دوشنبه ۲۸ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

تابناک: سال ۲۰۱۲ هم به ایستگاه پایانی رسید و روسیاهی آن به خرافاتی هایی ماند که این سال را پایان دنیا می دانستند؛ سالی که خورشیدش در ۲۱ دسامبر سیاه نشد، سال بزرگ برگزاری انتخابات در کشورهای بزرگ جهان بود.

روسیه، فرانسه، مصر، ونزوئلا، آمریکا و انتخابات به سبک چینی فرصتی بود تا دنیا با چهرهایی چون سارکوزی، مدودف و هوجین تائو خداحافظی کند و درهای خود را به روی محمد مرسی، فرانسوا اولاند و شی جین پینگ بگشاید.

۲۰۱۲ هم حتی با شایعه پایان جهانش نتوانست آتش طمع زیاده خواهان را خاموش کند و دود شعله های جنگ از گوشه گوشه تقویم این سال هم بیرون می زند. تداوم یک سال دیگر نبرد در سوریه، جنگ غزه، نبردهای خونین کنگو، تداوم بمب گذاری ها در افغانستان و مشکلات مردم بحرین، تنها بخش هایی از صفحات خونبار تقویم سال ۲۰۱۲ میلادی است.

در یکی از روزهای این سال بود که انسان ها، بزرگترین عملیات خود برای کاوش در یکی از سیاره های منظومه شمسی را آغاز کردند و پیچیده ترین ماشینی را که تا کنون ساخته بودند با نام «کنجکاو» راهی سیاره سرخ مریخ کردند تا آثار و نشانه های زندگی را در این سیاره جستجو کند و هم در این سال بود که یک بار دیگر، ورزشکاران سراسر دنیا، گرد هم آمدند تا تصاویر زیبایی از دوستی را به نمایش بگذارند.

گزارش تصویری زیر نگاهی دارد به مهمترین رخدادهای سال ۲۰۱۲ میلادی در سراسر جهان؛ به امید سالی با صلح بیشتر و جنگ کمتر، اگر شدنی باشد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

شامگاه ۲۷ فوریه ۲۰۱۲ در سالن کداک تئا تر لس آنجلس، برترین های یک سال سینما گرد هم آمدند؛ در این مراسم و در شبی خاطره انگیز برای ایرانی ها، فیلم «جدایی نادر از سیمین»، ساخته اصغر فرهادی، برنده اسکار بهترین فیلم خارجی این مراسم شد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

«از همه شما که به روسیه بزرگ «آری» گفتید، ممنونم... ما پیروز شدیم»؛ این جمله ای است که ولادیمیر پوتین در شامگاه چهاردهم اسفند ۱۳۹۰ (چهارم مارس ۲۰۱۲) در میدان «مانژنایا» مسکو با چشمانی اشکبار خطاب به هواداران خود گفت. نخستین تغییر در سران کشورهای جهان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد؛ تغییری که گویا از سال ها پیش همه از آن آگاه بودند. به هر حال انتخابات روسیه، باعث شد تا مدل «پوتین ـ مدودف» وارد ادبیات سیاسی کشور ها شود.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

روز یکشنبه، هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ (ششم می ۲۰۱۲) روزی بود که فرانسه پس از ۲۴ سال، بار دیگر یک سوسیالیست را رئیس جمهور خود می دید. انتخابات فرانسه، دومین انتخابات مهم سال ۲۰۱۲ بود که با شکست نیکولاسارکوزی همراه شد تا فرانسوا اولاند به عنوان نامزد حزب سوسیالیست، بتواند در لباس رئیس جمهور جدید این کشور، وارد الیزه شود.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

سرانجام پس از یک سال از پیروزی انقلاب مصر و در حالی که مردم این کشور برای محاکمه دیکتاتورهای این کشور، لحظه شماری می کردند، رأی نهایی دادگاه عالی مصر درباره حسنی مبارک اعلام شد تا مبارک و حبیب العادلی، وزیر کشور سابق مصر به حبس ابد محکوم شوند. این حکم خشم مردم مصر را برانگیخت و آنان بار ها در خیابان های قاهره راهپیمایی کردند. در طول سال هم البته چندین و چند بار خبر وخامت حال مبارک و مرگ او مخابره شد که البته هیچ کدام تأیید نشد. مبارک در طول دادگاه خود، روی تخت بیمارستانی در دادگاه حاضر شد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

