جمعه ۴ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: TOPTEN فوتبالـیست های خارجی در ایران ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

هفت صبح: انتخاب 10 فوتباليست برتر خارجي ليگ برتر فوتبال ايران اصلاً كار سختي نيست. آن قدر مديران و مربيان فوتبال ايران بازيكنان بنجل و به درد نخور ميهمان ما كردهاند كه از ديدن اين 10 نفر در تمام اين 11 سال بينهايت ذوق كردهايم.

البته بازيكنان ديگري هم بودهاند كه در حد قابلقبولي ظاهر شدهاند از جمله همين ايمون زايد كه در دربي سال گذشته سه گل به ثمر رساند يا حوار ملا محمد و كرار جاسم عراقي يا جابا موجيري و فيليپ دسوزا و عيسي اندوي... و از همه مهمتر آرمناك پتروسيان و لئون استپانيان كه چندين سال در فوتبال ايران درخشيدند و ميتوانند ذخيره بالقوه همه بازيكنان اين پرونده باشند اما اين انتخاب هفت صبح است از بهترين بازيكنان خارجي ليگ برتر:

 

فابيو جانواريو

جانواريو برزيلي خيلي بيسر و صدا به فوتبال ايران آمد و راهي اهواز شد. بازيهاي او در نيم فصل دوم ليگ ششم چندان به چشم نيامد و با سقوط فولاد به ليگ يك او از سطح اول فوتبال ايران كاملا دور شد. او يك سال در ليگ يك توپ زد و در روزهاي پاياني فصل نقل و انتقالات ليگ هشتم به عنوان سهميه ليگ يكي راهي استقلال شد.

جانواريو در هفتههاي ابتدايي حضورش در استقلال روي سكو و نيمكت نشست اما خيلي زود نظر قلعهنويي را به خود جلب كرد تا به تركيب استقلال برسد. جانواريو خيلي زودتر از آن چيزي كه فكرش را ميكرد ستاره آبيها شد و روي سكوها محبوبيت فراواني به دست آورد. زدن گل قهرماني استقلال در ليگ هشتم محبوبيت هافبك برزيلي را بيشتر هم كرد.

در پايان اين فصل بود كه كارشناسان به او لقب بهترين خارجي تاريخ ليگ برتر را دادند. فابيو بعد از دو فصل حضور در استقلال، راهي اصفهان شد و با كسب دو قهرماني با سپاهان عنوان پرافتخارترين خارجي تاريخ ليگ برتر را هم به خود اختصاص داد. جانواريو اين فصل دوباره به استقلال بازگشته تا براي آبيها فوتبال بازي كند.

 

ابراهيم توره

ابراهيم توره سنگالي پيش از شروع ليگ هفتم در تمرينات استقلال حاضر شد تا تست بدهد اما ناصر حجازي، سرمربي وقت آبيها اين مهاجم را تاييد نكرد. او يك سال بعد هم به ايران بازگشت و يكبار ديگر هم به تمرينات استقلال رفت تا اين بار زير نظر قلعهنويي تست بدهد. جالب اينكه ژنرال آبيها هم توره را رد كرد تا او راهي پيكان شود.

توره در پيكان خيلي زود تواناييهايش را به رخ كشيد و با گلزنيهايش در فوتبال ايران درخشيد. او بعد از يك فصل حضور در پيكان راهي پرسپوليس شد تا بيشتر در چشم باشد. برخلاف انتظارات توره با پيراهن پرسپوليس چندان عملكرد خوبي نداشت تا بعد از يك فصل راهي سپاهان شود. بينظميهاي او كه در پرسپوليس نمايان شده بود، در سپاهان به اوج رسيد اما جالب اينكه اين بازيكن زيرنظر قلعهنويي حسابي درخشيد و در اولين فصل حضورش در اصفهان، دومين گلزن برتر ليگ شد.

