهاي صوتي ايجاد مي شود. اين در كساني كه زياد و بلند صحبت مي كنند مثل معلم ها يا خواننده ها ديده مي شود. ابتدا كه اين زائده هنوز درست مستقر نشده مي توانيم مشكل را كنترل كنيم اما اگر ضايعه كاملا مستقر شد باعث مي شود تارهاي صوتي به درستي به هم نچسبند و صداي فرد خشن شود.

جراحی زیبایی صدا

تاثیر منفی سیگار روي صدا

سیگار تاثیر بسیار منفی روی تارهای صوتی دارد. استفاده از آن اثر تجمعی بسیار شدید و وحشتناكی روی حنجره مي گذارد و امکان ابتلا به سرطان را به شدت افزایش می دهد. هرفرد سیگاری كه به مدت چند هفته صدایش خشونت داشته باشد باید حتما آندوسكوپی حنجره انجام دهد. اين را بدانيد که 90 درصد سرطان های حنجره در افراد سیگاری دیده می شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.