دوشنبه ۲۸ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: یک رژیم موثر فقط در 4 کلمه! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مچله سیب سبز: برخلاف ملیت غربی اش، با ریزه کاری هایی که بیشتر شرقی است به مقوله غذا خوردن و رژیم گرفتن نگاه کرده است. به عقیده دکتر ویل، رژیم غذایی ما تاثیری بر سلامت مان ندارد اما او هشدار می دهد که رژیم غذایی، تنها یکی از جنبه های سبک زندگی ماست و سبک زندگی مان، تنها یکی از فاکتورهای مختلفی است که باعث خوب بودن یا بد شدن حال مان می شود.

یک رژیم موثر فقط در 4 کلمه!

علم رو به پیشرفت است و به عقیده دکتر ویل پیشرفت در زمینه کاهش وزن هم از این قاعده مستثنا نیست؛ به شرطی که بین تعداد غذاهایی که می خوریم، تعادل ایجاد کنیم. قدم بعدی، شناسایی انواع کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین هاست؛ یعنی همان جزئیاتی که بشقاب غذای مان را تشکیل می دهد.

خوراکی های مجاز در رژیم ویل

دکتر ویل به رژیمی دست یافته که به رژیم مدیترانه ای بسیار شبیه است و ترکیبی از غذاهای اسپانیا، جنوب فرانسه، ایتالیا، یونان و بخش هایی از آسیای شرقی است. مواد اصلی رژیم ویل را می توان به 3 بخش تقسیم کرد:

یک رژیم موثر فقط در 4 کلمه!

کربوهیدرات ها

این مواد باید 60-50درصد کالری مورد نیاز شما را تامین کرده و بهتر است تا حد امکان، بیشتر از دانه های خام و سبزیجات تامین شود که میزان کربوهیدرات پیچیده شان بیشتر است. این خوراکی ها گلوکز (شکر) را خیلی آهسته تر به جریان خون تحویل می دهند و به همین دلیل، بلافاصله بعد از خوردن غذا به آسانی باعث بالا رفتن ناگهانی قند خون نمی شوند. کربوهیدرات های خوب شامل سیب، انواع لوبیاها، جو و نان گندم کامل است. جالب است بدانید با اینکه در رژیم های کم کربوهیدرات، خوردن برنج سفید ممنوع است اما ویل ادعا می کند که برنج باسماتی و برنج قهوه ای قابل قبول هستند، زیرا این برنج ها هم وقتی با سایر غذاها مصرف می شوند، گلوکز را با سرعت قابل قبولی به خون تحویل می دهند.

یک رژیم موثر فقط در 4 کلمه!

چربی ها

این مواد می توانند بیش از 30 درصد کالری مورد نیاز شما را تامین کنند؛ البته به شرطی که بیشتر آن شامل روغن های حاوی چربی تک اشباع نشده مثل روغن زیتون یا خوراکی های حاوی اسید چرب امگا3 باشد: ماهی های چرب (مثل سالمون، ساردین، ماکرل)، تخم کتان و برخی آجیل ها از این دسته اند.

یک رژیم موثر فقط در 4 کلمه!

پروتئین ها

میزان پروتئین ها در رژیم شما نباید بیشتر از 20-10درصد باشد و پروتئین های گیاهی (که برای مثال از لوبیاها و دانه سویا گرفته می شود) باید تا حد امکان جایگزین پروتئین های حیوانی شوند.

خوراکی های مجاز در رژیم دکتر ویل به همین جا ختم نمی شود؛ روزانه 40 گرم فیبر را باید در برنامه خود بگنجانید که اگر هر روز میوه (به خصوص توت ها)، سبزیجات (لوبیاها به طور خاص) و غلات کامل میل کنید، ذخیره فیبر در بدن کار سختی نخواهد بود.

یک رژیم موثر فقط در 4 کلمه!

ویل معتقد است ما بدون محصولات لبنی هم می توانیم نیازهای کلسیمی خود را تامین کنیم: «خوردن پروتئین زیاد کلسیم را از بدن دفع می کند؛ بنابراین اگر پروتئین کمتری بخوریم، نیاز به کلسیم کمتری خواهیم داشت. منابع غیرلبنی کلسیم شامل ساردین (که معمولا با استخوان کنسرو می شود)، سبزیجات برگی، بروکلی و برخی انواع گیاهان دریایی است.

