دوشنبه ۱ ، مرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: با اراده ترین انسان‌های جهان را بشناسید! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 اسكار پیستوریوس معروف به سریع ترین انسان بدون پا، دونده دوی سرعت آفریقای جنوبی است. پیستوریوس كه از هر دو پا معلول است، مدال طلای دوی ۲۰۰ متر و مدال برنز دوی ۱۰۰ متر پارالمپیك آتن در گروه معلولان از یك پا را به دست آورده است و بارها ركوردهای جهانی دوهای ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر و ۴۰۰ متر پارالمپیك را شكست.

با اراده ترین انسان‌های جهان را بشناسید!

هر دو پای او از زانو به پایین، نازك نی (استخوان نازك میان مفصل زانو و پاشنه پا) نداشتند. اسكار در كودكی به پدرش گفته بود، روزی در سوپر ۱۴ (لیگ حرفه ای راگبی در زلاند نو، استرالیا و آفریقای جنوبی) شركت خواهد كرد. او با پاهای مصنوعی علاوه بر راگبی، در مسابقات واترپلو و تنیس آموزشگاه های آفریقای جنوبی هم شركت كرد. پیستوریوس از بوئرهای آفریقای جنوبی است و یك چهارم از طرف مادربزرگش ایتالیایی است. هم اكنون دانشجوی رشته علوم ورزشی و مدیریت بازرگانی در دانشگاه پرتوریاست و یك برادر بزرگ​تر به نام «كارل» و یك خواهر كوچك​تر به نام «اِمی» دارد.

بدون مادرم به جایی نمی رسیدم

تنها دونده  بدون پای جهان در روز ۲۲ نوامبر سال ۱۹۸۶ میلادی در بخش سندتون شهر ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی به دنیا  آمد. 11 ماهه بود كه هِنكه و شِیلا پدر و مادرش تصمیم هراس آور و شجاعانه خود را عملی كردند و در یك عمل جراحی پاهای اسكار از زانو به پایین قطع شد و او راه رفتن با پای مصنوعی را آموخت. البته اسكار كوچك تر از آن بود كه بتواند این خاطره  تلخ را به یاد داشته باشد یا حتی لذت قدم برداشتن با دو پا را به خاطر بیاورد.

به هر حال او با این شرایط ویژه به مدرسه رفت و از همان ابتدا نشان داد نمی خواهد با قطع عضو خاصی كه دارد، گوشه ای بنشیند.در مدرسه 11 ساله بود كه راگبی بازی می كرد و با تیغه هایی مصنوعی كه به جای پا برایش طراحی شده بود، می دوید. پس از آن، در رشته هایی مانند واترپلو یا تنیس هم شركت می كرد و عضو تیم منتخب مدرسه  بود. او حتی در این رشته ها به عضویت تیم استانی نیز درآمد. پس از آن به عضویت باشگاه كشتی المپیك درآمد. اسكار پس از یك آسیب دیدگی جدی از ناحیه زانو حین راگبی، از سال ۲۰۰۴ به صورت جدی و حرفه ای دویدن را آغاز كرد.

با اراده ترین انسان‌های جهان را بشناسید!

پیستوریوس درحالی از ورزش جدا نمی شد كه در كودكی پدرش و در ۱۵ سالگی مادرش را ازدست داده بود. زمان از دست دادن مادرش بود كه روی بازویش تاریخ تولد و وفات مادرش را خالكوبی كرد.

اسكار خاطره های شیرینی از مادرش دارد: «مادرم تنها كسی بود كه باعث رشد من شد. من بدون او به جایی نمی رسیدم. او 3 سال پیش از اینكه دویدن را شروع كنم از دنیا رفت. مادرم 3 هفته پیش از مرگش، نامه ای برایم نوشت و به من گفت، به پاهایت نگاه كن كه امروز با سرعت می دوند. به تمرین ها و تلاشت ادامه بده، اما به خودت زیاد فشار نیاور. او زن عاقلی بود و درس نوع دوستی و محبت را به من آموخت. با وجود این سختی ها اكنون دویدن بخشی از زندگی من است كه زندگی را برایم آسان تر كرده است.»

یك گام تا المپیك

در عین نقص عضوداشتن ورزش جزئی از زندگی پیستوریوس بوده است؛ اما نخستین رقابت مهم ورزشی اسكار در سال ۲۰۰۴ بود، وقتی كه برای نخستین بار در بازی های پارالمپیك آتن شركت كرد. او در ۱۰۰ متر، سوم شد اما   كسب عنوان قهرمانی در ۲۰۰ متر این شكست را جبران كرد. او با ۲۱ ثانیه و ۹۷ صدم ثانیه حتی ركورد این ماده را هم شكست.

پیستوریوس در سال ۲۰۰۵ برای نخستین بار در رقابت های دوندگان سالم، در آفریقای جنوبی دوید و پس از آن در رقابت های جهانی دوندگان معمول عنوان های قهرمانی ۱۰۰ و ۲۰۰ متر را كسب كرد. البته این افتخارها را به شكستن ركورد جهانی اضافه كنید. این روند در سال ۲۰۰۷ هم ادامه پیدا كرد و سال ۲۰۰۷ سال ویژه ای برای او بود.

