سه شنبه ۱ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: الهام پاوه‌نژاد: جایگاهی که دارم راضی‌ام نمی‌کند ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

سريال «يلدا»ي ميرباقري كه ديشب به پايان رسيد از نظر انتخاب بازيگران و چيدمان و هدايت آنها وضعيت چشمگيري داشت. الهام پاوه نژاد كه هنوز هم بسياري از مخاطبان تلويزيوني او را با نقش مريم سريال «همسران» يا خانم معلم «مدرسه مادربزرگ ها» به خاطر دارند، بعد از ساليان سال بازي در سريال هاي مختلف و ايفاي نقش هاي متفاوت، توانست تا حدي با بازي در نقش عاطفه جريان ساز شود. او بر خلاف اكثر نقش هايش اين بار در جايگاه زني شهرستاني از طبقه سنتي بسطام قرار گرفت و لهجه، فرهنگ و رفتار خاص اين طبقه را به نمايش گذاشت.

الهام پاوه‌نژاد: جایگاهی که دارم راضی‌ام نمی‌کند

قبل از پروژه یلدا، در هیچ کدام از پروژه‏های میرباقری، همکاری نداشتید. چطور شد که برای نقش عاطفه، شما انتخاب شدید؟

به نظرتان سوال عجیبی نیست؟! شاید باید از دوستانم بپرسید چطور شد مرا دعوت کردند! طبیعی است که من به این دفتر دعوت شدم و بعد از نشست مفصلی که با برادران میرباقری داشتیم، سیناپس کامل مجموعه در اختیارم قرار گرفت و پیشنهاد دادند هر کدام از نقش ها را که دوست داشتم انتخاب کنم. بعد از مطالعه به نقش «عاطفه» علاقه مند شدم که البته بعد متوجه شدم نگاه و نظر ایشان هم انتخاب من برای همین نقش بود.

بیشتر مخاطبان تلویزیونی به واسطه نقش هایی که تا به حال در سریال‏های مختلف داشته‏اید، تعریف خاصی از بازی شما دارند و بازی متفاوت تان در «یلدا» برای بیشتر آنها جالب به نظر می‏رسد. خودتان از ابتدا چه دیدی نسبت به نقش عاطفه داشتید؟

به دلیل محدودیت فیلمنامه ها معمولا اکثر بازیگران گزیده کار، دچار مشکل انتخاب نقش می شوند. خیلی در این سال ها سعی کرده ام که این سختگیری را در تصویر داشته باشم و تلاش کنم نقش هایم شبیه به هم نباشند. اين مسئله در انتخاب های تئاتر راحت تر و آسان تر است.

الهام پاوه‌نژاد: جایگاهی که دارم راضی‌ام نمی‌کند

نقش عاطفه بعد از نقش «سارا غفاری» در سریال «بیداری» بهرام عظیم پور، متفاوت ترین نقش تصویری من در این سال ها بود.

فکر می‏کردید بتوانید تا این حد با این نقش ارتباط برقرار کنید؟

به هر حال در زندگی روزمره، مشابه چنین زنانی را بسيار ديده ام و با چنين كاراكترهايي از نزديك برخورد داشته ام. بخشی از بازیگری یعنی استفاده از حافظه تجربی زندگی.

تا جایی که به خاطر داریم در کارنامه بازیگری‏تان هیچ وقت نقش زني خانه‏دار از طبقه شهرستانی و سنتی را نداشتید. معمولا در بيشتر كارهاي سينمايي و تلويزيوني ، در نقش خانمی از طبقه بالا یا متوسط جامعه حضور داشتید. چطور به نقش عاطفه كه زنی شهرستانی و سنتی است رسیدید؟

درست است. من متولد تهرانم و بزرگ شده این جا اما اصالتا شهرستانی هستم. به همين دليل شناختن و درک زنی از این طبقه، برايم کار دشواری نبود. مهم رنگ آمیزی نقش با توجه فیلمنامه و تیپ نشدن آن بود.

بسطام، شهر مادری برادران میرباقری است. این دو برادر به واسطه آشنایی‏شان با مردم، لهجه و آداب و رسوم بسطام، چقدر روی شناخت شما از نقش و لهجه‏تان بهتان کمک کردند؟

خب خیلی زیاد. تمام دیالوگ ها به لحاظ گویش تحت نظر خود آقای داوود میرباقری بود. به خصوص میزان و اندازه لهجه. در مورد آداب و رسوم و سنن هم در طول كار خیلی زياد حرف می زدیم .

