سه شنبه ۲۶ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: پیوند کلیه و همه دردسرهایش ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مجله سیب سبز: حدود 26 سال از اولین پیوند كلیه در بیمارستان شهید دكتر لبافی نژاد می گذرد. یك برادر كلیه خود را به برادر بیمارش هدیه كرده بود؛ آقای بهروزی. او هنوز زنده است و با گذشت این مدت به زندگی خود ادامه می دهد. در طول سال های پیاپی تجارب گران قیمتی در عرصه جراحی پیوند اعضا در كشور به وجود آمده اما پیوند كلیه یك سر و گردن از سایر پیوندها بالاتر و موفقیت آن افزون تر است.

پیوند کلیه و همه دردسرهایش

بیماری هایی مانند دریچه مادرزادی مجرا، بازگشت ادرار از مثانه به كلیه ها، مثانه نوروژنیك (كه از طریق جراحی، با پیوند بخشی از روده به مثانه برای بزرگ شدن حجم مثانه قابل درمان است) هم جزو شایع ترین مشكلات كلیه اطفال است. تاكنون بالغ بر 400 مورد پیوند كلیه اطفال در بیمارستان لبافی نژاد با موفقیت انجام گرفته و به همین دلیل یك بخش ویژه اطفال در این بیمارستان راه اندازی شده است.

فشار خون، فشار به کلیه

افرادی كه مرتب دچار خون دماغ می شوند و سردرد و سرگیجه دارند ممکن است فشارخون بالا داشته باشند که به همین مشكلات كلیه مربوط می شود و حتی به نارسایی كلیه نیز می تواند منجر شود. این دو اثر متقابل بر هم دارند: فشارخون و نارسایی كلیه ها. از سوی دیگر سنگ های كلیه به ویژه سنگ كلیه دو طرفه باعث نارسایی كلیه می شوند. برخی داروها نیز در صورت مصرف نكردن صحیح می توانند موجب نارسایی كلیه شوند كه تمام این مشكلات قابل پیشگیری اند.

ما در پیوند اولیم!

ما تاكنون در 3 مورد از بیماران مبتلا به دیابت كه كلیه خود را نیز از دست داده اند و كاندیدای پیوند كلیه بودند 3 مورد پیوند موفق پانكراس و كلیه به طور همزمان داشتیم كه این افراد دیگر بدون نیاز به انسولین زندگی می كنند و قصد داریم این روند را ادامه دهیم. چند سال پیش گفتم كه به زودی در پیوند كلیه از برجسته ترین کشورهای دنیا خواهیم شد و اكنون با اطمینان می گویم كه در منطقه خاورمیانه، در پیوند از مرگ مغزی رتبه اول را داریم و این مرهون تلاش های مردم ایثارگر كشورمان است. اكنون مدل اسپانیا در بیمارستان دكتر مسیح دانشوری به همت همكاران در حال اجراست و به این ترتیب نه تنها در پیوند كلیه بلكه در پیوند كبد از مرگ مغزی هم رتبه اول را با انجام حدود یك هزار پیوند موفق كبد در تهران و شیراز به همت دكتر ملك حسینی در اختیار داریم.

پیوند کلیه و همه دردسرهایش

پیوند به شیوه «سیم فروش»

من در خصوص تكنیك پیوند كلیه یك روش جراحی ابداع كردم كه طی آن تنها با یك نخ بخیه و بدون زدن گره بخیه دور تا دور عروق كلیوی را پیوند زدم كه این روش چندی پیش هم در یكی از ژورنال های جهانی مطرح و مورد استقبال فراوان قرار گرفت. گره های متعدد نمی زنیم و به جای 4 نخ بخیه از یك نخ استفاده می كنیم كه خیلی سریع است.

در مجموع پیوند كلیه با روش ابداعی ما به گونه ای انجام می شود كه در كوتاه ترین زمان و كمترین عوارض و هزینه درمانی انجام می شود. برای این منظور سعی می شود تا كلیه اهدایی با طول مناسبی از رگ های پیوندی از بدن اهداكننده جدا شود به این منظور شریان و ورید كلیوی را از بالاتر از محل جداسازی ابتدا با نخ مخصوص می بندیم و سپس اقدام به جداسازی آن می كنیم. زمانی كه كلیه را از بدن اهداكننده خارج می كنیم به وسیله سرم فیزیولوژی خون موجود در كلیه شست وشو داده و كلیه را عاری از هرگونه خون می كنیم این اقدام از لخته شدن احتمالی خون در كلیه اهدایی جلوگیری می كند. این كار را در دمای پایین و در یك ظرف حاوی قطعات یخ انجام می دهیم البته در مواردی هم كلیه را بدون سرد كردن در كوتاه ترین زمان به بدن گیرنده انتقال می دهیم.

