"> ظلم به دانشجویان دختر در کنکور امسال
شنبه ۳۰ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: ظلم به دانشجویان دختر در کنکور امسال ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

الف: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 91 در تاریخ 8 مرداد منتشر شد و متعاقب آن در تاريخ چهارشنبه 11 مرداد، طبق وعده قبلی مسئولین سازمان سنجش نتایج آزمون سراسری سال 91 نیز اعلام گردید. چند سالی است که سهمیه هایی مانند سهمیه مناطق و سهمیه بومی استانی و .... در پذیرش داوطلبان کنکور لحاظ می شود که مثلاً مي توان براي داوطلبان شهرستانی امتیازاتی قائل شد تا امكان بيشتري براي حضور و فعاليت آنان در شهرستان محل سكونتشان پس از فارغ التحصيلي فراهم شود و مناطق محروم شكاف هاي توسعه نيافتگي خود را جبران كنند. يا مثلاً براي افراد فقيرتر و يا اقليت هاي قومي و كليه كساني كه به دليل سازوكار تبعيض آميز جامعه، قابليت پيشرفتشان كم مي شود، امتيازات و سهميه هايي قائل مي شوند كه اين نابرابري ها تا حدي جبران شود.

در کنکور امسال مورد نادر و عجیبی به وجود آمده و آن هم این است که دانشگاه های شهید چمران اهواز ، صنعت نفت و دانشگاه صنعتی قم براي نخستين بار اقدام به " عدم پذیرش " دانشجویان دختر در رشته های تحصیلی برتر روزانه نظير فنی و مهندسی و علوم پايه كرده و فقط اقدام به پذیرش دانشجوي پسر کرده اند . اين اتفاق در حالي رخ داده كه پذيرش سهميه دختر در اين رشته ها در كليه دانشگاه های ديگر در مناطق غير محروم كشور نظير تهران، اصفهان، شيراز و نظاير آن ها ملحوظ شده است. اگر اين محدودیت ها سراسري بود به عنوان يك سياست كلي قابل بحث است اما ايجاد محدوديت براي يك استان با شرايط اقليمي نامناسب نظير خوزستان با شرايط راهبردي حساس يك تبعيض آشكار بوده توجيه پذير نيست.

ضمناً این گونه اختصاص رشته های تحصیلی در یک استان برای پسران نه تنها موجب ظلم مضاعف به زنان خواهد شد، بلكه موجب كاهش كيفيت سطح آموزشي تحصيلات عالي هم مي شود. زيرا پسراني كه جايگزين دختران مي شوند، طبعاً به لحاظ آموزشي ضعيف تر خواهند بود، اما اين ضعف آنان ناشي از ظلم فرآيندهاي اجتماعي نبوده تا آن را در دانشگاه جبران كنند، بلكه ناشي از عدم پذیرش دختران با كيفيت علمي بالاتر در این دانشگاه ها می شود .

روشن است این گونه اقدامات غير منطقي و تبعيض آميز به وجهه آموزش عالي كشور صدمات جبران ناپذيري خواهد زد و حتی روحيه ياس و نارضايتي هائي در بين خانواده هاي داوطلبان اين مناطق ممكن است ايجاد كند. این رویداد فقط در استان های خوزستان و دانشگاه صنعتی قم رخ داده و دانشگاه های این استان از پذیرش دانشجوی دختر سرباز زده اند .

بر اساس این تصمیم مسئولین اين دانشگاه ها و اعلام سازمان سنجش و وزارت علوم ، دختران دانش آموز خوزستانی برای ادامه تحصیل باید دانشگاه های سایر استان ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که عملاً در يك رقابت نابرابر سهمیه های مناطق و بومی استانی را از دست می دهند .

همچنين سال هاست که مسئولین در صدد آنند که دانشجویان و بالأخص دانشجوی دختر در استان و شهرستان محل زندگی خود تحصیل کنند اما این تبعیض قائل شدن در مورد دو استان مذکور و اجبار دانش آموزان دختر به انتخاب رشته در استان های خارج از محل سكونت دقیقاً خلاف اين سياست است كه مشکلات بسياري براي اين دانش آموزان و خانواده هاي آن ها ايجاد خواهد كرد.

دانشگاه های شهيد چمران و صنعت نفت سال هاست دانشجوي دختر پذيرش می کنند و امكانات لازم براي اسكان دختران را فراهم کرده اند لذا اگر فرض كنيم كمبود امكانات اسكان دختران در سال جاري علت اين تصميم بوده، می توانستند ضمن پذيرش دانشجوي دختر اعلام كنند امكانات اسكان ندارند يا فقط دانشجوي بومي می گیرند يا موارد ديگري نظير این ها نه اينكه سهميه دانشجويان دختر را کلاً حذف كنند

استان خوزستان ، که به لحاظ توانایی های بالقوه در صنعت نفت و پتروشیمی ، فولاد ، بنادر و دریا از استان های بسیار غنی کشور می باشد و زنان این استان كه پس از سال ها زندگي در شرايط سخت اقليمي منطقه این حق را دارند که از امتياز بومي بودن براي تحصیل در استان خود بهره مند شوند اما این بار این حق تحصیلی نیز از این بانوان گرفته شده است. ساكنين استان خوزستان خصوصاً شهرهاي خرمشهر، آبادان، اهواز، دزفول و سوسنگرد و ديگر نقاط اين استان كه سابقه پايداري در 8 سال جنگ تحميلي را دارند شايسته ان هستند كه به دانش آموزان آن ها امتيازي داده شود نه آنكه از حق مسلم خود محروم شوند. با توجه به فرصت كوتاه انتخاب رشته، ضروري به نظر می رسد كه وزراي محترم نفت و علوم، تحقيقات و فنآوري قبل از پايان مهلت انتخاب رشته نسبت به حل اين موضوع و احقاق حق دانش آموزان اين مناطق محروم حساس و راهبردي كشور اقدام عاجل به عمل آورند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.