يكشنبه ۲ ، ارديبهشت ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: منع دانشکده اقتصاد شریف از پذیرش دانشجو ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

روزنامه آرمان: از سال 89 زمزمه هایی درخصوص انحلال دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف به گوش می رسید. این که دانشگاه صنعتی شریف یک دانشگاه علوم ریاضی و فنی است و دانشکده ای بر پایه تدریس علوم انسانی برای یک دانشگاه فنی تعریف نشده است، از دلایلی بود که وزارت علوم برای توقف کار این دانشکده مطرح می کرد.

دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه شریف در سال 78 و به کوشش دکتر علی نقی مشایخی بنیان گذاشته شد. «این دانشكده اولین دانشکده وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است كه باهدف آموزش علوم مدیریت و اقتصاد با رویكردی نو و متفاوت از سایر مراكز آموزشی و تحصیلی تاسیس شد.

احساس نیاز مبرم سازمانهای مختلف كشور به افرادی كه علاوه بر دانش كاربردی خود در رشته های فنی- مهندسی و رشته های تجربی، نیاز به فراگیری دانش مدیریت دارند و خلائی كه توسط مدیران رده بالا و رده های میانی حس می شد، انگیزه اصلی برای ایجاد رشته MBA در این دانشگاه گردید. از طرف دیگر، پیچیدگی زیاد مسائل اقتصادی كشور و ضرورت استفاده از دانش روز اقتصاد در سیاستگذاری و ترسیم چشم اندازهای آتی، موجب راه اندازی رشته علوم اقتصادی و مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی در گرایش اقتصاد در این دانشكده گردید.»

با وجود این که دانشکده مدیریت و اقتصاد شریف در جذب نخبگان علوم مهندسی برای تحصیلات تکمیلی موفق عمل کرده و توانسته در زمینه آموزش علوم اقتصادی و مدیریتی درخشان باشد و فارغ التحصیلانی با پشتوانه علمی قوی به جامعه تحویل دهد اما ظاهرا وزارت علوم هنوز نتوانسته وجود آن را به عنوان یک واحد آموزشی موفق بپذیرد. با این که خبر انحلال این دانشکده خرداد 90 از سوی رضا روستاآزاد، ریاست دانشگاه شریف تکذیب و قول «حفاظت از یادگار دکتر مشایخی و ایجاد شرایط بالندگی آن» داده شد اما این روزها خبرهایی از حذف سهمیه پذیرش دانشجو برای این دانشکده در ترم جدید آموزشی به گوش می رسد.

با این که هنوز رتبه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد اعلام نشده و زمان انتخاب رشته نرسیده است اما این میان دانشجویانی هستند که با استفاده از سهمیه دانشجویان استعدادهای درخشان، بدون کنکور در این دانشکده پذیرفته شده اند با این تصمیم وزارت علوم بلاتکلیف مانده اند و نسبت به آینده خود دراین دانشکده دید روشنی ندارند.

دقیقا نمی دانیم علتش چیست

دکتر مشایخی بنیانگذار دانشکد مدیریت و اقتصاد شریف در گفت و گو با آرمان از جلوگیری وزارت علوم برای جذب دانشجو در دوره جدید بدون هیچ گونه علت مشخصی می گوید. با وجود این که بهانه سال های پیش مبنی بر این که دانشکده اقتصاد در یک دانشگاه فنی رفع شده است ولی کماکان جلوی پای این دانشکده سنگ اندازی می شود. «این که دانشگاه های مهندسی نباید دانشکده اقتصاد و مدیریت داشته باشند یک منطق غلط است.

دانشگاه های فنی باید دانشکده اقتصاد داشته باشند و برای این موضوع دیر هم کرده ایم.» پرس و جو های آرمان از دانشکده اقتصاد درخصوص علت این اقدام وزارت علوم به نتایجی قطعی نمی رسد. ظاهرا وزارت علوم درخصوص عدم تخصیص ظرفیت به این دانشکده دوباره همان علت گذشته را مطرح می کند.

این در حالی است که دانشگاه شریف تنها دانشگاه فنی نیست که رشته های علوم انسانی ارائه می کند و انتظار می رود اگر این دلیل وزارتخانه برای حذف ظرفیت دانشکده اقتصاد در سال جدید است، در رابطه با این امر سیاست های یکسانی درخصوص همه اعمال شود. چرا که اگر دانشگاه فنی دیگری می تواند برای یک یا چند رشته علوم انسانی دانشجو بگیرد، دلیلی ندارد که دانشگاه شریف از این کار منع شود.

