شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: مهم‌ ترین انگیزه قتل در ایران چیست؟ ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

روزنامه تهران امروز: سرهنگ هادي مصطفايي، معاون مبارزه با جرايم پليس آگاهي ناجا ديروز از كاهش 10 درصدي وقوع قتل در كشور طي 9 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: نزاع در صدر مهمترين انگيزه هاي قتل قرار دارد.

به گفته وي، نرخ وقوع قتل در كشور از هر 100 هزار نفر، 2.9 نفر است كه حدود 24 درصد از قربانيان سال جاري زن بوده اند كه اين افراد بيشتر از سوي اطرافيان خود قرباني شده اند.

به گفته مصطفايي، 12.8 درصد از نزاع ها را نزاع هاي خياباني تشكيل داده كه بقيه آنها مربوط به اختلافات ريشه اي بوده است. از اين ميان مسائل منكراتي و اخلاقي انگيزه 18 درصد قتل ها و اختلافات خانوادگي 15 درصد قتل ها را شامل مي شود و انگیزه 22 درصد از قتل ها هنوز مشخص نشده است و منوط به انجام تحقیقات بیشتر است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا درباره بحث نسبت های خانوادگی بین متهم و قربانی گفت: در 9 ماهه امسال در 31 درصد از قتل ها مابین قربانی و متهم نسبت فامیلی وجود داشته است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهشی نشان می دهد چون در 9 ماهه سال قبل در 34 درصد از قتل ها فی مابین قربانی و متهم رابطه خانوادگی وجود داشت.

قتل 1100 نفر در سال با سلاح سرد

سلاح سرد يكي از لوازم قتاله در كشور ما محسوب مي شود و سالانه 1100 نفر با چاقو، قمه، شمشير و پنجه بوكس جان خود را از دست مي دهند. اين در حالي است كه تعداد زيادي از افرادي كه به اتهام قتل در زندان ها دوران حبس خود را سپري مي كنند هيچ گونه سابقه كيفري ندارند و براي نخستين بار و به اتهام قتل راهي زندان ها شده اند.

به گفته دكتر شهيدي،روان شناس و استاد دانشگاه مسائل اقتصادي مي تواند تاثير زيادي بر وقوع قتل داشته باشد. او به تهران امروز مي گويد:«زماني كه مشكلات اقتصادي راه را بر مردم سد مي كند هم زمينه بزهكاري در جامعه زياد مي شود و هم آستانه تحمل شهروندان پايين مي آيد و در مواجهه با كوچك ترين مسئله اي بر افروخته شده و كنترل خود را از دست مي دهند.»

در دسترس بودن انواع سلاح هاي سرد و قيمت پايين آنها موضوع ديگري است كه مي توانددر افزايش قتل با سلاح سرد موثر باشد.شهيدي در اين باره مي گويد:« عملكرد نامناسب نيروهاي نظامي نيزمي تواند علت ديگري بر وقوع قتل با سلاح سرد باشد؛ از سوي ديگر تمهيداتي نيز براي كاهش آسيب پذيري افراد در قبال مشكلات اجتماعي و اقتصادي آنها انديشيده نمي شود و برخوردهاي فيزيكي ناشي از اين مشكلات سبب بروز مشكلات جدي تري مي شود كه قتل يكي از آنهاست. »

به گفته اين استاد دانشگاه، در برخي مواقع افراد در موقعيت هايي قرار مي گيرند كه نمي توانند خشم و عصبانيت خود را كنترل كنند و اين عصبانيت به جرح و قتل طرف مقابل منتهي مي شود، اين در حالي است كه اگر چه به فرد عنوان قاتل اطلاق مي شود اما اين رفتار وي به علت حس خونخواري يا تربيت نادرست وي نيست،بلكه اين فرد به اين علت كه هوش هيجاني پاييني دارد قادر به شناسايي و كنترل هيجانات خود نيست و ناخودآگاه منجر به كشته شدن فرد ديگري مي شود.»

ابوالفضل ابوترابي، عضو هيات رئيسه كميسيون قضايي مجلس نيز با يادآوري اين نكته كه پنجه بوكس، قمه، زنجير، شمشير و چاقوهاي ضامن دار از مصاديق سلاح سرد است، مي گويد:«تصويب و اجراي ممنوعيت حمل ، نگهداري و فروش سلاح سرد در صورتي كه به تصويب برسد مي تواند عامل موثري در كاهش قتل با اين سلاح ها باشد همانطور كه ممنوعیت سلاح گرم در جامعه باعث کاهش وقوع جرایم با این سلاح شد.»

