شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مجله ایده آل: مطمئنا بارها برایتان پیش آمده كه در حال گفت و گو با همسرتان هستید اما گمان می كنید كه او به حرف هایتان گوش نمی دهد یا اینكه هرچه سعی می كنید صحبت هایتان به نتیجه مناسب و دلخواهی برسد اینطور نمی شود و برعكس پس از تمام شدن گفت و گو متوجه می شوید نه تنها حرف هایتان با هم یكی نشده و به یك نتیجه مشترك نرسیده اید بلكه این گفت و گوی نامطبوع را با دلخوری از یكدیگر به پایان رسانده اید... این قبیل مشكلات كه این روزها خیلی همه گیر شده، به راحتی می تواند با گذشت زمان بنیان خانواده را سست كند و مشكلاتی اساسی را در زندگی مشتركتان به وجود بیاورد. اما این مشكلات از كجا نشأت می گیرند؟ آیا نشانه تفاهم نداشتن شما با همسرتان است یا نشان دهنده نداشتن مهارت لازم برای یك گفت و گوی مطلوب؟ ما به شما این اطمینان را می دهیم كه با رعایت كردن نكات ساده اما كاربردی، می توانید برای همیشه از شر بگومگوهای بی نتیجه زندگی مشترك خلاص شوید.

به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید

اصلا رایج ترین مشكلات زوج های جوان چیست؟

رابطه با خانواده ها:

این از رایج ترین مشكلاتی است كه اغلب زوج های جوان با آن مواجه می شوند و هركدام سعی دارند رابطه صمیمی سابق خود را با خانواده نگه دارند.

حسابدار خانواده کیست

در ابتدای زندگی مشترك از آنجا كه راهی طولانی در پیش است، طرفین می خواهند برای اطمینان خاطر بیشتر سررشته امور را در دست بگیرند اما حقیقت این است كه شما در نهایت باید برای این كار تصمیمی بگیرید كه هر دو از آن راضی باشید.

گذراندن تعطیلات:

بعد از شروع یك زندگی مشترك، زن و شوهر دوست دارند تعطیلات شان را همان گونه كه در دوران مجردی تصور می كردند سپری كنند، درچنین شرایطی ممكن است كه نظرات متفاوتی در خصوص نحوه گذراندن تعطیلات عنوان شود.

معاشرت با دوستان:

بعد از ازدواج، معاشرت كردن با دوستان متاهل از سرگرمی های پرطرفدار زوج های جوان است.

زن و شوهر سعی می كنند دوستان خود را به یكدیگر معرفی كرده و باب معاشرت با آنها را باز كنند. در این مورد رقابتی پنهانی ممكن است به وجود بیاید كه تنها چاره آن صحبت كردن در این مورد است.

تربیت بچه ها:

اگر زن و شوهر در این مورد به اتفاق نظر نرسند، درآینده كوچك ترین دردسری را كه كودك شان بیافریند به گردن یكدیگر خواهند انداخت كه نتیجه آن كدورت هایی است كه به سختی از یاد می رود.

تصمیم گیری مشترك، تحمیل نظرات نیست

آیا درست است كه همیشه یكی از دو نفر تصمیم بگیرد و انتظار داشته باشد كه دیگری آن را قبول كند؟ آیا در صورتی كه نظرها متفاوت باشد، درست است كه همیشه یكی به سود دیگری كنار برود؟ مسلما نه... بدیهی است كه در هیچ زندگی زناشویی ای جای اختلاف نظر خالی نیست و این اختلاف نظرها به شرط كوچك و بی اهمیت بودن، به زندگی هیجان می بخشد و آن را از یكنواختی نجات می دهد.

