يكشنبه ۳۱ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: خاطرات جالب تهمینه اطمینان مقدم از رابطه اش با ایرج قادری ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 من و ایرج سال 1330 در باغشاه با هم آشنا شدیم. او دانشجوی رشته داروسازی بود و در داروخانه برادرش كار می كرد. وزارت دارایی به كارمندانش در باغشاه زمین داده بود و پدرم زمین ها را می ساخت. اینطور شد كه ما در آن خیابان رفت و آمد می كردیم. به داروخانه ها می رفتیم. مادر و خاله های من هم فرهنگی بودند (دبیرهای ادبیات و ریاضیات). آنها روزهای مشخصی را برای مولوی خوانی و سعدی خوانی اختصاص می دادند. من هم كه از كودكی پیگیر ادبیات بودم همیشه در آن مراسم شركت می كردم. یك روز كه در آن جمع همه مشغول گرفتن فال حافظ بودند، یك آقای بلندبالای خوش تیپ وارد مجلس شد؛ برای اینكه داروی خانم دكتر افشار كه دكترای ادبیات داشت را برای او بیاورد.

خاطرات جالب تهمینه اطمینان مقدم از رابطه اش با ایرج قادری

خانم دكتر از ایرج خواست كه بماند و برای او فال بگیرد. تمام جمع توجهشان به من و ایرج جلب شد. در واقع آدم های آن جمع باعث شدند كه ما به هم توجه كنیم. باورتان نمی شود شاید من آن موقع فقط یك نگاه به ایرج كردم. درواقع جلسه شعرخوانی شروع یك ارتباط پاك بین ما شد. البته ارتباط كه می گویم منظورم این است كه از كوچه كه رد می شدم او از آن طرف می آمد و ما زیرچشمی به هم نگاه می كردیم یا اینكه من می رفتم داروخانه و می گفتم ببخشید آقا یك بسته آسپیرین به من بدهید و او می گفت: بله، خانم چشم. این كل ارتباط ما بود. بزرگ ترین خلافی كه در مدت آشنایی مان مرتكب شدیم این بود كه یك روز در رستورانی همدیگر را دیدیم، آن هم با ترس و لرز، طوری كه نفهمیدم ناهار خوردم یا زهرمار!

یك ازدواج پرماجرا

آن موقع من فقط 17سال داشتم. بعد از چندروز كه با هم ناهار خوردیم در كوچه از كنارم رد شد و گفت: خانم با من ازدواج می كنی؟ من هم فوری گفتم، بله. (باخنده) فردای آن روز آمدند خواستگاری و خانواده ام گفتند نه خیر. چندبار به خواستگاری ام آمدند اما پدرومادر من مخالف بودند و می گفتند دختر ما باید درس بخواند، خانواده او هم راضی نبودند. ما دیدیم خانواده ها مرتب به هم نه می گویند پس آره كجاست؟ فكر كردیم بیاییم آره را خودمان بگوییم. تصمیم گرفتیم تحمل كنیم تا 18ساله شوم. می دانستم در آن سن می توانم حركتی كنم. آن حركت هم این بود كه از دیوار خانه بالا بروم و فرار كنم. چون درهای خانه روی من قفل شده بود. من و ایرج رفتیم پیش روحانی محله و ماجرا را تعریف كردیم و گفتیم ما می خواهیم زن و شوهر شویم اما دیگران منع می كنند. آن روحانی یك صیغه خواند و ما خوشحال فكر كردیم كسی متوجه ازدواج مان نمی شود، من می روم خانه مان و او هم می رود خانه شان. بعد از 3روز متوجه شدیم كه یك نامه به درخانه ما آمده است كه پدرم اجازه ازدواج ما را بدهد. وقتی به خانه برگشتم دیدم خواهرم با یك چمدان سركوچه ایستاده كه برو چون پدر از دستت عصبانی است. بعد از آن روز همه فامیل جمع شدند و رضایت پدرم را گرفتند. من گفتم هیچ جهیزیه و مراسم عروسی و مهمانی نمی خواهم، بالاخره ما عقد كردیم. جالب اینجاست كه تا عاقد پرسید عروس خانم وكیلم، جواب دادم بله بله بله (باخنده) خلاصه این بود آغاز زندگی من و ایرج در یك حیاط كه یك اتاق داشت و یك آشپزخانه.

