جمعه ۴ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: درخت کریسمس هم ایرانی از آب در آمد ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری مهر: آراستن سرو و کاج در کريسمس از ايران باستان الهام گرفته شده است، زيرا ايرانيان به اين دو درخت مخصوصا سرو به چشم مظهر مقاومت در برابر تاريکي و سرما مي نگريستند.

در ايران باستان و در شب يلدا، درختي بنام درخت يلدا تزئين مي شد که عموماً از درخت سرو و کاج استفاده مي شد. گفته مي شود آراستن سرو و کاج در کريسمس از ايران باستان اقتباس شده است، زيرا ايرانيان به اين دو درخت مخصوصا سرو به چشم مظهر مقاومت در برابر تاريکي و سرما مي نگريستند و در خور روز يا ديگان روز اول دي ماه در برابر سرو مي ايستادند و عهد مي کردند تا سال بعد مقاوم و پايدار باشند و يک نهال سرو ديگر کشت کنند.همچنين بر طبق باورهاي ايرانيان، سبزي در آغاز سال، نشان برکت در سرتاسر آن سال است که بر اساس همين باور رسم کاشتن سبزه در آغاز سال و همزمان با جشن نوروز به تدريج جايگزين درخت شد.

اما در اروپا از حوالي قرن شانزدهم بنا به روايتي و بنا به روايتي ديگر در قرن چهاردهم، ابتدا از آلمان و سپس لهستان و پس از آن ديگر نقاط اروپا، استفاده از درخت کريسمس، فراگير مي شود.سنت درخت کريسمس، به آلمان قرن شانزدهم ميلادي و زماني که مسيحيان، درختان تزيين شده را به خانه هاي خود آوردند، برمي گردد. همچنين در آن زمان عده اي هرم هايي از چوب مي ساختند و آنرا با شاخه هاي درختان هميشه سبز و شمع تزيين مي کردند.

به تدريج رسم استفاده از درخت کريسمس در بخشهاي ديگر اروپا نيز طرفداراني پيدا کرد.در تزيين درختهاي کريسمس اوليه، به جاي مجسمه فرشته در نوک درخت، از پريهاي کوچک به نشانه ارواح مهربان يا زنگوله که براي ترسانيدن ارواح شيطاني به کار مي رفت استفاده مي شد.در لهستان، درخت کريسمس با مجسمه هاي کوچک فرشته، طاووس و پرندگان ديگر و تعداد بسيار زيادي ستاره، پوشيده مي شد. در سوئد، درخت را با تزيينات چوبي که با رنگهاي درخشان رنگ آميزي شده اند و اشکال کودک و حيوانات از جنس پوشال و کاه تزيين مي کنند. دانمارکيها، از پرچمهاي کوچک دانمارک و آويزهايي به شکل زنگوله، ستاره، قلب و دانه برف استفاده مي کنند. مسيحيان ژاپني بادبزنها و فانوسهاي کوچک را ترجيح مي دهند.تزيين درخت در اوکراين نيز بسيار جالب است، آنها حتما در تزيين درخت خود از عنکبوت و تار عنکبوت استفاده مي کنند و آنرا خوش يمن مي دانند، زيرا بنا بر يک افسانه قديمي، زني بي چيز که هيچ وسيله اي براي تزيين درخت و شاد کردن فرزندان خود نداشت، با غصه به خواب مي رود و هنگام طلوع خورشيد متوجه مي شود که درخت کريسمس خانه اش با تار عنکبوت پوشيده شده است و اين تارها با دميدن خورشيد به رشته هاي نقره مبدل شده اند.

درخت کریسمس هم ایرانی از آب در آمد

اما امروزه در سراسر جهان اشکال مختلفي از درخت کريسمس مرسوم شده که گاهي بسيار گرانقيمت هستند و تعدادي از انها ممکن است از نظر ابعاد و قيمت در گينس ثبت جهاني شوند رونمايي شده است.

به عنوان مثال، در اوايل ماه دسامبر امسال بزرگترين و بلندترين درخت شناور دنيا در ريودوژانيرو روشن شد. اين درخت داراي ويژگي هاي مختلف است و نزديک به 542 تن وزن دارد. اين درخت همچنين با 85 متر ارتفاع يکي از بلندترين درخت هاي کريسمس به شمار مي رود. اين درخت داراي 3.1 ميليون چراغ هميشه روشن است که در نوع خود يک رکورد محسوب ميشود.

فرانسه کشوري است که به داشتن شکلات هاي بسيار خوب معروف است و از همين رو يک درخت کريسمس شکلاتي نيز در اين کشور شايد به نظر عادي برسد. اين درخت که نزديک به 10 متر ارتفاع دارد از بيش از 400 کيلوگرم شکلات تهيه شده است و قرار است قطعات آن به نفع خيريه کودکان بي سرپرست فروخته شود.

چندي پيش در يکي از هتل هاي دبي درختي رونمايي شد که عنوان گران ترين درخت کريسمس را به همراه دارد. اين درخت بر روي يک پايه از طلا گذاشته شده است و روي آن نيز تنها با الماس هاي مختلف و طلا تزئين شده است. به طور کلي نزديک به 180 الماس روي اين درخت به کار رفته است و نزديک به 11 ميليون دلار نيز قيمت گذاري شده است.

يک جواهر فروش ژاپني به تازگي از يک درخت کريسمس تمام طلا رونمايي کرده است. او اين درخت 2.4 متري را به کمک شرکت والت ديزيني ژاپن ساخته است. اين درخت نزديک به 20 کيلوگرم طلاي خالص دارد و قيمت آن نيز نزديک به 4.2 ميليون دلار اعلام شده است. اين درخت تا اواخر سال 2012 در مغازه طلا فروشي باقي مي مانند و به نمايش عمومي گذاشته خواهد شد.در ابتداي سال 2012 سرزمين لگو در اقدامي جالب بلندترين درخت لگويي دنيا ساخت. اين درخت که نزديک به 9 متر ارتفاع دارد از بيش از 400 هزار تکه لگو ساخته شده است و 10 هفته نيز زمان براي ساخت آن صرف شده است. اين درخت همچنين 6 هزار کيلوگرم وزن دارد و تا اخر سال 2012 نيز به نمايش گذاشته مي شود و بعد از آن ممکن است تخريب شود.

البته هشت سال پيش يک درخت بلوط به عنوان بزرگترين درخت کريسمس شناخته شده است که سني نزديک به 400 سال دارد. اين درخت هر ساله با بيش از 5 هزار لامپ تزئين مي شود. تحقيقاتي که در مورد اين درخت انجام شده است نشان مي دهد که براي اولين بار در سال 1928 به عنوان درخت کريسمس انتخاب شده است. اين درخت نزديک به 22 متر ارتفاع و 35 متر پهنا دارد.به هر حال به نظر مي رسد آنچه که بيش از هر چيز از اين جشن تا ساليان طولاني به يادگار مي ماند اين است که هموطنان مسيحي در ازاي درختان نوئل و نرادي که در مراسم خود استفاده مي کنند نهالي که چندان قيمتي هم ندارد بکارند تا هم يادگاري از خود به جاي گذارند وهم جشن کريسمسشان را همانند نوروز از شکوفايي سبزه قرين برکت کنند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.