سه شنبه ۲۶ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: بحران برزیل پیش از میزبانی جام جهانی ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

سایت گل: دقیقا یک سال بعد جام جهانی آغاز می شود اما نگرانی های بسیاری درباره ورزشگاه ها وجود دارد.

یک سال بعد، جام جهانی 2014 برزیل در شهر سائوپائولو آغاز خواهد شد. قرار است مردم سراسر دنیا برای یک ماه شکوه فوتبال را به نظاره بنشینند. دست کم همه امیدوارند این گونه شود.

بحران برزیل پیش از میزبانی جام جهانی

اما دغدغه ها بر سر این رقابت ها بالاست. برزیل پس از 64 سال میزبان جام جهانی شده ولی مشکلات زیرساختی فراوانی دارد.

ساخت و ساز ورزشگاه ها دچار تاخیر شده، هزینه آن ر به افزایش است، سهام داران به مشکل برخورده اند، برزیلی ها با فیفا جدل های فراوانی داشته اند و مشکلات حتی فراتر از این هاست. 365 روز مانده تا این رقابت ها و مشکلات بی پایانی گریبان LOC (کمیته سازمان دهی محلی) را گرفته.

بحران برزیل پیش از میزبانی جام جهانی

ورزشگاه های شهرهای برازیلیا و سالوادور که قرار است همین ماه در جام کنفدراسیون ها استفاده شوند هنوز راه بسیاری دارند تا بتوانند پذیرای انبوه تماشاگران باشند. کار در ورزشگاه های کویابا و پورتو آلگره هم چند بار متوقف شده که دلیل آن نزاع میان مقامات است.

حتی افتتاح دوباره ورزشگاه مشهور ماراکانا در ریودو ژانیرو – که میزبان جام جهانی خواهد بود – با مشکلات فراوانی در زمینه ساخت و ساز، مدیریت و ایمنی روبرو بود. برگزاری دیدار دوستانه برزیل و انگلیس در این ورزشگاه تا لحظات آخر در هاله ای از ابهام بود و مشکلی دقیقه نودی در زمینه مسائل قانونی پیش آمده بود.

گفته می شد این دیدار که 2 ژوئن برگزار شد لغو می شود چون هنوز مجوز امنیتی کامل حضور در این ورزشگاه صادر نشده است. در آوریل دیداری دوستانه به صورت آزمایشی در این ورزشگاه بین هم تیمی های به به تو و رونالدو برگزار شد، اما مشکلات پیش آمده آن دیدار به موقع حل نشده بود.

نتیجه این شد که وزارت کشور برزیل که مجوز امنیتی به آن ارائه نشده بود تصمیم گرفت بازی را موقتا لغو کند. این ماجرا هرچند برای ناظران بیرونی ترسناک بود اما برای مردم کشور برزیل داستانی آشنا به شمار می رفت! این تصمیم را یک دادگاه محلی فردای آن روز برگرداند و در نتیجه بازی انجام شد.

اما مشکلات پابرجا ماند. محل ورود به ورزشگاه پر بود از زباله های ساختمانی و هنوز کارهای تمام نشده بسیاری مانده بود. در داخل خود ورزشگاه هنوز برخی بلوک های سیمانی خیس بودند، تجهیزات هیدرولیک و سیم های رهای برق را می شد در منطقه رسانه ای دید، روی بسیاری از صندلی ها خاک نشسته بود و توالت ها هم گرفته بودند. مقامات ادعا می کردند ورزشگاه آماده است اما روشن است که این گونه نبود.

کار در این ورزشگاه ادامه دارد اما سرعت آن بسیار کمتر از حد انتظار است و ناراحتی دیگر این است که طبق امکان سنجی انجام شده در ورزشگاه، تصمیم به این گرفته شد که قیمت بلیت ها بالا برود تا طرفداران همیشگی به ورزشگاه نروند! یک سیاستمدار محبوب محلی حتی گفت که بازگشایی این ورزشگاه فرصتی است برای تغییر وجهه ای که از هواداران فوتبال در ریو به نمایش درمی آید.

بحران برزیل پیش از میزبانی جام جهانی

آره نا فونتا نووا | ورزشگاه های سالوادور مشکل سقف را در مدل لحاظ نکرده بودند

اما مشکلات ساخت و ساز به همین جا ختم نمی شود. آره نا فونته نووا در شهر سالوادور قرار است سه بازی جام کنفدراسیون ها را میزبانی کند. این ورزشگاه هم پس از افتتاح مشکلاتی داشته. پس از بارانی سنگین بود که بخشی از سقف زیر فشار آب فروریخت و هنوز هم تعمیر نشده. این مشکل را بیفزایید به گرفتگی دستشویی ها، مشکلات در زمینه فضای پارکینگ، صندلی های شکسته و بحث های جدی درباره قیمت بلیت ها.

