يكشنبه ۲ ، ارديبهشت ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: قاتلی جدید به نام رنجر! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

هفت صبح: وسایل بازی  شهربازی ها  معمولا  وسایل دست  دومی  هستند که از خارج کشور وارد می شوند و روزهای آخر عمرشان را در ایران به جان  ستانی از هموطنان مشغول هستند.

فصل تابستان، فصلی است که خانواده ها بیشترین وقت را برای در کنار هم بودن و تفریح کردن دارند. هرچقدر زمان می گذرد تفریحات خانواده ها هم به روز تر می شود.

اگر  زمانی دورتر خانواده ها در حیاط خانه جمع می شدند و با خوردن تنقلات و هندوانه خنک شب های تابستانشان را سپری می کردند اما حالا همه بیرون از خانه ها به دنبال تفریحات به روز تر و سرگرم کننده ترند.

این روزها اما خبرهای خوبی از گوشه و کنار کشور درباره تفریح خانواده ها شنیده نمی شود. از حادثه تلخ خاله شادونه در خرمدره گرفته تا شهربازی اردبیل که به راحتی دو نفر به  دلیل سهل انگاری جان شان را از  دست  دادند و شادی خانواده هایشان به  عزا  تبدیل  شد و 12 نفر دیگر هم زخمی  شدند.

این اولین بار نیست که اماکن تفریحی تبدیل به اماکن عزا می شود. در سال های اخیر از این حوادث ناگوار به کرات برای مردم رخ داده است و وسایل شهربازی ناگهان به هیولاهای ترسناکی تبدیل شده و جان بسیاری را گرفته اند اما گویی این جان ها ناقابل است چرا که این حوادث ناگوار باز هم طبق یک سناریوي تکراری اتفاق افتاده است. مهم ترین عامل بروز این اتفاق ها کهنه بودن وسایل بازی شهربازی هاست.

تفريح مرگبار در شهربازي اردبيل

این روزها شهربازی های شهرهای مختلف ایران به خصوص شهرهای توریستی بیشتر از آنکه پذیرای مردم خود این شهرها باشند، پذیرای مردمی  است که از شهرهای دیگر برای گردش و تفریح به این شهرها سفر کرده اند.

خانواده ها معمولا بعد از گردش در این شهرها و دیدار از جاذبه های تاریخی و استفاده از جاذبه های تفریحی آخر شب سری هم به شهربازی ها می زنند تا یک تفریح هیجان انگیز را در این شب های تابستانی تجربه کنند اما امان از کمبود امکانات و تفریحاتی که از بی تدبیری ها بلای جان خانواده ها می شود. ششم مرداد ماه، شب تلخی برای خانواده هایی بود که برای تفریح به شهربازی شورابیل اردبیل رفته بودند.

شكسته  شدن يك دستگاه رنجر در مجتمع تفريحي «شورابيل» اردبيل سبب مرگ يك نفر و جراحت سه نفر ديگر شد. پارسي، كارشناس مسئول اورژانس اردبيل در این باره گفته است: «وقوع اين حادثه در ساعت 23:04 چهارشنبه شب به سامانه 115 اردبيل اطلاع داده شد كه در پي آن چهار دستگاه آمبولانس به محل حادثه واقع در مجتمع تفريحي شورابيل اردبيل اعزام شدند.»

پس از حضور تكنيسين هاي اورژانس در محل، آنان با يك دستگاه رنجر شكسته رو به رو شدند كه داخل آن سه نفر گرفتار بودند. پارسي با بيان اينكه يكي از سرنشينان دستگاه رنجر در دم جان سپرده بود، گفت: سه مصدوم ديگر هم توسط آتش نشانان از داخل دستگاه خارج و به عوامل اورژانس تحويل داده شدند كه دو نفر از آنها به شكل سرپايي درمان و يك تن ديگر نيز كه احتمال تروماي چشم و شكستگي پا در او وجود داشت، به بيمارستان منتقل شد.

كارشناس مسئول اورژانس اردبيل مشخصات فرد فوت شده را مردي حدودا 22 ساله اعلام كرد و گفت: سه مصدوم ديگر هم مرد با ميانگين سني 20 تا 23 سال بودند.

شهربازی  هایی که پلمب شدند

به گزارش قانون اگرچه بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد و به  منظور تأمین ایمنی و سلامتی مصرف  کنندگان، اجرای استانداردهای ملی شماره 6436 و 6437 که ویژگی های تجهیزات شهربازی را تعیین کرده در کشور اجباری شده اما گویی مسئولان شهربازی برای این مصوبه چندان ارزشی قائل نیستند.

فارغ از این استانداردها ، شهربازی های سطح کشور دارای نواقص زیادی هستند. شهربازی ها باید دارای استاندارد های محیطی، مکانیکی و الکتریکی باشند و از نظر ایمنی نیز در مباحث آتش سوزی و سایر حوادث، دارای کمک های اولیه و تجهیزات پیشگیرانه باشند اما بسیاری از شهربازی های کشور فاقد برخی یا بسیاری از این امکانات هستند.

