دوشنبه ۳۱ ، ارديبهشت ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید



 

::::: ۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری فارس: در تاریخ لیگ برتر انگلیس نقل و انتقال هایی رخ داده اند که برخی از آنها همه را به شدت شوکه کرده است.

پس از آنکه وین رونی در هفته های گذشته ساز جدایی خود از منچستریونایتد را کوک کرده، سران باشگاه آرسنال چراغ سبز خود را برای ارائه پیشنهادی اغوا کننده به آرسن ونگر نشان دادند.

اگر توپچی ها بتوانند با ارائه پیشنهادی وسوسه انگیز رونی را به ورزشگاه امیریتس بکشانند، یکی از عجیب ترین انتقال های لیگ برتر انگلیس در سال های اخیر رقم خورده است.

البته این انتقال، نخستین انتقالی نخواهد بود که همه را شوکه می کند. پیش از این، بارها بازیکنان حاضر در لیگ برتر با پیوستن به تیم های همشهری و رقبای دیرینه، همه را در شوک فرو برده اند.

در زیر نگاهی به ۱۰ انتقال بسیار عجیب در لیگ انگلیس می اندازیم:

۱۰. ریو فردیناند (۲۰۰۱) - لیدزیونایتد به منچستریونایتد

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

فردیناند هنوز هم به خاطر پیوستن به یکی از رقبای دیرینه لیدزیونایتد در الندرود منفور است. این مدافع میانی، یکی از ارکان لیدز در رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود. او توانایی های خود به عنوان یکی از مدافعان بزرگ جهان را در ترکیب تیم ملی فوتبال انگلیس در جام جهانی ۲۰۰۲ هم نشان داد.

او با قراردادی ۳۰ میلیون پوندی راهی اولدترافورد شد، مبلغی که برای دومین بار این بازیکن را به گران قیمت ترین مدافع دنیا بدل کرد. او به تازگی قرارداد خود با شیاطین سرخ را به مدت یک سال دیگر تمدید کرده تا دوران حضور خود را به بیش از ۱۱ سال برساند.

۹. اشلی کول (۲۰۰۶) - آرسنال به چلسی

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

انتقال کول به چلسی خیلی هم شوکه کننده نبود ولی از آن همواره به عنوان یکی از تلخ ترین جابه جایی ها در تاریخ فوتبال انگلیس یاد می شود. او محصول آکادمی جوانان باشگاه آرسنال بود که خود را به تیم ملی انگلیس رساند ولی رابطه او با باشگاه محبوبش پس از آنکه چلسی پیشنهاد اغوا کننده ای به او ارائه کرد به تیرگی گرایید. آرسنال پس از آن به دلیل ملاقات های سران چلسی با کول، علیه باشگاه چلسی، ژوزه مورینیو و اشلی کول شکایت کرد که موجب شد همه آنها جریمه شوند ولی در هر حال کول در روز پایانی نقل و انتقال های سال ۲۰۰۶ با مبلغ پنج میلیون پوند راهی استمفورد بریج شد و ویلیام گالاس نیز به ازای بخشی از قرارداد به توپچی ها پیوست.

۸. رابین فان پرسی (۲۰۱۲) - آرسنال به منچستریونایتد

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

کابوس هواداران آرسنال در تابستان سال گذشته و پس از پیوستن کاپیتان تیمشان به یونایتدها به بخشی از حقیقت تاریخ باشگاه بدل شد. او که از سال ۲۰۰۴ در ترکیب لندنی ها می درخشید، فصل پیش از آن ۳۰ گل در لیگ برتر انگلیس برای توپچی ها وارد دروازه حریفان کرده بود.

البته این اتفاق در حالی رخ داد که فان پرسی در سال پایانی قرارداد خود با آرسنال اعلام کرده بود به هیچ وجه قرارداد خود را تمدید نخواهد کرد. این موضوع به جز فروش وی، چاره ای برای سران باشگاه باقی نگذاشت.

