جمعه ۱ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: با تقویم میلادی بیشتر آشنا شویم ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

روزنامه ابتکار: سه شنبه 12دي مصادف با اول ژانويه آغاز سال 2013 ميلادي مي باشد. در بسياري از فرهنگ ها، اين رويداد را به مناسبت پايان سال قديم و شروع سال جديد جشن مي گيرند. امروز در استفاده جهاني، سال جديد از گاه شماري ميلادي در 1 ژانويه اتفاق مي افتد که عادتي از گاه شماري رومي مي باشد.

در کشورهايي که از گاه شمار (تقويم) ميلادي استفاده مي کنند، سال نو معمولا در اول ژانويه برگزار مي گردد. ماه ها در گاه شمار رومي، از زمان پادشاه نوما پومپيليوس در حدود 700 پيش از ميلاد، از ژانويه تا دسامبر مي باشد. در حال حاضر، جشن گرفتن سال نو يکي از بزرگترين رويدادهاي جهاني مي باشد.

با تقویم میلادی بیشتر آشنا شویم

بسياري از فرهنگ ها در اين شب از آتش بازي و ديگر روش هاي پرصدا براي جشن گرفتن استفاده مي کنند. شب سال نو به صورت جهاني مطابق با تولد مسيح يا عرف نامه پس از ميلاد ‏ در کشورهاي مسيحي و حتي غير مسيحي در 31 دسامبر برپا ميشود. شب سال نو همچنين به عنوان هفتمين روز کريسمس در مسيحيت غربي شناخته ميشود.

نمونه هايي از آتش بازيهاي شب سال نو را مي توان با شهرهاي سيدني، ولپريسو، لندن و نيويورک مثال زد. سيدني، 80،000 آتش بازي را در نيمه شب برگزار کرد و بيش از يک ونيم ميليون شرکت کننده داشت. همچنين اين رويداد بزرگترين رويداد ديده شده در سال 2009 از تلويزيون بود. در ولپريسو شيلي بيش از دو ميليون تماشاچي، نظاره گر بزرگترين آتش بازي بودندکه در مکاني بزرگتر از 21 کيلومتر از آتش بازي در بندر تجارتي شهر در 25 دقيقه از شادي و سرور برگزار شد.

لندن زماني که ساعت بيگ بن نيمه شب را در شب سال نو اعلام ميکند، در اطراف چشم لندن با آتش بازي بسياري بزرگي همراه ميباشد. در نيويورک در کنار ميدان تايمز جشن روي يک توپ کريستالي بزرگ متمرکز ميشود که يک دقيقه تا شروع سال جديد را ثانيه شماري ميکند.

با تقویم میلادی بیشتر آشنا شویم

نوع، جشن و تاريخ سال نو در کشورهاي مختلف مطابق به فرهنگ و تاريخ هر جامعه متفاوت است.سال نو در فرانسه يکي از قديمي ترين و سنتي ترين جشن هاي تاريخ آن است. اين جشن در 1 ژانويه آغاز و در ششم ختم مي شود. در نزديکي برج ايفل نيز آتش بازي هاي زيادي انجام مي شود.

سال نو چيني نيز در هر سال مطابق به عملکرد ماه با شروع ماه جديد تقريبا 4 هفته قبل از بهار آغاز مي شود. تاريخ دقيق آن در اطراف 21 ژانويه تا 21 فوريه اتفاق مي افتد.اما براي دانستن اينکه اين گاه شمار (تقويم) چگونه شکل گرفته است وتاريخچه آن چيست و چه ايراداتي دارد بايد به ادامه اين مطلب توجه کنيد.

تاريخچه

گاه شماري ميلادي يا گاه شماري گريگوري گاه شماري با ريشه مسيحي است که هم اکنون در بيشتر کشورهاي جهان استفاده مي شود. اين گاه شماري تغيير يافته گاه شماري ژوليني است و نخست از سوي آلويسيوس ليليوس که پزشکي از اهالي ناپل بود پيشنهاد شد و توسط پاپ گرگوري سيزدهم در 24 فوريه 1582 پذيرفته شد.