سعادت زناشویی، حفظ شادابی و طراوت عشق مستلزم این است كه زن و مرد نظر خود را ابراز كرده، ریشه و علل اختلاف نظر را بررسی و زمینه را برای گرفتن تصمیم مشترك فراهم كنند. زن و شوهر باید این واقعیت را پذیرا شوند كه وجود اختلاف نظر در زندگی زناشویی اجتناب ناپذیر است در این صورت اگر به دنبال خوشبختی هستند سعی كنند نظراتشان را هرچه بیشتر به هم نزدیك كنند.

به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید

دستور آشپزی برای همه زوج های جوان

مواد لازم برای گرفتن تصمیم مشترك

 • گذشت
 • ابراز حسن نیت

هیچ وقت نگویید...

 • كی حق دارد؟
 • كی حق ندارد؟
 • كدام درست است؟

 • كدام غلط است؟

قبل از تصمیم گیری این نكات را رعایت كنید

 • مسئله ای كه نیاز به تصمیم گیری دارد، چیست؟
 • تصمیمی كه در مورد این مسئله گرفته می شود، در زندگی مشتركتان چه تاثیری دارد؟
 • چه كسی از گرفتن این تصمیم نفع بیشتری می برد؟ شما یا همسرتان؟
 • آیا دیگران مشكل مشابه این را داشته اند؟ اگر داشته اند چگونه آن را حل كرده اند؟

این را فقط خانم ها بخوانند

در ارتباط برقرار كردن با شوهرتان به طور معمول با مواردی روبه رو می شوید كه ما آنها را در قالب 3 شكایت رایج زنان عنوان می كنیم.

شوهرم در مورد احساساتش حرف نمی زند: برخی زن ها می گویند كه شوهرشان هنگامی كه ناراحت یا افسرده است، صحبت نمی كند. این سكوت شما را عذاب می دهد چون در مقابل چنین سكوت هایی، فكرهای عجیب و غریبی به ذهنتان خطور می كند و می خواهید سردر بیاورید كه چه مشكلی برای همسرتان پیش آمده است.

شوهرم پیگیر حرف نمی شود و گفت و گو را ادامه نمی دهد: نوع گفت و گوی زن ها، گفت و گوی آزاد است و اغلب همین موضوع باعث می شود كه مردان دنبال حرف را نگیرند در صورتی كه خانم ها به جزئیات در گفت و گوها علاقه مند هستند و انتظار دارند كه شوهرشان در این نوع گفت و گو شركت كند اما مشكل كار اینجاست كه مردها نمی دانند چگونه می توانند این كار را انجام دهند.

شوهرم با همه صحبت می كند، جز من: بعضی زنان گله می كنند، هنگامی كه شوهرشان از سركار به خانه می آید به آنها می گوید حوصله صحبت كردن ندارد چون خیلی خسته است اما اگر همان موقع یك دوست با آنها تماس بگیرد زمان زیادی با او صحبت می كند. اینگونه مشكلات از آنجا نشأت می گیرد كه: برای زن، گفت و گو نشان دهنده دلبستگی، علاقه و محبت است اما برای مرد گفت و گو یعنی؛ كار.

به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید

کی صحبت کنید؟

یادتان باشد هر سخن جایی و هر نكته مكانی دارد و این اصلی ترین بخش مهارت های گفت و گو با همسر است.

اگر شما خانم خانواده هستید: باید بدانید كه مردان مثل زنان نمی توانند بی مقدمه شروع به صحبت كردن كنند یا از روی احساسات شان با شما بحث كنند. پیدا كردن یك زمان مناسب برای جلب رضایت همسرتان برای هیچ خانمی كار مشكل و پیچیده ای نخواهد بود، فقط كافی است كمی از ذكاوت زنانه خود استفاده كنید.

اگر شما مرد خانواده هستید: در این صورت كار شما كمی مشكل خواهد بود. توجه داشته باشید كه با زنان وقتی که احساساتی شوند نمی توان منطقی صحبت کرد. این احساسات می تواند غم، اندوه، شادی، هیجان، یأس و... باشد. با این اوصاف شاید به فكرتان خطور كند كه صحبت كردن با زنان كار دشواری است و پیش خودتان بگویید: «پس كی می شود با او صحبت كرد» در مقابل این سؤال، باید بگوییم درست است كه زنان روحیه حساسی دارند و خیلی زود احساساتی می شوند اما شما به عنوان همسر و شریك زندگی اش تنها فردی هستید كه اجازه دارید به عمق این احساسات وارد شوید و او را آرام كنید.