الهام پاوه‌نژاد: جایگاهی که دارم راضی‌ام نمی‌کند

خودتان چطور؟ تا قبل از شروع تصویربرداری با لهجه بسطامی، نوع رفتار، آداب و رسوم و فرهنگ مردم این ناحیه آشنایی داشتید؟

متاسفانه آشنايی خاصی با لهجه و آداب و رسوم اين منطقه نداشتم. گویش عاطفه بیشتر به شاهرودی نزدیک بود. اگر مي خواستم با لهجه بسطامی صحیف صحبت كنم، به نظرم برای مخاطب خیلی نامفهوم می شد.

ياد گرفتن لهجه اي خاص معمولا خيلي زمان مي برد و مستلزم اين است كه آدم چند وقت با مردم آن منطقه تعامل مداوم داشته باشد. آشنا شدن با اين لهجه براي شما هم خيلي طول كشيد؟

نه اتفاقا خیلی کوتاه بود.

از ابتدا قرار بود شما تا اين حد با لهجه صحبت كنيد يا به مرور زمان و در طول كار، ميرباقري به اين نتيجه رسيد كه به اين ميزان لهجه نياز است؟

در حقیقت از ابتدا قرار نبود عاطفه مثل سایر فرزندان ممدلی، لهجه داشته باشد اما وقتی فتاح به دلیل نوع شغل و شخصیتش میزان لهجه اش مشخص شد، آقای میرباقری به این نتیجه رسید که عاطفه به علت 20 سال زندگی و همجواری با فتاح و به خصوص زندگی در منطقه باید لهجه در حد سبک تر و آهنگین را حفظ کند. برای همین خیلی سریع صحنه به صحنه دیالوگ ها را از نظر گویش تنظیم و تمرین کردیم.

گفتيد اصالتا شهرستاني هستيد و آشنايي خاصي با خيلي از حالات اين طبقه داريد. اين مسئله در يادگيري لهجه شاهرودي هم به شما كمك كرد؟

نکته قابل توجه و جالب برای خود من این بود که لهجه شاهرودی در ادای بسیاری از هجاها و واژگان شبیه به منطقه کرمانشاه است که خب برای من بسیار آشناست.

یکی از مهم ترین ویژگی‏های عاطفه این است که در عین سادگی و تعلقش به طبقه سنتی شهرستانی، یک مقدار خرده شیشه دارد و تا حدی بدجنس است اما جالب اینجاست که در چند قسمت اول، هیچ کُدی از این بدجنسی به مخاطب نمی‏دهد. تا جایی که تا چند قسمت اول همه خیال می‏کنند عاطفه، زنی مهربان و دلسوز است و برخلاف شوهرش فتاح، هیچ نقشه ای در سر ندارد. چطور توانستید تا این حد دقیق روی این لبه تیغ حرکت کنید تا مخاطبان تا قسمت چهارم و پنجم، از باطن عاطفه چیزی سر در نیاورند؟

اشتباه نکنید. برخلاف نظر شما عاطفه اصلا خرده شیشه ندارد! عاطفه از اعتقادات و باورهایش به شدت دفاع می کند و برایشان می جنگد. اگر برابر علی می ایستد چون عمیقا باور دارد مونس پدر بوده و به اصطلاح حق آب و گِل دارد. در قسمت چهار و پنج هم باطن عاطفه چیزی غیر از این نیست! او تظاهر نمی کند. ممکن است در صحنه های عزاداری، بیش از دیگران به اصطلاح شلوغ کند اما این حرکت هم از باورش می آید که اگر نباشد به نظر عوام، دل او برای مرگ پدر نسوخته.

الهام پاوه‌نژاد: جایگاهی که دارم راضی‌ام نمی‌کند

خیر. كل متن فیلمنامه به جز چند قسمت آخر، از ابتداي كار به طور کامل در اختیار ما قرار داشت اما بعضي اوقات در برخي صحنه ها، جلسات تمرینی زيادي با داوود ميرباقري داشتيم و درباره مسائل مختلفي كه به تكامل نقش منجر مي شد، با هم صحبت مي كرديم. در جريان اين مشورت ها، بسياري از جنبه هاي اين نقش، کامل تر یا اضافه و گاهی حذف می شد.

شیوه کار با برادران میرباقری به چه صورت بود؟

خیلی خوب و عالی.

