شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: برندگان و بازندگان تغییر نحوه قیمت‌گذاری طلا - ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری مهر: در اولين روز هفته به ناگهان رئيس اتحاديه کشوري طلا و جواهراز تصميم ويژه و تازه اي براي قيمت گذاري طلا و جواهر با ارز مبادلاتي بر اساس دستور مقامات اقتصادي کشور خبر داد و گفت از اين پس نرخ ارز مبادلاتي مبناي قيمت طلا در كشور خواهد بود.

اين تصميم اما به سرعت هم با واكنش فعالان بازار و هم بانك مركزي مواجه شد و مشخص شد كه تصميم اعلام شده با هماهنگي همه بخش هاي تصميم گيرعملياتي نشده است و در داخل دولت مخالفاني جدي دارد.

روز شنبه رئيس اتحاديه کشوري طلا و جواهر در نامه اي به روساي اتحاديه طلا و جواهر در استانهاي کشور خبر تصميم ويژه مبني بر تغيير نحوه قيمت گذاري طلا و سکه را اعلام کرد و گفت كه مقرر شد قيمت گذاري طلا و سکه که تاکنون برمبناي ارز آزاد بود، از اين پس برمبناي ارز مبادلاتي باشد.

در واكنش به اين تصميم صبح ديروز يک مقام مسئول در بانک مرکزي از مخالفت بانك با اين تصميم خبر داد و گفت كه از نظر بانک مركزي، قيمت طلا در بازار تعيين مي شود.پيمان قرباني درباره تغيير نحوه قيمت گذاري طلا و سکه براساس دلار مبادلاتي به جاي دلار آزاد گفت: در اين رابطه لازم است مرور مجددي به نحوه نگاه بانک مرکزي به عنوان نهاد نظارتي تنظيم کننده بازار طلا و ارز داشته باشيم، به اين معنا که بانک مرکزي براساس مسئوليت قانوني خود براساس قانون پولي و بانکي کشور عمل مي کند.

مدير اداره بررسي ها و سياست هاي اقتصادي بانک مرکزي افزود: رويه بانک مرکزي در بازار طلا به اين صورت بوده که اولا قيمت طلا و سکه حبابي نباشد و ثانيا تعيين مسير حرکت قيمت در راستاي عوامل بنيادين تعيين کننده آن باشد.

وي اظهار داشت: به دليل عرضه کافي سکه در سال جاري روند قيمت سکه حباب مثبت نداشته و جهت گيري و تغييرات قيمت نيز متناسب با عوامل بنيادين بوده است.مدير اداره بررسي ها و سياست هاي اقتصادي بانک مرکزي خاطرنشان کرد: چنانچه قيمت سکه بالا رود، به دليل آن است که يا قيمت ارز بالا رفته است و يا قيمت جهاني طلا صعود داشته است، ضمن اينکه اگر قيمت سکه کاهش يابد نيز دليل آن کاهش قيمت ارز يا طلا در بازارهاي جهاني و يا هر دو اين عوامل بوده است.

به گفته قرباني، اصولا قيمت گذاري بر اساس نرخ مبادله اي ارز براي کالاهايي موضوعيت دارد که ارز مبادلاتي دريافت مي کنند، در حالي که تاکنون ارز مبادلاتي براي واردات طلا اختصاص داده نشده است.وي اظهار داشت: از نظر بانک مرکزي، قيمت طلا در بازار تعيين مي شود و ما نيز به عنوان يک نهاد نظارتي، مانيتور کامل بر روي قيمت براساس عوامل بنيادين صورت مي دهيم، بنابراين بانک مرکزي به عنوان متولي قانوني بازار طلا، هر زماني که تصميمي را اتخاذ کند، راسا اطلاع رساني کرده و از مردم نيز تقاضا دارد تا در اين زمينه به اخبار مرجع رسمي توجه داشته باشند.

برندگان و بازندگان تغيير قيمت گذاري

با شوك جديدي كه به بازار طلا و سكه وارد شده است پرسش جديدي براي فعالان اقتصاد مطرح است و آن اينکه برندگان و بازندگان تغيير نحوه قيمت گذاري طلا و ارز چه کساني يا دستگاه هايي هستند؟ در اين باره بايد به نکات ذيل توجه داشت:

1. تغيير شرايط قيمت گذاري طلا و سکه و جايگزيني دلار مبادلاتي به جاي دلار آزاد در اين باره، مي تواند اين بازار را از نوسانات شديد ارزي - از اين پس - نجات دهد. يادمان نرفته است که آشفتگي بازار ارز در زمستان 90 و مهرماه 91، قيمت طلا و سکه را چگونه آشفته کرد و سودهاي هنگفت بادآورده در جيب برخي ها ريخت. به عبارت ديگر، از اين پس قيمت سکه و طلا فقط با تغيير قيمت طلا در بازار جهاني و ارز مبادلاتي دچار نوسان مي شود.

2. با اجراي درست اين تصميم، مي توان انتظار داشت بخشي اعظمي از نقدينگي سرگردان از اين بازار - در صورت مديريت دقيق و کارشناسي دولت با محوريت بانک مرکزي و وزارت امور اقتصادي و دارايي- خارج و به سمت بازار سرمايه يا بانکها سرازير شود.

3. ثبات و آرامش بازار طلا و سکه مي تواند براي جوانان و عروس و دامادها خوشحال کننده باشد و يقينا اين ثبات و آرامش، تشويق کننده جوانان براي ازدواج زودتر خواهد بود. افزايش شديد و ناگهاني قيمتها در بازار طلا در شرايط فعلي به نوعي به يک دغدغه براي جوانان به منظور ازداوج تبديل شده است که با تغيير شرايط قيمت گذاري طلا و ثبات و آرامش در اين بازار، اين دغدغه مي تواند رفع شود.

4. دو نگراني در اين باره وجود دارد که هردو به نوعي به مديريت دولت بستگي دارد؛ نخست قاچاق طلا و ديگر سرانجام نقدينگي سرگردان است. به عبارتي، گفته مي شود با تغيير شرايط فعلي قيمت گذاري طلا، از سويي قاچاق آن افزايش مي يابد و از سوي ديگر، به دليل پايان زندگي با سودهاي بادآورده در اين بازار، نقدينگي سرگردان به بازارهايي همچون مسکن برود؟ به هرحال، مديريت درست و کارشناسي دولت مي تواند اين نگراني ها را برطرف کند.

5. برخي ها در اين شرايط بحث دونرخي شدن قيمت طلا و سکه را با تغيير شرايط قيمت گذاري مطرح مي کنند که نوعي گمراهي است، زيرا فرمول قيمت گذاري سکه و طلا مشخص است و کارمزدها هم معلوم.

6. بانک مرکزي که تاکنون قيمت گذاري بسياري از کالاها را با بخشنامه هاي متعدد، زيرچتر مرکز مبادلات ارزي برده است، حال خودش هم براي عرضه طلا بايد زيرچتر اين مرکز قرار بگيرد، البته مقاومتي هايي در اين بانک و در بخش هايي از صنف طلافروشان مشاهده مي شود که عرضه طلا با نرخ بازار آزاد همچنان باقي بماند.حال اين سئوال وجود دارد که چرا اين بانک مبناي قيمت گذاري در کشور را مرکز مبادلات ارزي قرار مي دهد اما وقتي نوبت خود بانک مرکزي مي رسد، زيربار آن نمي رود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.