او در دومين فصل حضورش در سپاهان هم به درخشش ادامه داد تا مورد توجه باشگاههاي عربي قرار بگيرد. توره بعد از پيوستن به عجمان مورد نظر مسئولان باشگاه موناكو قرار گرفت و از امارات به فرانسه رفت. اين مهاجم سنگالي در حال حاضر در موناكو توپ ميزند.

 

لوسيانو ادينهو

ادينهو برزيلي هم خيلي بيسر و صدا به فوتبال ما آمد و با مس قرارداد امضا كرد. عملكرد او در اولين فصل حضورش در كرمان چندان چنگي به دل نميزد اما به واسطه شكل ظاهرياش كه شبيه رونالدينيو بود، مورد توجه رسانهها قرار گرفت. او سال به سال در فوتبال ايران بهتر شد و عنوان ستاره ليگ برتر را به خود اختصاص داد.

او در آخرين سال حضورش در ايران تا آستانه آقاي گلي هم پيش رفت اما در هفتههاي پاياني اين عنوان را از دست داد. ادينهو هم بعد از درخشش در ايران مورد توجه باشگاههاي عربي قرار گرفت و با قراردادي نجومي به الشارجه امارات پيوست. او در سالهاي اخير بارها تا آستانه استقلالي و پرسپوليسي شدن هم پيش رفته اما رقم بالاي قراردادش مانع اين انتقالها شده است. ادينهو از آن دست بازيكنان خارجي بود كه بارها اعلام كرد دوست دارد براي تيم ملي ايران هم بازي كند اما اين درخواست او با مخالفت مسئولان فوتبال ايران روبهرو شد.

 

ايوان پتروويچ

پترويچ صرب در اواسط ليگ ششم به ايران آمد و با ابومسلم قرارداد امضا كرد. او در بازيهاي رودررو مقابل استقلال و پرسپوليس به حدي درخشيد كه اسم و رسمي براي خودش پيدا كرد. پتروويچ براي ليگ هشتم مورد توجه پرسپوليس قرار گرفت و راهي پرطرفدارترين تيم ايران شد. هر چند پتروويچ در پرسپوليس چندان عملكرد درخشاني نداشت اما به بازيكن محبوب هواداران تبديل شد.

حضور پتروويچ در پرسپوليس يك سال بيشتر طول نكشيد و او خيلي زود راهي بوشهر شد. او با پيراهن شاهين در ليگ بازيهاي خوبي انجام داد و دوباره تواناييهايش را به رخ كشيد. پتروويچ در حال حاضر با پيراهن مس فوتبال بازي ميكند.

 

عماد محمدرضا

عمادرضا عراقي با پيراهن فولاد در ليگ برتر ايران فوتبالش را شروع كرد. عملكرد متوسط او در اولين فصل حضورش در اهواز باعث شد اين بازيكن خيلي زود مورد توجه سپاهان قرار بگيرد و زردپوش شود. او بعد از اين سالها در سپاهان توپ زد و سال به سال هم بهتر شد. اوج درخشش او به ليگ نهم برميگردد كه با پيراهن سپاهان آقاي گل ليگ برتر شد.

بعد از اين داستان اين مهاجم مليپوش يك فصل به مصر رفت اما روزهاي خوبي را در الزمالك پشت سر نگذاشت تا دوباره به ايران بازگردد. عمادرضا بعد از بازگشت از دوران اوجش فاصله گرفته بود و عملكرد او در سپاهان و شاهين باعث شد براي ليگ دوازدهم در ايران تيم پيدا نكند. عمادرضا با سپاهان حتي حضور در فينال ليگ قهرمانان آسيا را هم تجربه كرد.

 

برونو سزار

هر چند برنو سزار يك نيم فصل بيشتر در ليگ برتر حضور نداشته است اما به راحتي نميتوان از نام او گذشت. اين مهاجم برزيلي با حرف و حديث فراوان به ايران آمد و با سپاهان قرارداد بست اما خيلي زود تواناييهايش را نشان داد. اين مهاجم كه آقاي گلي ليگ ارمنستان را هم در كارنامه دارد، در نيم فصل دوم ليگ يازدهم گلهاي با ارزشي براي سپاهان به ثمر رساند و زمينهساز قهرماني اين تيم شد.

