چهارشنبه ۲ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

به گزارش فارس، نیم قرن پیش اخبار غالب آمریکا را فعالیتهای جنبش های برابری سیاه پوستان تشکیل می داد. آمریکا در این سال درگیر جنگ ویتنام بود که در آن میلیون ها ویتنامی کشته شدند؛ و در پاپان همین سال هم بود که رئیس جمهور آمریکا به دست فردی ترور شد که خودش تنها دو روز بعد با شلیک گلوله کشته شد.

این گزارش نگاهی است به برخی از حوادث آمریکا، درست در نیم قرن پیش: یعنی سال 1963

* 28 آگوست 1963؛ رویای لوترکینگ پس از بازداشت زنی در اتوبوس

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش  

• در عکس «مارتین لوترکینگ جونیور»، رهبر سیاه پوست «جنبش حقوق مدنی آمریکا» دیده می شود که برای کسب برابری میان سیاه پوستان و سفیدپوستان مبارزه می کرد.

• لوتر کینگ جوان این جنبش را پس از بازداشت زن سیاه پوستی به نام «رزا پارکس» پایه ریزی کرد. رزا پارکس در اول دسامبر 1955 به این خاطر بازداشت شد که در اتوبوس عمومی بلند نشده بود تا جایش را به زنی سفیدپوست بدهد.

 • عکس بالا در 28 آگوست سال 1963 گرفته شده است و مربوط به یکی از گردهمایی های اعتراضی سیاه پوستان است که نام لوتر کینگ 36 ساله در آن زمان را بر سر زبان ها انداخت.

• در این تجمع اعتراضی که به «راه پیمایی در واشنگتن» شهرت یافت، کینگ سخنرانی مشهور خود با عنوان «رویایی دارم...» را ایراد کرد و خود را به عنوان یکی از قوی ترین سخنرانان تاریخ آمریکا معرفی کرد.

• لوتر کینگ این تظاهرات را «بزرگترین تظاهرات برای آزادی در تاریخ آمریکا» خوانده است.

* 2 ژانویه 1963: رصد هوایی جنگجویان ویتنام

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

• عکسی از یکی از عملیات های آمریکا در جنگ ویتنام. این عکس در تاریخ 2 ژانویه 1963 گرفته شده و یکی از فرماندهان آمریکایی را در بالگردی نشان می دهد که حرکت های زمینی نیروهای ویتنامی را از بالا رصد می کند.

• در جنگ ویتنام بنا به اعلام دولت این کشور در سال 1995، بیش از یک میلیون ویتنامی کشته شدند.

• آمریکا در این جنگ از عامل نارنجی علیه شهروندان این کشور استفاده کرد که بر اثر آن 400 هزار نفر کشته شده و بیش از 500 هزار کودک ویتنامی با نقائص مادرزادی متولد شدند. صلیب سرخ ویتنام می گوید بیش از یک میلیون نفر از مردم ویتنام به خاطر استفاده آمریکا از عامل نارنجی معلول شده یا با مشکلات سلامت روبرو شده اند.

* تلویزیون های قابل حمل ژاپنی ها

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

• استفاده از تلویزیون های کوچک و قابل حمل در سال 1963 در آمریکا هنوز متداول نشده بود، اما در ژاپن این تلویزیون ها تولید شده و مورد استفاده قرار می گرفتند.

• صاحبان این دستگاه های تلویزیون، مانند بیماری که در عکس زیر از یکی از بیمارستان های توکیو می بینید، این دستگاه های تلویزیون قابل حمل را همراه خود به هر جا که می رفتند، می بردند.

* 23 مارس 1963: مسابقات اتومبیل رانی

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

• این عکس در 23 مارس 1963 گرفته شده و 65 راننده ماشین را نشان می دهد که با سرعت می دوند تا در مسابقه اتومبیل رانی استقامت بین المللی که در ایالت فلوریدا برگزار می شد، شرکت کنند.

* 1 آوریل 1963: پایان اعتصاب 114 روزه روزنامه ها

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

• مسافران متروی نیویورک در اول آوریل 1963، یعنی روزی که اعتصاب 114 روزه روزنامه های آمریکا به پاپان رسیده است روزنامه های صبح را می خوانند. این اعتصاب در 8 دسامبر 1962 در اعتراض به دستمزدهای پایین روزنامه نگاران آغاز شده بود.

* 4 آوریل 1963: سیاه ها به دنبال حق غذا خوردن در رستوران ها

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

•  یکی از راهبردهای جالب اعتراضات مدنی سیاه پوستان به تبعیض های نژادی اعتراضاتی بود که به اعتراضات «رستوران نشینی» مشهور شد.

• سیاه پوست های آمریکا، حتّی زمانی که بنیان های تبعیض های نژادی آرام آرام در اثر اعتراضات و جنبش های سیاه پوستان سست و سست تر می شد هنوز حق اینکه در رستوران ها بنشینند و غذا سفارش بدهند نداشتند. رهبران جنبش های برابری خواهی های نژادی دستور داده بودند سیاه پوستان با نشستن در رستوران ها با این بی عدالتی مبارزه کنند.

