"> پیروزمستان انتخابات، کار را به محتسب نکشانند!
جمعه ۱ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: پیروزمستان انتخابات، کار را به محتسب نکشانند! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

عصر ایران؛ هومان دوراندیش - چهار سال قبل، وقتی که میرحسین موسوی شعار داد "پیروزی ما شکست هیچ کسی نیست"، بسیاری از هواداران او، مرثیه ها سرودند که ای وای، موسوی کجا و احمدی نژاد کجا؟ اگر این یکی رئیس جمهور می شد، ایران گلستان می شد ولی الان ... !

چهار سال گذشت و اکثر کسانی که در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 به موسوی رای داده بودند، امسال به حسن روحانی رای دادند. آنها حالا شاد و سرخوشند که رئیس جمهور کشور، برآمده از رای آنهاست. در خیابان ها دست افشانی و پایکوبی می کنند. هورا می کشند و شعار می دهند. بعضی از شعارهایشان به دل می نشیند و بوی خامی و نفرت ورزی و رقیب ستیزی نمی دهد؛ اما پاره ای از شعارهایشان به گونه ای است که، بی تعارف، آدم با خودش می گوید آیا این جماعت واقعاً معتقدند پیروزی شان شکست هچ کسی نیست؟

شعارهایی که در چند شب گذشته علیه سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف در گوشه و کنار شهر تهران سر داده شد، چه معنایی داشت جز عقده گشایی و نفرت ورزی اخلاقاً ناموجه؟

پیروزمستان انتخابات، کار را به محتسب نکشانند!

سعید جلیلی در رقابت با حسن روحانی، برخلاف احمدی نژاد در رقابت با میرحسین موسوی و مهدی کروبی، کوچکترین سخن غیراخلاقی ای بر زبان نیاورد. نه افشاگری شخصی کرد و نه دروغ بافت. هر چه گفت، دیدگاه های سیاسی و فرهنگی اش بود. جماعتی با دیدگاه های او موافق بودند و به او رای دادند. اکثریت مردم ایران هم با رادیکالیسم جلیلی مخالف بودند و به او رای ندادند. قالیباف هم اگر چه رادیکال نبود، به سرنوشت جلیلی دچار شد.

حال اینکه اقلیتی قلیل، حتی پس از پیروزی در انتخابات، به رقیب شکست خورده رحم نکنند و عقده گشایانه پا بر سر مروت بنهند و در خیابان های شهر تهران علیه جلیلی و قالیباف شعار بدهند، نشانه چه چیزی می تواند باشد؟ از این رفتار، تنها بویی که به مشام خرد نمی رسد، بوی فضیلت است.

کسانی که شعار می دهند "بدون هیچ دلیلی، (...) جلیلی"، و یا برای تمسخر قالیباف می گویند "هم خوشگلی هم بوری، حالا حالاها (...)"، به دروغ مدعی اند که پیروزی آنها شکست هیچ کسی نیست. آنها بازی را برده اند و الان مشغول تحقیر و تمسخر رقیب شکست خورده اند. شادمانی معرفت آمیز ، هرگز نسبتی با نمک پاشیدن بر زخم شکست خوردگان ندارد.

این عقده گشایی های غیراخلاقی، فقط به کار رادیکالیزه کرده جامعه ایران می آید. در صورتی که چنین رفتاری از سوی رای دهندگان به روحانی ادامه یابد، هیچ بعید نیست که آنها در آینده، با رفتار دیگری از سوی حکومت مواجه شوند و فضا بار دیگر امنیتی شود. اگر چنین شود، همین کسانی که، به قول خودشان، بی دلیل به این و آن خاک برسر می گویند، داد و هوارشان درمی آید که ای وای! به ما ظلم شد. ولی مگر تحقیر و تمسخر دیگران اخلاقاً رواست؟ اگر قرار است طرفداران کاندیدای پیروز هر چه از دهانشان درمی آید نثار کاندیدای شکست خورده کنند، پس چرا چهار سال پیش همه از "خس و خاشاک"نامیده شدن شاکی شدند؟

باید بپذیریم که یاوه گویی در همه حال نارواست و از دشنام دادن، چیزی جز نفرت نمی زاید:

عیب درویش و توانگر به کم و بیش بد است

کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم.

پیروزمستان انتخابات، کار را به محتسب نکشانند!

اقلیتی از رای دهندگان به حسن روحانی، بی تعارف، این روزها مشغول عقده گشایی و تندروی اند. انتخاباتی سالم و بی حاشیه در این کشور برگزار شده. حکومت جوری رفتار کرده و نتایج به گونه ای رقم خورده که اکثریت رای دهندگان به روحانی، خوابش را هم نمی دیدند. بعد از انتخابات هم، حکومت شادی مردم را به هم نزده است. شعارهای تند "جماعت قلیلِ اکثریت شاد" را نیز نشنیده گرفته است. پس عقل حکم می کند که "برندگان" حد نگه دارند و سرمست از باده پیروزی، چنان راه افراط و عربده کشی نپیماند که ناگهان سر و کارشان با داروغه و محستب افتد و شادی مردم به تلخی گراید!

پیروزمستان انتخابات باید به گونه ای رفتار کنند که دیگران به چشم خود ببیند پیروزی اینان، تحقیر آنان نیست. شعاردادن آسان است. آنچه دشوار است، عمل است. چهار سال پیش شعار می دادید پیروزی ما شکست هیچ کسی نیست. اکنون به آن عمل کنید. انتخابات را برده اید. این گوی و این میدان. بسم الله!

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.