به گفته وي، 90 درصد قتل با سلاح سرد در نزاع هاي خياباني روي مي دهد كه معمولا نيز طرف هاي درگير را جوانان تشكيل مي دهند و اكنون علاوه بر قتل د رجرايم ديگري مانند سرقت به عنف، زورگيري و تجاوز به عنف از سلاح سرد استفاده مي شود.

قتل هايي كه ثبت نمي شود

سعيد خراطها ، جرم شناس نيز با بيان اين نكته كه بسياري از آمار قتل ها ثبت نمي شود مي گويد:« برخي قتل ها ثبت نمي شود و خانواده ها به دلايلي آنها را گزارش نمي كنند؛ از سوي ديگر برخي از قتل ها مربوط به آمار مفقودي هايي است كه به قتل رسيده اند اما به اين علت كه پرونده آنها به نتيجه نرسيده در دسته قتل ها قرار نمي گيرند و جزو آمار محاسبه نمي شوند. »

به گفته وي، گسترش خشونت در جامعه مي تواند يكي از دلايل بروز قتل و بالا رفتن آمار قتل باشد. خراطها معتقد است اجراي احكام در ملأعام و برخوردهاي شديدي كه با مجرمان انجام مي شود بدون اينكه بتواند علت بروز جرم را در جامعه از بين ببرد بيشتر باعث افزايش خشونت در جامعه مي شود .

خراطها ادامه مي دهد:«خشونت غيررسمي تابع الگوپذيري از شرايط رسمي و قانوني است در عين حال نبايد ارتباط مستقيم بين قتل را با فقر، بيكاري، فاصله طبقاتي، كمبود درآمد و ناتواني خانوده در تامين معيشت فراموش كرد.»

به گفته اين جرم شناس، قتل تابع عوامل مختلفي است. فردي سرقت مي كند و درحين سرقت ضربه اي را به فرد ديگري مي زند و او را مي كشد به همين علت سرقت و شرايط اقتصادي مي تواند يكي از دلايل بروز قتل باشد يا اينكه وقتي به فرد فشار اقتصادي وارد مي شود خانواده را به طلاق مي كشد، خشونت تشديد مي شود و فشارهاي عصبي افزايش پيدا مي كند، فرد در حل مسائل ناتوان مي شود و افزايش قتل را در پي دارد. »

خراطها تاكيد مي كند:«برخي از قتل ها تابع شيوع مواد مخدر صنعتي مثل شيشه است كه آمار قتل خانوادگي را هم بالا مي برد و چون اين نوع مواد فرد را به اطرافيان مشكوك و شخص مثلا احساس مي كند همسرش خيانت كرده است. بنابراين، بايد او را از بين ببرد. اين به معناي فروريختن نظام خانواده است كه عنصر اصلي يك جامعه را تشكيل مي دهد. افراد نسبت به هم صف آرايي مي كنند. پدر خانواده نقش اصلي خود را در خانواده از دست مي دهد. مادر نقش اصلي را ايفا نمي كند و بچه ها جايگاه خود را از دست مي دهند و هر كدام شاكياني هستند كه كنار هم زندگي مي كنند.»

به گفته اين جرم شناس، «بسياري از قتل هايي كه اتفاق مي افتد برنامه ريزي شده نيست و اين فحاشي، عصبانيت و خشونت افسار گسيخته است كه منجر به قتل مي شود. در بسياري موارد در قتل خانوادگي چيزي از پيش طراحي نمي شود و قتل با ابزار دم دستي انجام مي شود.اين موضوع ازتشديد نابهنجاري هاي خانوادگي حكايت مي كند. عوامل افزايش قتل چه خانوادگي و چه غيرخانوادگي حلقه هاي متصل به هم هستند و نمي توان يكي را عامل اصلي دانست.»

خراطها ، نقص قوانين و اطاله دادرسي در پرونده هاي خانوادگي را از عوامل ديگري نام مي برد كه به قتل منجر مي شود. به عقيده وي، «قتل رخدادي در حوزه خشونت است اما خشونت خودش با حلقه هاي مجاور يعني با مسائل جنسي، فكري، فرهنگي، اقتصادي و سياسي در ارتباط است.»

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.