• عکس بالا متعلق به دانشجویی 19 ساله به نام «دوروثی بل» است که در 4 آوریل 1963 یکی از همین اعتراض  ها شرکت کرده است. «دوروثی بل» پشت پیشخوان یک رستوران منتظر غذایی است که سفارش داده است. البته سفارش «بل» هرگز حاضر نشد، چون پلیس قبل از خدمتکار رستوران سر رسید و او و 20 نفر دیگر را دستگیر کرد.

*12 آوریل 1963؛ «مارتین لوترکینگ» دستگیر شد

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

پلیس، «رالف آبرناتی» (سمت چپ تصویر) و «مارتین لوترکینگ» (سمت راست تصویر) را به خاطر آنکه رهبری سیاه پوستان معترضان را در یک اعتراض در شهر «آلباما» در ایالت «آلاباما» به عهده داشتند، دستگیر کرده است.   

*3 مه 1963؛ عکسی که «اف کندی» درباره اش صحبت کرد

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

• سگ پلیس آمریکا به یکی از تظاهرات کنندگان جنبش حقوق مدنی حمله کرده است که در بیرمنگام به مخالفت با حکم ممنوعیت راهپیمایی پرداخته است.

•  این عکس فردای آن روز یعنی در 4 مه 1963 در صفحه اول روزنامه نیویورک تایمز آن زمان منتشر شد و جان اف کندی، رئیس جمهور وقت آمریکا با چند گروه سیاسی درباره آن بحث کرد.

*14 ژوئن 1963؛ تظاهرات سیاه پوستان مقابل دادگستری

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

• «رابرت کندی»، دادستان کل وقت آمریکا با بلندگوی دستی با سیاه پوستان معترض آمریکایی که مقابل وزارت دادگستری این کشور تجمع کرده اند، صحبت می کند. 

*15 ژوئن 1963؛ شورای سفیدها فعال سیاه پوست را ترور کرد

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

• افرادی که در مراسم یادبود «مگار اورس» شرکت کرده اند از کنار تابوت او عبور می کنند. مگار اورس از فعالان سیاه پوست جنبش حقوق مدنی بود که توسط یکی از اعضای «شورای شهروندان سفیدپوست» کشته شد.

* 7 جولای 1963؛ سفیدپوستی که برابری با سیاهان را می خواست

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

• «آلیسون توراج» از فعالان جنبش های طرفدار برابری سیاه پوستان بود که در زمان شرکت در یک تظاهرات عمومی با پرتاب یک سنگ از ناحیه چشم آسیب دید.

*15 جولای 1963؛ آتش نشان ها در برابر سیاه ها

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

مأموران آتش نشانی با شیلنگ های آتش نشانی به فعالان جنبش  مدنی حمله می کنند.

*12 سپتامبر 1963؛ "مدارس بیرمنگام را سفیدپوست نگاه دارید.

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

 * دانشجویان سفیدپوست آمریکایی در شهر بیرمنگام در ایالت آلاباما عروسکی که مانند سیاه پوستان تزئین شده است را روی زمین می کشانند. روی ماشین آنها هم نوشته شده دانشگاه های بیرمنگام را سفید نگاه دارید.

دو دانشجوی آمریکایی آفریقایی تبار در دانشگاه این دانشجویان که به تازگی مجزاسازی نژادی را کنار گذاشته بود ثبت نام کرده بودند، اما اکثر دانشجویان سفیدپوست از رفتن به کلاس ها امتناع می کردند و خواهان حذف قانون ادغام نژادی بودند.

* 22 نوامبر 1963؛ همسر رئیس جمهور ترور شده به پیکر نیمه جانش تکیه می کند

 عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

•  این عکس در ساعت 12:30، بیست و دوم نوامبر 1963 و تنها چند ثانیه پس از آنکه به «جان اف کندی»، رئیس جمهور وقت آمریکا و «جان کونالی» فرماندار تگزاس شلیک شد، گرفته شده است. لیموزین رئیس جمهور پس از این شلیک به سمت بیمارستان حرکت می کند که «کلینتون هیل»، از مأموران اطلاعاتی آمریکا سعی می کند به پشت ماشین بپرد.

این عمل هیل باعث شده است «جان کونالی»، همسر فرماندار تگزاس و خانم کندی، همسر رئیس جمهور آمریکا هر دو از شدت ترس سرشان را بدزدند و به پیکرهای همسرانشان که یکی زخمی و دیگری احتمالاً نیمه جان است، تکیه دهند.

*22 نوامبر 1963؛ مظنون به قتل کندی دستگیر شد 

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

 • در عکس «لی هاروی اسوالد» که دولت آمریکا او را عامل ترور جان اف کندی معرفی کرد، دیده می شود. اسوالد ترور جان اف کندی را رد کرده بود.

*24 نوامبر 1963؛ ترور کننده «کندی» ترور شد

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش

در روز 24 نوامبر 1963، یعنی دو روز بعد از ترور کندی، هنگامی که پلیس، «لی هاروی اسوالد» که مظنون به ترور کندی را از قرارگاه پلیس به سمت زندان می برد فردی به نام «جاک رابی» در مقابل دوربین هایی که این صحنه را ضبط می کردند به او شلیک کرد و او را به قتل رساند.

 

*24 نوامبر 1963؛ وداع همسر و دختر کندی با وی

عکس های آمریکا ۵۰ سال پیش
همسر و دختر جان اف کندی با وی وداع می کنند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.