دوشنبه ۱ ، مرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: قیمت تمام شده مرغ در ایران چقدر است؟ ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری ایسنا: اختلاف ها بر سر قيمت تمام شده مرغ همچنان ادامه دارد و در حالي كه مرغ داران اعلام مي كنند اين هزينه ها هم اكنون به بيش از 7000 تومان رسيده است اما مقامات دولتي اختلاف 2000 توماني را براي آن ارزيابي كرده اند.

به گفته مدير عامل شركت پشتيباني امور دام، قيمت نهاده هاي دامي كه اصلي ترين فاكتور در توليد مرغ است، نسبت به سال گذشته افزايش چنداني نداشته و فقط افزايش قيمت 200 تا 300 توماني در قيمت كنجاله سويا رخ داده است.

به گفته او، اين افزايش قيمت چندان روي قيمت تمام شده مرغ تاثيرگذار نيست اما با محاسبه قيمت همه عوامل مانند دستمزد، انرژي، حمل ونقل و آب، قيمت تمام شده كه در سال گذشته 3700 تومان در هر كيلوگرم بوده، امسال به حداكثر به 5000 تومان خواهد رسيد.

محمديان شمالي با بيان اين  كه مي توان اين رقم را با كمي اغماض به 5200 تومان رساند، گفت: قيمت تمام شده مرغ بيش از اين نخواهد بود.

اين درحالي است كه مرغ داران معتقدند هزينه تمام شده توليد يك كيلوگرم مرغ هم اكنون تا 7200 تومان هم رسيده است.

از آن جايي كه كنجاله سويا پس از كمي تعديل قيمت اكنون به كيلويي 1255 تومان رسيده، اما به جاي آن ذرت به كيلويي 675 تومان افزايش يافته است، به گفته مديرعامل اتحاديه سراسري مرغداران گوشتي، بر اين اساس قيمت تمام شده هر كيلو مرغ زنده در مرغداري به طور ميانگين به 4900 تومان رسيده است.

با توجه به اين كه 28 درصد از وزن هر كيلوگرم مرغ زنده امياء و احشام بوده و در حين كشتار از دست مي رود، از هر كيلوگرم مرغ زنده 720 گرم گوشت مرغ استحصال مي شود كه اين وزن از دست رفته روي هر كيلو گوشت مرغ مجددا محاسبه مي شود. به اين ترتيب 1400 تومان به قيمت اوليه مرغ زنده افزوده مي شود و بهاي هر كيلوگرم آن به 6300 تومان مي رسد.

حال با توجه به محاسبه كيلويي 120 تومان هزينه كشتار و بسته بندي گوشت مرغ ـ كه رييس انجمن صنفي طيور آن را عنوان و تاكيد كرده اين نرخ به هيچ وجه بيش از 120 تومان نبوده است ـ تا اين مرحله هزينه تمام شده هر كيلو گوشت مرغ 6420 تومان مي شود.

همچنين به گفته مديرعامل اتحاديه مرغداران گوشتي، كيلويي 200 تومان هزينه خرده فروشي براي مغازه داران در نظر گرفته مي شود كه قيمت اين محصول تا بدين جا به 6620 تومان مي رسد.

اما با توجه به اين كه بخشي از نياز مرغ استان تهران به صورت زنده از استان هاي همجوار از جمله مازندران، سمنان، قم، قزوين و اراك تامين مي شود و روزانه از مرغداري هاي اين استان ها به كشتارگاه هاي تهران منتقل مي شود، هزينه حمل و نقل مرغ زنده را كه از مسافت هاي گوناگون به كشتارگاه مي رسد، نيز بايد لحاظ كرد.

همچنين هزينه حمل گوشت مرغ از كشتارگاه به مغازه هاي مختلف موجود در سطح شهر هم به عنوان هزينه حمل و نقل اضافه مي شود. حال اگر هزينه حمل و نقل هر كيلو مرغ 200 تومان در نظر گرفته شود، قيمت تمام شده هر كيلوي آن تا اينجا به 6820 تومان مي رسد.

در عين حال ذكر اين نكته ضروري است كه مبلغ 4900 توماني مرغ زنده به طور ميانگين بوده و اين مبلغ در استان تهران بيش از اين است.

در اين ميان سود عاملان واسطه اي كه مرغ زنده را از مرغداري به كشتارگاه تحويل مي دهند و پس از كشتار توزيع مي كنند هم به هزينه تمام شده هر كيلو مرغ اضافه مي شود كه اگر اين مبلغ 280 تومان در هر كيلوگرم درنظر گرفته شود، حدود 400 تومان مبلغ مازاد و حلقه  گم شده  باقي مي ماند.

به نظر نمي رسد مشكل گراني گوشت مرغ كيلويي 400 تومان باشد زيرا انتظارات مسئولان و مصرف كنندگان از كاهش قيمت گوشت مرغ، توقع كاهش كيلويي 2500 تومان است چرا كه طبق وعده مهدي غضنفري، وزير صنعت، معدن و تجارت، گوشت مرغ در اين هفته با 2500 تومان كاهش قرار است كيلويي به كمتر از 5000 تومان تقليل يابد. البته اين كه چگونه و با چه سياستي قرار است هزينه تمام شده توليد كاسته شود، تاكنون اعلام نشده است.

اين درحالي است كه مديرعامل شركت پشتيباني امور دام از وفور نهاده هاي توليد خبر داده و تصريح كرده كه عامل گراني گوشت مرغ خوراك و دان مرغ نيست و علت آن را بايد در جايي ديگر جست  وجو كرد.

ايرج نديمي، عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، نيز تاكيد دارد، مرغ نبايد بيش از 4000 تومان باشد يا نهايتا چندصد تومان بالاتر؛ در غير اين صورت سوء استفاده و تخلف صنف، رانت، واسطه گري و دلالي غيرمولد وجود دارد.

در پي روند صعودي نرخ گوشت مرغ و اختلاف نظر مرغداران با شركت پشتيباني امور دام در زمينه مشكلات مربوط به واردات و كمبود خوراك مرغ و گراني آن، قرار بود هفته گذشته مشكلات توليد گوشت مرغ و قيمت اين محصول در بازار مصرف در نهاد رياست جمهوري و با حضور رييس جمهور و مرغداران و مسئولان وزات تجارات مورد بررسي قرار گيرد، اما اين جلسه لغو و تصميم گيري در اين خصوص به هفته جاري موكول شد.

حال بايد منتظر ماند و ديد آيا مسئولان مي توانند در هفته جاري به بررسي مشكلات و تصميم گيري در اين باره بپردازند و از سوي ديگر مصرف كنندگان به مرغ 5000 توماني!

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.