جمعه ۴ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: آیا امروز «آخر الزمان» است؟! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

جام جم آنلاين: در بسياري از اديان، آموزه ها و گفتارهايي در باب وقوع حوادثي در تاريخ؛ از جمله ظهور منجي، جنگ بزرگ بين عناصر خير و شر و آخرالزمان وجود دارد البته اين آموزه ها و گفتارها اغلب بسيار مبهم و غيرشفاف هستند، ولي در همين حد، نمايانگر وجود بينش تاريخ نگر درون اديان است.

جنگ آرماگدون در يهوديت، ظهور منجي و نيز وقوع آخرالزمان در مسيحيت و اسلام نمايانگر همين بينش تاريخ نگر در اديان ابراهيمي است ولي اين بينش به اديان ابراهيمي اختصاص ندارد و در اديان شرقي نيز آموزه هاي مشابه موجود است.

كاركرد چنين بينشي ـ گذشته از تفاوت هاي بين اين اديان و نيز صحت و سقم هريك از اين آموزه ها ـ تزريق بينشي غايت انگارانه به تاريخ است.

آیا امروز «آخر الزمان» است؟!

به عبارت ديگر، تاريخ برمبناي چنين بينشي ره به جايي مي برد و مسيري محتوم را مي پيمايد. غايتمندي از عناصر جهان بيني سنتي است و ديدگاه مدرن، علت غايي ارسطويي را برنمي تابد و تنها قائل به وجود علل مكانيكي است اما اديان با غايتمند ديدن تاريخ، به نحو غيرمستقيم، تصور رها شدن بشر در زندگي طبيعي و مختار تام بودن او را نفي مي كنند و به اين وسيله دلهره «تنهايي» را از او مي زدايند.

شايعه هاي گسترده وقوع آخرالزمان در 21 دسامبر سال ميلادي جاري، براي بسياري از مردم از شرق و غرب عالم، نگراني هاي بسياري را موجب شده است.

همين بها دادن به چنين شايعه هايي دست كم دو پيام دارد؛ اول، انسان هايي كه قرن بيست و يكم را با وجود گسترش چشمگير فناوري هاي امروزين، درك كردند، دلنگران آموزه هاي مبهم يك فرقه سنتي در باب وقوع آخرالزمان هستند و حتي امور معيشتي خود را برمبناي پيش بيني هاي انسان هاي 5000سال پيش سامان مي دهند و پيام دوم، ميل به جاودانگي.

وقوع آخرالزمان، ماهيتا چيزي نيست جز «مرگ». تفاوت اين مرگ با ساير مصاديق مرگ كه براي همه ما انسان ها عادي شده است، اشتراك همه ابناي بشر در آن است؛ يك مرگ دسته جمعي براي همه انسان ها.

پس تنها تفاوتي كه اين واقعه با ساير مصاديق مرگ دارد، در اين است كه انسان ها مي دانند كه پس از اين واقعه ـ برخلاف مرگ طبيعي و انفرادي ـ نه تنها خودشان از بين مي ر وند، بلكه هيچ نسلي از ابناي بشر پس از آنها موجود نخواهد بود.

به عبارت ديگر، ميل جاودانگي در بشر، كه پس از علم به جاودانه نبودن، در اميد به زندگي نسل هاي آينده ارضا مي شود، با وقوع آخرالزمان به كلي سركوب مي شود.

بنابراين، انسان هاي امروز هم ميل به جاودانگي دارند و هم ميل به تحقق اين جاودانگي در زندگي نسل هاي آينده (چرا كه انسان ها فطرتا خواهان حيات به هر شكل و قالب آن هستند). اما از سوي ديگر، انسان ها در عصر اوج پيشروي فناوري نيز از ديدگاه ها و آموزه هاي سنتي و غيرمدرن روي برنمي گردانند، چرا كه برمبناي اين ديدگاه ها، حيات و جهان را غايتمند مي بينند و باور به اين غايتمندي انسان ها را از هراس تنها بودن و به حال خود رها شدن در اين جهان باز مي دارد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.