جمعه ۱ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: 19 راه حـل برای اینکه کمتر خرج کنید، بهتر زندگی کنید ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

: پول كه علف خرس نیست! علف خرس هم كه باشد باز راحت نیست هر دوره كلی پول بی زبان را برای تغذیه تلویزیون، یخچال، لباسشویی و كلی وسیله برقی دیگر خرج كنید؛ آن هم در این شرایط بی یارانگی و قبض هایی كه سر به فلك می كشند. برق را با هیچ چیز دیگری نمی شود جایگزین كرد ولی می شود سراغ راه حل های ساده ای رفت كه مصرف برق را كاهش می دهند. نگران نباشید، نمی خواهیم نصیحت تان كنیم كه لامپ های اضافه را خاموش كرده یا وسایل برقی را كمتر روشن كنید. بلكه با چند ترفند ساده قیمت برق مصرفی خود را كاهش دهید و با خیال راحت هروسیله ای كه می خواهید، استفاده كنید.

19 راه حـل برای اینکه کمتر خرج کنید، بهتر زندگی کنید

1. برای اینكه مد روز باشید از پرده های بسیار ضخیم و چند لایه استفاده نكنید كه مجبور شوید برای روشنایی خانه حتی روزها هم چراغ روشن كنید.

2. جلوی درزها را بگیرید. فكر نكنید بستن درزها و جلوگیری از هدر رفتن هوای داخل خانه فقط در فصل زمستان فایده دارد، بلكه در تابستان زمانی كه هوای بیرون گرم است، نفوذ هوای گرم بیرون به داخل باعث می شود نیاز بیشتری به كولر داشته باشید.

3. یخچال یك پنجم هزینه برق را به خود اختصاص می دهد، بنابراین استفاده مناسب از یخچال بهترین راه كاهش هزینه برق محسوب می شود. مثلا سعی كنید در یخچال و فریزر را بی مورد باز و بسته نكنید. برای قرار  دادن باقی مانده غذاها در یخچال صبر كنید تا كاملا در هوای بیرون خنك شوند. هرگز غذاهای داغ را در یخچال قرار ندهید. یخچال و فریزر را با فواصل كوتاه تمیز كنید. هنگام خرید به بر چسب انرژی روی یخچال دقت كنید.

4. وسیله پر مصرف دیگر در خانه ها ماشین لباسشویی است. سعی كنید درزمان و با اندازه مناسب از آن استفاده كنید. زمان اوج مصرف برق یعنی وقت غروب آفتاب كه مصرف برق بیش از زمان های دیگر است، بنابراین درصورت امكان در این زمان ها از ماشین لباسشویی استفاده نكنید. اگر شاغل هستید و زمان زیادی را در منزل نیستید می توانید ماشین لباسشویی را به اندازه حجمش از لباس پر كرده و آخر شب هنگام خواب آن را روشن كرده یا صبح 2 ساعت قبل از خروج از خانه آن را روشن كنید. مجبور نیستید برای اینكه زودتر لباس ها خشك شوند چندین دور از خشك كن استفاده كنید. لباس ها با كمی قرار گرفتن در برابر هوای آزاد خشك می شوند.

5. دقت كنید هنگام خرید، ماشینی را انتخاب كنید كه 2 خروجی آب گرم و سرد داشته باشد. این كار كمك می كند در مصرف انرژی ماشین بیشترین صرفه جویی صورت بگیرد. برخی از انواع ماشین ها مجهز به برنامه های شست  وشوی اقتصادی هستند. درزمان خرید دقت كنید متناسب با جمعیت خانواده ماشین لباسشویی موردنظرتان را بخرید. یك خانواده 4 نفره نیازی به ماشین لباسشویی 8 كیلویی ندارد بلكه یك ماشین 5 یا 6كیلویی كفایت می كند.

6. برخی از لوازم به ظاهر كوچك مصرف برقشان بسیار بیش از یخچال و ماشین لباسشویی است. مثلا قاب عكس های دیجیتالی برقی دو برابر یك یخچال معمولی برق مصرف می كنند.