شما به عنوان بازیگر نقش عاطفه چقدر امکان داشتید تا چیزهایی به نقش اضافه کنید یا درباره شیوه بازی تان اظهار نظر داشته باشید؟

نه تنها من، سایر بازیگران هم امکان ابراز نظر و پیشنهاد داشتند. در تمام صحنه ها قبل از گرفتن كار، تمرين زيادي انجام مي داديم. مدام نظرات ابراز و اصلاح می شد و تازه بعد از اين مراحل، كار وارد مرحله ضبط مي شد. برادران ميرباقري برای پیشنهادهاي مختلف بازيگران ارزش زيادي قائل بودند.

الهام پاوه‌نژاد: جایگاهی که دارم راضی‌ام نمی‌کند

از ابتدا حضور داوود میرباقری، حضور کمرنگی نبود. تمام تمرین ها و شکل گیری شخصیت ها با توجه به اشراف دقیق داوود ميرباقري به قصه، در حضور و با مشورت او صورت می گرفت. اين كمك و مشاوره ادامه پيدا كرد تا اينكه از نیمه ضبط به دلیل بالارفتن سرعت تصويربرداري، خودش به صورت مستقيم وارد كار شد. قطعا حضور کارگردانی با این میزان دانش و تجربه تاثیر بسزا و موثری دارد.

عاطفه مادر دختری دم بخت به اسم یلداست و خب طبیعتا با این اوصاف یک مقدار به سمت میانسالی قدم گذاشته. فکر نمی‏کردید با حضور در این نقش دایره انتخاب های بعدی‏تان را تنگ تر می‏کنید؟ چون احتمالا بعد از بازی در نقش عاطفه، از این به بعد باید انتظار پیشنهاد نقش هایی یک مقدار بالاتر از سن تان را داشته باشید.

اصلا این طور فکر نمی کنم. اولا عاطفه سن بالایی ندارد! کوچک ترین فرزند حاج ممدلی است که با وجود مخالفت های پدرش خیلی زود ازدواج کرده و بلافاصله بچه دار شده. زنی که 20 سال است ازدواج کرده، می تواند دختر 19 ساله داشته باشد! این به دفعات در قصه به شکل های مختلف عنوان می شود. ثانیا وقتی نقشی برای بازیگر ایجاد چالش کند و جذاب باشد بازیگر حتی خطر عواقبی اگر داشته باشد را می پذیرد .برای مثال اتفاقا اشاره می کنم به نقش «رعنا» در سریال خود آقای میرباقری که همیشه الگوی من برای پذيرش پیشنهادات بيشتر از سنم بوده. اگر يادتان باشد، گلچهره سجادیه در زمانی آن نقش را بازی کرد که قطعا نمی توانست مادر خانم تیموریان باشد!!! اما وجوه جذاب نقش و رنگ آمیزی متن این انتخاب را برای او میسر و تبدیل به اثر جاودانه کرد.

الهام پاوه‌نژاد: جایگاهی که دارم راضی‌ام نمی‌کند

من سعی کردم در انتخاب نقش هایم همچنان وسواس داشته باشم و از افتادن به ورطه تکرار و کلیشه دوری کنم اما اینکه جايی هستم که باید....جای صحبت دارد.اصولا در این سال ها مقام بازیگری بی اندازه نزول پیدا کرده بنابراین من و امثال من که تحصیلکرده این رشته ایم، برای حفظ منش و ارج جایگاهی که داریم سختی های زیادی را متحمل شده و می شویم.

با وجود تمام اين سختي ها كه ازش اسم مي بريد، فكر مي كنيد الان در جايگاه خوبي قرار داريد؟

نه. صادقانه بگويم این جايی نیست که من هدفم بوده. من هنوز فاصله زیادی با ایده آل ها و آرمان های شخصی ام دارم.

به نظر شما نقش عاطفه در یلدا می‏تواند نقطه اوجی در کارنامه بازیگری شما در تلویزیون باشد؟

ببینید هر نقشی به خصوص در زمینه تصویر کار کرده ام، با این هدف و امید بوده که خوب دیده شود. من برای نقش عاطفه مثل بسیاری از دوستان و همکارانم در این پروژه سختی های زیادی کشیدم؛ سختي هاي زيادي مثل: دوری از خانه و خانواده، لحظات پر تنش و سخت اجرايی و.. اما این سختی و رنج کنار یک گروه هم دل و یکدست و بی نظیر بود که برای همگی ما شرایط را آسان تر و قابل تحمل می کرد. بعد از 20 سال تجربه در زمینه بازیگری بر این باورم که هیچ چیز در این حرفه قابل پیش بینی نیست اما هنوز امیدوارم!

مجله برترینها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.