به جرات ميتوان گفت اگر سزار در نيمفصل دوم به ايران نميآمد شايد شاگردان كرانچار به جام نميرسيدند. درخشش او در ليگ قهرمانان هم فوقالعاده بود تا جايي كه او مورد توجه تيمهاي اماراتي قرار گرفت و با وجود قراردادي كه با سپاهان داشت راهي النصر شد. تكنيك و قدرت بالاي اين بازيكن در گلزني خيلي از كارشناسان فوتبال ايران را شوكه كرده بود. جالب اينكه اين بازيكن با رقم قراردادي بسيار پايين به سپاهان آمد و با قراردادي نجومي به النصر پيوست.

 

جيلويد ساموئل

ساموئل ترينيداد و توباگويي بدون هيچ ترديدي با كارنامهترين خارجي بوده كه به فوتبال ايران آمده است. او از سال 98 تا سال 2011 در ليگ برتر انگليس توپ زد و حضور در تيمهايي مثل بولتون و استون ويلا را هم تجربه كرد. او در زمان حضورش در انگليس به تيم زير 21 سالههاي اين كشور هم دعوت شد و حتي چند بازي هم انجام داد اما براي بازي در بزرگسالان، راهي تيم ملي كشورش شد. او فصل گذشته به استقلال آمد و در نيم فصل دوم با بازي در پست غيرتخصصياش خيليها را شوكه كرد. ساموئل امسال هم براي استقلال توپ ميزند.

 

ژاك الونگ الونگ

الونگ الونگ زماني كه به ايران آمد، مليپوش تيم ملي كامرون بود و كارنامه قابل قبولي هم داشت. او در اولين فصل حضورش در پرسپوليس بازيهاي فوقالعاده درخشاني انجام داد بهخصوص زير نظر آريهان و سپس دنيزلي ثابت كرد سطح فوتبالش از سطح بازي در ايران خيلي بيشتر است.

اكثر كارشناسان آن زمان از حضور الونگ در فوتبال ايران تعجب كرده بودند چراكه اعتقاد داشتند او ميتواند در ليگهاي معتبر توپ بزند اما خيلي زود مشخص شد مصدوميتهاي پيدرپي اين بازيكن مانع از اين امر شده است. او بعد از مصدوم شدن در پرسپوليس حضور در تيمهاي زيادي را تجربه كرد از استقلال اهواز و پيكان گرفته تا استقلال. البته در استقلال فقط نيمكت نشين بود.

 

فونيكهسي

اين مهاجم اهل مالي سالها در ليگ يك توپ زد و در ابتداي ليگ يازدهم به ليگ برتر رسيد. او ابتدا در نفت آبادان نيمكتنشين بود اما با مصدوميت مهاجم فيكس اين تيم به تركيب اصلي رسيد و تواناييهايش را به رخ كشيد. او در طول فصل صدرنشين جدول گلزنان بود و بارها باعث پيروزي نفت شد اما در روز پاياني آقاي گلي را از دست داد. او هم مثل خارجيهاي ديگر بعد از درخشش در ايران سر از فوتبال امارات در آورد و با عجمان قرارداد بست.

 

عرفان اولروم

شايد اولروم اين روزها وضعيت خوبي نداشته باشد اما زماني يكي از بهترين خارجيهاي ليگ ايران بود. جالب اينكه بدانيد اولروم اولين خارجي است كه در تاريخ ليگ برتر عنوان آقاي گلي را در اختيار گرفته است. او در ليگ ششم حرفهاي در كنار مهدي رجبزاده، با 17 گل زده آقاي گل شد و طلسم خارجيها را شكست. او هم يكي از خارجيهايي بود كه در زمان اوجش اعلام كرد حاضر است براي تيم ملي ايران بازي كند اما با مخالفت مسئولان روبهرو شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.