هواداران آرسنال در فصلی که گذشت تنها شاهد قهرمانی منچستریونایتد در لیگ برتر انگلیس با گلزنی های کاپیتان پیشین خود بودند.

۷. کارلوس توز (۲۰۰۸) - منچستریونایتد به منچسترسیتی

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

توز که به همراه یونایتدها در لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا عنوان قهرمانی را هم به دست آورده بود، ترجیح داد با تصمیمی عجیب به اردوی نیمه دیگر شهر منچستر برود.

او با قراردادی دوساله و به شکل قرضی به یونایتد آمده بود ولی پیشنهاد قرارداد پنج ساله خود که او را به یکی از پر درآمدترین بازیکنان باشگاه بدل می کرد را نپذیرفت. او با قبول کردن پیشنهاد سیتی، کاری که «تری کوک» درست ۱۰ سال پیش از آن انجام داده بود را تکرار کرد. او در قهرمانی سیتی در لیگ برتر و جام حذفی نقش زیادی نداشت ولی در عوض درگیری هایی با روبرتو مانچینی، سرمربی وقت این تیم به راه انداخت و به مدت ۶ ماه از حضور در ترکیب تیم محروم شد.

۶. فرناندو تورس (۲۰۱۱) - لیورپول به چلسی

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

این مهاجم اسپانیایی به یکی از محبوب ترین مهاجمان در آنفیلد بدل شد زیرا در ۱۰۲ دیدار ۶۵ گل وارد دروازه حریفان کرده بود. او در ژانویه چهارمین سال حضورش در لیورپول، درخواست خروج از تیم و حضور در تیم رقیب یعنی چلسی را به سران باشگاه داد. کنی دالگلیش که سرمربی وقت قرمزها بود، بلافاصله این پیشنهاد را رد کرد ولی نتوانست در مقابل پیشنهاد اغوا کننده ۵۰ میلیون پوندی رومن آبراموویچ طاقت بیاورد. تورس با این انتقال، خود را به ششمین بازیکن گران قیمت لیگ انگلیس در آن تاریخ بدل کرد.

۵. روبینیو (۲۰۰۸) - رئال مادرید به منچسترسیتی

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

درست همان روزی که گروه تجاری امارات متحده عربی توانست تمامی مالکیت باشگاه منچسترسیتی را از آن خود کند، 32.5 میلیون پوند برای کشاندن روبینیو به این تیم پیشنهاد داد.

در ابتدا روبینیو تصور می کرد به چلسی پیوسته است! او در اظهار نظری تاریخی و خنده دار اعلام کرد «در روز پایانی نقل و انتقال ها، چلسی پیشنهاد خود را ارائه کرد که من آن را پذیرفتم!» از زمانی که ستاره سامبا متوجه شد به کدام تیم پیوسته است، ۱۲ گل وارد دروازه حریفان کرد.

نیمه دوم از فصل دوم حضور وی در ایستلندز، به شکل قرضی در باشگاه سانتوس برزیل گذشت و تابستان همان سال با امضای قراردادی به میلان منتقل شد.

۴. اریک کانتونا (۱۹۹۲) - لیدزیونایتد به منچستریونایتد

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

شاید «کینگ اریک» در آن سال عملکرد درخشانی نداشت ولی نقشی اساسی در قهرمانی لیدزیونایتد در فصل 92-1991 در لیگ انگلیس داشت. مرد فرانسوی در سوپرجام انگلیس در همان سال مقابل لیورپول هم هت تریک کرد تا سالی بسیار عالی در این تیم را آغاز کرده باشد.

سه ماه بعد و زمانی که کانتونا راهی رقیب دیرینه لیدزیونایتد یعنی منچستریونایتد شد، هواداران این تیم نمی توانستند آن را باور کنند. آنها تا امروز نیز از این انتقال به عنوان یک اتفاق وحشتناک در تاریخ باشگاه یاد می کنند.