اگر شوهرتان، دل به حرف زدن نمی دهد حتما...

دلایلی وجود دارد كه باعث می شود شوهرتان نتواند با شما ارتباط خوبی برقرار كند و در نتیجه گفت و گوی مطلوبی با هم نداشته باشید. ممكن است كم حرفی شوهرتان ناشی از عوامل زیر باشد:

 • ممكن است شوهرتان در خانواده ای رشد كرده كه در آن افراد كمتر با یكدیگر ارتباط برقرار می كردند.

 • شاید شوهرتان تجربه مثبتی از گفت و گو با شما ندارد و دفعات پیش كه با هم صحبت می كردید آنقدر بحث جدی شده كه در نهایت ایجاد كدورت كرده است.

 • احساس می كند حرفی ندارد كه بتواند با شما بگوید و اگر صحبت كند شما او را درك نخواهید كرد.

به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید

نكاتی برای مردان

زنان هنگام صحبت و بحث كردن عادت هایی دارند. شما با دانستن این عادت ها می توانید راحت تر با همسرتان ارتباط برقرار كرده و صحبت كنید:

 • زنان همیشه در صحبت كردن گوی سبقت را از دیگران می ربایند.

 • از نظر یك زن وقتی مرد قدم به خانه می گذارد باید از سیر تا پیاز همه آنچه را كه طی روز بیرون از خانه برایش اتفاق افتاده با همسرش در میان بگذارد.

 • زنان هنگام حرف زدن باید از همه چیز سر دربیاورند بنابراین از هر دری سخن می گویند.

 • زنان در صحبت و بحث كردن چنان استادانه عمل می كنند و تمامی مهارت ها و ترفندهای خود را به كار می برند كه در بسیاری از مواقع سررشته كلام را در دست می گیرند.

با هم تصمیم بگیرید

در زندگی با یكدیگر به عنوان یك زن و شوهر، دائم شرایط تصمیم گرفتن در زمینه های مختلف پیش می آید، از آنچه به آن فكر می كنید گرفته تا آنچه می خواهید انجام دهید، همه و همه به نوعی نیاز به اخذ تصمیم دارند. اگر مجرد بودید، هر نوع تصمیمی را كه می خواستید می گرفتید اما اكنون كه زندگی مشترك تشكیل داده اید، چه دلتان بخواهد و چه نخواهد، باید تصمیم خودتان را با تصمیم همسرتان یكی كنید درغیر این صورت آتش اختلاف زبانه خواهد كشید.

به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید

هنگامی كه شما تصمیم می گیرید با همسرتان صحبت كنید و در مورد موضوع مهمی تصمیم گیری مشتركی داشته باشید، باید نكاتی را در مورد طرز تفكر، صحبت و بحث كردن او كه در بیشتر مردها مشترك است، بدانید.

 • مردها گمان می كنند كه شما معتقد هستید آنها نمی توانند درك تان كنند.

 • مردها اصولا از بحث كردن با همسرشان می ترسند چون فكر می كنند اگر ضمن صحبت كردن اشتباه كنند، دچار دردسر می شوند.

 • مردها دوست ندارند در تنگنا قرار بگیرند و مثل یك شاهد عینی یا مجرم از سوی همسر خود زیر بمباران سوال قرار گیرند.

اگر طالب یك گفت و گوی مطلوب هستید...

برای اینكه بتوانید ارتباط بهتری با همسرتان داشته باشیدباید:

 • تفاوت روانی مرد و زن را بپذیرید.
 • به تفاوت های فردی توجه كنید.
 • با فراهم كردن فضایی پر از محبت و آرامش از گفت و گو با همسر خود بیشتر بهره مند شوید.

