پنجشنبه ۳۱ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: زنان از دولت یازدهم چه می‌خواهند؟ - ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ایسنا: در این روزها که تنور انتخابات و اعلام نتایج داغ است، به سراغ برخی کارشناسان و فعالان حوزه زنان رفته تا به بررسی مطالبات زنان سرزمین من از دولت یازدهم بپردازد. هرچند که دایره این مطالبات و مشکلات بسیار فراتر از یک گزارش است.

کارشناسان در حوزه زنان طیف متفاوتی از مطالبات زنان را مطرح می کنند. برخی از آنان مانند فریبا علاسوند معتقد هستند که دولت آینده باید برای بهبود وضعیت داخلی زنان تلاش کنند و بعضی دیگر مانند توران ولی مراد می گویند که نگاه مسئولان نسبت به زنان باید تغییر کند.

با اعتقاد به اینکه دولت آینده باید در جهت بهبود وضعیت داخلی زنان و خانواده تلاش و وضعیت زنان را در داخل کشور اصلاح کند، می گوید: در دنیا فضای عریانی در زمینه بیان مشکلات زنان وجود دارد و کشورهای دیگر نیز توقع دارند که ما واقعیت را بیان کنیم و چه بهتر که این واقعیت نشان دهنده وضعیت خوب زنان ایرانی باشد.

رییس جمور آینده به وضعیت داخلی زنان و حوزه بین الملل توجه داشته باشد

او با بیان اینکه دولت باید هم به وضعیت داخلی زنان و هم حوزه بین الملل توجه داشته باشد، تاکید می کند: قضاوت کشورهای دیگردرباره ایران خیلی با واقعیات موجود در کشور ما تفاوت دارد؛ البته مشکلاتی در حوزه هایی مانند زنان آسیب پذیر و در معرض آسیب داریم؛ با این وجود وضعیت متوسط زنان ایرانی بسیار ممتاز است و در این خانواده ها از پدرسالاری و مرد مآبی خبری نیست و پدران به دختران توجه زیادی می کنند.

به اعتقاد این پژوهشگر حوزه زنان، یکی از دردسرهای جدی ما این است که پس از گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز به ادبیات و ترفند مناسبی در عرصه بین الملل دست نیافته ایم، البته در درون نظام سیاست گذاریهایی انجام شده؛ اما مشخص است که عرصه بین الملل ساز و کار خاص خود را دارد.

او تاکید می کند: در حوزه بین الملل به سیاست و ادبیات درستی برای موفقیت باید دست یابیم و این نیازمند کوشش است. از سوی دیگر ما باید به روندهای تاثیرگذار توجه کنیم. جهان امروز، چند صدایی است، اما هنوز ما صدای خود را به عنوان ائتلاف مذهبی اسلامی آنگونه که باید بلند نکرده و جایگاه خود را نیافته ایم.علاوه بر آن نتوانسته ایم لابی های بزرگی در حوزه زنان و خانواده در سطح جهانی راه بیندازیم، این در حالی است که نهادهای عظیمی مانند مجمع تقریب مذاهب در ایران فعالیت می کنند.

این پژوهشگرمی افزاید: هنوز تیم های قوی کارشناسی زنان و خانواده در حوزه بین الملل که در کنار دستگاه های دولتی حضور داشته باشند نداریم. متاسفانه جناح زده عمل می کنیم این در حالی است که تیم کارشناسی باید فراجناحی باشد.

علاسوند در زمینه اقداماتی که دولت برای بهبود وضعیت زنان در داخل کشور می تواند اجرا کند، می گوید: این برنامه ها به دو دسته خرد و کلان تقسیم می شوند. برنامه های خرد به ارتقای توانمندی فردی مردان و زنان وابسته هستند و موجب بهبود وضعیت آنان می شوند که در این زمینه با مشکلاتی مواجه برای تامین نیازهای استراتژیک خانواده برنامه ریزی شود.

دکتر محمد خوش چهره- استاد دانشگاه- می گوید: نهاد خانواده درنظام تصمیم گیری و قانونگذاری جایی ندارد و بیشتر به صورت تشریفاتی به آن پرداخته شده است، بنابراین لازم است خانواده مطلوب تعریف شود؛ این در حالیست که بسیاری از سیاست ها ناشی از کم توجهی به نهاد خانواده است.