فراز و نشیب های زندگی ما و مرگ پسرم

بعد از سال ها بچه مان به دنیا آمد. بعد اختلاف پیش آمد. از هم دور شدیم. دوباره نزدیك شدیم. یك مدت اروپا رفتم و دوباره بازگشتم اما همیشه مثل 2 دوست دركنار هم باقی ماندیم. حتی یك بار از هم طلاق گرفتیم اما بعد از یك ماه رجوع كردیم. خلاصه چند سال گذشت تا آن اتفاق بد برای ما افتاد. حادثه مرگ پسر 19ساله مان را می گویم. از آن موقع دیگر هیچ وقت از هم جدا نشدیم. پسرم سال اول دانشگاه بود كه از دنیا رفت. به جرات می توانم بگویم او پاك ترین پسر روی زمین بود. از درس تا ورزش، همه چیز او كامل بود. مودب ترین پسر بود چون واقعا مراقبت می شد. مهم ذات او بود كه پاك بود. همیشه فكر می كنم نهاد آدم باید پاك و درست باشد. خداوند ذات او را درست پیچیده بود. به خاطر همین هم زود او را برد تا روحش خراب نشود. بعد از مرگ او من و ایرج بدون یك كلمه بحث و مشاجره كنار هم زندگی كردیم.

هیچ وقت جو شهرت مرا نگرفت

یكی از صفات خوبی كه من دارم راستگویی است. با شجاعت ضعف خودم را بیان می كنم. نمی گویم اینها چقدر احمق هستند كه این كارها را انجام می دهند، می گویم من چقدر احمقم كه فلان كار را انجام دادم. آدم وقتی اشتباه خودش را می فهمد، عبرت می گیرد و آن را تكرار نمی كند. لازم نیست تو همه چیز داشته باشی تا زندگی بسازی، می توانی از هیچ چیز زندگی بسازی به شرطی كه اول بفهمی كجا ایستاده ای. یادم می آید وقتی به ایالات متحده رفته بودم فكر می كردم در پمپ بنزین یك دكمه می زنند یك نقشه می گیرند. باید بفهمی خودت الان كجایی، وقتی فهمیدی خودت كجایی خانه ات را هم پیدا می كنی، هتل و مغازه را هم پیدا می كنی. همیشه می دانستم خودم كجایم و غلو نمی كنم. هرگز جو شهرت مرا نگرفت. اصلا از شهرت خوشم نمی آید. من در اوج شهرت سینما را كنار گذاشتم، یعنی معترض بودم كه چرا باید عكسم روی جلد سینما باشد. مطمئن باشید شهرت سودی برای كسی ندارد.

شب هایی كه تا صبح نخوابیدم

من حاضرم 100سال دیگر درد ایرج به جان من باشد و از او نگهداری كنم. هیچ جا نروم، هیچ چیز نبینم، هیچ كاری انجام ندهم و فقط خودش را ببینم. خودش هم این را می دانست. دكتر او نوشته است كه تهمینه نه مثل یك پرستار بلكه مثل یك پزشك از ایرج مراقبت كرد. چون از جان كار انجام می دادم، اصلا خسته نمی شدم. بارها شد كه 3،2 روز نخوابیدم چون نمی خواستم بخوابم. می خواستم بیدار باشم و او را ببینم. در بیمارستان پرستارها از این همه عشقی كه به همسرم داشتم، تعجب می كردند. از صبح تا شب مراقبش بودم. دیگر كم كم نمی توانست خودش را جمع كند، زیرانداز داشت و... می گفت تهمینه جان نكن. می گفتم،این کارها از جان و قلب من است، نكن كدام است. هروقت به گذشته بازمی گردم فكر می كنم نكند كاری بود كه من انجام نداده باشم.

فرشته ای كه اشتباهی روی زمین بود

یك روز ایرج من را صدا زد كه بیا. من لكه خون دیدم. رفتم دیدم كار از كار گذشته و دارد خونریزی می كند. بعد از آن دكتر رفتیم. دكتر گفت: باید نمونه برداری انجام شود. دكتر سنادیزاده گفت: مشكلاتی وجود دارد. آزمایش ها نشان داد كه بیماری سرطان ایرج از نوع مهاجم است و به خاطر همین مثانه او را برداشتند. تا یك سال و نیم حال او خوب بود اما بعد از آن دوباره علائم بیماری برگشت و كلیه او از كار افتاد. همه اینها 2سال ادامه پیدا كرد. اما دیگر دكتر قطع امید كرد. او را به شمال بردم اما آنجا هم حالش بد شد. آمبولانس گرفتم و او را به تهران بازگرداندم. بعد از آن 2ماه در بیمارستان بستری شد تا اینكه از دنیا رفت. در بیمارستان همه عاشق او بودند. همه می گفتند او نازنین ترین بیماری بوده كه تاكنون دیده اند. هیچ وقت با آن همه دردی كه داشت سروصدا و اذیتی نداشت. آنقدر مظلوم بود كه نمی شد باوركرد، درد می كشد. به نظر من ایرج فرشته ای بود كه به اشتباه در لباس انسان به زمین فرستاده شده بود.

