دوشنبه ۲۸ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: پرسش و پاسخ آشپزی ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

برترین ها:

پرسش و پاسخ آشپزی

چه گوشتی، چه کاری!

مي خواستم بدانم چرا با اينكه راسته بهترين گوشت براي كباب است، اما در خورش خوب از آب درنمي آيد؟

همان طور كه قبلا هم گفته شده است، هر نوع گوشت و هر قسمت از آن براي نوع مشخصي از طبخ مناسب است، با اين حال دوباره در اين زمينه توضيح مي دهم:

گوشت گوساله: چيزي كه در ايران به نام گوشت گوساله عرضه مي شود، در حقيقت گوشت گاو است، بنابراين دستورهاي غذايي را كه در آن veal يا گوشت گوساله جوان استفاده شده است را يا كنار بگذاريد يا از سينه مرغ استفاده كنيد. ماهيچه ران گاو و سردست براي خورش و چرخ كرده مناسب است. راسته گوساله، سرشانه و بخشي از آن كه در انگليسي Tenderlion و در بين قصاب ها به كوهان معروف است براي كباب مناسب است.

گوشت گوسفند: ران و سردست براي خورش مناسب است. سردست و سرشانه براي چرخ كرده هم مناسب است. راسته را براي كبابي استفاده كنيد. البته استثنا راسته گوسفند براي قيمه كردن و استفاده در غذاهايي مانند لوبياپلو و خورش قيمه مناسب است.

سفید کردن تره بار

با تشكر مي خواستم بدانم بلانش كردن چيست؟

بلانش كردن يا سفيد كردن اصطلاح و روشي فرانسوي است. براي حفظ رنگ و تازگي و همچنين طراوت و خواص سبزيجات و تره بار. در اين روش، سبزيجات براي مدتي كوتاه حدود 10 ثانيه تا حداكثر يك دقيقه در آب جوش بسته به نوع تره بار، سفتي و نرمي آن قرار مي دهند، سپس به سرعت آن را در آب بسيار سرد كه حاوي چند قطعه يخ است انداخته و پس از يك دقيقه آبكش مي كنند با اين روش سبزيجات در سالاد و دورچين خوراك تازه و خوش رنگ مي مانند، البته اين كار در بين ايراني ها طرفدار ندارد، چون ما عادت داريم سبزيجات را كاملا پخته و نرم سرو كنيم. براي اينكه سبزيجات و تره بار كمتر خواص خود را از دست بدهند يا آنها را بخارپز كنيد يا براي پختن آن از حداقل مقدار آب استفاده كرده و قبل از پختن، آنها را خرد نكنيد.

پرسش و پاسخ آشپزی

گاهي پيش مي آيد كه خورش پخته شده و همه مواد آن نرم است ولي مزه خوبي نمي دهد و خوب به نظر نمي رسد. علت چيست؟

اگر اشتباه نكنم منظور شما اين است كه گاهي خورش پخته اما جا نيفتاده است. معمولا دليل آن است كه آب آن زياد است يا سبزي آن به اندازه كافي سرخ نشده است. ممكن است مقدار حبوبات به نسبت ساير مواد كم يا گوشت به كار رفته خشك و كم چربي باشد. معمولا استفاده از گوشت گوساله و به كار بردن زودپز در طبخ خورش چنين نتيجه اي مي دهد.

اولين و مهم ترين علامت جاافتادگي خورش ايراني، آن است كه روغن خورش روي آن جمع شود. البته در نظر داشته باشيد كه مقدار روغن خورش نبايد بيش از حد معمول باشد و اگر به اين دليل روي خورش روغن جمع شده باشد، به كمك قاشق آن را جمع كرده و آن را به عنوان علامت جا افتادن در نظر نگيريد.

بهترين راه در چنين شرايطي يكي از راه هاي زير است:

اول اينكه از ابتداي طبخ خورش آن را مانند درياچه پر از آب نكنيد. مقدار كمي آب بريزيد و در طول پخت، در صورت نياز كم كم آب جوش به آن اضافه كنيد.

اگر آب خورش زياد بود و كار از كار گذشته بود، روي شعله متوسط آن را با در باز آنقدر بجوشانيد تا آب آن تبخير شود، سپس 3 تا 4 قطعه كوچك يخ به اندازه قالب هايي كه در تمام خانه ها وجود دارد در خورش بيندازيد. اين كار روغن خورش را روي آن جذب مي كند.

