دوشنبه ۲۸ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: آیا «حسن» و «حسین» با هم دست می دهند؟ ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

آیا «حسن» و «حسین» با هم دست می دهند؟

ما دنبال افزایش تنش نخواهیم بود. عقل سلیم هم حکم می کند دو ملت بیشر به فکر آینده باشند.

اما هر گونه سخن گفتن با آمریکا باید از موضع برابر و احترام باشد و شرایطش باید محقق شود. آمریکایی ها بر اساس بیانیه الجزایر باید تصریح کنند به این که در امور داخلی ما دخالت نمی کنند.

آنها باید حقوق هسته ای ما را به رسمیت بشناسد و سیاست های زورمدارانه را نسبت به ایران کنار بگذارند و با این شرایط اگر حسن نیت باشد قضیه متفاوت خواهد بود. البته دولت آینده از حقوق حقه ایران کوتاه نمی آید و بر این مبنا می توان قدم های تنش زدا را برداشت.

این سخنان، بلافاصله با پاسخی از سوی واشنگتن مواجه شد ؛ آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا ، از آن سوی آتلانتیک گفت:

اگر واقعا رئیس جمهوری منتخب جمهوری اسلامی ایران علاقمند به بهبود و ترمیم روابط بین المللی باشد، راهش آسان است و مثل آب خوردن است. فقط و فقط لازم است ایران به تعهدات بین المللی اش پایبند باشد.

در صورتی که ایران به وظایف و تعهداتش درباره برنامه هسته ایش عمل کند، ما را شریک خوبی خواهد یافت. همان طور که آقای اوباما به کرات گفته اند آمریکا آماده مذاکرات با ایران است.

ما باید فکر کنیم شرط گذاری راجع به مذاکرات در مورد روابط دو سویه ما را به جایی نمی برد. ما آماده ایم با ایران وارد مذاکره شویم بر مبنای حسن نیت، جدیت و احترام متقابل و خارج از این ما در امور داخلی ایران اصلا دخالت نمی کنیم و فقط خواستار آنیم- ما یعنی نه تنها آمریکا بلکه جامعه جهانی خواستار آن است – که ایران به تعهدات بین المللی اش عمل کند؛ چه در مورد تعهدات هسته ای و چه در مورد حقوق بشر.

هر چند دو طرف در این گفت و گوی از راه دور رسانه ای ، همچنان بر مواضع اصولی خود تأکید کرده اند اما در ادبیات و رویکردشان ، نوعی تمایل به تعامل دیده می شود.

روحانی ، از این سو ، بر درمان زخم کهنه روابط تأکید می کند و سخنگوی طرف مقابل ، از بهبود آن ، به راحتی خوردن آب می گوید.

روحانی از این طرف بر آمادگی ایران جهت شفاف سازی هر چه بیشتر و اعتمادسازی در فعالیت های هسته ای خبر می دهد و آلن ایر از آن سو می گوید که انتظار آمریکا نیز پایبندی ایران به تعهدات بین المللی اش است.

روحانی شرط می گذارد که آمریکا باید بر اساس بیانیه الجزایر ، از مداخله در امور داخلی ایران اجتناب کند و از آن سو پاسخ می آید که ما در امور داخلی تان مداخله نمی کنیم.

روحانی احترام متقابل را شرط هر گونه تعامل می داند و طرف آمریکایی هم عیناً همین را تکرار می کند.

آیا «حسن» و «حسین» با هم دست می دهند؟

ادبیات مشابه دو طرف ، نشان می دهد که طرفین در اصول می توانند توافق کنند ولی آنچه در این میان مهم است ، معانی متفاوتی است که دو طرف از همان اصول ، استنباط می کنند. مثلاً هر دو طرف بر شفافیت هسته ای و پایبندی به تعهدات بین المللی ایران تأکید می کنند ولی نحوه این شفافیت و پایبندی محل اختلاف است.

همچنین طرفین ، هنوز به یکدیگر ، حسن ظنّ ندارند و با تردید به نیات و مواضع هم می نگرند. بخش مهمی از این بدبینی هم به سیاست های نومحافظه کاران آمریکا در زمان بوش باز می گردد که بعد از کمک های ایران به آمریکا در قضیه افغانستان ، ایران را محور شرارت نامیدند. طبیعی است که دولت روحانی، این تجربه دولت خاتمی را مد نظر خواهد داشت.

با این حال ، به نظر می رسد که دو طرف در نگاه راهبردی خود به این نتیجه اند که ادامه تنش ، برای هیچکدامشان سودآور نیست و این ، اروپا ، چین ، روسیه ، کشورهای عربی و اسرائیل هستند که در میانه این دعوا ، خوشه چینی می کنند.

رهبر معظم انقلاب نوروز امسال در مشهد تصریح کردند که به گفتگو با آمریکا خوشبین نیستند زیرا تجربه نشان داده است که هدف آنها از این گفتگوها حل مسائل بین دو کشور نیست بلکه آنها فقط در صدد تحمیل خواسته های زیاده خواهانه خود بر ملت ایران هستند و در عین حال افزودند: «جمهوری اسلامی ایران هیچگونه مخالفتی با گفت و گو با آمریکا ندارد در عین حال نیز نگران سیاستهای این کشور هم نیست زیرا آمریکا تاکنون نتوانسته است کاری ضد ملت ایران انجام دهد و بعدها هم نخواهد توانست. »

در واقع ، صحنه این گونه است که از یک سو ، تهران (از رهبری نظام گرفته تا رئیس جمهور منتخب) با اصل گفت و گو مخالفتی ندارد و از دیگر سو ، به آمریکا بی اعتماد شده است.

اگر آمریکا واقعاً به دنبال روابط است ، اینک فضای مثبتی در ایران فراهم شده است. فقط کافی است حسن نیت نشان دهد تا این باور واقعی در تهران به وجود آید که طرف مقابل در صدد تحمیل اراده نیست.

در چنان وضعیتی می توان انتظار داشت که "حسن روحانی" و " باراک حسین اوباما" ، اولین رؤسای جمهور دو کشور باشند که با هم دست می دهند. آیا این اتفاق می افتد؟!

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.