شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: با دغدغه های دوران بارداری آشنا شوید ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

برترین ها: باورهایی از این دست كه مصرف  داروهای روانپزشكی در دوران بارداری هوش كودك را تحت تاثیر قرار می دهد، او را ناآرام می كند و ... مادران بارداری را كه به هر دلیل ناگزیر از استفاده از داروهای روان پزشكی هستند، نسبت به ادامه مصرف یا قطع آن ها دچار تردید می كند. از سوی دیگر مادرانی كه به دلیل تغییرات هورمونی، دوران بارداری پرتنشی را از نظر روانی می گذرانند نمی دانند كه روش مناسب،  تحمل این شرایط نا آرام روحی است یا مراجعه به روانپزشك و كنترل این فشارها. اما دكتر سیدسعید صدر، عضو هیئت علمی گروه روانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و متخصص اعصاب و روان معتقد است در چنین شرایطی روش درست انتخاب راهی است كه سلامت روح و روان مادر و به  تبع آن، كودك را هم زمان تامین می كند. این روش بسته به شرایط مادر می تواند دستور به قطع داروهای روانپزشكی یا حتی ادامه مصرف آن ها باشد.

با دغدغه های دوران بارداری آشنا شوید

كمی ناآرامی طبیعی است

به دلیل تغییرات هورمونی كمی تغییر در شرایط روحی و روانی مادران در دوران بارداری كاملا طبیعی است. بنابراین مادرانی كه در این دوران دچار كمی اضطراب می شوند یا برنامه خواب شان با مشكل روبه رو می شود، نباید نگران سلامت جسمی و روحی فرزندشان باشند و به داروهای روانپزشكی روی بیاورند. این شرایط كاملا طبیعی است و نه تنها مخاطراتی برای فرزند آن ها ندارد بلكه تنها با ایجاد تغییراتی در محیط و درمان های غیر دارویی فرآیند تغییرات سیستم عصبی آن ها به سادگی قابل كنترل است.

سلامت مادر و كودك تعیین كننده است

برای تصمیم به تجویز كردن یا نكردن داروهای روانپزشكی به مادران چه قبل از بارداری و چه حین بارداری باید میزان نفع و ضرر مصرف یا قطع مصرف داروها را برای مادر و جنین سنجید. به این معنا كه باید دید، سازگاری با بیماری چه خطراتی برای مادر یا جنین در پی دارد و در مقابل، درمان اختلال چه فوایدی برای آن ها دارد. به عبارت دیگر، در مورد داروهای روانپزشكی باید قبل از هر چیز دید بیماریی كه با آن مواجه هستیم، چه عارضه ای دارد. به عنوان مثال، بیماری كه مبتلا به افسردگی شدید است باید این نكته را هم در نظر بگیرد كه افسردگی حتی بر ضربان قلب، گردش خون بدن و كارآیی ذهن هم تاثیر می گذارد و تمام این ها می تواند جنین را هم متاثر كند. از سوی دیگر، بی حوصلگی ناشی از افسردگی باعث می شود مادر در انجام دستورات پزشك معالجش مثل مصرف مكمل های غذایی، خوردن مواد غذایی مورد نیاز دوره بارداری، انجام فعالیت های ضروری و مراقبت های حین بارداری، كوتاهی كند. بنابراین رسیدگی به مادر و جنین به همین سادگی دچار اخلال می شود. اگر این مادر حین بارداری درمان نشود نه تنها خود بلكه كودكش را نیز با صدمات جدی مواجه می كند. جنین به دلیل مراقبت های نادرست، رشد كافی نمی كند و از نظر روحی نیز نیازهایش تامین نمی شود. بنابراین در این شرایط طبیعی است كه نوزادی به دنیا بیاید كه ویژگی های یك نوزاد سالم را از نظر روحی و جسمی ندارد.

مصرف هیچ دارویی ممنوع نیست

در بحث روان پزشكی باید گفت هیچ دارویی وجود ندارد كه مصرف آن در دوران بارداری به دلیل عارضه ای كه در جنین ایجاد می كند، ممنوعیت مطلق داشته باشد. اما چگونگی مصرف و قاعده تجویز این داروها با این كه مادر در هفته یا ماه چندم بارداری باشد، مرتبط است. مثلا ممكن است در 3 ماهه اول بارداری گروهی از داروها به مادر تجویز شود كه برای او بی خطر است و به ترتیب در 3 ماهه دوم و سوم داروهای دیگری مناسب با شرایط مادر جایگزین شود. داروهایی مانند كاربامازین یا سدیم  در 3 ماهه اول بارداری تجویز نمی شود. با این حال مادری كه چند سال است این دارو را مصرف می كند، نمی تواند به صورت ناگهانی و با شروع بارداری یك باره آن را كنار بگذارد. در چنین شرایطی مادر باید چند ماه قبل از شروع بارداری مصرف  اسید فولیك را با این دارو هم  زمان كند تا در حد امكان از عوارض احتمالی آن بر كودك جلوگیری شود. بررسی های آماری نشان می دهد عارضه این 2 دارو كه جزء پرعارضه ترین داروهای روانپزشكی هستند 4 تا 6 درصد است. یعنی از هر 100 بارداری 94 تا 96 مورد آن سالم خواهند بود.

برای مادر شدن تان برنامه ریزی كنید!