به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید

7 گام برای به دست آوردن کلید هم زبانی با همسرتان

زمان مناسبی را برای گفت و گو انتخاب كنید:

این مسئله بسیار مهم است، شما ممكن است علاقه مند باشید كه بعد از بازگشت از كار با شوهرتان صحبت كنید اما او در این زمان نیاز به آرامش داشته باشد، پس بهترین راه این است كه بعدا گفت و گو كنید.

در مقابل سكوت شوهرتان، سكوت نكنید:

گاهی اوقات سكوت مرد باعث ایجاد احساس ناكامی و عصبانیت در زن می شود. برای اجتناب از این موقعیت، هنگامی كه شوهرتان پاسخ نمی دهد، سكوت نكنید و جویای احوالش باشید. اگر بازهم پاسخ نداد راحت از كنار سكوتش رد نشوید.

جزئیات را از شوهرتان بپرسید و در مورد مسائل كلی از او سؤال نكنید:

هیچ وقت از شوهرتان نپرسید: «امروز كار چطور بود؟» به جای این بگویید: «امروز رفتی شركت، با رئیستون در مورد اون مسئله حرف زدی؟»

علایق مشتركتان را توسعه دهید:

درمیان گفت و گوهایی كه با شوهرتان دارید، سعی كنید علایق مشترك تان را پیدا و او را هم از آن آگاه كنید. حتی می توانید یك قدم هم فراتر بردارید و به مرور زمان سعی كنید نظرهای متفاوت با شوهرتان را به هم نزدیك كنید.

شركت در فعالیت های متفاوت:

سعی كنید در همه كارها كنار شوهرتان باشید به طوری كه او حضورتان را حس كرده و بتواند با شما احساس راحتی بیشتری كند در این صورت در ارتباط برقرار كردن و صحبت كردن، بیشتر می توانید روی او تاثیرگذار باشید و همسرتان هم بهتر از گذشته به حرف های شما گوش خواهد داد.

با دقت به صحبت های او گوش كنید:

وقتی كه با شوهرتان در حال گفت و گو هستید و قرار است در مورد موضوع مهمی تصمیم گیری كنید، باید نشان دهید كه شش دانگ حواستان پیش اوست و مو به مو به صحبت هایش گوش می دهید. نباید طوری رفتار كنید كه او احساس كند شما دل به حرف های او نمی دهید.

منصفانه بحث كنید:

در هنگام بحث كردن نباید جانبدارانه در مقابل همسرتان قرار بگیرید و گاهی هم خودتان را جای او بگذارید و اگر حرفی خلاف میل شما عنوان می شود، حالت تدافعی نگیرید.

بهترین گوش باشید

1. هنگام صحبت كردن با همسرتان به چشم های او نگاه كنید و تا جایی كه می توانید اجازه ندهید تماس چشمی شما قطع شود. این كار باعث می شود حرف هایتان تاثیر بیشتری روی او داشته باشد.

2. درحین صحبت كردن كار دیگری انجام ندهید اگر وقتی همسرتان می خواهد با شما صحبت كند، مشغول انجام كاری هستید، آن را رها كنید و بعد از تمام شدن حرف هایتان به ادامه كاری كه انجام می دادید بپردازید اگر هم كاری كه انجام می دهید ضروری است از او بخواهید دقایقی را صبر كند تا كارتان را تمام و بعد شروع به صحبت كردن كنید.

3. هرازگاهی با تكان دادن سر حرف های او را تایید كنید. این كار باعث می شود تا مطمئن شود كه به حرف های او گوش می دهید و با اعتماد به نفس بیشتری حرف هایش را ادامه می دهد و از گفت و گو با شما لذت خواهد برد.

