دوشنبه ۲۸ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: صرفه‌جویی میلیادری ازحذف ارز مسافرتی ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

دنیای اقتصاد : رييس كل بانك مركزي صرفه جويي ناشي از حذف ارز مسافرتي را 5 ميليارد دلار اعلام كرد. محمود بهمني با اعلام اينكه حجم ارز مسافرتی مورد نیاز کشور در سال حدود 6/5 تا 7 میلیارد دلار است گفت: بيش از 70 درصد از اين رقم به مسافران غیر از عتبات عالیات و حج اختصاص پیدا می کرد. به گفته بهمني با حذف این دسته از مسافران، مصرف ارز مسافرتی به حدود دو میلیارد دلار کاهش مي يابد. اعلام خبر صرفه جويي ارزي با توقف قيمت دلار در مرز دو هزار تومان مصادف شد.

انتقاد ريیس کل بانک مرکزی از طرح ارز چند نرخی

ريیس کل بانک مرکزی باز هم از مطرح کردن آن چه «طرح های چند نرخی شدن نرخ ارز» نامیده، انتقاد کرده و از پنج میلیارد دلار صرفه جویی ارزی پس از حذف ارز مسافرتی خبر داده است. به گفته محمود بهمنی حجم ارز مسافرتی مورد نیاز کشور در سال حدود 5/6 تا 7 میلیارد دلار است که با حذف این نوع ارز فروخته شده به استثنای مسافران عتبات عالیات و حج، 5 میلیارد دلار در مصارف ارزی صرفه جویی می شود.

او همچنین در گفت و گو با خبرگزاری فارس عنوان کرده که «بانک مرکزی تمامی تلاش خود را در چند ماه گذشته به کار گرفته تا بازار به شرایط ارز تک نرخی برسد» اما حالا که طرح هایی به صراحت از چند نرخی شدن ارز صحبت می کنند «تمام هزینه هایی که برای تک نرخی شدن ارز پرداخت شده به باد می رود.» بهمنی پیش از این نیز در گفت وگو با هفته نامه «تجارت فردا» به صراحت گفته بود که «بانک مرکزی زیر بار ارز سه نرخی نمی رود.» بهمنی اضافه کرده بود: «نرخ بازار غیر رسمی تابع مسائل غیر اقتصادی است. آنچه در بانک مرکزی محاسبه شده همان نرخی است که هم اکنون در قالب نرخ مرجع جریان دارد و بانک مرکزی نمی تواند از نرخی که بخش عمده ای از آن تابع مسائل هیجانی است دنباله روی کند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست نرخ ارز به گونه ای تعدیل شود که به نرخ بازار غیر رسمی نزدیک شود گفت: «تعدیل نرخ ارز نیز نباید به گونه ای باشد که شکاف نرخ ارز بیشتر باشد. در شرایطی که ما محدودیت انتقال ارز داریم باید به گونه ای گام برداریم که تقاضا تحریک نشود. بنابراین دستکاری نرخ ارز می تواند به تحریک تقاضا در بازار منجر شود. ما سیاست ها را در جهتی هدایت کرده ایم که در بخش کلان نقدینگی به سوی تولید هدایت شود با هدایت نقدینگی نرخ تورم روند کاهنده می گیرد در کنار کاهش نرخ تورم از ابزارهای دیگر برای کاستن از تقاضای ارزی بهره می بریم تشویق صادر کنندگان به انتقال ارز به داخل را نیز دنبال می کنیم چون معتقدیم هر چه ورودی افزایش پیدا کند در میان مدت می تواند به تعدیل نرخ منجر شود.»

بهمنی عنوان کرده بود که «نظارت و کنترل بازار فرعی سخت است. بنابراین بانک مرکزی کماکان با یک نرخ عرضه ارز را دنبال می کند. اگر قرار باشد بازار فرعی ایجاد شود به دلیل بحث نظارتی بخش زیادی از توان بانک مرکزی باید معطوف به آن شود. چون در صورت نظارت امکان دارد در این بازار انحراف های زیادی رخ دهد. بانک مرکزی به دلیل آنکه از طریق نظام بانکی ارز عرضه می کند کماکان با یک نرخ کار خود را دنبال می کند تا بتواند جریان تخصیص ارز را از انحرافات احتمالی دور کند. انشاء الله با بهبود شرایط در عرصه های دیگر و عملی شدن تدابیری که برای کاستن از فشارها اتخاذ شده نظام یکسان ارزی مجددا احیا شود. او با بیان اینکه «دغدغه اقتصاد دانان را درک می کند افزوده بود: «من به خوبی می دانم که مزایای تک نرخی شدن ارز چیست به همین دلیل این پیام را می دهم بانک مرکزی جدا به دنبال بازگرداندن مناسبات به سال های گذشته نیست و از ارز تک نرخی دفاع می کند و زیر بار بازار چند نرخی نمی رود.»