این کارشناس اقتصادی می افزاید: لازم است نیازهای استراتژیک خانواده را مانند تامین مسکن، شناخته و در این زمینه برنامه ریزی های لازم را انجام داد.

به اعتقاد خوش چهره حداقل توجه به نهاد خانواده در برنامه های اقتصادی شده و قانونگذاری مبتنی بر نقش کلیدی خانواده انجام نشده است، این در حالیست که خانواده ها به شدت از پیامد تصمیم های اتخاذ شده متاثر می شوند.

خوش چهره تاکید می کند: سیاست های پولی و درآمد نامناسب خانواده ها موجب شده که زن مجبور به فعالیت در خارج از خانه شود و همین امر در ادای حقوق زن و شوهر نسبت به هم و تربیت فرزندان اختلال به وجود آورده است.

دولت آینده ماده 230 برنامه پنجم توسعه را اجرا کند

پروین هدایتی -معاون سرمایه های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری- می گوید: دولت آینده نسبت به زنان و خانواده نگاه ویژه ای داشته باشد تا امکان اجرای ماده 230 برنامه پنجم توسعه فراهم شود، چرا که این ماده بر اساس قانون و با توجه به منویات مقام معظم رهبری تدوین شده است و اجرای آن می تواند موجب حل بسیاری از مشکلات جامعه در زمینه زنان و خانواده شود.

مسئولان زنان را صاحب حق و تکلیف بدانند

توران ولی مراد - فعال حوزه زنان- اظهار می کند: لازم است مسوولان نگرش خود نسبت به زن را از موجودی محتاج و قیم به انسانی مستقل، انتخابگر و حاکم بر سرنوشت خود که هم حق دارد و هم تکلیف تغییر دهند تا در همه شئون زندگی فردی و اجتماعی خود نقش داشته باشد؛ چرا که زنان با همین نگرش و باور نسبت به خود پا به صحنه انقلاب اسلامی گذشته اند و بر همین اساس هم پیش می روند و مسوولانی که خود را با این نگرش انقلاب اسلامی به زن همراه نکنند، همراهی زنان را هم از دست خواهند داد.

نگاه بین المللی نسبت به زنان باید اصلاح شود

دکتر الهام امین زاده - استاد دانشگاه- نیز معتقد است: چشم اندازی در عرصه زنان نداریم؛ این در حالیست که حضور فعال زنان و چگونگی انجام این کار در قالب یک چشم انداز قابل تصویر شدن است.

به اعتقاد وی لازم است به سازمان همکاری های اسلامی (OIC) به عنوان یک فرصت توجه کنیم از سوی دیگر نهضت جنبش عدم تعهد نیز یک ظرفیت است که هر دو سال یکبار اجلاس ویژه زنان دارد، اما در زمینه فعالیت در این عرصه اقدامات لازم را انجام نداده ایم. تا کی مردان باید در جهت حل مشکلات زنان گام بردارند؟

امین زاده می افزاید:OIC و نهضت جنبش عدم تعهد دو نهاد مهم هستند. تا کنون از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده و لازم است در قالب OIC به دو نکته بپردازیم، یکی احقاق حقوق زنان مسلمانی است که در کشورهای تحت شرایط جنگی به ویژه فلسطین قرار دارند علاوه بر آن باید نگاه بین المللی نسبت به زنان اصلاح شود و نگاه معتدل اسلام در حوزه بین الملل ترویج داده شود.

به اعتقاد این استاد دانشگاه، کارهای ما تداوم ندارد؛ بنابراین لازم است هندسه منسجمی در زمینه موضوعات مربوط به زنان به وجود آید چراکه در این شرایط وضعیت زنان داخل کشور بسیار بهبود می یابد.

امین زاده می گوید: در حال حاضر زنها تمایل زیادی برای کار در بیرون از خانه دارند حتی اگر کارشان در شأن آنها و متناسب با تخصص شان نباشد، این در حالی است که دولت جدید و رییس جمهور باید التزام داشته باشد که زمینه را برای عرضه محصولات و توانایی های زنان در جامعه فراهم کند به گونه ای که حتی اگر زن در خانه در حال انجام فعالیت است نسبت به امکان عرضه و فروش آن اطمینان خاطر داشته باشد، البته زنان نیز باید در این زمینه فعال تر شوند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.