دوشنبه ۲۸ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: قیمت‌ خودرو بار دیگر رو به افزایش است ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

روزنامه دنیای اقتصاد: نبض بازار خودرو این روزها تند می زند. قیمت ها بار دیگر رو به افزایش است و فعالان بازار از افزایش تقاضا خبر می دهند.

به نظر می رسد بعد از رکود چند ماهه ای که در بازار برقرار بود، حالا با ورود مشتریان به این بازار تعادل عرضه و تقاضا به هم ریخته و در نتیجه افزایش قیمت را در برخی مدل ها به همراه داشته است؛ چرا که هم تولید خودروسازان به شدت کاهش یافته است و هم پاسخگویی به نیاز سیل متقاضیانی که بعد از چند ماه روانه بازار شده اند با این تولید محدود کار را کمی سخت کرده است.

اما فعالان بازار یک دلیل هم برای جان گرفتن بازار طی هفته گذشته قائل هستند. آنها می گویند اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه خودروسازی کشور باعث شده است مشتری ها وضعیت آینده تولید را نامناسب تلقی کنند و برای خرید خودرو اقدام کنند. به این ترتیب به نظر می رسد افزایش عرضه و تقاضا و اعلام تحریم های جدید از علت های اصلی رشد قیمت ها در بازار ملتهب خودرو باشد.

اما خرید و فروش و معامله همپای رشد قیمت ها پیش نمی رود، به این ترتیب هرچند متقاضی برای خودرو زیاد است، ولی افزایش قیمت خودروها مانع از جریان یافتن معامله در بازار می شود. اما سری به بازار بزنیم تا از چگونگی افزایش قیمت ها مطلع شویم.

آن طور که از بازار این هفته وارداتی ها خبر می رسد، بر خلاف داخلی ها رشدی را در پی نداشته اند. به نظر می رسد به دلیل وابستگی مستقیم قیمت این خودروها به نرخ ارز، مشتریان این بازار در انتظار برگزاری و تمام شدن انتخابات هستند تا تصمیم نهایی خود را با مشخص شدن رییس جمهور آینده، برای خرید بگیرند.

بر همین اساس هیوندایی سوناتا طی هفته گذشته روی ۱۵۶ میلیون تومان بود. آزرا دیگر مدل هیوندایی نیز هم اکنون ۲۰۲ میلیون تومان است. هیوندایی i۳۰ که از مدل های جمع و جور هیوندایی محسوب می شود این هفته ۱۰۵ میلیون تومان قیمت داشته و یاریس هاچ بک هم که در بازارهای خارجی در دسته خودروهای ارزان قیمت قرار دارد، در بازار ایران قیمتی برابر با ۸۵ میلیون تومان دارد.

اما شاسی بلندهای خانواده هیوندایی یعنی IX55 و IX35 نیز به ترتیب ۲۱۵ و ۱۵۶ میلیون تومان قیمت دارند. سانتافه، دیگر شاسی بلند این خانواده که از این دو مدل قدیمی تر محسوب می شود نیز هم اکنون ۱۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. اما خانواده کیا موتورز هم روزهای آرامی را پشت سر می گذارد. بر همین اساس مدل پرطرفدار این خانواده؛ یعنی کیا اسپورتیج طی این هفته ۱۵۸ میلیون تومان بوده و کیا سراتو هم ۱۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می شود. کیا اپتیما هم روی ۱۴۵ میلیون تومان باقی مانده است.

هرچند میهمانان کره ای بازار خودرو این روزها آرام و بی سروصدا هستند، اما به نظر می رسد با کاهش مدل های وارداتی ها به کشور، این خودروها با اقبال بیشتری مواجه شوند؛ چرا که به نظر می رسد واردات این خودروها به کشور تضمین شده است و ممنوعیتی در انتظار آنها نیست.

اما ژاپنی های بازار هم هفته خود را با نجابت طی کردند. به این ترتیب تویوتا اوریون روی ۱۹۸ میلیون تومان باقی ماند و کرولا هم با ۱۱۰ میلیون تومان قیمت تغییری نداشت.