اگر به جاي گوشت قرمز، از مرغ در تهيه خورش استفاده كرديد، به ياد داشته باشيد مرغ لعاب نمي دهد. براي همين يك سيب زميني كوچك در آن رنده كنيد يا يكي،  دو قاشق مرباخوري نشاسته ذرت را در 2 قاشق غذاخوري آب سرد حل كرده و در 10 دقيقه آخر به خورش اضافه كنيد. البته هرگز اين خورش مانند يك خورش جاافتاده نمي شود، اما حداقل به قول معروف آب سوا، دان سوا نيست.

پرسش و پاسخ آشپزی

براي شناخت برنج خوب راه هاي زيادي وجود دارد و پيشنهاد مي شود اما در بسياري موارد نتيجه بخش نيست. چگونه مي توان برنج خوب را تشخيص داد؟

اصولا برنج ايراني بسيار لذيذتر از انواع برنج هاي خارجي موجود در بازار است و من بدترين برنج ايراني را به بهترين برنج خارجي ترجيح مي دهم. اين را از آن جهت گفتم كه اول برنج ايراني را در فهرست خريدتان قرار دهيد. راه هاي شناخت برنج خوب به شرح زير است:

مقداري از آن را كف دست تان بريزيد، اگر برنج ها يكدست و هم اندازه بودند و حداقل برنج خرده در بين آن نبود، اولين نشانه برنج خوب است، اما كافي نيست.

هرچه رنگ برنج تيره تر باشد، تحمل آن در برابر آب جوش بيشتر و امكان شفته شدن آن كمتر است.

گفته مي شود هرچه برنج كوچك تر باشد كيفيت بهتري دارد، اما به اين گفته اطمينان ندارم.

اگر سردانه هاي برنج ايراني سفيد بود به اين معني است كه نوك آن ترك دارد و اين باعث قد كشيدن مي شود. معمولا برنج هاي مرغوب و آنهايي كه خيلي قد مي كشند دو سرشان ترك دارد.

دانه برنج مرغوب به راحتي بين شست و ناخن انگشت سبابه خرد نمي شود.

براي تشخيص عطر برنج معمولا مقداري از آن را كف دست ريخته و با دهان روي آن «ها» مي كنند و اگر بوي خوشي از آن بلند شد، يعني برنج معطر است، اما اين موضوع هميشه صدق نمي كند. اگر برنج را حداقل 2ساعت در آب نمك بخيسانيد بهتر قد مي كشد. براي تهيه انواع پلو،  مانند عدس پلو، لوبياپلو و... برنج را كمي زنده تر برداريد.

براي اينكه بدانيد چه زماني برنج در حال جوش را آبكش كنيد، 2 راه وجود دارد؛ راه اول كه همه با آن آشنا هستند، قرار دادن دانه برنج بين دو انگشت يا دندان ها و فشار دادن آن است. اگر مغز آن كمي نرم شده باشد بايد آن را آبكش كرد. راه دوم بيشتر مناسب مواقعي مانند ماه  مبارك رمضان است كه نمي توانيد غذا را قبل از افطار بچشيد. پس از اينكه برنج حدود 7 تا 8 دقيقه در قابلمه با شعله زياد جوشيد، شعله را كم كنيد. هر زمان كه تمام برنج ته نشين شد و چند دانه از آن روي آب شناور ماند، زمان آبكش كردن است. من اين كار را از يك آشپز سنتي مازني آموخته ام و امتحان پس داده است.

اما راجع به برنج هندي و پاكستاني

در بسياري از نقاط اين دو كشور، برنج ها را آنقدر مي جوشانند تا پخته شود، سپس آبكش كرده و سرو مي كنند، چون شفته نمي شود. البته به ياد داشته باشيد در هند،  پاكستان و تايلند انواعي از برنج كشت و توليد مي شود كه از برنج ايراني مرغوب تر و گاه باكيفيت تر است، اما معمولا دست ما از آن كوتاه است!

واحدی به نام نیشگون!

مي خواستم بدانم اصطلاح «پنسه» كه در برخي رستوران ها به كار مي رود به چه معني است؟

پنسه به فرانسوي و پينچ Pinch در كتاب ها و مجلات آشپزي مكرر به كار برده مي شود. معني اين لغت «نيشگون» است و به آن مقدار از شكر، نمك، جوش شيرين يا هر ماده ديگري است كه بين انگشت شست و سبابه جا بگيرد. مقدار آن تقريبا يك هشتم قاشق چاي خوري است.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.