4. حرف های همسرتان را قطع نكنید در غیر این صورت، ممكن است:

 • او را عصبانی كنید.
 • رشته كلام از دستش خارج شود.
 • شما متوجه منظور او نشوید و زود قضاوت كنید.
 • بحث شما به نتیجه ای نخواهد رسید.

5. اگر بخشی از حرف های همسرتان را متوجه نشدید همان لحظه به او بگویید كه مجددا توضیح بیشتری بدهد.

به همین راحتی از شر بگو مگو ها خلاص شوید

اغلب زن هاموقع بحث این اشتباهات استراتژیک را مرتکب می شوند

بعضی از اشتباه های هنگام بحث كردن باعث می شود گفت و گوهای شما با همسرتان به نتیجه مطلوبی نرسد اگر سعی كنید این اشتبا ه هایی را كه در بسیاری از زنان به عادت تبدیل شده از خود دور كنید، به نفع شما خواهد بود.

1- بالا بردن صدا یا استفاده از لحن به شدت احساسی مثل تهمت زدن، ناله كردن، طعنه زدن و...

2- استفاده كردن از جملاتی مانند «چگونه می توانی این حرف را بزنی؟» شما می توانید به جای این جمله بگویید: «می فهمم و قبول دارم كه... اما نظر من این است كه...»

3- نظر شوهرتان را درباره موضوعات مختلف در ذهن خود تفسیر نكنید. بهتر است به جای این كار با صراحت از خودش بپرسید كه منظورش از حرفی كه زده، چه بوده است.

4- شكایت كردن كلی درباره همه چیز به جای مشخص كردن دقیق علت عصبانیت و ناراحتی؛ مثلا استفاده از این جملات رایج: «تو مدام تلویزیون تماشا می كنی»

5- شكایت كردن از زمین و زمان به جای مطرح كردن خواسته های خود. شما باید طوری با همسرتان حرف بزنید كه تبدیل به راه حل شود نه خود مشكل.

6- انتظار نداشته باشید كه وقتی با شوهرتان صحبت می كنید از او واكنشی زنانه ببینید، نحوه برخورد مردها با زن ها كاملا متفاوت است.

7- هیچ وقت همسرتان را با مردهای دیگر مقایسه نكنید این كار غرور او را جریحه دار می كند.

8- هیچ وقت از بحث كردن برای بروز احساساتی كه روی هم انباشته شده، استفاده نكنید این باعث می شود كه شوهرتان دیگر با شما وارد بحث نشود.

9- پشت سر هم حرف نزنید و به همسرتان هم اجازه بدهید حرف بزند و در مقابل صحبت های شما اظهارنظر كند. یادتان باشد اگر فقط خودتان صحبت كنید، نتیجه ای از آن بحث عایدتان نمی شود.

10- وقتی از مسئله ای ناراحت هستید و آن را با همسرتان درمیان می گذارید، نباید از او توقع داشته باشید كه معجزه كند، كمی وقت به او بدهید و خودتان هم به از بین بردن ناراحتی تان كمك كنید.

11- روی احساس های خودتان پافشاری نكنید و از گفتن جمله هایی مثل «احساس می كنم چیزی را از من پنهان می كنی» خودداری كنید.

12- هروقت خواسته ای از همسرتان دارید آن را محترمانه عنوان كنید طوری كه او گمان نكند به او دستور می دهید.

سكوت را بشكنید

روانشناسان می گویند كه درمان سكوت 50 تا 70درصد زندگی های زناشویی تاثیر می گذارد، پس یادتان باشد اگر همسرتان در بیشتر مواقع سكوت كرد به نوعی این سكوت را بشكنید. سكوت كردن بستگی به مرحله ازدواج شما دارد به این صورت كه در آغاز رابطه، مرد بیشتر از زن صحبت خواهد كرد برای اینكه خواسته های خود را تحقق ببخشد، سپس به تدریج صحبت های او كمتر و كمتر می شود اما زن هنگامی كه با شوهرش احساس راحتی می كند، بیشتر صحبت می كند.

مجله برترینها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.