انتقال کانتونا بسیار عجیب بود. سران لیدز برای جذب دنیس اروین با دفتر منچستریونایتد تماس گرفتند. یونایتد پیشنهاد آنها را رد کرد و در عوض پیشنهاد خرید کانتونا را ارائه داد.

کانتونا به اولدترافورد رفت و در پنج سال حضور، چهار بار قهرمان لیگ برتر شد.

۳. اندی کرول (۲۰۱۱) - نیوکاسل یونایتد به لیورپول

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

درست پس از آنکه لیورپول پیشنهاد ۵۰ میلیون پوندی چلسی برای فرناندو تورس را پذیرفت، ۳۵ میلیون از این مبلغ را برای خرید کرول خرج کرد. این بازیکن از زمان بازگشت نیوکاسل به لیگ برتر انگلیس برای این تیم درخشش فوق العاده ای داشت. ۳۵ میلیون پوند مبلغی بود که کرول را به گران قیمت ترین بازیکن انگلیسی لیگ جزیره بدل کرد.

البته این جابه جایی ها نه برای کرول و نه برای تورس خوش یمن نبود. او به دلیل آسیب دیدگی تا دو ماه بعد نتوانست در ترکیب لیورپول بازی کند و نخستین گل خود را نیز در ماه سوم زد. زمانی هم که کنی دالگلیش اخراج شد و برندن راجرز هدایت قرمزها را به دست گرفت، کرول به شکل قرضی به وستهام یونایتد تبعید شد.

۲. خاویر ماسکرانو و کارلوس توز (۲۰۰۶) - کورینتیانس به وستهام یونایتد

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

این دو آرژانتینی در روز پایانی نقل و انتقال های تابستانی از لیگ برزیل به لیگ جزیره نقل مکان کردند. آنها دو ماه قبل در جام جهانی درخشیده بودند و حضورشان در لیگ برتر انگلیس به آنها کمک می کرد تا پله های ترقی را زودتر از آنچه تصور می شد بپیمایند.

بعدها اعلام شد تمامی حق و حقوق نقل و انتقال آنها به دست شرکت مدیا اسپورت اینوستمنت(MSI) است که ریاست آن را کیا جورابچیان به عهده داشت. این همان زمانی بود که هواداران انگلیسی با مساله مالکیت شخص ثالث در فوتبال آشنا شدند. شکسته شدن قوانین لیگ انگلیس موجب شد تا باشگاه وستهام ۵.۵ میلیون پوند جریمه شود.

توز در ۱۰ دیدار پایانی لیگ، هفت بار دروازه حریفان را باز کرد. او در روز پایانی در دیدار مقابل منچستریونایتد هم گل زد تا وستهام با تساوی یک بر یک از سقوط به دسته پایین تر نجات پیدا کند.

۱. سول کمپل (۲۰۰۱) - تاتنهام به آرسنال

۱۰ نقل و انتقال لیگ برتر که همه را شوکه کرد

این مدافع میانی طی ۹ سال حضور در وایت هارت لین بیش از ۲۵۰ بازی برای اسپرز انجام داده و تبدیل به اسطوره باشگاه شده بود. این تا زمانی ادامه داشت که او تصمیم گرفت به سمت دیگر شهر، یعنی حضور در ترکیب رقیب خونی تاتنهامی ها برود. سران تاتنهام می خواستند با ارائه مبلغی اغوا کننده او را در تیم نگه دارند ولی کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس به روسای تیم اطمینان داد به هیچ وجه قراردادش را تمدید نخواهد کرد. او دلیل این حرف را علاقه اش برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا عنوان کرد. او یک ماه پس از آنکه در مجله ماهانه تاتنهام اعلام کرده بود به تنها تیمی که نخواهد رفت آرسنال است، با قراردادی آزاد راهی این تیم شد. به همین دلیل هواداران تاتنهام برای همیشه به او لقب یهودا(خائن به حضرت مسیح) را دادند.

کمپل با حضور در آرسنال در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد و دو عنوان قهرمانی در لیگ برتر و سه جام حذفی به دست آورد

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.