استادیو ناسیونال در برازیلیا شنبه میزبان بازی برزیل و ژاپن در جام کنفدراسیون ها است که دیدار افتتاحیه این رقابت ها به شمار می رود. این ورزشگاه هم با تاخیرات فراوانی روبرو شده و هزینه ساخت و ساز آن به حدی افزایش یافته که آن را تبدیل به گران ترین ورزشگاه جام جهانی 2014 کرده. اما این ایالت هیچ تیمی در سه دسته برتر فوتبال ندارد و صرف چنین هزینه سنگینی برای این ورزشگاه بی مصرف انتقادات فراوانی را برانگیخته.

مسائل سیاسی در این تاخیرها نقش داشته. حقوق کارگران در ماراکانا پرداخت نشد و آنها از شرایط نامناسب کاری هم شکایت داشتند. در نتیجه آنها برای مدتی طولانی ابزار خود را به زمین گذاشتند و اعتصاب کردند. شرکتی که مسئول برنامه ریزی و اجرای بازسازی ورزشگاه بود همانی است که این کار را برای انگنهائو، ورزشگاه المپیک در ریو به عهده دارد. انگنهائو اخیرا به دلیل مشکلات ساختاری سقف تعطیل شده است. گزارشی جنجالی نشان می دهد سقف این ورزشگاه به حدی مشکل دارد که می تواند باعث ویران شدن کل این بنا شود! این ورزشگاه به شدت جنجال برانگیز شده. هزینه این دو پروژه مدت بسیاری است که از 500 میلیون دلار گذشته است.

آره نا پانتانال در کویابا | دو شرکت ساخت و ساز کار را رها کردند

شش ورزشگاه جام جهانی که در جام کنفدراسیون ها دیداری را میزبانی نمی کنند باید در دسامبر 2013 آماده باشند و به فیفا تحویل داده شوند. اما بسیاری از آنها به شدت از برنامه ریزی ها عقب اند. ورزشگاه کویابا که آره نا پانتانال نام دارد با مشکلی بزرگ روبرو است. دو شرکت ساخت و ساز قبلی که وظیفه ساخت آن را داشتند کار را رها کردند. شرکت سوم هم باید کار را با سرعتی بیش از حد پیش بینی شده پیش ببرد اما روشن نیست که بتواند این کار را انجام دهد یا نه. منابع این شهر به سایت گل گفته اند که تقریبا هیچ کدام کارهای زیرساختی این ورزشگاه هنوز آغاز نشده است! آنهایی هم که ساختشان شروع شده در مراحل اولیه هستند.

کار در آره نا بیرا-ریو در پورتو آلگره به دلیل سوء تفاهم های پیش آمده بین شرکت مسئول انجام این کار و باشگاه اینترناسیونال که مالک این ورزشگاه است برای 269 روز معلق ماند. گرمیو، رقیب اینترناسیونال زودتر کار را تمام کرده و بحثی در این زمینه درگرفته که آیا آره نا پورتوآلگره (ورزشگاه جدید گرمیو) باید به عنوان میزبان جام جهانی به جای ورزشگاه اینتر معرفی شود یا نه. اما همین ورزشگاه هم مشکلاتی دارد و در جریان یکی از بازی های گرمیو، صفحه جداکننده تماشاگران از زمین فروریخت. دلیل این اتفاق تشویق مشهور تماشاگران گرمیو پس از گل بود – که «بهمن برف» نام دارد – و بر اثر آن چند نفر به شکلی جزئی آسیب دیدند.

سیاهه مشکلات ادامه دارد. مثلا در تمامی 12 ورزشگاه باید جای نیمکت ذخیره ها عوض شود! یک سال بعد برزیل باید آماده باشد، اما در حال حاضر چنین اتفاقی بعید به نظر می رسد. فیفا همچنان محتاطانه امیدوار است که ورزشگاه ها به شکلی مناسب و آماده پیش از پایان سال جاری میلادی تحویل داده شوند، اما مشکلات فراوان ورزشگاه ها که برخی از آنها قرار است چند روز بعد میزبان جام کنفدراسیون ها باشند از اعتماد به نفس برزیلی ها خواهد کاست. طبق مطالعه جدیدی که انجام شده هزینه تخمینی فعلی برای کار ورزشگاه ها بیش از سه برابر هزینه ای خواهد بود که برای ورزشگاه های آفریقای جنوبی در سال 2010 صرف شد. جای نگرانی بسیار است.

کشوری که قرار است سه تورنمنت مهم را در سه سال پیاپی میزبانی کند 12 ماه فوق العاده مهم را پیش رو خواهد داشت. آنها ابتدا باید جام جهانی را با ایمنی و با موفقیت برگزار کنند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.