2 سال پیش از سوی اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی (IAAF) از پیستوریوس دعوت شده بود تا در رقابت های جهانی هلسینكی در سال ۲۰۰۵ شركت كند؛ اما او برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ در رقابت های لیگ طلایی دوومیدانی در رم با دوندگان سالم دوید. او در گروه خودش با زمان ۴۶ ثانیه و ۹۰ صدم ثانیه دوم شد. اسكار خودش را با این مسابقه گرم كرد تا بتواند در رقابت های بین المللی «نورویج یونیون» انگلستان شركت كند. اما در آن رقابت بسیار مهم كه «جرمی وارینر» قهرمان جهان و المپیك در آن اول شد، اسكار چندان موفق نبود و با زمان ۴۷ ثانیه و ۶۵صدم ثانیه در گروه 8 نفره خود، هفتم شد.

با اراده ترین انسان‌های جهان را بشناسید!

هدف اصلی

هدف اصلی پیستوریوس در سال ۲۰۰۷ این بود كه بتواند جواز حضور در بازی های المپیك پكن را كسب كند، نه بازی های پارالمپیك پكن. زیرا می خواست همراه با افراد سالم در المپیك بدود، هدفی كه برای رسیدن به آن مشكلات فراوانی وجود داشت. سرعت و توانایی بالایی كه او در سال ۲۰۰۷ از خود نشان داد، موج جدیدی را در دوومیدانی دنیا به وجود آورد. موفقیت های شگفت آور او و رقابتش با افراد سالم دهان به دهان می گشت و او به سرعت از جمله معروف ترین ورزشكاران دنیا شد. این شرایط تا جایی ادامه پیدا كرد كه اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی را بر آن داشت تا مجوز حضور و رقابت او در كنار افراد سالم را لغو كند.

​سوی المپیک

با اینكه این مجوز جدید برای پیستوریوس موفقیت آمیز بود، اما هنوز یك مشكل دیگر برای حضور او در بازی های المپیك باقی مانده بود. اسكار ۴۰۰متر را كه رشته تخصصی اش بود، در زمان ۴۵ ثانیه و ۹۵ صدم ثانیه می دوید تا به سهمیه گروه B المپیك دست پیدا كند. البته او برای كسب سهمیه A المپیك باید به زمان ۴۵ ثانیه و ۵۵ صدم ثانیه می رسید. البته یك شانس دیگر هم داشت كه به عنوان عضو تیم ۴ در ۴۰۰ متر آفریقای جنوبی در پكن بدود. اما، این همه شانس چندان زیادی برای او نداشت.

نخستین تلاش اسكار برای كسب سهمیه المپیك در روز دوم ژوئن سال ۲۰۰۸ ناامیدكننده بود. او در میلان با زمان ۴۷ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه چهارم شد. اسكار ۹ روز بعد در رقابت بسیار معتبر شهر رم دوید و به زمان ۴۶ ثانیه و ۶۲ صدم ثانیه رسید. ركوردی كه هنوز با سهمیه B المپیك فاصله  زیادی داشت. 4 روز پس از این مسابقه هم فهمید كه كمیته المپیك آفریقای جنوبی تیم ۴ در ۴۰۰ متر این كشور را انتخاب كرده و به دلیل حفظ سلامت پیستوریوس از دعوت او در این تیم صرف نظر كرده اند. او باز هم از پا ننشست و در رقابت های بین المللی بلژیك دوید و به زمان ۴۶ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه رسید. او هنوز با كسب سهمیه المپیك فاصله داشت.

با اراده ترین انسان‌های جهان را بشناسید!

فنرهای مزاحم

IAAF پس از یك دوره آزمایش ویژه در پایان سال ۲۰۰۷ روی پیستوریوس اعلام كرد، تیغه های فلزی زیر زانوی او كه به جای پا عمل می كند، حالت فنری و ارتجاعی داشته و باعث غیرطبیعی بودن دویدن او می شود. بنابر این تصمیم بحث برانگیزاسكار نمی توانست در رقابت های المپیك پكن شركت كند و یكباره همه  آرزوهایش نقش برآب شده بود. او برای حضور در پكن این بار نباید در زمین ورزش تلاش می كرد، زیرا جبهه  جنگ جدیدی برای این دونده قطع عضو آفریقای جنوبی ایجاد شده بود. او در مقابل این تصمیم ساكت ننشست و شكایتش را در مورد اعلامیه جدید اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی، به دادگاه عالی ورزش (CAS) برد. این دادگاه نیز در روز شانزدهم ماه می سال ۲۰۰۸، شكایت پیستوریوس را وارد دانسته و به او اجازه داد تا با ورزشكاران سالم رقابت كند. راهی سخت و طولانی طی شد، اما اسكار اینك مجاز به رقابت با ورزشكاران سالم شده بود.

شانس آخر

این دونده باز هم برای آخرین شانس طی درخواستی از IAAF تقاضا كرد تا یك سهمیه به عنوان «وایلد» كارت در اختیارش قرار دهند تا به عنوان نخستین انسان قطع عضو در بازی های المپیك شركت كند. اما IAAF با این درخواست او موافقت نكرد تا باز هم در بازی های پارالمپیك پكن شركت كند. او در پكن 2 مدال ۲۰۰ و ۴۰۰ متر معلولان را كسب كرد. اسكار با این امید پكن را ترك كرد كه در بازی های المپیك لندن در كنار دوندگان سالم بدود. به طور حتم او نخستین انسان سالم كره زمین است كه می خواهد و به احتمال فراوان می تواند در بازی های المپیك شركت كند. اسكار پیستوریوس هم اكنون سمبل تلاش و مقاومت در میان ورزشكاران معلول است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.