پیوند با کمترین عوارض

در زمینه اهدای كلیه از افراد زنده با تكنیك لاپاروسكوپی هم اكنون موفق به انجام یك هزار و 600 مورد پیوند كلیه به طریق لاپاراسكوپی شده ایم كه در خاورمیانه چنین آماری وجود ندارد. در این روش بدون جراحی باز و فقط توسط چند سوراخ كوچك بدون برش، كلیه اهدایی خارج شده و به بیمار نیازمند پیوند می شود. به این ترتیب اهداكننده با كمترین درد و خونریزی پس از 2 روز به زندگی عادی بازگشته و مرخص می شود. این روش در اروپا و آمریكا استاندارد شده اما در خاورمیانه فقط ایران توانسته به این تكنیك و با این میزان موفقیت دست یابد.

پیوند از فرد زنده با پیوند از جسد چه فرقی دارد؟

كلیه اهدایی از فرد دهنده كه یك انسان زنده است یا یك فرد دچار مرگ مغزی در نحوه برداشت فرق می كند. اگر دهنده فرد زنده باشد با برش لاپاروسكوپی و حتی 3 سوراخ كوچك كار بستن رگ های خونرسان و لوله حباب توسط ابزارهایی از بیرون بدن با دوربین مخصوص صورت می گیرد و پس از شست وشوی كلیه آن را به اتاق عمل مجاور كه بیمار گیرنده كلیه آماده سازی شده است انتقال می یابد.

اما اگر كلیه از یك فرد مرگ مغزی (جسد باشد) با یك برش روی پهلوی دهنده كلیه به روش مذكور جدا می شود.

در بیشتر موارد كلیه از فرد مرگ مغزی در یك مركز درمانی دیگر جدا شده و پس از شست وشو ، داخل سرم فیزیولوژی و یخ در كوتاه ترین زمان ممكن به بیمارستانی كه بیمار گیرنده پیوند در اتاق عمل آماده سازی شده است انتقال می یابد.

برای جداسازی اعضای پیوندی، كلیه اولین عضو است كه از بدن فرد مرگ مغزی جدا می شود سپس كبد و پانكراس، قلب و ریه ها در صورت رضایت بیمار و خانواده اش و چشم هم در پایان برداشته می شود.

مهم ترین نشانه موفقیت

در مورد موفقیت پیوند باید گفت كه میزان ادرار پس از پیوند بیانگر موفقیت آن است. در یك فرد معمولی در یك شبانه روز حدود 2 تا 3 لیتر ادرار انجام می شود اما در افراد پیوند شده به دلیل مكانیسم ویژه بدن كه قصد دارد تمام سموم تجمع یافته در سلول ها را به سرعت از بدن خارج سازد در هر یك ساعت حدود 3 لیتر ادرار دفع می شود و گاهی در طول شبانه روز حدود 30 لیتر ادرار خواهند داشت. به همین دلیل كه احتمال فشار به ناحیه بخیه شده وجود دارد ما از یك روند مخصوص موسوم به سوند دابل جی (G Double) استفاده می كنیم. این بیماران هم اندازه میزان ادرار خود باید مایع و سرم دریافت كنند. این افراد چون پیوندشان خارج از پرده صفاق صورت گرفته و فشاری از روده ها، كلیه را تهدید نمی كند می توانند خوردن غذا را چند ساعت پس از پیوند آغاز كنند.

سنگ های سر راه!

دشوارترین نوع پیوند كلیه در افراد با وزن سنگین است؛ افرادی كه بالای یكصد كیلوگرم وزن دارند. البته من به جرات می گویم كه در این زمینه من قهرمان پیوند كلیه افراد سنگین وزن هستم كه به خصوص در چند ماه اخیر تعدادی از افراد بالای 120 كیلوگرم را مورد پیوند قرار دادم! ما از نظر ارائه مقاله علمی در میان كشورهای جهان پس از بررسی های انجمن جهانی جراحی كلیه و مجاری ادرار رتبه پنجم را در اختیار داریم. 30 سال پیش 3 نفر از كشورمان عضو این انجمن بودند اما اكنون حدود 100 نفر عضو آن هستند. از نظر تولید علمی هم جا دارد بگوییم ما سایتی داریم به نشانی iurtc.org.ir كه حدود 30درصد از بازدیدكنندگان آن از ایالات متحده بودند به ویژه فیلم های ویدئویی لاپاروسكوپی حاصل تلاش همكاران ما بسیار مورد استقبال جهانی قرار گرفت.

