پنجشنبه ۲۸ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: جواهراتی که خوش نویسی هستند! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مجله ایده آل: تلفیق خوشنویسی و جواهرسازی می شود مجموعه زیورآلاتی كه ایرانی بودنشان را قبل از هر چیز به رخ می كشند. زیورآلاتی كه به همان زیبایی ابیات اصیل فارسی در مقابل چشمان شما نقش می بندند. در نگاه امیرحسین دلبری جواهرساز معاصر ایران جواهر سازی نوعی هنر مجسمه سازی است در ابعاد و اندازه های كوچك! او جواهرسازی را بعد از گذراندن دوره های آموزش خوشنویسی و سفالگری (برای آموختن حجم) آغاز كرد. او در مجموعه خوشنویسی و جواهرات به دنبال علاقه دیرینه ایرانیان به ادبیات فارسی سراغ نوشته ها رفت و تصویری تازه از ابیاتی كه سال هاست در ذهن و خاطر ایرانی ها نقش بسته اند ارائه داد. این گزارش نگاهی است به تعدادی از آثار این مجموعه. آثاری كه بنا به خواست شما می توانند روی نقره، برنز یا حتی طلا پیاده شوند.

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

در این انگشتر طراح، عشق را به پنجره ای تشبیه كرده است. او از عشق پنجره ای ساخته و به جای قوس بالایی پنجره های ایرانی از كلمه عشق استفاده كرده است. رنگ آبی فیروزه ای استفاده شده در این انگشتر هم به نوعی تداعی كننده آسمان آبی است. آسمانی كه پنجره عشق رو به آن باز می شود...

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

متن این كار، شعری است از سعدی، كه می گوید: «سلسله موی دوست حلقه دام بلاست» طراح در این اثر به جای تصویر كردن طره ای مو یا فرمی از دام ، متن شعر را به گونه ای طراحی كرده كه شبیه پرنده ای در حال پرواز باشد تا به جای اینكه فرم و مفهومی كه در شعر هست را در كار خود تكرار كند به برداشت خود از شعر بپردازد.

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

در فرم بته جقه های ایرانی فرمی داریم به نام قهر و آشتی كه 2 بته جقه در دل هم هستند و نوك آنها در جهت خلاف همدیگر طراحی می شوند. در طرح این آویز از این فرم بته جقه استفاده شده برای تصویر كردن شعری از حافظ كه می گوید: «سرو چمان من چرا میل چمن نمی كند، همدم گل نمی شود یاد سمن نمی كند» تا بیانگر قهری كه در شعر حافظ میان عاشق و محبوب است باشد. در قسمت بالایی بته جقه پیچ و تابی داده شده شبیه به طره ای مو تا تداعی كننده بیت دیگری از شعر باشد كه می گوید: «تا دل هرزه گرد من رفت به چین زلف او، زان سفر دراز خود عزم وطن نمی كند...».

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

كلمه عشق از ریشه عشقه گرفته شده و گیاهی است كه به دور گیاهی دیگر می پیچد و از آن تغذیه می كند تا او را بخشكاند. در این آویز كلمه عشق به صورت پیچكی تصویر شده و نام پیچك عشق برایش انتخاب شده تا تداعی كننده ریشه كلمه عشق باشد و شاید معرف نگاه طراح به كلمه عشق باشد.

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

بر خلاف نام این آویز یعنی «كلمه»، طراح قصد تحمیل هیچ كلمه ای را به مخاطب ندارد و انتخاب كلمه را به عهده مخاطب می گذارد تا از بین حروف كلمه دلخواه خود را بسازد. علاوه بر این حروفی كه می تواند معرف اول اسم افرادی باشد در قابی كه به شكل مربع است و از نظر بصری نماد جامعه است گنجانده و به عمد بعضی از حروف را به گونه ای قرارداده تا از قاب بیرون بزنند تا شاید نماد انسان های بزرگواری باشد كه روح بزرگشان در عالم خاكی نمی گنجد.

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

در طراحی این اثر از فن سیاه مشق در خوشنویسی ایرانی الهام گرفته شده است. در سیاه مشق بیشتر از آنكه هنرمند قصد ارائه یك متن را داشته باشد به فرم و تكنیك های خوشنویسی توجه دارد، بر همین اساس در این اثر هم بیشتر از آنكه متن نوشته شده و مفهوم آن مورد توجه باشد بر فرم خط اصرار شده است. اما اتفاق قابل توجه در این اثر اینكه این متن از یكی از سیاه مشق های استاد كلهر استفاده شده است.

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

اشعار حافظ از پیچیدگی هایی برخوردار است و در عین حال هر فرد برداشت خود را از اشعارش دارد. در این آویز كلمه حافظ با پیچیدگی های مختلف طرح شده تا از هر طرف كه دیده می شود شكلی خاص داشته و بیانگر این باشد كه از هر دید به حافظ بنگری تصویری تازه می بینی.

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

در این آویز طراح عارفی را به تصویر كشیده كه در حال سماع است اما به جای تصویر كردن كلیات تنها به برشی از او در حال سماع بسنده كرده و درسطح كار یا همان بدن او شعری از مولانا نوشته شده با عنوان «رقصی چنین میانه میدانم آرزوست».

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

«غم زمانه خورم یا فراغ یار كشم...» این متنی است كه در این آویز به تصویر در آمده است و برای هارمونی بیشتر عنوان این اثر مصرع دوم شعر «به طاقتی كه ندارم كدام بار كشم» درنظر گرفته شده است. اما ابتكاری كه در این آویز به چشم می خورد تركیب حروف و چیدمان آنها در كلمه «فراغ» به معنای فارغ شدن و جایگزین كردن آن با كلمه «فراق» به معنای جدایی است. به دنبال همین ابتكار در این آویز نوعی پارادوكس تصویری هم ایجاد شده است.

جواهراتی که خوش نویسی هستند!

راز سر به مهر

شعر این آویز شعری است از حافظ: «ترسم كه اشك در غم ما پرده در شود». اما تمام متن شعر در كار نوشته نشده و تنها به این قسمت از شعر بسنده شده كه می گوید: «ترسم كه اشك در غم ما» طراح برای این آویز قابی درنظر گرفته و آن قسمت از شعر را به گونه ای در قاب جا داده كه گویی حروف قاب را دریده اند و با این فرم به جای نوشتن ادامه شعر سعی در القای مفهوم شعر داشته است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.