يكشنبه ۲ ، ارديبهشت ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: تنبل‌ ترین کوسه‌ جهان معرفی شد ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خبرگزاری ایسنا: مطابق تحقيقات جديد، كوسه هاي گرينلند آهسته ترين و به نوعي تنبل ترين كوسه هاي جهان هستند و با سرعت حدود فقط يك مايل در ساعت شنا مي كنند.

گفته مي شود دليل اين امر شايد دماي پايين آب در اقيانوس قطب شمال باشد.

يوكي واتاناب و همكارانش از موسسه ملي تحقيقات قطبي، از داده هاي برچسب هاي واقعه نگاري جهت اندازه گيري سرعت شنا و فركانس ضربه دم شش كوسه آزاد گرينلند استفاده كردند.

اين اندازه گيري ها سپس با داده هاي ثبت شده در خصوص ساير كوسه ها و ماهي ها مقايسه شدند و مشخص شد كه فركانس متوسط ضربه دم اين كوسه ها به 9 چرخه ضربه در هر دقيقه رسيد.

تنبل  ترين كوسه  جهان معرفی شد

با در نظر گرفتن اندازه اين آبزيان، هر دوي فركانس ضربه دم و بيشينه سرعت ثبت شده براي كوسه هاي گرينلند در مقايسه با ساير گونه  هاي ماهيان پايين ترين بودند.

به اين دليل كه ضربه هاي دم نشان دهنده سرعت انقباض ماهيچه است و اين كه سرعت با كاهش دما مرتبط است، محققان معتقدند كه محيط سرد گرينلند كوسه هاي اين منطقه را به كندترين كوسه ها در نوع خود تبديل كرده است.

فرايندهاي فيزيولوژيكي فراواني از جمله سرعت انقباض ماهيچه با كاهش دما كند مي شود كه اين امر اثر Q10 خوانده مي شود و بسيار قوي است. انسان ها متوجه اين موضوع نيستند زيرا دماي بدن آن ها حتي در دماهاي سرد بالا است. در مورد ماهيان، دماي بدن با دماي كاهش يافته محيط پايين مي آيد و بسياري از فرايندهاي فيزيولوژيكي نيز سركوب مي شوند.

آهسته بودن كوسه ها موجب ايجاد تغيير در سناريو طعمه-شكارچي مي شود. بسياري از كوسه هاي درنده با سرعت بالا در آب شنا كرده و اين امر آن ها را قادر به گرفتن ماهي و پستانداران دريايي داراي سرعت كندتر مي كند.

دانشمندان در شكم كوسه هاي گرينلند انباشت هاي بزرگي از ماهي و خوك آبي پيدا كردند و پس از انجام تحقيقات دريافتند كه اين آبزيان كند به خوك هاي خوابيده نزديك و آن ها را صيد مي كنند. ابن كوسه ها خود در آب هاي عميق مي مانند و نهنگ هاي شكارچي دشمن آن ها به اين مكان ها زياد تردد نمي كنند.

واقعه نگارهاي داده يي امكان درك رفتار حيوانات وحشي را مي دهند و حسگرهاي سرعت شناي با رزولوشن بالا ديدگاهي هايي را در مورد دقيق ترين اطلاعات در خصوص سرعت شناي حيوانات آبزي ارائه مي دهند.

جزئيات اين مطالعه در Journal of Experimental Marine Biology and Ecology انتشار خواهد يافت.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.