مبدأ اين گاه شماري ميلاد حضرت عيسي است.گاه شماري ژوليني که از گاه شماري رومي گرفته شده بود در دوره مسيحي با مبدأ ميلادي (گاه شماري ميلادي قديم) پذيرفته شد. اين گاه شماري 365 روز بود که براي هر 4 سال يک روز به روزهاي سال اضافه مي شد (سال 365,25 روزه).

به علت دقيق نبودن کسر سال نسبت به سال اعتدالي هر 128 سال يک روز عقب مي افتاد. در سال 1582 ميلادي جهت تصحيح آن گاه شماري گرگوري (ميلادي جديد) ايجاد شد. در گاه شماري يولياني اعتدال بهاري در سال 325 ميلادي که شوراي نقيه تشکيل شده بود در 21 مارس صورت گرفته بود و در سال 1582 به 11 مارس افتاده بود و ده روز عقب مانده بود.

با تقویم میلادی بیشتر آشنا شویم

کبيسه گيري سال ميلادي گريگوري هر چهار سال يکبار (سالهاي مضرب 4) است با اين استثناء که در سالهاي رأس سده تنها سالهاي مضرب عدد 400 کبيسه مي باشند. در تصحيح گاه شماري ميلادي با حذف ده روز از تقويم ژوليني، روز پس از پنجشنبه 4 اکتبر 1582 ژوليني، جمعه 15 اکتبر گريگوري مي باشد. و از نظر تاريخي روزهاي ماقبل 5 اکتبر 1582 ميلادي بر اساس گاه شماري ژوليني درنظر گرفته مي شود و عملا ده روز از تاريخ ميلادي حذف قلمداد مي شود.

کاستي هاي گاه شماري ميلادي

نقص نخست گاه شماري گريگوري، سرآغار سال است که امروزه 1 ژانويه به صورت جهاني رسمي شناخته شده است. پيشتر در اينباره اتفاق نظري ميان کشورها و فرقه هاي مسيحي نبود. با توجه به اينکه اول ژانويه برابر با 10 يا 11 دي گاه شماري خورشيدي (اوايل زمستان در نيمکره شمالي و اوايل تابستان در نيمکره جنوبي) است، اين زمان از لحاظ حرکت انتقالي زمين و در مقايسه با سرآغاز گاه شماري هاي معتبر جهان براي آغاز سال مناسب نيست.

از همين جاست که اشکال هاي بزرگ در ازمنه تاريخ براي آن به وجود آمده است (چنانکه سال مالي کشورهايي که از اين تقويم استفاده مي کنند با سال ميلادي منطبق نيست و تقريباً از اوايل فروردين آغاز مي شود).گاه شماري ميلادي با وضعيت فصلها و موقعيت خاص زمين مانند اعتدالين و انقلابين همخواني ندارد و شمار روزهاي هر ماه نيز نامنظم است. سرآغاز سال و سرآغاز ماهها در گاه شماري مسيحي کلاً قراردادي هستند و به مسائل نجومي و يا حرکت انتقالي زمين مربوط نيستند و با بروج سروکاري ندارند.

با تقویم میلادی بیشتر آشنا شویم

تغيير تاريخ ميلادي

کاستي هاي تقويم ميلادي برخي را به فکر تدوين يک تقويم معتبر جهاني انداخته است چنانکه چنين طرحي در سازمان ملل مطرح شد که به جايي نرسيد. در گذشته نيز پس از انقلاب فرانسه به فکر تغيير تقويم در اين کشور افتادند و تقويمي شبيه گاه شماري يزدگردي ايجاد کردند. از آن جمله شخصي به نام سيلون مارشال طرحي ارائه داد که مورد تأييد انجمن رياضي دانان و کنگره ملي فرانسه قرار گرفت. سرآغاز سال در اين تقويم اعتدال پاييزي و مبدأ آن سال 1787 (انقلاب فرانسه) بود که البته بعداً منسوخ شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.