«جولین آسانژ»، مرد بدون سرزمینی که این روز ها طرفداران فراوانی دارد؛ وی پس از هشت ماه تلاش در دادگاه برای جلوگیری از بازگرداندن خود به سوئد، سرانجام در بیستم ژوئن (۳۱ خرداد) به سفارت اکوادور پناهنده شد تا در مقطعی از سال، روابط دو کشور را به تیرگی بکشاند. آسانژ بی گمان، یکی از نمادهای زندگی در این دوران است؛ زندگی در دورانی که «اطلاعات»، جدای از درست یا نادرست بودنش، «قدرت» به شمار می آید و چنین می شود که آسانژ، پادشاه بی تاج و تخت و کشور، این گونه به محل درگیری چند کشور تبدیل می شود. اکنون نزدیک به ۹ ماه از حضور آسانژ در سفارت اکوادور در لندن می گذرد و او تنها می تواند از روی پنجره سفارت با طرفدارانش سخن بگوید؛ همان جایی که امسال هم پیام کریسمسش را برای هوادارانش خواند و وعده انتشار یک میلیون سند جدید را در سال ۲۰۱۳ داد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

پس از کش و قوس های فراوان در مصر بر سر به دست گرفتن قدرت، مردم به محمد مرسی، نامزد اسلامگرای مصر رأی دادند و به این ترتیب، نخستین رئیس جمهور قانونی مصر برگزیده شد. این در حالی است که پیش از این و در فرایند انتخابات، به دلیل رد صلاحیت نامزد اخوان المسلمین، مصر صحنه درگیری های فراوانی بود، ولی با معرفی مرسی به عنوان نامزد اسلامگرای مصر، او توانست در رقابتی انتخاباتی ـ که در هفدهم ژوئن برگزار شد ـ بر ژنرال احمد شفیق پیروز شود. مرسی در مدت زمامداری خود و در جریان اجلاس عدم تعهد، یک بار به تهران سفر کرد که نخستین سفر یک مقام عالی رتبه مصری به ایران پس از قطع ارتباط دو کشور به شمار می آید. با حضور مرسی در قدرت اما مصر همچنان روی آرامش را ندید و در ماه های پایانی سال ۲۰۱۲ در جریان تصویب قانون اساسی این کشور درگیری های فراوانی در قاهره رخ داد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

سرانجام انتظار چهار ساله ورزشکاران به پایان رسید و جهان در لندن، شاهد رقابت ورزشکارانی از ۲۰۴ کشور دنیا شد. ایران در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ با کاروان ورزشی متشکل از ۵۳ ورزشکار در چهارده رشته ورزشی شرکت کرد که بنا بر سهمیه های به دست آمده در رقابت های انتخابی المپیک، هشت ورزشکار زن در کنار ۴۵ مرد ورزشکار به میدان رفتند. ایران در این المپیک با دوازده نشان، بهترین نتیجه خود را از لحاظ تعداد نشان به دست آورد و در رده هفدهم جهان قرار گرفت. صادق گودرزی، کشتی گیر ۷۴ کیلوگرم کشورمان، یکی از مدال آوران کاروان ما در آوردگاه لندن بود.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

مریخ نورد کنجکاو،‏ هم اکنون در گودال گیل نزدیکی خط استوا مریخ، در حال کاوش است. این کاوشگر، پیچیده ترین کاوشگری است که سازمان فضایی آمریکا، ناسا، به سیاره سرخ فرستاده است. این مریخ نورد در تاریخ ۲۶ نوامبر ۲۰۱۱ توسط ناسا، سازمان فضایی آمریکا به مقصد مریخ پرتاب شد و نزدیک هشت ماه بعد در ششم اوت ۲۰۱۲ (۱۶ مرداد ۱۳۹۱) بر روی سطح این سیاره فرود آمد. مأموریت این مریخ نورد هنوز به پایان نرسیده و همچنان در حال کاوش بر سطح مریخ است.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

روزهای شلوغ خیابان های تهران برای دیپلمات های پنج قاره، شانزدهمین نشست جنبش غیرمتعهد ها در تهران، باعث شد تا بیش از صد کشور عضو این جنبش، راهی تهران شوند. این اجلاس مهمترین رخداد دیپلماتیک ایران در سال گذشته است و ایران در این اجلاس، ریاست را به مدت چهار سال از مصر تحویل گرفت.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

۲۲ شهریور ۱۳۹۱ (دوازدهم سپتامبر ۲۰۱۲) در پی ساخت فیلم موهن به ساحت پیامبر اسلام در ایالات متحده مسلمانان در سراسر دنیا به خشم آمده و به نشانه اعتراض به خیابان ها ریختند. این اعتراض ها در لیبی با سردمداری نیروهای القاعده، منجر به کشته شدن «کریستوفر استیونز»، سفیر ایالات متحده آمریکا در بنغازی لیبی شد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

این تصویر بیش از این که با نامی سیاسی شناخته شود، به عنوان تصویری فانتزی و طنز در وب سایت ها و رسانه های دنیا منتشر شده و شناخته می شود که آن هم مربوط به سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل است؛ جایی که با ماژیک قرمز و روی نقاشی یک بمب، زمان نزدیک شدن ایران به توسعه بمب هسته ای را نشان داد و البته خط مورد نظر خود را هم اشتباه کشید.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

