دوشنبه ۱ ، مرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: دلایل سرخی دریاچه مهارلو چیست؟ ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری مهر: معاون محیط طبیعی اداره محیط زیست فارس در مورد آخرین وضعیت سرخی دریاچه مهارلو گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا پدیده ریزگردها یا ورود فاضلاب های شهری عامل سرخی دریاچه مهارلو است.

محسن جعفری نژاد درخصوص علت سرخی دریاچه مهارلو اظهار داشت: با توجه به اینکه عمق آب این دریاچه بسیار کم شده است از طرفی تغییرات آب و هوایی این منطقه در این مدت بر این عامل تأثیرگذار بوده است.

معاون محیط طبیعی محیط زیست استان فارس ادامه داد: از سوی دیگر وجود آرتیمیا در دریاچه مهارلو که به رنگ نارنجی است، سرخی این دریاچه را تشدید می کند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از دلایل سرخی دریاچه مهارلو پدیده شکوفایی جلبکی در این دریاچه است، اظهار داشت: زیاد شدن تراکم این جلبک تک سلولی به نام دینودلا در دریاچه مهم ترین دلیلی است که باعث شد تا رنگ این دریاچه به رنگ قرمز تبدیل شود.

جعفری نژاد در پاسخ به اینکه پدیده سرخی دریاچه مهارلو تا چه زمانی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: این پدیده در دو سال اخیر خود را نشان داده است و با توجه به تغییرات آب و هوایی گرم و خشکسالی منطقه فارس این امر تشدید شده است.

معاون محیط طبیعی محیط زیست استان فارس با اشاره به اقدامات این مرکز برای مهار این پدیده تصریح کرد: در حال حاضر در حال بررسی اثرات پدیده ریزگردها و ورود فاضلاب های شهری برافزایش این جلبک ها هستیم.

به گفته وی، اگر خشکسالی منطقه به این شکل ادامه داشته باشد و سطح آب دریاچه به این میزان کم باقی بماند و از طرفی شرایط آب و هوایی و پدیده ریزگردها در استان تشدید یابد و فاضلاب های تصفیه نشده همچنان وارد دریاچه شوند شاید نتوانیم این موضوع را به سرعت حل کنیم.

جعفری نژاد در پایان تأکید کرد: این عوامل باید در کنار هم مدیریت شود و مسئولان نیز باید کمک کنند که دریاچه را به شرایط طبیعی خود برگردانیم.

پیش از این مسعود باقرزاده کریمی- معاون دفتر زیستگاه ها و مناطق سازمان محیط زیست نیز علت سرخ شدن آب دریاچه مهارلو را افزایش غلظت نمک دریاچه و شکوفایی جلبکی عنوان کرده بود.

به گفته وی، که اگرچه این دریاچه جز دریاچه های عضو کنوانسیون رامسر نیست و برای تعیین حقابه در اولویت قرار ندارد اما در جلساتی که با مسئولان وزارت نیرو داریم تلاش می کنیم حقابه ای برای آن در نظر گرفته شود.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.