جاذبه های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

"> جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس
پنجشنبه ۲۸ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

روستای رودخانه سادات یکی از روستاهای سردسیری و خوش آب و هوای استان کهگیلویه و بویراحمد است که دارای مناظر جذاب و طبیعی فراوانی است.

روستای رودخانه سادات یکی از روستاهای سردسیری و خوش آب و هوای شهرستان چرام است که در 75 کیلومتری دهدشت و در مسیر جاده دهدشت به باغچه جلیل قرار دارد.

جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

وجه تسمیه این روستا برگرفته از رودخانه ای است که از کنار آن می گذرد، رودخانه ای که از دامنه های کوه ساورز سرچشمه می گیرد و بعد از گذر از کنار چندین روستا و پاره ده که ساکنان آن از اهالی سادات امامزاده علی (ع) هستند از حاشیه روستای رودخانه سادات نیز می گذرد و پس از تلاقی با رود غارون در لوداب به رودخانه مارون می ریزد.

این روستا از شمال به منطقه لوداب و کوه نیر، از جنوب به کوه ساورز و روستای قریه آخوند، از شرق به کوه دمه و میان تنگان و از غرب به منطقه جوی خانه و کوه چالخاگک منتهی می شود.

جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

روستای رودخانه سادات یکی از روستاهای تنگ سادات است که قدمت آن به بیش از 40 سال می رسد و تا قبل از آن، این منطقه به عنوان یکی از مناطق ییلاقی ایل سادات امامزاده علی (ع) به شمار می آمد.

هم اکنون بیش از 40 خانوار در روستای رودخانه سادات سکنی دارند که به دامداری و باغداری مشغول هستند.

رودخانه سادات قطب تولید گردو در استان کهگیلویه و بویراحمد

جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

محصول اصلی باغداران این روستا گردو است که به خاطر وفور آب و زمین حاصلخیز از کیفیت بالایی نیز برخوردار است و به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید گردو در استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود.

زردآلو، هلو، انواع سیب و نیز پیاز و گوجه فرنگی از دیگر محصولات کشاورزان این روستا است.

خانه های این روستا همگی به شیوه سنتی بنا شده اند و با توجه به اقلیم منطقه نوع مصالح به کار رفته در خانه ها از نوع گچ، سنگ و چوب است.

جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

یکی از جاذبه های اصلی روستای رودخانه سادات وجود درختان سپیدار فراوان و سربه فلک کشیده است که شکوهی خاص و مثال زدنی را در این دیار به وجود آورده اند.

خوشبختانه به علت وفور آب و نیز به برکت وجود زمین های مستعد باغ های گردوی این روستا پرمحصول هستند و سالانه مقدار زیادی گردو از این منطقه به شهرها و استان های مجاور صادر می شود.

جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

انبوه درختان گردو و سپیدار در این روستا جاذبه های سحرآمیزی را به وجود آورده اند که هر رهگذری را مسحور خود می کند.

رقص سپیداران و خنکای درختان گردوی رودخانه سادات به همراه جوی های پر آب و نوای دلنشین پرندگان در این روستا آدمی را به وجد می آورد.

جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

باغ ها سیراب و باغبانان تشنه کام

جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

رودخانه سادات چند سالی است که از نعمت برق و تلفن برخوردار شده اند ولی چیزی که مایه تأسف و تعجب است عدم برخورداری اهالی این روستای پرآب که به سبب وجود دو رودخانه و ده ها چشمه به عنوان یکی از پرآب ترین روستاهای استان به شمار می آید از نعمت داشتن آب شرب سالم بی بهره اند.

متأسفانه منبع آب و شبکه آبرسانی که سال ها پیش و به وسیله جهاد به روستا آب می رساند سال ها است که تخریب شده و قسمت اعظم اهالی روستا سال ها است که تشنگی می کشند و مجبورند برای مصارف روزانه خود از آب رودخانه استفاده کنند.

جاذبه‌های سحرآمیز یک روستای ایران/ عکس

امید می رود که مسئولان آب و فاضلاب روستایی استان همت به خرج دهند و با رفع مشکل کم آبی این روستا مرهمی بر لب های خشکیده اهالی رودخانه سادات بگذارند، لب هایی که تشنه ماندند اما نگذاشتند کشت و زرعشان تشنه بماند.

فارس

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.