یک رژیم موثر فقط در 4 کلمه!

ما باید متعادل غذا بخوریم. چربی زیاد ما را نه تنها چاق می کند، بلکه در معرض بیماری های قلبی و سرطان ها نیز قرارمان می دهد. مصرف چربی کمتر از نیاز بدن هم باعث بروز مشکلاتی از جمله التهاب پوست، ریزش مو و در معرض عفونت قرار گرفتن بدن می شود.

بدن ما برای ساختن، حفظ و ترمیم بافت ها به پروتئین نیاز دارد اما همین مواد می توانند به گلوکز تبدیل شده و در صورت نیاز به عنوان یک منبع انرژی مصرف شوند. پروتئین ها ترکیبی از 20 نوع اسید آمینه هستند که 10 تایش باید بر اساس الگویی همیشگی توسط غذاها تامین شود. مصرف بیش از حد پروتئین باعث پرکاری فعالیت سیستم گوارش شده و ممکن است به کبد و کلیه آسیب برساند.

مغز به طور خاص، انرژی ای را که از کربوهیدرات ها به دست می آورد، دوست دارد. با این حال مصرف بیش از حد کربوهیدرات باعث باهوش شدن ما نمی شود و فقط چاق مان می کند! کمبود کربوهیدرات باعث بیماری کتوزیس می شود که در آن، بدن انرژی خود را از ذخایر چربی اش تامین می کند. ویل معتقد است کتوزیس در طولانی مدت ممکن است برای سلامت ما زیانبار باشد؛ بیشتر به این دلیل که سطح کلسترول افزایش و سطح کلسیم کاهش می یابد. غلات و سبزیجات خام، آنهایی که گلوکز را آرام آرام رها می کنند، بهترین کربوهیدرات ها هستند؛ به زبان علمی، بهترین کربوهیدرات ها دارای شاخص گلیسمی پایین هستند.

رژیم دکتر ویل چطور کار می کند؟

این رژیم راحت است و خبری از حرف های پیچیده علمی در آن نیست. در عوض،ویل تعدادی مواد اولیه در رژیم غذایی فرد معرفی می کند و توضیح می دهد که بدن چطور از غذا انرژی می گیرد.

اول از همه، کربوهیدرات ها یا گیاهان و غلات نشاسته ای به گلوکز تبدیل شده و عمدتا برای تولید انرژی مصرف می شوند. دومین نکته در رژیم دکتر ویل این است كه چربی ها و روغن ها نسبت به کربوهیدرات ها منابع متمرکزتری از انرژی به حساب می آیند اما از لحاظ شیمیایی باید به گلوکز تبدیل شوند تا بدن بتواند از آن استفاده کند. با اینکه در رژیم های امروزی چربی بسیار بدنام است، اما بعضی چربی ها برای بدن لازم است. نکته سوم هم اینکه مصرف پروتئین کمتر از نیاز بدن باعث سوء تغذیه، افزایش احتمال بروز عفونت و نیز مرگ زودرس فرد می شود. پس این 3 گروه مواد را فراموش نکنید.

بقیه چه می گویند؟

متخصصان تغذیه هم رژیم ویل را تایید می کنند، زیرا بر اساس برنامه تغذیه ای مناسب چیده شده است. به عقیده متخصصان، برنامه او سالم است. شواهد علمی زیادی وجود دارد که نشان می دهد رژیم های گیاهخواری که حاوی مقدار کمی محصولات حیوانی است، سالم ترین رژیم ها هستند، زیرا میزان مرگ و میر به دلیل بیماری قلبی و سرطان و حتی سایر بیماری ها در این رژیم ها بسیار کمتر است.

ویل از ورزش به عنوان یکی از اجزای مهم برنامه اش یاد می کند و یادآور می شود که ورزش منظم باعث افزایش بازدهی کالری شده و در طولانی مدت می تواند باعث کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن شود.

در نهایت اینکه ویل معتقد است مردم نباید فقط به غذایی که می خورند، دقت کنند؛ باید به میزان استرس زندگی شان، مقدار ورزشی که انجام می دهند و دیگر عوامل هم توجه کنند. اگر علاقه زیادی به مصرف شیر و گوشت قرمز دارید، این رژیم زیاد برایتان جالب نخواهد بود اما مطمئن باشید که راهنمای خوبی برای یک زندگی سالم است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.