يكشنبه ۲ ، ارديبهشت ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: یبوست در کودکان ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

امروز دكتر علی اكبر سیاری، فوق تخصص گوارش كودكان به پرسش ما پاسخ می دهد.

یبوست در كودكان چگونه درمان می شود؟

اصطلاح یبوست زمانی به كار می رود كه مدفوع به حدی سفت باشد كه نتواند براحتی از روده خارج شود. برخی از والدین فكر می كنند كه شكم كودكشان باید هر روز كار كند، در صورتی كه این تفكر چندان صحیح نیست. بچه هایی هستند كه دفع آنها با سختی و با قطر زیاد همراه است.

كودكان معمولا در سه زمان دچار یبوست می شوند؛ زمانی كه از شیر گرفته می شوند و خوردن غذا را آغاز می كنند، هنگامی كه از پوشك گرفته می شوند (كه مناسب ترین سن 18 تا 36 ماهگی است)  و همچنین هنگام مدرسه رفتن، به علت كثیفی دستشویی مدارس، معمولا كودكان از رفتن به دستشویی امتناع می  كنند.

احساس درد هنگام دفع باعث می شود كودك خودش را نگه دارد و این دایره معیوب ادامه یابد. برای كنترل آن باید والدین سه عمل را انجام دهند:

ابتدا آن كه عادات غذایی بچه ها اصلاح شود. بیشتر غذاها و مایعات به بهبود یبوست كمك می كند، این غذاها شامل میوه های تازه است كه با پوست خورده  شود، مانند: سیب، انگور، هلو، انجیر، آلو و... . همچنین میوه های تازه كه دارای آب زیادی است از قبیل: هندوانه و طالبی كه باید به زنجیره غذایی بچه ها افزوده شود.

البته گیاه سنا نیز برای درمان یبوست موثر است. سنا گیاهی است كه بیشتر به شكل بوته ای است و از برگ آن برای درمان یبوست استفاده می  شود. این نكته نیز قابل یادآوری است كه ممكن است علت یبوست ارگانیك باشد.

در چنین حالتی مدفوع كودك دارای قطر كم و خود كودك نیز رشد كمی دارد كه با معاینه فیزیكی قابل تشخیص است.

برخی كودكان نیز از دفع می ترسند و آگاهانه جلوی آن را می گیرند كه والدین باید توالت رفتن را به آنها آموزش دهند. این نكته را از یاد نبرید كه اگر یبوست برای مدت طولانی باقی بماند و با رژیم غذایی برطرف نشود، مراجعه به پزشك ضروری است.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.