شاید به همین دلیل است  که در چند ماه گذشته ده ها شهربازی در سطح کشور به دلیل غیراستاندارد بودن پلمب شده اند. طی ماه های گذشته شهربازی های زیادی در اصفهان پلمب شده است. مدتی قبل مدیر کل سابق استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان اعلام کرده بود که شهربازی های استان اصفهان غیراستاندارد بوده و مستحق ذوب شدن در کوره های ذوب آهن هستند.

به گفته کارشناسان در چند سال گذشته واردات وسایل بازی دست چندم خارجی و غیراستاندارد به معضلی تبدیل شده که در شهربازی ها تفریح و شادی مردم را به عزا تبدیل می کند. واقعا چه کسی این وسایل را و با چه مجوزی وارد کشور می کند و چرا کسی جلوی ورود این وسایل را نمی گیرد؟

برخی از شهربازی هایی که پلمب شده اند، بعد از گذشت چند سال هنوز گواهینامه مجوز استاندارد فعالیت را ارائه نکرده بودند. برخی شهربازی ها نیز هشدارهای اداره استاندارد برای رفع نقص دستگاه های غیراستاندارد را اجرا نکرده و پلمب شده اند. اینها نشان می دهد که شهربازی های ایران چقدر خطرناک هستند و شهر بازی نیستند، بلکه شهر مرگ هستند.

سایه سنگین مرگ بر شهربازی  ها!

سقوط دو نفر از چرخ و فلک پارک ارم در سال ۸۳، جان باختن شش دانش آموز دختر در حادثه پارک شهربازی در سال ۸۵، سقوط صندلی پرنده یکی از شهر بازی های اطراف تهران در سیزدهم فروردین ۸۷، مجروح شدن ۲۵ نفر در حادثه شهربازی شاهین شهر در فروردین سال ۸۹ و ده ها خبر مشابه که همه از یادمان رفته است تا اینکه رسیده ایم به چهارشنبه هفته گذشته و حادثه اردبیل که شکسته شدن یک دستگاه رنجر در مجتمع تفریحی شورابیل این شهر سبب مرگ یک نفر و مجروح شدن سه نفر از شهروندان اردبیلی شد.

ماجرا وقتی غم انگیز می شود که از سال ۸۱ تدوین استانداردهای ملی تجهیزات زمین بازی و تجهیزات شهربازی در دستور کار سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران قرار گرفته است و بعد از گذشت ۱۰ سال هنوز همه چیز در همان نقطه اول قرار دارد. دبیر استانداردهای تجهیزات زمین بازی و شهربازی های موسسه استاندارد، حدود چهار سال پیش نتیجه بازرسی و سرکشی به شهربازی های سراسر کشور را اعلام کرده بود.

این موضوع که حدود ٩٠ درصد تجهیزات و وسایل بازی شهربازی ها غیراستاندارد است نه تنها چندان تاثیری بر روند اجرای دستورالعمل استاندارد سازی این وسایل نداشت، بلکه از سوی این مقام مسئول رسما اعلام شد به  دلیل همکاری نکردن سازمان پارک ها هیچ یک از این وسایل و تجهیزات، استانداردسازی نشده است و هنوز هم جان کودکان به  دلیل اجرا نشدن طرح استانداردسازی این وسایل در معرض خطر قرار دارد.

این در حالی است که وسایل بازی پارک ها و زمین های بازی از سال ٨۵ مشمول استاندارد اجباری شده بود. ظاهرا هشدارها چندان جدی گرفته نمی شود، حوادث هم عمر کوتاهی دارد و فقط در حافظه کوتاه مدت مان می ماند، براین اساس فقط یک راه باقی می ماند؛ تدوین استانداردهای ملی تجهیزات زمین بازی و شهربازی را جدی نگیریم و شهربازی نرویم.

مقصر کیست؟

این پرسش که در چند سال گذشته چه کسی مسئول رقص مرگ در شهربازی های غیراستاندارد و تعطیل نشده است، ذهن را آزار می دهد. به راستی چه کسی پاسخگوی خانواده هاست؟ شهرداری ها متولی اصلی برای دریافت مجوز استاندارد هستند و در صورت بروز حادثه در این مکان ها، پیمانکار و بهره بردار باید مسئولیت حقوقی آن را بر عهده بگیرد.

برای آغاز به کار و بهره برداری از شهربازی ها باید پیمانکار بهره بردار که از طرف شهرداری مجوز این کار را دارد، به شرکت هایی که دارای مجوز استاندارد هستند، مراجعه کرده و گواهینامه استاندارد را تهیه و به مؤسسه استاندارد وصول کنند.

مؤسسه استاندارد هم موظف به نظارت در نصب تجهیزات و بازرسی شهربازی هاست و در صورت غیراستاندارد بودن باید برخورد قاطعی با مالکان شهربازی های غیراستاندارد انجام دهد. در عین حال این مؤسسه باید پاسخ دهد که چگونه وسایل دسته دوم به این سادگی وارد کشور می شود. به هرحال پیدا کردن مقصر اگرچه دردی از عزاداران دوا نمی کند اما شاید راهی باشد برای جلوگیری بیشتر از این حوادث تلخ و ناگوار.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.