جمعه ۱ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: روزنامه‌ ای که در رفت و آمد است! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری ایسنا: تازه ترین توقیف «شرق» رفع شد و این روزنامه دوباره فعالیت خود را از سر گرفت. شاید این خبر برای کسانی که فعالیت های این روزنامه را از ابتدا تا کنون دنبال کرده اند، کمی تکراری به نظر برسد، چراکه شرق برای چهارمین بار از ابتدای فعالیت خود طعم توقیف را چشید و دوباره رفع توقیف شد. گویی بخشی از فعالیت رسانه یی این روزنامه با مسائل قانونی گره خورده است.

آوازه ی بلند این روزنامه، نجواهای خود را از درون تحریریه ی «همشهری جهان» که یکی از ضمایم روزنامه ی همشهری بود، آغاز کرد. این گروه تحریریه به دلیل تغییراتی که پس از تغییر شهردار تهران در روزنامه ی همشهری به وجود آمد، استعفا کردند و اولین شماره ی روزنامه ی شرق را به سردبیری محمد قوچانی (جوان ترین سردبیر مطبوعات آن زمان) و مدیرمسئولی مهدی رحمانیان در دوم شهریورماه 1382 منتشر کردند.

روزنامه‌ ای که در رفت و آمد است!

روزنامه ی شرق با گروه روزنامه نگاران اصلاح طلب فعال دهه ی 70 کارش را شروع کرد و اولین حکم توقیف را پس از انتشار شماره ی 141 خود، به دلیل پوشش دادن خبر مربوط به نامه ی اعتراضی نمایندگان مجلس ششم پس از رد صلاحیت گسترده در 29 بهمن 1382 از سوی شعبه‏ ی 6 دادسرای ویژه‏ ی کارکنان دولت دریافت کرد. این توقیف در حالی اتفاق افتاده بود که وزارت ارشاد وقت اعلام کرد که حکم توقیف این روزنامه را دریافت نکرده است؛ اما این توقیف به دلیل نامه ی عذرخواهی مدیرمسئول روزنامه ی شرق که به سعید مرتضوی - دادستان وقت تهران - نوشت، زمان زیادی طول نکشید.

در این نامه، رحمانیان با بیان این که روزنامه اش مرتکب خطای مطبوعاتی شده است، رفع توقیف این روزنامه را خواستار شده و گفته بود: «ما ضمن تمکین به نظر و اقدام دادسرا، اعلام می داریم بدون مطالعه کافی، بخش هایی از نامه ی بدون امضا که سندیت آن محرز نبوده و انتساب آن به نمایندگان از مسیر طبیعی و روال متعارف برای ما حاصل نشده را منتشر کرده ایم.»

توقیف به خاطر کاریکاتور

روزنامه ی شرق که گام های ابتدایی فعالیت خود را برمی داشت، توانست با این عذرخواهی فعالیت خود را 7 اسفندماه 1382 از سر بگیرد. این فعالیت شش ماه بیشتر دوام نداشت و نامه ی توقیف دوم به دلیل انتشار یک کاریکاتور در صفحه ی پایانی شماره ی 853 این روزنامه که یک صفحه ی شطرنجی با دو مهره ی خر و اسب روبه روی یکدیگر بود، دریافت شد. پیش از توقیف، به روزنامه ی شرق دستور داده شده بود که مدیرمسئول و سردبیر خود را تغییر دهد.

بنابراین در متن ارسال شده از سوی دبیرخانه ی هیأت نظارت بر مطبوعات این گونه آورده شد: «صاحب امتیاز شرق روز دوشنبه، 20 شهریور، با ارسال نامه ای به این هیأت، تقاضای دوماه مهلت دیگر را کرده است؛ اما با توجه به تخلفات مکرر روزنامه و عدم اصلاح در یک ماه اخیر و خصوصا با توجه به انتشار کاریکاتور توهین آمیز در یکی از شماره های اخیر آن نشریه، هیأت نظارت بر مطبوعات به اتفاق آرا روزنامه ی شرق را توقیف کرده است.»

شرق با تغییرات هم توقیف شد

اسفندماه 1385 هم برای شرق خبر رفع توقیف داشت. شرق پس از هشت ماه، انتشار دوباره ی خود را از روز 24 اردیبهشت 1386 آغاز کرد، با این تفاوت که محمد قوچانی و محمد عطریان فر از این روزنامه جدا شدند و شرق با نیمی از اعضای تحریریه ی قبلی و با سردبیری احمد غلامی به فعالیت خود ادامه داد.

