چهارشنبه ۲۷ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: اعلام مقصر اصلی آلودگی هوا در مجلس! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

به نظر می رسد که مهمترین محور مورد توجه در طرح دو فوریتی مذکور، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و پیش بینی اعتبار آن در بودجه 92 است.

به گزارش مهر، موید صدر حسینی نماینده خوی و سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس دیروز با اشاره به جلسه فراکسیون محیط زیست؛ مسئولانی از شرکت پخش و پالایش نفت، سازمان محیط زیست، شهرداری تهران و وزارت بهداشت بر ضرورت تشکیل ستاد بحران تاکید کرد و گفت: «در این جلسه تصمیم گرفته شد تا برای مبارزه با آلودگی هوا یک طرح دو فوریتی تهیه شود تا سال آینده با مشکلات آلودگی هوایی که امسال روبرو بودیم مواجه نشویم.»

بنزین عامل اصلی آلودگی

فارغ از تمام این مطالب سخنان وی حاوی نکته جدیدی بود که در سخنان اخیر بسیاری از مسئولان چندان مورد توجه قرار نگرفته بود. سخنگوی فراکسیون محیط زیست سهم بنزینی مصرفی را در آلودگی هوا جدی دانست و گفت: «طی برآوردهای انجام گرفته حدود یک میلیارد لیتر مصرف سوخت در کشور داریم که سهم چشمگیری در آلودگی هوا دارد.»

سخنگوی فراکسیون محیط زیست همچنین خاطرنشان کرد: «تا امروز 9 هزار نفر به خاطر آلودگی هوا در بیمارستان ها بستری شده اند که هر ماموریت اورژانس 80 هزار تومان هزینه دارد و ما سالانه 15 الی 16 میلیارد دلار بابت آلودگی هوا متضرر می شویم.»

فاصله بنزین داخلی با استاندارد جهانی

یوسف رشیدی مدیرعامل شرکت کنرتل کیفیت هوای تهران نیز دیروز در گزارشی مسئول واقعی آلودگی هوای تهران را بنزین مصرفی تولید داخل معرفی کرد. به گفته وی، «نمونه هایی از بنزین تولیدداخل به منظور بررسی به یک مرکز پژوهشی در کشور آلمان فرستاده شده است. نخستین نکته ای که در این بررسی مورد توجه قرار گرفت. عدد اکتان بنزین های معمولی و سوپر تولید داخل است که به ترتیب 83 و 95 است در صورتی که استاندارد جهانی حداقل 95 است.»

رشیدی با اشاره به اینکه عدد اکتان بنزین سوپرداخلی نیز کمتر از استاندارد جهانی است، اظهار داشت: «البته عدد اکتان بنزین معمولی فاصله زیادی با استاندارد جهانی دارد و این در شرایطی است که هر چه عدد اکتان یک سوخت بیشتر باشد، آن سوخت در مقابل پدیده احتراق مخرب فشار و گرما مقاومتر است.»

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دومین نکته این بررسی را میزان ترکیبات آروماتیک موجود در بنزین شامل بنزن، تولوئن و زایلین اعلام و تصریح کرد: «این مواد سرطان زا که بسیار خطرناکند بر اساس استاندارد یورو 4 باید زیر یک درصد باشند که بر مبنای نتایج این آزمایش ها، در بنزین های داخلی دو تا سه درصد است.»

به گفته وی میزان ناخالصی های بنزین داخلی حدود 5/3 برابر میزان استاندارد است. رشیدی سومین نکته ای که در این بررسی مورد توجه قرار گرفته را میزان گوگرد و سایر ناخالصی های موجود در بنزین را بر اساس استاندارد یورو 4 زیر 50ppm (قسمت در میلیون) عنوان و اضافه کرد: «این رقم در بنزین های داخلی حدود 180ppm (قسمت در میلیون) است.» اما رشیدی در عین حال توصیه هایی نیز برای کاهش آلودگی داشت. توصیه ای مبنی بر این که «خودروهای نسل جدید از بنزین سوپر استفاده کنند.»

بنزین داخلی خالص است

با اینحال برخی از مسئولان ارشد شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز بر این باورند که بنزین داخلی از نظر خلوص مشکلی ندارد و می توان خلوص آن را از طریق یک کاغذ سفید آزمایش کرد. آمارها در حالی از مرگ سالانه چهار هزار و 500 شهروند بر اثر آلودگی هوا خبر می دهد که هنوز دادستانی کل و دادستانی تهران اقدام قابل توجهی بر اساس قانون برای کنترل و نظارت بر عملکرد دستگاه های مسئول در هوای پایتخت و کلانشهرها انجام نداده اند.

این در حالی است که موضوع آلودگی هوا به استناد ماده 688 قانون مجازات اسلامی از جمله جرائمی است که غیرقابل گذشت عنوان شده و از حیث قوانین و مقررات عمومی نیز جرم عمومی و مخل سلامت عموم تلقی می شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.