دوشنبه ۲۸ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: 10 فرمان برای کاهش خطرات آلودگی هوا - ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

عصر ایران: آلودگی هوای تهران موضوع تازه ای نیست و این کلانشهر دهه هاست که با این معضل دست به گریبان است. با این حال در دو سال گذشته موضوع آلودگی هوا در اثر پدیده وارونگی هوا در فصل های پاییز و زمستان بسیار تشدید شده است.

با وجودی که مدیریت جامع منشا آلودگی هوا و رفع این معضل دیرپا در اختیار شهروندان نیست اما شهروندانی که مجبور به کار و زندگی در شهرهای آلوده هستند با عمل به توصیه های زیر می توانند تاثیرات مخرب آلودگی هوا را بر بدن خود "کاهش" دهند:

1- نخستین و مهم ترین توصیه در مواقع اضطراری آلودگی هوا "ترک شهر" در صورت امکان است و در صورت نبود این امکان حداقل توصیه این است که افراد حتی المقدور به سطح شهر به ویژه به مراکز آلوده تر مرکزی نروند . توصیه اکید این است که کودکان و سالخوردگان و بیماران قلبی و تنفسی اکیدا در سطح شهر تردد نکنند.

2- شستشوی روزانه سه مرتبه بینی با محلول سرم و یا حتی آب؛ چرا که بخشی از آلودگی ها جذب مخاط بینی می شوند.

3- بهتر است روزانه سه مرتبه چشم ها را شستشو داد چون از طریق چشم نیز آلودگی ها جذب بدن می شوند و البته خود چشم ها نیز آسیب می بینند.

4- شستشوی دهان قبل از خوردن غذا

5- پس از مراجعت به خانه باید حتما دوش گرفت چون آلودگی ها همان طور که اشاره شد بر روی پوست بدن و موها می نشینند و از طریق پوست جذب بدن می شوند.

6- شستشوی مداوم دست ها و صورت ، زیرا دست و صورت ، عمدتاً بدون هیچ حفاظی در تماس مستقیم با آلودگی است.

7- مصرف روزانه دستکم سه لیوان شیر.

8- برای دفع بهتر مواد آلوده که وارد بدن شده اند حتما باید روزانه دستکم دو لیوان آب پرتقال طبیعی نوشیده شود. این کار کمک به دفع آلودگی هایی که وارد بدن شده اند کمک می کند.

9- افزایش مصرف مایعات.

10- استفاده از ماسک های فیلتردار مناسب برای کاهش نسبی ورود ریز آلاینده ها به دستگاه تنفسی بدن.

در صورت رعایت موارد فوق تاثیرات آلودگی هوا بر سلامت شهروندان به حداقل خود کاهش می یابد هر چند که حتی عمل به این توصیه ها نمی تواند تاثیرات مخرب آلودگی هوا را بر سلامت شهروندان به صفر برساند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.