باز هم این وضعیت موقت بود و به علت چاپ مصاحبه با یک شاعر مقیم خارج از کشور، این روزنامه به دلیل آن چه انتشار مطالب خلاف عفت عمومی اعلام شد، از هیأت نظارت بر مطبوعات در تاریخ 15 مرداد 1386 حکم توقیف دریافت کرد.

این توقیف در حالی اتفاق افتاد که روزنامه ی شرق این بار هم برای انتشار این مصاحبه و غیرعمد توصیف کردن آن، عذرخواهی کرد.

پس از توقیف آخر این روزنامه، رحمانیان - مدیرمسئول شرق - اظهار کرده بود: «هیچ انگیزه ای برای باز شدن دوباره ی شرق نداریم. مگر چندبار برای یک کار فرهنگی می توان سرمایه گذاری و هزینه کرد؟»

در شهریور سال 1388، شعبه ی 76 دادگاه کیفری استان تهران پس از رسیدگی به اتهامات مدیرمسئول روزنامه، او را مجرم شناخت، ولی مستحق تخفیف در مجازات دانست و با این حکم، روزنامه ی شرق رفع توقیف و مدیرمسئول آن به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد و گویا انگیزه آن قدر قوی بود که شرق پس از رفع توقیف، فعالیت خود را در تاریخ 22 فروردین 1389 مجددا آغاز کند.

توقیف چهارم؛ وزیر ارشاد اشتباه کرد!؟

«قطعاً کار وزیر ارشاد درباره ی توقیف این روزنامه اشتباه بوده است.» این معروف ترین سخن رییس جمهور درباره ی توقیف آخر روزنامه ی شرق بود. توقیفی که در پنجم مهرماه 1391 همزمان با هفته ی دفاع مقدس به دلیل انتشار یک کاریکاتور با عنوان «چشم بندان» خیلی سریع صورت گرفت. علت این توقیف «توهین به رزمندگان دفاع مقدس» اعلام شد. درباره ی توقیف این روزنامه خود محمد حسینی - وزیر ارشاد - در حالی که رییس جمهور در سفر خارج از کشور بود، مستقیما وارد ماجرا شد؛ تا جایی که او صبح روز پنجم مهرماه اعلام کرد: روزنامه ی شرق مروج فرهنگ غرب است و تکلیف آن باید یک سره شود.

نمایندگان مجلس نیز با امضای متنی نسبت به «کاریکاتور موهن به رزمندگان دفاع مقدس که در روزنامه شرق به چاپ رسید» اعتراض کردند.

توقیف چهارم شاید پرحاشیه ترین توقیف شرق بود، توقیفی که بازداشت شبانه ی مدیرمسئول این روزنامه و احضار کاریکاتوریست به دادسرا را درپی داشت. گرچه این بازداشت دیری نپایید و رحمانیان با سپردن وثیقه ای 50میلیون تومانی، 9 مهرماه آزاد شد.

حاشیه های این کاریکاتور صرفا به محکومیت وزیر ارشاد ختم نشد. 160 روزنامه نگار در بیانیه ای اعلام کردند: «توهین به رزمندگان دورترین تلقی ممکن از کاریکاتور روزنامه شرق است.» همچنین خانواده ی 25 شهید نیز در بیانیه ای از کاریکاتور هادی حیدری حمایت کردند. 50 طنزنویس و کاریکاتوریست نیز برداشت توهین از این کاریکاتور را یک سوءتفاهم جدی دانستند.

با وجود تمام این اعتراض ها، در آن زمان شرق توقیف شد؛ اما سرانجام نهم دی ماه 1391 قاضی مدیرخراسانی - رییس شعبه ی 76 دادگاه کیفری استان تهران - حکم رفع توقیف این روزنامه را صادر کرد و مهدی رحمانیان نیز از اتهامات وارده تبرئه شد. روزنامه ی شرق یازدهم دی ماه 1391 انتشار دوباره ی خود را از سر گرفت.

آنچه برجسته به نظر می رسد، این است که روزنامه ی شرق به عنوان نماد یک جریان سیاسی تلقی می شود و گویی توقیف و رفع توقیف آن نیز با شرایط سیاسی این جناح سیاسی رابطه دارد. با این اوصاف، روزنامه ی شرق دور جدید فعالیت خود را آغاز کرده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.