جمعه ۱ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرآنلاین: طبیعت محیط خطرناکی برای زندگی محسوب می شود و بی جهت نیست که آن را حیات وحش نامیده اند. اگر جانداری بخواهد در این محیط خشن زنده بماند، باید به مهارت های خاصی برای در امان ماندن از شر شکارچیان مجهز شده باشد.

در این گزارش تصویری، سری به اقیانوس می زنیم و با جالب ترین مهارت های برخی از ساکنان دنیای زیر آب آشنا می شویم.

سفره ماهی: سفره ماهی شناگر قابل ساکن آب های معتدل و گرمسیر است، که با به هم زدن باله های سینه ای خود دل آب را می شکافد و پیش می رود. با این وجود، زمانی که این ماهی سرحال باشد از باله های خود به جای بال برای پریدن تا ارتفاع دو متری سطح آب استفاده می کند. سفره ماهی ها شکارچیان طبیعی اندکی دارند -تنها کوسه های بزرگ آنها را شکار می کنند- و به همین دلیل مشخص نیست که چرا این ماهیان چنین حرکات آکروباتیکی را انجام می دهند. از آنجایی که گاهی اوقات سفره ماهی ها به صورت گروهی این حرکات را انجام می دهند، دانشمندان حدس می زنند که شاید این رفتار آنان نوعی معاشقه باشد، و یا شاید هم صرفا نوعی سرگرمی به شمار می رود.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

ناتیلوس کاغذی: ماده های این گونه اختاپوس غیرعادی خودشان را در صدف های باریک و نیمه شفافی زندانی می کنند و آن را با خود در اقیانوس جابه جا می کنند. ناتیلوس کاغذی، که با نام آرگونات نیز شناخته می شود، خود این صدف های آهکی را ترشح می کند و از آنها به عنوان محفظه نگهداری تخم های خود استفاده می کند. اما اخیرا کشف شده است که این صدف ها همچنین به عنوان مخازن تعادل به دام اندازه هوا نیز عمل می کند، و به این سرپایان اجازه می دهد تا بدون کوچک ترین تلاشی خود را بدون خطر غرق شدن در ستون های آب شناور نگاه دارند. این جانور تنها گونه شناخته شده ای است که از حباب های هوای سطحی برای کنترل شناوری خود استفاده می کند.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

لیسک آبی اقیانوسی: این لیسک اقیانوسی که گونه ای از خانواده Nudibranchia محسوب می شود، گونه ای مهاجم است که رنگ فوق العاده آن دو نوع مختلف استتار را برایش فراهم می آورد. در سطح آب، نیمه بالایی آبی رنگ جانور آن را از شر پرندگان گرسنه بالای سرش محفوظ نگاه می دارد؛ در حالی که نیمه پایینی نقره ای رنگ بدنش آن را از چشم ماهیان شکارچی که به سمت بالا نگاه می کنند مخفی می سازد. لیسک آبی اقیانوسی خود شکارچی قهاری است که از حیوانات خطرناکی مانند مرد جنگی پرتغالی (نوعی مرجان سمی و خطرناک شبیه به عروس دریایی) تغذیه می کند. این لیسک نه تنها در برابر سلول های نیش دار مرد جنگی پرتغالی مصون است، بلکه پس از هضم شکار خود زهر آن از طریق اندام های داخلی اش به انتهای زائده های دستگاه دفاعی اش منتقل می کند.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

ماشه ماهی: این گونه رنگارنگ ساکن تپه های مرجانی پلی نزی، یکی از چندین گونه ترسناک ماشه ماهیان است. این ماهی برای بازداشتن شکارچیان و یا فرو رفتن در گودال های مخفیگاه، با استفاده از سیستم منحصر به فرد مهره های فقراتی همبندش خود را قفل می کند. نام ماهی از آنجایی آمده است که ماهیگیران دریافتند می توانند با فشار دادن باله پشتی کوچک این ماهی، قفل آن را باز کنند. این ماهیان سرسخت برای حفاظت از محل زندگی خود علاوه بر چهره ای عصبانی، به مجموعه ای از دندان های ترسناک مجهزند که البته بیشتر برای خرد کردن خارپشت های دریایی و حلزون های دریایی از آنها استفاده می کنند.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

اژدها ماهی: اژدها ماهی یکی از ماهیان محبوب آکواریومی در سراسر دنیا محسوب می شود. در حیات وحش، باله های پشتی زیبا و سوزن مانند اژدها ماهی نیشی دردناک و سمی به شمار می رود. چیدمان ترسناک این باله ها، در ترکیب با رنگ ماهی و ظاهرا عموما خراشناک آن، وسیله ای برای انتقال پیام «دور بمانید» به شکارچیان تپه های مرجانی بومی ناحیه هند-آرام (ایندوپاسیفیک) است.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

خیار دریایی شمالگان: این جانور به تازگی در اعماق آب های قطب شمال کشف شده است و اکنون یکی از حدود 1250 عضو خانواده خیارهای دریایی محسوب می شود. خیارهای دریایی خارپوستانی هستند که عموزداه های ستارگان دریایی و خارپشت های دریایی به شمار می روند. در هنگام احساس ترس، گونه های مختلف به زرادخانه نامانوسی از سیستم های دفاعی متوسل می شوند، که شامل در هم پیچیدن دشمنان با استفاده از شبکه ای چسبناک از تار، و یا گیج کردن دشمن به واسطه شلیک اندام های داخلی شان از سوراخ مقعد است.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

خارپشت ماهی کوتوله: خارپشت ماهیان به دلیل روش خاردار دفاعی خود ماهیان مشهوری هستند. بدن این ماهیان پوشیده از خارهایی است که در حالت عادی خوابیده و صاف است. زمانی که جانور احساس خطر می کند، بدنش را از آب پر می کند و با باد کردن خود باعث می شود تا تیغ ها حالت برآمده پیدا کنند و ظاهری به شدت غیرخوشمزه و اشتها کورکن به ماهی می دهند.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

میگوی قاپ زن قرمز: این میگوی قاپ زن قرمز ساکن تپه های مرجانی Gallows بلیز در حال به رخ کشیدن چنگک درشت خود است. این عضو خانواده خرچنگ ها می توانند چنگک غول آسای خود را با چنان شدتی ببندند که با ایجاد صدایی کر کننده باعث گیج شدن طعمه می شود. حباب کوتاه عمری که در چنگک آنها ایجاد می شود، تحت فشار وارده با چنان شدتی می ترکد که نه تنها باعث تولید صدا، بلکه همچنین باعث ایجاد گرما و حتی نور می شود؛ اتفاقاتی که همه تنها ظرف چند میکروثانیه رخ می دهند.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

عجوزه ماهی اقیانوس آرام: عجوزه ماهی، که با نام مارماهی لجنی نیز شناخته می شود، جانوری نخستی ساکن اعماق است که هیچ گونه آرواره، دندان و یا معده ای ندارد. این جانور حتی فاقد چشم واقعی است، اما با این وجود مجهز به مکانیزم دفاعی باورنکردنی و البته منزجرکننده ای است. زمانی که این ماهی مورد تهدید قرار می گیرد، حجم بالایی از لجن طنابی، چسبناک، لغزنده و کثیف ترشح می کند. این شیره ساخته شده از پروتئین و شکر، مانع اشتها کورکنی برای شکارچیان محسوب می شود.

مهارت‌ شگفت‌ انگیز جانداران برای بقا +عکس

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.