پیوند چطور انجام می شود؟

كلیه اهدایی در ناحیه لگن بیمار گیرنده جای می گیرد و ما هیچ دستكاری به كلیه قبلی بیمار نخواهیم كرد. در ناحیه لگن گیرنده رگ های مناسبی برای پیوند وجود دارد و از نظر بیهوشی هم شرایط بهتری حاكم خواهد بود. با قرار دادن كلیه در ناحیه مورد نظر این خود عضو است كه به ما می گوید بهترین جا برای ثابت شدن و پیوند كجاست.

پیوند کلیه و همه دردسرهایش

به همین شیوه رگ دیگر كلیه كه نقش بازگرداندن خون تصفیه شده را به گردش خون عهده دار است بخیه می شود. بعد با ایجاد یك سوراخ كوچك روی مثانه به شیوه ای خاص، کلیه به آن پیوند می شود تا ادرار تولید شده از كلیه به داخل آن سرازیر شود. به این شكل كلیه در ناحیه ای نزدیك مثانه تعبیه شده و همان جا كار خود را آغاز می كند.

ما در پیوند اولیم!

ما تاكنون در 3 مورد از بیماران مبتلا به دیابت كه كلیه خود را نیز از دست داده اند و كاندیدای پیوند كلیه بودند 3 مورد پیوند موفق پانكراس و كلیه به طور همزمان داشتیم كه این افراد دیگر بدون نیاز به انسولین زندگی می كنند و قصد داریم این روند را ادامه دهیم. چند سال پیش گفتم كه به زودی در پیوند كلیه از برجسته ترین کشورهای دنیا خواهیم شد و اكنون با اطمینان می گویم كه در منطقه خاورمیانه، در پیوند از مرگ مغزی رتبه اول را داریم و این مرهون تلاش های مردم ایثارگر كشورمان است. اكنون مدل اسپانیا در بیمارستان دكتر مسیح دانشوری به همت همكاران در حال اجراست و به این ترتیب نه تنها در پیوند كلیه بلكه در پیوند كبد از مرگ مغزی هم رتبه اول را با انجام حدود یك هزار پیوند موفق كبد در تهران و شیراز به همت دكتر ملك حسینی در اختیار داریم. ما در پیوند کلیه به روش لاپاروسكوپی در منطقه خاورمیانه اول و در دنیا رتبه سوم یا چهارم را داریم.

در میان كشورهای دنیا از نظر پیوند كلیه از فرد زنده به بیمار (از فرد غیر مرگ مغزی) جزو 5 كشور اول دنیا محسوب می شویم. تقریبا به ازای پنج مورد پیوند كلیه از اهداكننده زنده سه مورد از مرگ مغزی در هفته تنها در بیمارستان لبافی نژاد (قلب ارولوژی كشور) داریم. تا پیش از این موفقیت ها، كشور عربستان سعودی و تركیه پیشگام تر بودند. جالب اینكه اهدای اعضا در كشور ما همانند كشور اسپانیا از مردم كشورمان صورت می گیرد اما در كشوری مانند عربستان مردم عربستان كمتر به فرهنگ اهدای اعضا پس از مرگ مغزی اعتقاد دارند و بیشتر افراد خارجی هستند كه پس از تصادف یا مرگ مغزی اعضای خود را اهدا می كنند.

کلیه پیوندی چند سال کار می کند؟

95درصد كلیه های پیوندی در یك سال خوب كار می كند. در مدت 10 سال این درصد عملكرد به 85درصد می رسد كه به علت پدیده پس زدن یا در اصطلاح Rejection است كه در بیشتر پیوندها عاملی تهدیدكننده محسوب می شود. تعداد كمی هم حدود 2تا 3درصد بیماران به ویژه بیماران دیابتی به دلیل وجود چربی در دیواره عروق دچار لخته می شود كه البته این نوع عدم موفقیت پیوند كلیه ها بیشتر ضعف تكنیكی است. آنتی بیوتیك ها، داروهای ضد درد، داروهای كورتونی و داروهای مختلف جهت جلوگیری از پس زدن كلیه پیوندی از همان آغاز كار كلیه جدید به گیرنده داده می شود. این داروها توسط متخصصان نفرولوژی مدیریت می شود. در خصوص موارد پیوند مجدد روی یك بیمار به دلیل رد پیوند اول، تاكنون موارد زیادی پیوند دوم با موفقیت انجام شده اما در برخی موارد حتی پای پیوند سوم كلیه نیز به میان آمده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.