جمعه ۴ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: صدا و سیما با این المپیک چه می‌کند؟! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

تابناک: از اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات المپیک در پکن، چهار سال می گذرد؛ اما برخی از حاضران در لندن از همانجایی عزمشان را برای حضور در دور بعدی مسابقات جزم کردند که در پایان طبل کوبی و نمایش های اختتامیه چینی ها، اتوبوس دو طبقه ای را دیدند که به عنوان نماد لندن، میزبان المپیک بعدی، در استادیوم گردانده شد؛ این را به یاد داشته باشید تا معنای «تدارک» بیشتر مفهوم شود!

المپیک ۲۰۱۲ درحالی به دومین روز خود رسیده است که پوشش تلویزیونی روز نخست این مسابقات در کشورمان، حتی ضعیف تر از دوره های گذشته بوده و از پخش ـ البته با تأخیر و نه زنده ـ گزیده مسابقات ورزشکاران کشورمان و پوشش برخی اخبار روز نخست در بخش های گوناگون اخبار ورزشی فرا تر نرفت.

اکنون کافی است تا به این ترکیب نصفه و نیمه، پخش مسابقات از شبکه ورزش را هم بیفزاییم تا بر خلاف ظاهر حرفه ای این تصمیم، پای گیرنده های دیجیتال شبکه هایی چون ورزش، گردشگری، آی فیلم و... و موجود نبودن این ابزار جدید در منازل بسیاری از هم وطنانمان هم به ماجرا باز شده و ترکیبی نه چندان عمومی به دست آید.

معضلی که جا دارد، بیش از این حرف ها از دیدگاه مادی به آن دقت کنیم تا مبادا خدای نکرده کسی به جرم بهره مند نبودن از تکنولوژی روز (همان گیرنده های دیجیتال)، از دیدن برنامه ای که با بودجه ملی تهیه می شود، محروم شده و به نوعی طبقه بندی دارا و ندار به دیدن مسابقات جذاب المپیک هم کشیده شود!

باید گفت، مهمترین مسابقات ورزشی دنیا آغاز شده، ولی به رغم نظم بی نظیر آنکه تبدیل به یکی از شاخصه های المپیک شده است، رسانه ملی کشورمان برنامه ای برای پوشش مسابقات آن ارائه نداده است تا به روال سال های دور، همچنان سهم مردم ما از دیدن این مسابقات به گفت وگوهای خشک و بی روح مجریان در استودیوهای سرپوشیده و چند مصاحبه با ورزشکاران ملی پوش خلاصه شود تا نه تنها دستگاه عریض و طویل صداوسیما در به کارگیری قدرت فراگیری اش در فرستادن تصاویر شاد به دورترین نقاط کشور ناکام بماند، بلکه با پوشش دادن مختصر این واقعه بزرگ در شبکه ای که شاید خیلی ها هنوز از وجود آن بی خبرند، رقابت را به رقبای خارجی واگذار کند.

این درحالی است که بسیاری از شبکه های تلویزیونی جهان از المپیک به عنوان اتفاق ویژه ای برای جذب مخاطب بهره می گیرند و شبکه های گوناگون ماهواره ای هم در همین راستا حرکت می کنند.

اینجاست که راه اندازی چندین شبکه زنجیره ای ماهواره ای توسط یک مجموعه فارسی زبانِ آنور آبی عجیب نیست، اما در مقابل، استفاده از شیوه تاریخی (!) مجریان ایرانی در استودیو و پوشش صرف مسابقات ورزشکاران کشورمان، پرسشی است که مرور زمان هم به یافتن پاسخی برای آن در ذهن مخاطبان ایرانی منجر نشده است.

کافی است کانال های گوناگون تلویزیونی را مرور کنیم تا بیشتر به عمق بی تدبیری رسانه ملی پی ببریم؛ شبکه سه در حال پخش مسابقه ورزشکار ارزشمند کشورمان در مقابل حریف استرالیایی در رشته تنیس روی میز است و همزمان، شبکه ورزش از پخش چندباره گزیده هایی از مسابقه فینال بانوی تیرانداز کشورمان فارغ شده و در اقدامی عجیب، آن هم به پخش مسابقه «عالمیان» در مقابل حریف استرالیایی می پردازد و جالب اینکه ساعتی است که این مسابقه به پایان رسیده؛ یعنی هر دو شبکه همزمان در حال پخش فیلم ضبط شده یکسانی هستند!

ماجرا وقتی جالب تر می شود که شبکه سه در ادامه این برنامهِ نیم دار، بخشی از همین اندک فرصت اختصاص یافته به ورزشکاران کشورمان را هم در اختیار وزیری می گذاریم که به رغم انتقاداتی که به عملکرد وی، به ویژه در ماه های اخیر، وارد شده و وی را در آستانه استیضاح در مجلس شورای اسلامی قرار داده است.

فرصت سفر به دهکده بازی ها را غنیمت شمرده و اکنون با فرصتی که رسانه ملی در اختیارش نهاده است، به صورت زنده (بر خلاف رقابت ها) به دفاع از عملکرد خود و مجموعه تحت امرش مشغول شود و در این فاصله، شبکه ورزش به بررسی تاریخچه المپیک ۱۹۶۰ رم می پردازد و جالب اینجاست که تصاویر آرشیوی، هنوز هم دیدنی هستند؛ از فیلمبرداری زیر آب از شناگران گرفته تا صورت لرزان دونده دوی صد متر که بار ها و بار ها کند شده تا قابل درک باشد!

این رویدادها در شرایطی رخ می دهد که مردم کشورمان، پیشتر به این اندازه به پخش مسابقات المپیک اقبال نشان داده اند که در سال های نه چندان دور، گزیده هایی از این مسابقات، بخش محبوبی از برنامه های میان پرده شبکه های گوناگون را شکل می داد.

حالا بیایید به ماجرایی اشاره کنیم که سال گذشته در چنین روزهایی (ماه مبارک رمضان در سال ۹۱) پای راپل را هم به تعاریف واژگان عمومی مردم باز کرد؛ «ماهواره» و متعلقاتش که یک نهاد مشغول گردآوری آن از سطح پشت بام ها شده، برخی آن را با گیرنده دیجیتال تعویض می کنند، بسیاری از آن و معضلاتش گلایه دارند و مواردی از این دست؛ اما صدا و سیما برای نفوذش به خانه ها، فعالیت که نه، در جا می زند!

آیا هماهنگی برای فرستادن تیم فیلمبرداران ایرانی به المپیک لندن (همان گونه که در برخی شبکه های ماهواره ای هم رایج است)، پخش گسترده مسابقاتی که در کنار جذابیت های موجود می توانند کاربرد آموزشی و حتی ترغیب به ورزش داشته باشند، پخش زنده مسابقات ملی (هرچند در مراحل ابتدایی مسابقات)، پوشش حاشیه های جذاب و تلاش دست اندرکاران برگزاری مسابقات، تمرینات ورزشکاران و موارد بسیاری از این دست به اندازه بازی های فوتبال لیگ فلان کشور اروپایی ارزش ندارد که برایش هزینه نمی شود یا مسئولان رسانه ملی بر این باور هستند که تدارکشان برای این رویداد مهم کافی است؟!

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.