شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: مردم از حالا مشغول خرید عید هستند! - ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری مهر: جنب و جوش های بازار خرده فروشی نشان می دهد که برخی از مردم، از هم اکنون که حداقل حدود 75 روز تا پایان سال باقی مانده است، مشغول خرید کالاهای اساسی برای ایام عید هستند.

بازار خرده فروشی این روزهای پایتخت، جنب و جوش بسیاری دارد و برخی از کالاها که ماندگاری دارند، مورد اقبال مردم برای خریدهای پیش از موعد قرار گرفته اند، این در شرایطی است که بعد از اعلام اخباری مبنی بر سپردن قیمت گذاری برخی کالاها به تشکل ها و اتحادیه ها، مردم تصور کرده اند که ممکن است در این فرآیند، کالاها با تغییرات قیمتی مواجه شود.

قیمت گذاری جدید مردم را روانه خرید کرد

این در شرایطی است که دولت اعلام کرده است در اولویت بندی های جدید قیمت گذاری، شرایطی را لحاظ کرده است که کالاهای اساسی سبد خانوار، همچنان از سوی دولت قیمت گذاری می شود و از سوی دیگر، به دلیل اینکه واردات این کالاها مشمول دریافت ارز مرجع بوده و قیمت ارز مرجع نیز نوسان نداشته است، بنابراین تغییراتی در قیمت به وجود نخواهد آمد.

اما بسیاری از مردم بدون توجه به متن مصوبه جدید دولت برای تغییر در شرایط قیمت گذاری کالاها، هم اکنون تصور می کنند که قیمت برخی از کالاها با نوسان مواجه خواهد شد و بنابراین برای خریدهای پیش از موعد کالاهای اساسی خود وارد بازار شده اند.

دلایل مردم برای خریدهای پیش از موعد

خانمی در این رابطه می گوید: هم اکنون قیمت برخی از کالاها با تخفیف از سوی عرضه کنندگان قیمت گذاری شده است، بنابراین ترجیح می دهم که زودتر از موعد خرید خود را انجام دهم.

وی می افزاید: قیمت برخی از انواع حبوبات ظرف مدت کوتاهی بالا رفته و هم اکنون اندکی متعادل تر شده است، این در شرایطی است که به نظر می رسد بهتر است تا قیمت بالاتر نرفته است، خرید را انجام دهم.

مردم از حالا مشغول خرید عید هستند! -

وی اظهار داشت: قیمتها نیز هم اکنون نسبت به هفته های گذشته بهتر شده است و به نظر می رسد تا تغییری در آن ایجاد نشده است، باید خریدها را انجام داد.

او در مقابل این گفته که دولت قرار است نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا را نیز برگزار کند، افزود: پراکندگی و بعد مسافت مکان های برگزاری نمایشگاه برای خرید مناسب نیست، ضمن اینکه کیفیت کالاها نیز اغلب به گونه ای نیست که بتوان نسبت به قیمت و مسافتی که طی می شود تا به محل نمایشگاه برسیم، آن را مقرون به صرفه دانست.

فروشنده در این رابطه وارد بحث می شود و می گوید: در مورد برخی از کالاها، دولت قصد دارد که فروش فوق العاده انجام دهد و یا همین برگزاری نمایشگاه، تعدادی از مشتریان را کم می کند، بنابراین فروشندگان ترجیح می دهند که با اندکی تخفیف، مشتریان را جلب کنند تا حداقل سود خود را در این مقطع داشته باشند.

وی افزود: این رفتار هم به سود مشتری است و هم به نفع فروشنده، چراکه کالایش تبدیل به پول می شود، البته یک دردسر دیگر هم دارد و آن اینکه خرید مجدد همین اجناس، باید با رقم بالاتری از عمده فروشان صورت گیرد اما به هرحال خواب سرمایه چندان به نفع نیست و باید گردش سرمایه داشت.

گران ها و ارزان های سبد کالایی خانوار

سبد مصرفی کالاهای خانوار شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، برنج، شکر، روغن نباتی، قند، چای، لبنیات، سبزیجات و میوه است، این در حالی است که خرید برخی از این کالاها معمولا هر دو هفته یکبار و حتی یک ماه یکبار صورت می گیرد و خرید برخی از کالاها نیز همچون لبنیات به صورت روزانه است.

بررسی های میدانی نشانگر این است که گوشت قرمز، گران ترین کالای سبد مصرفی خانوار و شکر ارزان ترین کالای سبد مصرفی خانوار است. هم اکنون قیمت یک کیلوگرم ران گوسفندی حدود 25 هزار تومان است، همچنین قیمت هر کیلوگرم شکر نیز حدود 2 هزار تومان است. البته به عبارتی ممکن است شیر و یا ماست، بتوانند به نوعی ارزان ترین کالای سبد مصرفی خانوار هم باشند، اما به دلیل اینکه خریدهای آنها روزانه است، شاید قابل مقایسه با گوشت قرمز که خرید آن هر دو هفته یکبار یا یک ماه یکبار است، نباشد.

جزئیات قیمتی کالاهای سبد مصرفی مردم

هم اکنون قیمت هر کیلوگرم راسته با استخوان 18 هزار و 300 تومان، راسته بی استخوان 26 هزار و 700 تومان، ران پاک کرده گوسفندی 22 هزار و 900 تومان، ران کامل گوسفندی 23 هزار و 500 تومان، سردست 19 هزار و 500 تومان، قلوه گاه گوسفندی 11 هزار و 800 تومان، ماهیچه 24 هزار و 500 تومان، چرخ کرده مخلوط 19 هزار و 700 تومان، خورشتی 22 هزار و 300 تومان است.

مردم از حالا مشغول خرید عید هستند! -

در همین حال، قیمت هر کیلوگرم گوشت تازه مرغ 4700 تومان، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ 3200 تومان و قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد در بسته بندی 3900 تومان است.

قیمت هر کیلوگرم برنج هاشمی 5500 تومان، برنج طارم اصل 5000 تومان، برنج صدر دودی 4800 تومان، برنج طارم رمضانی 4500 تومان و برنج نیم دانه نیز 3000 تومان در بازار است. قیمت برنج پاکستانی 30 کیلوگرمی 48 هزار و 100 تومان، برنج هندی 40 کیلوگرمی 68 هزار و 200 تومان، برنج سیلان دانه بلند 10 کیلوگرمی 36 هزار تومان، برنج باسماتی 10 کیلوگرمی 16 هزار و 700 تومان، برنج سیله 10 کیلوگرمی 18 هزار و 200 تومان است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم شکر فله 1250 ومان، قند کله فله 1420 تومان، قند شکسته کارتنی 1520 تومان در میادین میوه و تره بار است، همچنین قیمت هر بسته 900 گرمی قند شکسته 2000 تومان و شکر بسته بندی 900 گرمی 1750 تومان است.

قیمت هر کیلوگرم نخود 4500 تومان، لوبیات چیتی 4600 تومان، لوبیات قرمز 4200 تومان، لپه 5200 تومان، دال عدس 2800 تومان، لپه باقلا زرد 4700 تومان است.

بررسی های میدانی نشانگر این است که قیمت هر کیلوگرم انار 2600 تومان، هر کیلوگرم انگور 1800 تومان، به 3700 تومان، پرتقال آبگیری 1400 تومان، پرتقال تامسون شمال 1600 تومان، پرتقال رسمی جنوب 1200 تومان، خرمالو 2300 تومان، خیار گلخانه ای 1400 تومان، کیوی 15000 تومان، لیموترش سنگی جنوب 2600 تومان و لیموشیرین 1500 تومان است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.