بهترین توصیه برای مادرانی كه داروهای اعصاب و روان مصرف می كنند بارداری با برنامه ریزی قبلی است تا زمان كافی داشته باشند با مشاوره و تحت نظر پزشك معالج به تدریج مصرف داروها را كنترل یا در صورت لزوم جایگزین كنند. به عبارت دیگر، قبل از قطع درمان دارویی باید ریسك عود بیماری و مشكلات ناشی از آن سنجیده شود. به طور مثال، مشكلاتی مانند بیماری های خلقی، دوقطبی و اختلالات اضطرابی شدید در دوران بارداری و حتی بعد از آن از جمله بیماری هایی هستند كه مادر را به زحمت می اندازند، چرا كه تغییرات خلق و خوی طبیعی مادران به دلیل تغییرات هورمونی در این دوران با این مشكلات هم زمان می شود و آثار سو آن ها را تشدید می كند. استرس بالا، افسردگی حاد همراه با گریه های طولانی مدت  و بی خوابی از مشكلات شایعی هستند كه در این شرایط مادر را به مخاطره می اندازند. این فشار روحی قاعدتا بر جنین هم تاثیر سو می گذارد، به طوری كه كودك به جای آرامش در رحم مادر 9 ماه مدام در تنش است. در چنین شرایطی مسلم است كه مصرف دارو مادر و كودك را از تحمل فشار در امان می دارد.

داروهای روان پزشكی كم  خطرترند!

بر خلاف تصور موجود به جرات می توان گفت داروهای روانپزشكی از بسیاری از داروهایی كه در طب به كار می روند، كم خطرترند و برای جنین مخاطرات جدی در پی ندارند. اما متاسفانه به دلیل شناخت ناآگاهانه نسبت به تاثیرات این داروها بسیاری از مادرانی كه به هر دلیل مدت هاست این داروها را مصرف می كنند چه به دستور پزشك و چه خودسرانه در دوران بارداری ناگهان و بدون برنامه ریزی قبلی مصرف آن ها را قطع می كنند آن هم بدون در نظر گرفتن این نكته كه این تصمیم عجولانه برای قطع ناگهانی دارویی كه مادر مدت هاست آن را مصرف می كند او را از نظر روحی به هم می ریزد، بی قرار، مضطرب و بی خواب می كند. تمام این ها مشكلاتی هستند كه خطرات جدی برای سلامت روح و روان كودك به دنبال دارند.

نگران هوش كودك تان نباشید

با اطمینان می توان گفت باورهایی از این دست كه مصرف داروهای روان پزشكی هوش كودك را تحت تاثیر قرار می دهد، اجازه رشد طبیعی استعدادهای ذاتی را از او می گیرد یا كودك را نا آرام می كند، از نظر علمی كاملا مردود است. تنها عارضه احتمالی در مورد مصرف داروهای روانپزشكی در دوران بارداری برخی آنومالی های جنینی است كه آن هم بین 4 تا 6 درصد از هر 100 بارداری گزارش شده است. اما در این شرایط هم باید نفع و ضرر مصرف یا قطع مصرف داروها را برای مادر و كودك سنجید. در صورتی كه قطع داروها مادر را از لحاظ روحی در دوران بارداری به مخاطره بیندازد، قطع آن ها صحیح نیست. به عبارت دیگر، در شرایطی كه خوردن این داروها به مادر و كودك آرامش می دهد ادامه مصرف آن ها یك تصمیم منطقی و صحیح است.

چه زمانی باید به روانپزشك مراجعه كنید؟

در دوران بارداری به دلیل هم زمان شدن پاره ای تغییرات در سیستم عصبی با شرایط روحی و روانی مادر تشخیص این كه این تغییر رفتار تا چه حد طبیعی است و بدون نیاز به درمان های دارویی قابل كنترل است و چه زمانی به مراجعه به روانپزشك و درمان های دارویی نیاز دارد چندان ساده نیست؛ اما به طور كلی 3 فاكتور رفتاری عمده وجود دارد كه بروز آن ها نشان می دهد مادر نیاز به درمان جدی دارد. این 3 فاكتور عبارتند از:

  • زمانی كه میزان تحت فشار بودن مادر خارج از آستانه تحمل او باشد یا به عبارت دیگر از طاقتش فراتر باشد. مثلا نسبت به بچه حساس شده باشد یا كوچك ترین تنشی او را به شدت عصبی كند.
  • تغییرات خلقی مادر در روابط بین فردی او تاثیر گذاشته باشد. تاثیراتی مثل این كه حوصله اطرافیانش را نداشته باشد یا ماندن در خانه را به شركت در مهمانی ها ترجیح دهد.
  • زمانی كه در عملكرد مادر اختلال ایجاد شده باشد. مثلا خانم خانه دار حوصله رسیدن به امور خانه از پخت و پز گرفته تا تمیزكردن را نداشتن باشد یا خانمی كه كارمند است مرتب سر كار حاضر نشود و بر كارش تمركز نداشته باشد.
  • این نكته باید در نظر گرفته شود كه حتی با وجود بروز این نشانه ها تشخیص نهایی روش درمان به عهده متخصص است و تنها روانپزشك است كه با در نظر گرفتن این 3 فاكتور و بررسی این كه بیمار از نظر اختلالات روانی در چه مرحله ای قرار دارد، تصمیم به تجویز دارو آن هم با توجه به سن و شرایط مادر از جمله سابقه خانوادگی در اختلالات روان پزشكی و ... كدام داروها را و به چه میزان تجویز كند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.