7. شارژرها و آداپتورها اگر همیشه به برق باشند بسیار پر مصرف خواهند بود در حالی كه در حالت معمول تنها 7 تا 10وات برق مصرف می كنند.

8. یكی دیگر از آفت های اسراف برق در خانه «استند بای» نگه داشتن وسایل برقی است چون در این حالت، اینگونه وسایل، بیشتر برق مصرف می كنند.

9. روی كولرهای آبی را سایبان خنك بگذارید و پوشال آنها را هر سال تعویض كنید. در كولر های گازی هم سالی یك بار فیلترها را بازبینی كنید.

10. شما می توانید با توجه به تغییرات فصل، تغییراتی در سیستم ایجاد كنید تا بازده بیشتر و مصرف كمتر داشته باشید. سیستم های مدیریت ساختمان را به اختصار «BMS» می خوانند كه می توانند ساعت و دوره استفاده از وسایل برقی را تنظیم كرده و مصرف را كاهش دهند. این سیستم ها 10 تا 30 درصد مصرف انرژی را كمتر می كنند.

11. لامپ های رشته ای را با لامپ های كم مصرف تعویض كنید. مصرف برق در این نوع لامپ ها بسیار كمتر از لامپ های رشته ای است. لامپ های مهتابی هم مصرف برق كمتری دارند.

12. هنگام خرید مانیتور و تلویزیون هم این نكته را در نظر بگیرید كه انواع LED و LCD بهترین نوع از نظر مصرف انرژی هستند و تلویزیون های پلاسما بیشترین مصرف انرژی را دارند.

13. لامپ های LEDانتخاب بهینه ای هستند كه هم مصرف كمتری دارند و هم تأخیر در روشن شدن و چشمك زدن ندارند.

14. اگر در حال ساخت خانه هستید حتما از عایق كاری دیوارها و سیستم های هوشمند نظیر «BMS» استفاده كنید. سیستم های جدید به سادگی و بدون نیاز به سیم كشی می توانند روی كامپیوترهای خانگی نصب شوند. در این سیستم ها می توان با درنظر گرفتن میزان لازم روشنایی و گرما در روز مصرف انرژی را بسیار محدودتر كرد.

15. اگر به در و پنجره هایتان در طول روز به خصوص در تابستان نور مستقیم خورشید می تابد از سایبان برایشان استفاده كنید. سایبان های تزیینی بسیار زیبایی در بازار موجود است.

16. اگر در خانه از رنگ های روشن استفاده كنید، باعث می شود در مصرف برق صرفه جویی شود چون دیرتر به روشن كردن لامپ نیاز خواهید داشت.

17. این سیستم ها به 2 صورت كنترل روشنایی و كنترل گرمایش و سرمایش كاربرد دارند. بعضی روش ها و تكنیك های مدیریت روشنایی یا روشنایی هوشمند عبارتند از: استفاده از تكنیك تشخیص حضور افراد (PresenceDetection)، بهره گیری از ظرفیت نور طبیعی روز(Day Light Harvesting) و كنترل روشنایی براساس زمان بندی (Time Base Control).

18. برای استفاده از این نوع سیستم ها لازم نیست حتما ساختمان شما نو و تازه ساز باشد. می توانید در هر ساختمانی كه زندگی می كنید تجهیزات هوشمند را در موتورخانه، راهروها و در ورودی آپارتمان ها یا داخل واحدها نصب كرده و 30 تا 50درصد در هزینه های خود صرفه جویی كنید.

19. اصلا ضرورتی ندارد كه تمام طول شب راهروهای آپارتمان شما روشن باشند. برای كنترل این حالت می توان از حسگرهای تشخیص حضور افراد استفاده كنید و حتی از این امكان می توان در اتاق كودكان هم كه مرتب لامپ هایش روشن می ماند استفاده كرد. استفاده از این نوع امكانات، هزینه اولیه چندانی نخواهد داشت و با كمی همكاری اهالی ساختمان می توان با كمترین هزینه اینگونه سیستم ها را در منازل مسكونی و آپارتمان ها نصب كرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.