۲۰۶ باز هم اوج گرفت

هرچند هنوز قیمت رسمی۲۰۶ از سوی شورای رقابت اعلام نشده است، اما قیمت این خودرو که مدتی بود آرام و قرار پیدا کرده بود، باز اوج گرفته است. بر اساس شنیده ها از بازار ۲۰۶ تیپ ۲ با یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت طی هفته گذشته هم اکنون ۳۸ میلیون تومان معامله می شود.

دیگر مدل این خانواده که با افزایش قیمت همراه بوده مدل صندوقدار این خانواده یعنی v۲۰ است که با یک میلیون تومان افزایش قیمت به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. اما دیگر مدل های این خانواده بدون تغییر مانده اند. بر همین اساس ۲۰۶ تیپ ۵ روی ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ماند. دو صندوقدار دیگر این خانواده هم؛ یعنی v9 و v8 به ترتیب ۵۲ میلیون تومان و ۴۱ میلیون تومان قیمت دارند.

اما تندر E2 هم در هر دو کارخانه خود با افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی همراه بود تا باز هم روندی افزایشی داشته باشد. هرچند شورای رقابت هنوز قیمتی برای این خودرو اعلام نکرده است، اما به نظر می رسد خبر تحریم های جدید، خریداران این خودرو را برای خرید به تب و تاب آورده است.

بر همین اساس تندر ایران خودرو این هفته ۳۶ میلیون تومان معامله شد و تندر پارس خودرو هم ۳۷ میلیون تومان. مدل E1 این خودرو هم یک میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به ۳۳ میلیون تومان رسید. این خودرو چند هفته پیش از این به زیر ۳۰ میلیون تومان رسیده بود.

اما مدل های قدیمی تر پژو ثابت بوده اند. ۴۰۵ بنزینی همان ۲۶ میلیون تومان هفته گذشته بود و مدل دوگانه سوز آن هم روی ۲۷ میلیون تومان باقی ماند. اما در عوض پارس سال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت تا به این ترتیب به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد.

آرامش سمند و بی تابی سایپايي ها

اما سمند و رانا دو محصول ملی ایران خودرو طی این هفته تغییری نداشتند. سمند LX روی ۲۴ میلیون تومان و رانا هم روی ۳۲ میلیون تومان باقی ماند. اما محصولات سایپا بر خلاف ایران خودرو در بیشتر مدل ها با افزایش قیمت همراه بود. سایپا ۱۱۱ با افزایشی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی به ۱۷ میلیون ۸۰۰ هزار تومان رسید.

۱۳۱ هم با افزایشی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی این هفته ۱۶ میلیون ۸۰۰ هزار تومانی شد. سایپا ۱۳۲ هم برای عقب نماندن از قافله افزایش قیمت یک میلیون تومان جهش داشت تا به قیمت ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد، اما تیبا دیگر خودروی ملی کشورمان هم با افزایشی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی مرز ۲۰ میلیون تومان را گذراند و به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مگان اما رکورد افزایش قیمت ها را طی هفته گذشته زد و با ۴ میلیون تومان افزایش قیمت 89 میلیون تومان معامله شد.

نیسان ماکسیما و تیانا هم بدون تغییر بودند، یعنی همان ۱۱۶ میلیون تومان و ۱۳۹ میلیون تومان هفته گذشته. ویتارا، این مونتاژی لوکس ایران خودرو هم در مدل دنده ای و اتومات خود ثابت بوده و به ترتیب ۱۱۵ و ۱۲۲ میلیون تومان قیمت داشتند.

اما با بررسی قیمت ها می توان متوجه شد که این هفته سهم اعظم افزایش قیمت ها مربوط به خودروهای داخلی بوده و خودروهای خارجی یا لوکس های داخلی سهمی از این افزایش قیمت ها نداشته اند. به این ترتیب به نظر می رسد افزایش قیمت ها تاثیر خودش را روی قدرت خرید مردم گذاشته است و مشتری ها بیشتر به سراغ خودروهای پرتیراژ داخلی می روند، هر چند آنها هم حالا دیگر قیمت کمی ندارند؛ اما به نسبت دیگر مدل ها، ارزان های بازار هستند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.