دلم برایش تنگ شده

این روزها را خیلی بد می گذرانم. نمی دانم چطور حال بدم را بگویم. با اینكه اهل یأس و ناامیدی و گریه  و زاری هم نیستم، با همه عشقی كه نسبت به ایرج به دور از هررنگ و نیرنگی دارم هیچ وقت اشك نریختم. هیچ كس صدای هق هق مرا نشنیده است با وجود این، دلم می خواهد نباشم، می خواهم بروم پیش ایرج. اگر بدانم همین امشبی می میرم پیش ایرج می روم حتما آرزوی مرگ می كنم.

من در تمام ذرات ایرج بودم

مناعت طبع ایرج در هیچ كس وجود ندارد، از شكم گرفته تا مال. او كسی بود كه همه چیز برایش مثل خاك بود. نمی گفت می خواهم ماشین بخرم. به من می گفت: تهمینه یك ماشین دیدم برو آن را بخر. پولش را می داد و سند آن را به اسم من می زد. چنین مردی را هرگز در طول زندگی ام نه دیدم، نه خواهم دید. قسم می خورم كه در تمام عمرم نه تنها یك تو نشنیدم بلكه یك صدای بلند هم از او نشنیدم. آنقدر محبت دیدم كه هرخطایی را می بخشم. خطا داشت،  قبول كنید من كور نبودم همه چیز را می دانستم. هرگز روی خطاهای او دست نگذاشتم و هرگز اشتباهاتش برای من اهمیت نداشت چون همیشه من برای او اول بودم، یعنی در تمام ذرات ایرج من بودم. خیلی خودخواهی می خواهد اگر از این همه باز هم بیشتر بخواهی. هرچه من می گفتم همان بود. می گویم خدایا در آن دنیا من را بدون ایرج رها نكن.

سال ها با ایرج زندگی می كنم

امكان اینكه نفر دومی بتواند ایرج را تحمل كند و بتواند حتی یك ماه با او زندگی كند صفر مطلق است. اما به نظر من ایرج نازنین ترین آدم روی زمین بود. 59سال كه هیچ همین الان با تمام حواشی و حوادث حاضر هستم 59 سال دیگر با او زندگی كنم حتی اگر مجبور شوم سال ها او را به دوش بكشم. این حقیقت است، چشمم كور وظیفه ام این است كه از او نگهداری كنم.

ایرج در وجود من است

آنچه در من هست یاد نیست، تمام سلول های وجود من است  كه فریاد می زند ایرج. دلم نمی خواهد سرخاك او بروم، روزی هزار بار آن مبلی كه روی آن خوابیده بود را می بوسم و آن تختخوابی كه در اتاقش است را از جای سر تا جای پایش غرق بوسه می كنم. لازم نیست بروم قبرستان از صبح كه از خواب بیدار می شوم تمام سلول های من فریاد می زند ایرج.

نپرسیدند ایرج كجاست؟

تا موقعی كه ایرج در بیمارستان بستری نشد هیچ گله ای از مسئولان نداشتم، قاعدتا انسانی بود كه یك نفر از مسئولان بیاید و ببیند ایرج قادری كه این همه سال برای هنر این مملكت زحمت كشیده است 4سال است كه كجاست؟ چرا باید آدمی كه 60-50 سال برای سینمای مملكت زحمت كشیده است اینطور...

می خواستم شوهرم را خودم به خاک بسپارم

شما تصور كنید اگر مردم متوجه می  شدند ایرج از دنیا رفته است چه اتفاقی می افتاد. اول از همه خیلی​ها در بیمارستان جمع می شدند، یعنی حالاحالاها نمی توانستی از بیمارستان دربیایی. بعد كجا بروی؟ صددرصد قطعه هنرمندان. اما من می خواستم شوهرم را خودم به خاك بسپارم. آن هم با آنهایی كه همیشه با هم بودیم. ما 4نفر بودیم. 4 آدم واقعی. 4نفری كه عاشق ایرج بودیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.