در همین راستا دیروز هم ريیس کل بانک مرکزی پس از جلسه خود با نمایندگان مجلس، تاکید کرد که «تک نرخی شدن ارز در دستور کار بانک مرکزی است.» و البته بررسی های لازم برای نرخ جدید ارز در بانک مرکزی در حال انجام است. به نظر می رسد این نرخ جدید، به نرخی میان نرخ ارز مرجع و نرخ بازار آزاد تبدیل شود تا وزنه تعادل میان این دو نرخ ایجاد گردد.

5 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی

ريیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه حجم ارز مسافرتی مورد نیاز کشور در سال حدود 5/6 تا 7 میلیارد دلار است، گفت: با اختصاص ارز مسافرتی تنها به عتبات عالیات، 5 میلیارد دلار در مصارف ارزی صرفه جویی می شود. بهمنی اظهار کرد: حجم ارز مسافرتی مورد نیاز کشور در سال حدود 5/6 تا 7 میلیارد دلار است که از این میزان بالغ بر 70 درصد به مسافران غیر از عتبات عالیات و حج اختصاص پیدا می کرد که با حذف این دسته از مسافران از دایره دریافت کنندگان ارز دولتی، مصرف ارز مسافرتی به حدود یک میلیارد و 500 میلیون تا 2 میلیارد و صد میلیون دلار کاهش خواهد یافت.

اختصاص مازاد ارز مسافرتی به تولید و صادرات

بهمنی ادامه داد: طبیعی است که با حذف این میزان عرضه ارز مسافرتی از کل ارز اختصاص یافته دولتی، بر میزان ارزی که به واردات مواد اولیه، کالاهای ضروری و کالاهای واسطه ای مورد نیاز تولید، افزوده خواهد شد؛ بنابراین ضوابط جدید توزیع ارز را باید در راستای مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارزیابی کرد، نه اعمال محدودیت های بی هدف.

وی در ادامه با اشاره به تاثیرات احتمالی این قبیل تصمیمات بر بازار گفت: نمی توان منکر این گونه تاثیرات شد؛ اما اطمینان دارم که نوسانات ناشی از تغییرات شیوه تخصیص ارز، مقطعی و عمدتا روانی است و به همین خاطر نیز گذرا و ناپایدار خواهد بود.

تهاتر کالایی در موارد خاص برای مدیریت بازار ارز

ريیس کل بانک مرکزی افزود: برای مدیریت هر چه بهتر بازار ارز و تامین نیازهای کشور از روش های مختلفی استفاده می کنیم که تهاتر کالایی یکی از این روش ها است البته نه در سطح گسترده بلکه موردی و بنابر شرایط.

وی ادامه داد: طبیعی است در شرایط خاصی که بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید در تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم تا از این گردنه نیز عبور کنیم، هر یک از ما وظایف خاصی بر عهده داریم. در این شرایط دولت موظف است با حداکثر توان در مسیر تامین نیازهای تولیدکنندگان و بهبود بسترهای سرمایه گذاری و اشتغال آفرینی حرکت کند. تولیدکنندگان نیز باید با ارتقای سطح تولید و بهره وری، بازارهای صادراتی کشور را گسترش دهند.

بهمنی در مورد وظیفه مردم نیز گفت: در شرایط فعلی مردم بیش از هر زمان دیگری باید خود را به مصرف کالاهای تولید داخل و پرهیز از خریداری کالاهای تجملی خارجی مقید کنند.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که در وضعیت فعلی بیشتر از گذشته به تمرکز تصمیم گیری در حوزه سیاست های پولی و ارزی نیاز داریم، گفت: تصمیمات در بازار ارز باید با اتکا به ارزیابی های کارشناسی و تنها در بانک مرکزی اتخاذ شود. از این رو صحبت از طرح هایی که به دنبال چند نرخی کردن ارز در بازار هستند، به شدت مورد انتقاد بانک مرکزی است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.