شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: چند توصیه درباره خورد و خوراک در رمضان طولانی و گرم امسال ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

یك ماراتن 17 ساعته در چله تابستان. رمضان 91 كه با ماه مرداد متقارن شده یكی از خاص ترین اتفاقات امسال است. با اینکه ماه مبارک رمضان ماه روزه داری است، به همان میزان هم مسئله غذا خوردن و آشپزی در آن مهم است چون هم تعداد وعده و حتی اسامی اش عوض می شود، هم خوردن سحری و افطاری، زمان مشخصی دارد و هم تمام افراد خانواده را دور هم جمع می كند و به سبك خوردن آنها سر و شكلی واحد می دهد. توصیه های این ماه، بیشتر توصیه های تجربی است و مطمئنا هركدام از شما تجربیات منحصر به فردی دارید كه می توانید به بقیه كمك كنید.

چند توصیه درباره خورد و خوراک در رمضان طولانی و گرم امسال

حتما سحری بخورید:

نخوردن سحری در رمضانی كه روزه اش در گرمای تابستان، 17 ساعت طول می كشد، كار غیرعقلانی ای است و باعث سردرد شدید می شود. اگر از آن دسته افرادی هستید كه موقع بیدار شدن، اشتها ندارید، یكی، دو ساعت مانده به اذان صبح بیدار شوید، در پختن غذا و چیدن سفره، كمك كنید و یك پیاله سالاد بخورید تا اشتهای تان باز شود.

كله پاچه نخورید:

مطمئنا خوردن كله پاچه، آن هم كله سحر و دور هم خیلی می چسبد اما این غذا اینقدر سنگین و چرب است كه تشنه تان می كند و هم وضع مزاجی تان را به هم می ریزد.

ملس بخورید:

موقع سحر، نه زیاد سراغ غذاها و نوشیدنی های شور مثل دوغ و پنیر شور بروید و نه سراغ خوردنی های خیلی شیرین. حتی خوردن زیاد چای و قهوه هم چون كافئین دارد در طول روز شما را تشنه می كند. بهترین نوشیدنی آب است. البته آن هم باید به اندازه باشد. اگر در آخرین لحظات سحری، چند لیوان پشت سر هم آب بخورید، شیره معده تان رقیق می شود و گوارش تان به هم می ریزد. در طول افطار تا سحر، 8 لیوان آب را به مرور بخورید. آبلیمو و خاكشیر رقیق هم گزینه های خوبی هستند.

آب پز بخورید:

خوردن غذاهایی مثل تخم مرغ آب پز، سیب زمینی آب پز و... هم به دلیل نمك كم و هم سبك بودن، غذاهای مناسبی برای سحرند. یادتان نرود كه غذاهای سرخ كردنی، برای هضم شدن احتیاج به آب دارند و به قول معروف آب كشند.

چند توصیه درباره خورد و خوراک در رمضان طولانی و گرم امسال

سبزی و میوه دم دست تان باشد:

خوردن سبزی و میوه هم می تواند دستگاه گوارش را بالانس و رو به راه نگه دارد و هم آب بدنتان را كه از دست رفته، تامین كند. اصلا یك ظرف سالاد بزرگ روی میز بگذارید تا هر كس كه رد شد، ناخنكی به آن بزند. بهتر است به آن سس زیادی نزنید چون چرب و تشنه كننده می شود. درباره میوه هم یك ظرف بزرگ روی میز، گزینه خوبی است.

روزه تان را با آب یخ باز نكنید:

می دانیم كه 17 ساعت روزه بودید و در این گرمای داغ مرداد، فقط آب یخ است كه می چسبد و اتفاقا آنقدر كه تشنگی اذیت می كند، گرسنگی آزار دهنده نیست اما این بهانه دلیل نمی شود تا صدای اذان مغرب را شنیدید، لیوان آب یخ را سر بكشید چون معده تان خالی است و دچار به هم ریختگی می شود. بهتر است با آب ولرم یا چای كمرنگ روزه تان را باز كنید.

زولبیا و بامیه بخورید اما متعادل:

توصیه برای نخوردن زولبیا و بامیه كه شیرینی اختصاصی این ماه است، توصیه ای است كه اجرا كردنش، بعید است بنابراین به شرط اینكه از مراكز بهداشتی و معتبر خریداری شود، خوردن به اندازه آن می چسبد. البته یادتان نرود این شیرینی چون چرب است قابلیت بالایی در تشنه كردن شما دارد.

زیاده روی نكنید:

سفره افطار بعد از ماراتن 17 ساعت روزه داری، سفره وسوسه انگیزی است. می توانید ناگهان دق دلی این چند ساعت را خالی كنید اما حواس تان باشد كه چند ساعت دیگر سحر است و اگر اشتهایتان با خوردن انواع غذاهای چرب مثل برنج و خورش و كباب و...، بسته شده باشد و نتوانید سحری درستی بخورید، آن وقت روزه فردایتان به مشكل می خورد.

ادویه نخورید:

برای معتادان به فلفل و ادویه های تند و...نخوردن آنها در این ماه توصیه سختی است ولی گریزی از آن نیست. ادویه ها علاوه بر ایجاد حساسیت و تحریك معده، خواص تشنگی زیادی دارد كه روزه را به كام تان تلخ می كند.

دم گاز نایستید:

ماه مرداد به اندازه كافی گرم و دم دار هست برای همین وقت تان را با ایستادن جلوی شعله گاز و درست كردن غذاهای وقت گیر مثل كتلت هدر ندهید. اگر هم می خواهید سفره تان رنگین باشد، خب، انواع كوكو هست كه راحت تر پخته می شود. استفاده زیاد از اجاق گاز هم خانه را گرم می كند، هم تشنه و كلافه تان می كند و هم هزینه زاست.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.