موفقیت دانشکده اقتصاد شریف در جذب نخبگان

شورای صنفی دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه شریف درخصوص این اتفاق بیانیه ای صادر کرده و در آن به نقش این دانشکده برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان اشاره کرده است. در این بیانیه آمده است که شماری از نخبگان و فارغ التحصیلان برتر رشته های مهندسی به امید تحصیل در این دانشکده از ادامه تحصیل در خارج از کشور منصرف می شوند و دانشکده درخصوص جذب این افراد موفق عمل کرده است.

دکتر مشایخی از ضربه جدی می گوید که درخصوص توقف کار این دانشکده به رشته های اقتصاد و مدیریت و همین طور آموزش عالی وارد می شود. «کسانی وارد این دانشکده می شوند که در کنکور کارشناسی عموما رتبه های زیر صد را کسب کرده اند و در طول تحصیل خود از دانشجویان درخشان و برجسته رشته شان بوده اند. کیفیتی که این دانشکده در این رشته ها ارائه می دهد بالاست و اگر این فعالیت ها مختل شود دیگر این کیفیت جایی ارائه نخواهد شد و این امر افتی درخصوص جذب نخبه ها به دنبال خواهد داشت.»

مشایخی همچنین از ارائه درس های مصوب در وزارت علوم در این دانشکده اما با کیفیتی بالاتر می گوید. این که هیچ کدام از این درس ها خارج از برنامه وزارتخانه نیست و بهانه ای را در این خصوص نمی توان پذیرفت. مشایخی شمار دانشجویانی را که پس از فارغ التحصیلی از این دانشکده در داخل کشور جذب محیط کار می شوند، 67 درصد اعلام می کند و معتقد است کسانی هم که رفته اند برای ادامه تحصیل بوده و با احساس تعهدی که می کنند برای خدمت به مردمشان بازمی گردند.

تکلیف قبولی های بدون کنکور معلوم نیست

بنا بر قوانین آموزش عالی، دانشکده ها می توانند درصدی از ورودی هایشان را از بین دانشجویان استعداد درخشان که با معدل بالا در دوره کارشناسی فارغ التحصیل شده اند، انتخاب کنند. ده درصد های برتر دوره های کارشناسی در هر رشته، دانشجویان نمونه کشوری و همین طور برگزیدگان جشنواره های خوارزمی، فارابی و رازی می توانند بدون کنکور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشگاه ها شوند.

دی ماه سال گذشته و قبل از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف به روال هر سال عده ای از دانشجویان استعدادهای درخشان را که متقاضی ادامه تحصیل در این دانشکده بدون کنکور بوده اند، انتخاب و اسامی آنها را اعلام کرد. به گفته مسئولان دانشکده شاید یک سال نداشتن ورودی در روند کار آن خلل چندانی وارد نکند اما با حذف ظرفیت دانشکده اقتصاد و مدیریت شریف در سال جاری، تکلیف دانشجویانی که بدون کنکور در رشته های اقتصاد و مدیریتی آن جا پذیرفته شده اند چه خواهد شد؟

دکتر مشایخی می گوید: ما درخصوص این دانشجویان از نظر اخلاقی تحت فشار هستیم و برای این جوانان بسیار نگرانیم ولی واقعا وزارت علوم را که کنار بگذاریم، آیا مسئولان دانشگاه نمی خواهند برای این بچه ها کاری بکنند؟ آنها باید پاسخگو باشند که برای حل این وضعیت چه کرده اند؟ مساله این است که این نهادهای ملی ایجاد شده براساس قانون، ملک شخصی افراد نیستند که هر طور بخواهند رفتار کنند.

چرا باید مرکزی که عملکردی درخشان داشته بدون دلیل قانع کننده و منطقی دچار مشکل شود؟ دانشکده اقتصاد و مدیریت شریف از تلاش برای تعیین تکلیف دانشجویان پذیرفته شده بدون کنکور می گوید و این که دانشکده تمام تلاشش را برای حل این مساله می کند چرا که این ماجرا می تواند سرنوشت این افراد را تغییر دهد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.