دوشنبه ۲۸ ، خرداد ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: ازدواج 1800 دختر زیر 15 سال ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

تهران امروز : گرچه پيش از اين محمد علی اسفنانی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، ازدواج در سن پايين را «مشكل» خوانده و از فرهنگ سازي به عنوان تنها راه حل براي آن نام برده بود؛ روز گذشته مديركل آمار، اطلاعات جمعيتي و مهاجرت ثبت احوال از ثبت قانوني ازدواج كودكان زير 10 سال خبر داد.

به گفته علي اكبر محزون 1805 واقعه ازدواج براي كودكان زير 15 سال،  تنها در سه ماهه نخست امسال ثبت شده است. اين در حالي است كه بر اساس تاكيد او در اين آمار ازدواج كودكان زير 10 سال با ساير ازدواج هاي كودكان زير 15 سال تجميع شده و سازمان ثبت احوال آمار دقيقي از اين نوع ازدواج ها در دست ندارد. به اين ترتيب با احتساب 7440 ازدواج در سنين كمتر از 15 سالگي كه سال گذشته ثبت شده است، از پارسال تا روز نخست تير امسال، 9245 كودك زير 15 سال ازدواج كرده اند. اتفاقي كه محزون درباره آن گفته است: «ازدواج كودكان زير 10 سال در كشور پس از مراجعه به دادگاه و طي كردن فرآيند قانوني و با اخذ مجوز از دادگاه به ثبت مي رسد.»

تاثير ازدواج كودكان بر جامعه

اگر تاهمين چند روز پيش با هم سن و سالانش عروسك بازي مي كرد، حالا ديگر بايد براي نشستن بر سر سفره عقد آماده شود تا با هلهله به خانه بخت برود. اين در حالي است كه روانشناسان مي گويند كه یکی ازخاستگاه های مهم بروز مسائل اجتماعی مختلفی که امروزه گریبانگير مردان و زنان است ریشه در دوران کودکی دارد. امان الله قرايي مقدم، جامعه شناس و استاد دانشگاه نيز در اين باره معتقد است: «دختران کودکی که در سنین پایین مجبور به ازدواج شده اند به دلیل آنکه نتوانسته اند دوران کودکی و نوجوانی خود را به درستی طی کنند به مرور زمان دچار بیماری روحی و روانی می شوند، از خودکشی، فرار از خانه، روی آوردن به روسپیگری و افزایش کودکان مطلقه در جامعه به عنوان آسیب های ازدواج کودکان.» او ادامه مي دهد: «در برخی از شهرستان ها که دختران با مردان پیر و سن بالا ازدواج می کنند، مسلم است که از لحاظ جسمی آسیب پذیر خواهند بود و از سوی دیگر به خاطر ضعف قوای جسمانی در مردان سالخورده، این دختران جوان برای رفع نیاز جنسی خود رو به مردان جوان می آورند که از آن به عنوان روابط فرا زناشویی یاد می شود.»

قانون چه مي گويد؟

بهمن كشاورز، حقوقدان نيز درتحليل روند قانوني اين موضوع مي گويد: «ماده 1041 كه در سال 1313 تصويب شد نخستين قانون رسمي در اين باره بود، به موجب اين قانون سن ازدواج براي دختران 15 سال و براي پسران 18 سال بود و در مواردي كه مصالح اقتضا مي كرد با پيشنهاد دادستان و تصويب دادگاه ممكن بود معافيت از سن صورت گيرد. اما اين معافيت به دختران كمتراز 13 سال و پسران كمتر از 15 سال داده نمي شد.»

او درادامه مي گويد: «اين ماده در سال هاي پس از آن مكررا مورد اصلاح قرار گرفت و در سال 1361 مفادش به اين صورت اصلاح شد كه نكاح قبل از بلوغ ممنوع است اما تبصره اي ذيل اين ماده قرار گرفت كه نكاح از قبل از بلوغ را با اجازه ولي صحيح اعلام مي كرد اما به شرط رعايت مولي عليه.»

كشاورز مي گويد: «سرانجام در سال 81 مجمع تشخيص مصلحت نظام اين ماده را به اين نحو اصلاح كرد كه عقد دختران تا قبل از رسيدن به 13 سال تمام شمسي و پسران قبل از رسيدن به 15 سال شمسي منوط است به اذن ولي به شرط رعايت مصلحت با تشخيص دادگاه صالح.»

او به قانون حمايت از كودكان و نوجوانان كه در همان سال به تصويب رسيده است، اشاره كرده و مي گويد: «از آنجا كه اين قانون در تاريخ 29 آذر آن سال پس از 5 ماه از تصويب اصلاحيه مجمع تشخيص مصلحت نظام تصويب شده، پس قانون اخير موخر بر اصلاح ماده 1041 است. بنابراين هرچند در قسمت تعيين سن ازدواج، مصوبه مجمع تشخيص مصلحت نظام با قانون عادي قابل نسخ يا تخصيص نيست اما آنچه در قانون حمايت از كودكان و نوجوانان آمده، بااين مصوبه قابل تجميع است.»

به گفته او بر اساس قانون حمايت از كودكان و نوجوانان هر نوع آزار و اذيت كودكان و نوجوانان كه به آنان صدمه رواني، اخلاقي و جسماني بزند يا سلامت جسم و روان آنها را به مخاطره اندازد ممنوع است. همچنين هر گونه آزار و اذيت و ناديده گرفتن بهداشت رواني و سلامت جسماني آنان و ممانعت از تحصيل آنان ممنوع بوده و مرتكب از سه ماه و يك روز حبس تا شش ماه حبس مجازات مي شود

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.