هشتمین و آخرین سخنرانی محمود احمدی نژاد در ششم مهر ماه ۱۳۹۱ (۲۷ سپتامبر ۲۰۱۲) به سخنرانی «زنده باد بهار» معروف شد؛ جایی که محمود احمدی نژاد سخنانش را با «زنده باد بهار، زنده باد بهار، زنده باد بهار» به پایان برد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

یکی دیگر از انتخابات های مهم در سال ۲۰۱۲، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، یکی از کشورهای پرحاشیه آمریکای جنوبی بود که البته با پیروزی هوگو چاوز بر رقیب جوان خود «هنریکه کاپریلس» راست گرا همراه بود. چاوز که در روزهای آغازین ماه اکتبر به رغم بیماری خود توانست در انتخابات پیروز شود، در روزهای پایانی سال با وخامت حالش راهی کوبا شد تا خود را به دست پزشکان کوبایی سپارد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

انفجار مهیبی که بعدازظهر جمعه ۲۸ مهر (نوزدهم اکتبر) در منطقه اشرفیه بیروت، پایتخت لبنان روی داد، شماری کشته و زخمی بر جای گذاشت که یکی از آنان، «وسام حسن»، رئیس اداره اطلاعات سازمان امنیت لبنان بود؛ این انفجار روابط لبنان و سوریه را به حالت بحرانی درآورد و انگشت اتهام را به سوی سوریه نشانه رفت که البته هیچ گاه سندی برای آن ارائه نشد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

توفان سندی در آمریکا، خرابی های گسترده ای به بار آورد و باعث مرگ نود نفر شد. این توفان مرگبار در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۲ (اول آبان ۱۳۹۱) از دریای کارائیب آغاز شد و با سرعت سواحل جامائیکا، هائیتی، باهاما، کوبا و جمهوری دومینیکن را پیمود و سپس به طرف سواحل شرقی و شمال شرقی آمریکا کشیده شد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

باراک اوباما با پیروزی بر میت رامنی، نامزد جمهوری خواه برای چهار سال دیگر، رئیس جمهور ایالات متحده در کاخ سفید باقی ماند. اوباما در این انتخابات بیش از ۲۷۰ رأی کالج انتخاباتی را از آن خود کرد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

در اواسط ماه نوامبر بود که رژیم صهیونیستی، بار دیگر جنگی را علیه مردم غزه آغاز کرد. پس از گذشت هفت روز نبرد و موشک باران غزه از سوی اسرائیل و پاسخ های کوبنده مقاومت به این حمله ها، سرانجام در یکم آذر ۱۳۹۱ (۲۱ نوامبر ۲۰۱۲) منابع خبری از پذیرش رسمی این آتش بس از سوی دو طرف خبر دادند. مفاد معاهده این آتش بس، از دست بالای فلسطینی ها در این ماجرا حکایت دارد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

در سال ۲۰۱۲، افزایش شدیدی در شمار حملات علیه نیروهای ناتو در افغانستان دیده شد. گفته می شود که تلفات این حملات، ۱۵ درصد از کل تلفات نیروهای ائتلافی را در این سال تشکیل داده است.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

اواسط ماه نوامبر بود که کنگره سالانه حزب کمونیست چین در پکن آغاز به کار کرد؛ کنگره ای که مسئولیت مهم انتخاب رهبران جدید چین را به عهده داشت و سرانجام پس از چند روز، «شی جین پینگ» را به سمت رئیس جمهور جدید این کشور برای یک دوره ده ساله برگزید. وی در نخستین سخنرانی خود پس از انتخاب به این سمت، اولویت خود را بهبود بخشیدن به اوضاع اقتصادی چین دانسته است.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

روز سی ام نوامبر ۲۰۱۲ میلادی (دهم آذر ۱۳۹۱) روز بزرگی برای مردم فلسطین به شمار می آید. در این روز و پس از مدت ها کش و قوس، اعضای سازمان ملل متحد به ارتقای وضعیت فلسطین در این سازمان به «کشور غیرعضو ناظر» رأی مثبت داد. این تصمیم با واکنش های فراوانی همراه بود، ولی هیچ کدام نتوانست جای شادی بزرگ ملت فلسطین را بگیرد.

گزارش تصویری: مهمترین رخدادهای 2012

درگیری در سوریه بین نیروهای ارتش این کشور و مخالفان بشار اسد، در زمستان ۲۰۱۲ وارد دومین سال خود شد. در این درگیری، هزاران نفر جان خود را از دست داده و صدها هزار نفر از این کشور گریخته اند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.