سه شنبه ۲۶ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: چگونه حواس پنجگانه‌ کودک را تقویت کنیم؟ ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مجله سیب سبز: برای تقویت حواس کودک وسایل و بازی های گوناگونی وجود دارد اما هیچ کدام به اندازه آنچه در طبیعت یافت می شود، نمی تواند آموزنده و جالب توجه باشد. مثلا شما می توانید با رنگ سیب باعث افزایش حس بینایی، با بوی سیب موجب بالا رفتن حس بویایی و با خوردن سیب باعث پرورش حس چشایی او شوید. با هم برخی راه های افزایش حواس پنجگانه را مرور می کنیم.

چگونه حواس پنجگانه‌ کودک را تقویت کنیم؟

غذا می تواند هر 5 حس کودک شما را فعال کند. یک روز در ماه را به تهیه یک غذای جدید اختصاص دهید و اجازه دهید فرزندتان با همه حواس پنجگانه خود آن غذا را توضیح بدهد. از او درباره چیزهای بد و خوبی که درباره غذا به نظرش می رسد، اعم از صدا، بو، مزه و حس بیشتر سوال کنید.

بیرون از خانه دنبالش بگردید

به همراه فرزندتان فعالیت هایی انجام دهید که حس او را نسبت به بافت ها، بوها، صداها، مزه ها و دیدنی ها تقویت کند. هر جایی برای این کار مناسب است اما بیرون از خانه و طبیعت بهترین انتخاب است. می توانید برای این منظور گالری های هنری، اجراهای موسیقی و تئاتر و غذاهای متفاوت رستوران ها را در نظر بگیرید. آنها مجبور نیستند از همه چیز خوش شان بیاید اما نمایش این موارد آنها را حساس و حواس شان را تقویت می کند.

نمایشگاه برگزار کنید

اجازه دهید کودک تان یک نمایشگاه کوچک برگزار کند. او می تواند بافت انواع سنگ هایی را که جمع کرده، رنگ لباس ها، انواع ادویه ها و عطرشان و اسامی انواع گوناگون غذاها با طعم های مختلف را برای شما به نمایش بگذارد و درباره آنها توضیح دهد.

بازی حواس پنجگانه راه بیندازید

یک کیسه پر از چیزهای جالب و هیجان انگیز تهیه کنید؛ چیزهای نرم، سفت، زبر و پیچ و تاب دار. بعد از فرزندتان بخواهید چشم هایش را ببندد و براساس همین حواس تشخیص دهد چه چیزی را برداشته است. بازی های دیگری که می توانید انجام دهید به صورت مجزا و برای تقویت هر حس است مثلا برای تقویت شنوایی از کودک تان بخواهید صداهای حیوانات و پرندگان مختلفی را که می شناسد ، تقلید کند.

یک شعر براساس حواس بنویسید

این کار را هرجا و هر موقع که بخواهید می توانید انجام دهید، در تعطیلات یا در ماشین. این کار بسیار ساده است: یک موضوع را انتخاب کنید و شعر را طوری تنظيم كنيد که در هر خط یکی از حواس گنجانده شود. فرزندتان را تشویق کنید تا از یک کلمه توصیفی استفاده کند. اگر دیدید قافیه ندارد می توانید از گنجاندن اسم حس مورد نظر صرفنظر کنید.

برای مثال

من گل ها را می بینم/ حس بینایی دارم

من گل ها را می بویم/ حس بویایی دارم

می شنوم صدا را/حس شنوایی دارم

میچشم مزه ها را/ حس چشایی دارم

با دست می کنم لمس/ نرمی، گرمی، سرما را

حس لامسه دارم/ شکر می کنم خدا را

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.